Προς το περιεχόμενο

Νομιμοποιηση Κανναβης?Ναι η Οχι?


GoLdMaNn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εξακολουθεί και ισχύει φίλε μου, αν δεν ίσχυε, δεν θα το ανέφερα. Κατά καιρούς (αν μένεις αθήνα - αν και πρέπει να γίνονται και στην επαρχεία αυτά) γίνονται μπλόκα για αυτόν ακριβώς τον λόγο (για να μαζέψουν κάποιους). Όταν έχεις βγάλει (σαν διοικητής) καμια 10αριά άτομα να πάνε να κάνουν μπλόκο σε μια πλατεία, περιμένεις να κάνουν συλλήψεις, οπότε και με ένα να σε πιάσουν (τσιγαριλίκι) μια χαρά θα σε τρέξουν...για να μην αναφέρω τους λιμενικούς τα καλοκαίρια....

Έχω ακούσει και γω για ιστορίες (απο φίλους) που άφησαν άτομα να φύγουν με τις ποσότητες που αναφέρεις, αλλά δυστυχώς αυτές αποτελούνε (για την ώρα) την εξαίρεση του κανόνα...

 

 

 

εμ είδες? εμένα πριν κανα χρόνο σε έλεγχο, είχε βάλει ο μπάτσος το δάχτυλο στο τασάκι μου, και ψαχούλεβε τις στάχτες μήπως βρει καμια γόπα με τζιβάνα....

 

tragic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 603
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μα τι λές?

Κάθομαι και δαγκώνομαι τόση ώρα με κάποιες μαλακίες που διαβάζω απο κάποιους, αλλά ας κάτσει ένας μοντερέιτορ ρε παιδιά να φιλτράρει λίγο την βλακεία ορισμένων....

 

Αν ΔΕΝ γνωρίζουμε, ας μην γράψουμε στην τελική, πρέπει ο γαμημένος ο έλληνας τελικά, να έχει άποψη και γνώση για όλα. ΕΛΕΟΣ πια....

 

Δεν με ενοχλεί η αρτιριοσκλήρυνση που έχουν κάποιοι και λένε το μακρύ τους και το κοντό τους, με ενοχλεί αφάνταστα όμως η αβίαστη παραπληροφόρηση που κάνουν κάποιοι στο συγκεκριμένο τόπικ, μόνο για να επιδείξουν την βλακεία και την άγνοιά τους....

 

Απο που προκύπτει αριανέ, οτι τα 3,5 και πάνω θεωρείται εμπορία? Με 3,4 την γλυτώνουμε δηλαδή?

Είναι το ίδιο δηλαδή, να μου βρούν ένα σακουλάκι βάρους 8 γραμμαριών επάνω μου, και το ίδιο να με βρουν με 5 σπιρτόκουτα του ενός γραμμαρίου το ένα?

 

Τσάκωνα απο που προκύπτει οτι δεν σε τραβάνε στο τμήμα με 10-20 γραμμάρια?

Παίζει να πέσεις σε σοβαρό αστυνομικό (με δυνατότητα σκέψης και λήψης αποφάσεων) και να μην σου κάνει τίποτα, παίζει να πέσεις και σε κάποιον βλαχοκαουμπόι, και να σε τρέξει επειδή νομίζει οτι βρήκε τον "σημαδεμένο" και θα πάρει προαγωγή και μπόνους άμα σε συλλάβει.

 

Εχω 4 ατομα που τα τραβηξαν στο τμημα ετσι.

Εχω 5 θειους αστυνομους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://crimesonair.b...g-post_699.html

 

Ενημερωτικά μόνο , χωρίς να παίρνω θέση στην κουβέντα .

 

 

βεβαια , αφού μάζεψαν δισεκατομμύρια....

το χόρτο παραμένει όπως έχει όμως, νόμιμο για καλλιέργεια μικροποσότητας και προσωπική χρήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://crimesonair.b...g-post_699.html

 

Ενημερωτικά μόνο , χωρίς να παίρνω θέση στην κουβέντα .

 

 

Οι ιδιοκτήτες των coffee shops, με την συμπαράσταση των κακώς εννοουμένων οικολόγων

 

Τελικώς, οι Ολλανδοί είναι σαφές ότι μετάνιωσαν για την μέχρι σήμερα ακολουθούμενη πολιτική «ανοχής» απέναντι στα ναρκωτικά και ιδιαιτέρως απέναντι στην κάνναβη.Διαπίστωσαν, αυτό που τόσα χρόνια ήταν φανερό και αποδεδειγμένο

 

Μόνο που στην προκειμένη περίπτωση δεν πρόκειται για κάποιο μνημόνιο, ώστε να δικαιολογηθούν πως δεν το διάβασαν. Πρόκειται για τις ζωές των παιδιών μας. Και θα τους στείλουμε αδιάβαστους.

 

Γλίτζααα...

 

Κατά τα άλλα, όνειρα γλυκά. Τα ίδια λέγανε και οι Δανοί για την Christiania μέχρι που είδανε τα νούμερα να πέφτουν σα βαρίδι και συνειδητοποίησαν ποιος ήταν Ο ΜΟΝΟΣ λόγος τουρισμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι εναντια στην αποποινικοποίηση για πολλους λογους, οχι όμως ηθικους.

 

Πρωτο προβλημα:

Δεν ανιχνευεται ευκολα σε καποιο μπλοκο, οπως γινεται με τα αλκοτεστ και το αλκοολ.

Αυτο σημαινει οτι θα κανει καποιος χρηση, θα βγει στο δρομο και θα σκωτωσει τον πατερα σου, την μανα σου, τον γιο σου, την κορη σου, και μετα κανενα προβλημα.. ας προσεχαν οι πεζοι.

 

Δευτερο προβλημα:

Δεν εχει σχεση με το αλκοολ καθως η καναβη ειναι παραισθησιογόνος ουσια.

Αν αυτη τη στιγμη σαν κρατος παμε κατα διαολου, δε θελω να φανταστω τι θα γινει αν χρηστες υπο επιρρεια καναβης, περνανε εξω απο το αγαλμα του κολοκοτρωνη, βαρανε προσοχες, και μετα πεφτουν στις ροδες των αυτοκινητων για να σταματησουν τους τουρκους να μη παρουνε την πολη.

 

Τριτο προβλημα:

Χρηστες ανηλικοι και οτι αυτο συνεπαγεται με το μελλον τους. Το μελλον ομως της νεοτερης γεννιας καθοριζει και το μελλον των πριγουμενων. Οποτε δε μας συμφερει να πανε κατα διαολου οι επομενοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη λύση: Μεγάλη έρευνα που έχει παρατεθεί παραπίσω, έχει καταλήξει πως δεν υπάρχει συσχετισμός κακής οδηγικής συμπεριφοράς και χρήσης κάνναβης.

 

Δεύτερη λύση: Δεν είναι παραισθησιογόνος ουσία.

 

Τρίτη λύση: Παράνομο για ανήλικους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι εναντια στην αποποινικοποίηση για πολλους λογους, οχι όμως ηθικους.

 

Πρωτο προβλημα:

Δεν ανιχνευεται ευκολα σε καποιο μπλοκο, οπως γινεται με τα αλκοτεστ και το αλκοολ.

Αυτο σημαινει οτι θα κανει καποιος χρηση, θα βγει στο δρομο και θα σκωτωσει τον πατερα σου, την μανα σου, τον γιο σου, την κορη σου, και μετα κανενα προβλημα.. ας προσεχαν οι πεζοι.

 

Ανιχνεύεται αρκετά εύκολα με τα μάτια, σάλιο κ.α.. Το αλκοτέστ βγήκε γιατί στόχευε στο αλκοόλ. Μπορεί κάλλιστα να βγει ένα μηχάνημα να ελέγχει τα μάτια και εάν βρεθείς πάνω από το όριο, μέσα για εξετάσεις (π.χ.)

 

 

Δευτερο προβλημα:

Δεν εχει σχεση με το αλκοολ καθως η καναβη ειναι παραισθησιογόνος ουσια.

Αν αυτη τη στιγμη σαν κρατος παμε κατα διαολου, δε θελω να φανταστω τι θα γινει αν χρηστες υπο επιρρεια καναβης, περνανε εξω απο το αγαλμα του κολοκοτρωνη, βαρανε προσοχες, και μετα πεφτουν στις ροδες των αυτοκινητων για να σταματησουν τους τουρκους να μη παρουνε την πολη.

 

Δεν είναι παραισθησιογόνος.-

 

Είναι ψυχοτρόπος.

 

Παραισθησιογόνο είναι το LSD.

 

 

Τριτο προβλημα:

Χρηστες ανηλικοι και οτι αυτο συνεπαγεται με το μελλον τους. Το μελλον ομως της νεοτερης γεννιας καθοριζει και το μελλον των πριγουμενων. Οποτε δε μας συμφερει να πανε κατα διαολου οι επομενοι

 

Ανήλικοι χρήστες αλκοόλ δεν υπάρχουν; Στην Κρήτη, όλα τα πιτσιρίκια πίνουν πιο πολύ από ό,τι ο μέσος ενήλικος στην Αθήνα. Και μιλάμε για νόμιμη ουσία.

 

Το πρόβλημα που φαντάζεσαι, είναι με τα δεδομένα τα σημερινά. Εάν γίνει νόμιμο, τότε δεν θα υπάρχει το θέλγητρο της παρανομίας για να κάνει κανείς φούντα. Γουστάρει; Κάνει. Δεν γουστάρει; Δεν κάνει. Όπως και με το ποτό. Γουστάρεις; Πίνεις. Δεν γουστάρεις; Δεν πίνεις.

 

 

Άλλα "προβλήματα";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιμοποιηση καθε ουσιας. Σωστη ενημερωση των κινδυνων και τον δυνατοτητων καθε ουσιας, επιλογη του καθε ατομου το τι θα κανει με το σωμα του.

-7000000000000000000000000000000000

Το κρατος πρεπει να προστατευσει τις οικογενεις των αμυαλων νεων απο το να θρηνουν ειτε τον θανατο τους, ειτε την καταστροφη και τον ξεπεσμο τους στην δινη του βουρκου διαφορων ουσιων.

 

Επισης πρεπει να προστατευσει και ολους εμας τους υπολοιπους, απο τις συνεπειες της χρησης αυτων των ουσιων απο μερικους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη λύση: Μεγάλη έρευνα που έχει παρατεθεί παραπίσω, έχει καταλήξει πως δεν υπάρχει συσχετισμός κακής οδηγικής συμπεριφοράς και χρήσης κάνναβης.

Ετσι ειναι οπως τα λες, και να σου πω και κατι.. βοηθαει κιολας στην οδηγηση!!

Μου το ειπε ενας φιλος μου που την επινε, οτι μετα οδηγουσε σαν το σουμαχερ, και στο τελος του δωσανε και κυπελλο

 

Δεύτερη λύση: Δεν είναι παραισθησιογόνος ουσία.

Ειναι

 

Edit: ψυχοτροπος διορθωσε ο απο πανω, δεν επιμενω, κατι παραπανω θα ξερει

 

Τρίτη λύση: Παράνομο για ανήλικους.

Παρανομο για τους ανηλικους , αλλα οι γονεις μαστουρηδες ε?

Καλο ακουγεται με μια πρωτη προσεγγιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-7000000000000000000000000000000000

Το κρατος πρεπει να προστατευσει τις οικογενεις των αμυαλων νεων απο το να θρηνουν ειτε τον θανατο τους, ειτε την καταστροφη και τον ξεπεσμο τους στην δινη του βουρκου διαφορων ουσιων.

 

Επισης πρεπει να προστατευσει και ολους εμας τους υπολοιπους, απο τις συνεπειες της χρησης αυτων των ουσιων απο μερικους.

 

Η αλήθεια είναι πως η καταστροφή, ο βούρκος, η δίνη και ο ξεπεσμός, αποτελούν έναν τυφώνα θρήνου και οδύνης ο οποίος δεν θα πρέπει να βασανίζει φρικιαστικά κανέναν αθώο πολίτη με τα σαδιστικά του νύχια.

 

Όλγα πίσω σε σένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρανομο για τους ανηλικους , αλλα οι γονεις μαστουρηδες

αυτό θα ναι το χαρακτηριστικό της δικής μας γενιάς ως γονείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ειναι οπως τα λες, και να σου πω και κατι.. βοηθαει κιολας στην οδηγηση!!

Μου το ειπε ενας φιλος μου που την επινε, οτι μετα οδηγουσε σαν το σουμαχερ, και στο τελος του δωσανε και κυπελλο

 

Ε τώρα με γαμάς, αφού σου είπα ότι αναφέρομαι σε έρευνα, όχι σε γκάλοπ μεταξύ 6 γνωστών μου. Να:

 

Λοιπόν, επειδή το παππουδολάγνο αναμάσημα τσιτάτων Γαρδέλη έχει βρει το τελευταίο του καταφύγιο στην οδήγηση (την οκνηρία δεν την περιλαμβάνω στις σοβαρές απόπειρες) είναι γνωστό από το 1986 (αν δεν απατώμαι) πως η θεμελιώδης διαφορά του αλκοόλ από την κάνναβη αναφορικά με την οδήγηση είναι πως με το πρώτο υπερεκτιμάς τις ικανότητές σου (ή υποτιμάς την επήρρειά του) ενώ με την δεύτερη έχεις πλήρη επίγνωση πως δεν είσαι και στην πιο ninja φάση σου και παίρνεις τις απαραίτητες προφυλάξεις. Για του λόγου το αληθές:

 

A 2002 review of seven separate studies involving 7,934 drivers reported, “Crash culpability studies have failed to demonstrate that drivers with cannabinoids in the blood are significantly more likely than drug-free drivers to be culpable in road crashes.” This result is likely because subject under the influence of marijuana are aware of their impairment and compensate for it accordingly, such as by slowing down and by focusing their attention when they know a response will be required. This reaction is just the opposite of that exhibited by drivers under the influence of alcohol, who tend to drive in a more risky manner proportional to their intoxication.

 

Λάθη όλοι κάνουμε, αλλά μη του παντρέψετε τα πόμολα με "εγώ αυτό που ξέρω είναι..." και "είχα ένα φίλο που...".

 

Ειναι

Edit: ψυχοτροπος διορθωσε ο απο πανω, δεν επιμενω, κατι παραπανω θα ξερει

 

Μ, αυτό εννοώ. Έχει μεγάλη διαφορά, άλλο να βλέπεις δράκους και να νομίζεις ότι μπορείς να πετάς και άλλο να σου λένε ανέκδοτο με τον Τοτό και όντως να γελάς.

 

Παρανομο για τους ανηλικους , αλλα οι γονεις μαστουρηδες ε?

Καλο ακουγεται με μια πρωτη προσεγγιση

 

Δηλαδή τώρα που είναι το αλκοόλ παράνομο μόνο για τους ανήλικους, οι γονείς είναι μέθυσοι;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...