Προς το περιεχόμενο

Ποιο απο τα δυο ; (huawei ideos x5 pro vs neo v)


Do0o

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις σημερα το πειρα και το εψαξα λιγο οντως εχει 2.2.2 αλλα θα το φτιαξω εγω οτι χρειαστω θα ρωτησω και σας ευχαριστω παρα πολυ :Δ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μολις σημερα το πειρα και το εψαξα λιγο οντως εχει 2.2.2 αλλα θα το φτιαξω εγω οτι χρειαστω θα ρωτησω και σας ευχαριστω παρα πολυ :Δ

 

Καλορίζικο.Ξεκίνα απο εδώ:

 

www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3835639

 

και ότι απορίες έχεις ρωτάς.

 

Αποστολή από το u8800pro με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικα αυτο το λετε και το ξαναλετε.Τι καλο εχει το οτι ειναι sony ericsson;

 

Εγω θα σου πω οτι ισα ισα ειναι κακιστο,συμφωνα με την προσωπικη μου εμπειρια απο δυο χαλασμενα κινητα (κ750 και κ800) και το απαραδεκτο service της συγκεκριμενης εταιρειας.

 

Επισης το χ5 pro με custom rom απλα δεν πιανεται και δεν μπορει να συγκριθει με το neo v.

 

ΥΓ:Εχω το χ5 pro και ο κολλητος μου το neo v και τα βλεπω καθημερινα.

 

 

Edit για να απαντησω και στα αλλα:

 

1. Έχει το V for Vedetta που τα σπάει!--> :-(

2. Είναι όμορφο και ίδιο με το ακριβότερο Neo!-->Οπως λενε και τα παιδια παραπανω ειναι υποκειμενικο.Και εμενα μου αρεσει αλλα το x5 δεν παει πισω

3. Η ποιότητα είναι καλή! Δεν προβληματίζει!-->Χειροτερη απο του χ5 οποτε δεν ειναι λογος για να το προτιμησεις

4. Θα πάρει την ICS!-->Και το x5+τα πλεονεκτηματα των custom

5. Βρίσκεις ένα σωρό από αξεσουάρ!-->Το ιδιο και στο χ5

6. Είναι Sony Ericsson!-->Βλεπε παραπανω

7. Έχει 2η κάμερα για third-party video calls!-->Συμφωνω οτι ειναι ενα ++ αλλα δεν το χρειαζονται και ολοι.Το κραταμε ομως σαν ++

8. Έχει ράδιο με RDS! -->Το ιδιο και το χ5 pro(δεν νομιζω να υπαρχει στην αγορα το απλο ετσι και αλλιως)

 

 

9. 200 ευρω για ενα τετοιο κινητο, top vfm-->Τα ιδια και το χ5

10.sony bravia engine-->Εχει καλυτερα χρωματα αλλα μην φανταστειτε τιποτα τρελες διαφορες οπως εχουν πχ αυτα με super amoled κτλ

11. xLoud-->Ειναι ενα υπερ του αλλα μην νομιζεται οτι θα κανετε και κανα μπιτσ παρτυ με το κινητο

12. HDMI connection-->Οντως θετικο και ο μονος λογος που προσωπικα θα το προτιμουσα εναντι του χ5

13. δε χρειαζεται να φας το χρονο σου ψαχνοντας roms και αλλα τετοια-->Αν θες το κανεις+οτι το κανεις πολυ καλυτερο με τις custom

 

Αυτα....

 

Νομιζω πως επιασες την αλλη ακρη, απαξιωνοντας καθε τι το θετικο στο Neo V... Χρειαζεται να φαει κανεις τις ωρες του με τις custom, εγω προτιμω να τις φαω σε αλλα πραγματα της ζωης μου. Για τα υπολοιπα, ουδεν σχολιο. Ο καθενας ας βγαλει την προσωπικη του γνωμη, και οι εχοντες το Neo V ξερουν τα καλα του.

 

Το παληκαρι ηθελε να ψαχτει, οποτε καλα εκανε και πηρε το x5pro. καλοριζικο και καλοδουλευτο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε να ξανα δουμε τα "θετικα-καλα" που λετε οτι εχει και εγω τα απαξιωνω:

1)v for vedetta(εχω μεινει αφωνος),2)Ομορφια(δεν ειπα πουθενα το αντιθετο-ισα ισα μου αρεσει- αλλα παραμενει υποκειμενικο),3)Ποιοτητα(καλυτερη το χ5-Τελος οτι και να λετε),4)ICS(ποιες ωρες;Τοσο καιρο ημουνα με την 2.3.5 custom την οποια την βρηκα σε ελαχιστο χρονο απο εδω μεσα και πριν λιγες ωρες κουμπωσα την ICS την οποια μου την προτεινε ο φιλος King.Διαρκεια;2 pm.Περιμεντε την sony,την huawei και οποια αλλη να βγαλουν official),5)Αξεσουαρ(Δηλαδη για το x5 δεν υπαρχουν αξεσουαρ,μιλαμε για τρελο πλεονεκτημα),6)Ειναι sony(ΟΥΑΟΥ!!!),7)Μπροστα καμερα(Οντως πλεονεκτημα πουθενα δεν το απαξιωσα,απλα ειπα οτι δεν το χρειαζονται ολοι,αλλα παραμενει πλεονεκτημα),8)Ραδιο(Εχει και το χ5 αρα ΔΕΝ θεωρηται πλεονεκτημα),9)Τιμη(Ιδια!!!!),10)Οθονη(Ειπα οτι οντως εχει καλυτερα χρωματα απο το χ5,αλλα μην νομιζει και το παιδι που ηθελε να το παρει οτι θα δει τιποτα χαοτικες διαφορες-πχ η διαφορα στα χρωματα με το GS2 ειναι τεραστια σε σχεση με το χ5.Κατι τετοιο αναμεσα στο νεο και στο χ5 δεν ισχυει μονο και μονο επειδη εχει bravia engine-Διαφορα ναι,τεραστια οχι),11)Ηχος(Ναι ειναι ποιο δυνατο στο νεο αλλα ισχυουν τα ιδια με την οθονη),12)HDMI(Θετικοτατο ο λογος που θα προτιμουσα-πουθενα δεν το απαξιωσα),13)Οτι ειπα στο 4.

 

Καλοριζικο και απο εμενα στον φιλο που το πηρε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την προηγουμενη εβδομαδα πηρα και εγω το huawei x5 pro και παρατηρησα κατι οτι το ηχειο διπλα απο την καμερα ακουγετε οταν παω να γραψω μηνυμα η να παρω τηλεφωνο.Ακομη η εφαρμογη hi space δεν μου ανοιγει . Επισεις το led της ειδοποιησεις οταν μου ερχετε το μηνυμα μου βγαινει το φωτακι μεσα στο ηχειο ειναι φυσιολογικο αυτο ?.!! θα η8ελα τι βοη8εια σας το κινητο μου λετε να ναι παθητικο να το παω πισω ?η ολα ετσι ειναι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την προηγουμενη εβδομαδα πηρα και εγω το huawei x5 pro και παρατηρησα κατι οτι το ηχειο διπλα απο την καμερα ακουγετε οταν παω να γραψω μηνυμα η να παρω τηλεφωνο.Ακομη η εφαρμογη hi space δεν μου ανοιγει . Επισεις το led της ειδοποιησεις οταν μου ερχετε το μηνυμα μου βγαινει το φωτακι μεσα στο ηχειο ειναι φυσιολογικο αυτο ?.!! θα η8ελα τι βοη8εια σας το κινητο μου λετε να ναι παθητικο να το παω πισω ?η ολα ετσι ειναι ?

 

Αυτό που λες για το ηχείο δεν το έχω παρατηρήσει ποτέ(λογικά θα έχεις 2.2.2 για να έχεις το hi space της huawei) και δεν το θεωρώ σοβαρό πρόγραμμα σε σχέση με αυτά που κυκλοφορούν στο market.Αυτό με το led πάντα στις ειδοποιήσεις μηνύματος η mail η οτιδήποτε άλλο ανάβει το led(με custom roms έχεις και επιλογές τι χρώμα να ανάβει για κάθε εφαρμογή)για να ξέρεις ότι έχεις μήνυμα/κλήση κτλ.Πέρασε την official 2.3.5 που είναι αισθητά καλύτερη απο την 2.2.2 και αν θες και το κάτι παραπάνω πας σε custom.

 

Αποστολή από το u8800pro με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι την 2.2.2 εχω ! σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου !! πιστευω με την 2.3.5 οντως να ναι καλυτερη και ελπιζω να μην ακουγετε και το ηχειο γιατι αν συνεχισει σκεφτομαι σοβαρα να το παω πισω .!! επισης κατι τελευταιο τι ειναι το custom.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι την 2.2.2 εχω ! σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου !! πιστευω με την 2.3.5 οντως να ναι καλυτερη και ελπιζω να μην ακουγετε και το ηχειο γιατι αν συνεχισει σκεφτομαι σοβαρα να το παω πισω .!! επισης κατι τελευταιο τι ειναι το custom.?

 

Βεβαίως και θα δεις μεγάλη διαφορά.Όταν λέω custom εννοώ τις custom roms που μπορείς να περάσεις στο τηλέφωνο.Πάνω στην 2.3.5 για παράδειγμα περνάς ένα recovery(cwm) και μετά μπορείς μέχρι και ics να περάσεις απολύτως stable.

 

Αποστολή από το u8800pro με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αα ωραια :-D !! υπαρχει κανενα σαιτ που να λεει τι διαδικασια του πως να περνας ενα recovery στην 2.3 εκδοση?

 

Βεβαίως ξεκίνα απο εδώ:

 

www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3835639

 

και ότι απορία έχεις ρώτα ελεύθερα.

 

Αποστολή από το u8800pro με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας, λοιπον εκανα αναβαθμιση το huawei x5 pro με τν κανονικη εκδοση 2.3.5 απο την εταιρια αλλα με το που ανοιξε δν δουλευε το wifi και τα bluetooth ...ηταν σαν να προσπαθουσαν να ανοιξουν αλλα δεν ανοιγαν κ μετααν τα πατουσες να κλεισουν κολλουσαν. λεω για να φτιαξει ας το κανω root, recovery και ας bαλω το rom του icecream τα εκανα ολα τελεια ανοιγει τ κιν αλλα τ προβλημα ειναι τ ιδιο παλι δεν ανοιγουν. ρε παιδιαααα βοηθεια :) ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας' date=' λοιπον εκανα αναβαθμιση το huawei x5 pro με τν κανονικη εκδοση 2.3.5 απο την εταιρια αλλα με το που ανοιξε δν δουλευε το wifi και τα bluetooth ...ηταν σαν να προσπαθουσαν να ανοιξουν αλλα δεν ανοιγαν κ μετααν τα πατουσες να κλεισουν κολλουσαν. λεω για να φτιαξει ας το κανω root, recovery και ας bαλω το rom του icecream τα εκανα ολα τελεια ανοιγει τ κιν αλλα τ προβλημα ειναι τ ιδιο παλι δεν ανοιγουν. ρε παιδιαααα βοηθεια :) ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ^^[/quote']

 

Προφανώς έβαλες την έκδοση 2.3.5 του απλού u8800 για αυτό συμβαίνει αυτό.Κατέβασε απο τη huawei την έκδοση 2.3.5 b572 που είναι η τελευταία έκδοση για το u8800 pro.Έπειτα πέρασε το recovery 5.0.2.7 και τέλος την 2.0.8 ics και θα έχεις ένα καινούργιο κινητό με πλήρως λειτουργική ics χωρίς ίχνος για κολλήματα.

 

Sent from my u8800pro using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς έβαλες την έκδοση 2.3.5 του απλού u8800 για αυτό συμβαίνει αυτό.Κατέβασε απο τη huawei την έκδοση 2.3.5 b572 που είναι η τελευταία έκδοση για το u8800 pro.Έπειτα πέρασε το recovery 5.0.2.7 και τέλος την 2.0.8 ics και θα έχεις ένα καινούργιο κινητό με πλήρως λειτουργική ics χωρίς ίχνος για κολλήματα.

 

Sent from my u8800pro using Insomnia

 

 

μηπως ειναι ευκολο να μου στηλεις το link για την εκδοση 2.3.5 b572 γιατι δεν την βρισκω?:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

μηπως ειναι ευκολο να μου στηλεις το link για την εκδοση 2.3.5 b572 γιατι δεν την βρισκω?:)

 

Μπορείς να την κατεβάσεις απο εδώ:

 

www.huaweidevice.com/tcpsdownload/downLoadCenter?category=cn&flay=software&downloadID=NDEyNTc=

 

Όταν κατεβάσεις την rom να προσέξεις πάλι να είναι για το u8800 pro στο xda

 

Sent from my u8800pro using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...