Προς το περιεχόμενο

Νομιμοποιηση Κανναβης?Ναι η Οχι?


GoLdMaNn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 603
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολύ σημαντική πληροφορία! Τι συμπερασμα μπορούμε να βγάλουμε από αυτή λές; :-D

 

Οτι δεν φταιει το [xxx] αν ο αλλος ειναι μαλακας οδηγος, απλα θα γινει ακομα πιο μαλακας.

 

Α, επισης συνηθως οταν καποιος εχει πιει [xxx] και ΔΕΝ ειναι μαλακας οδηγος, θα ειναι 5 φορες πιο προσεκτικος απο οτι κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

 

Ωραία, άρα επειδή είμαστε ελλαδιστάν, η γνώμη σου είναι ότι θα γίνουμε όλοι χασικλήδες.

Για τους μαθητές δεν μου απάντησες. Πάντως έχω βαρεθεί σε όλα τα θέματα να ακούω για τον έλληνα και πόσο μαλάκας είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ειμαι υπερ παντως..εδω εχουν ελευθερο το αλκοολ και το τσιγαρο..

εγω ειμαι υπερ τις ελευθεριας σε ολα βασικα..απλα ανω των 18 ωστε να εχεις καποια ωριμοτητα και γνωση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως μια φορα ειχα μπει σε τυπο που ειχε πιει και σκανκ και τσιπουρα , και η οδηγηση του ηταν υποδειγματικη.

δε βάζουν πια γλυκάνισο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, άρα επειδή είμαστε ελλαδιστάν, η γνώμη σου είναι ότι θα γίνουμε όλοι χασικλήδες.

Για τους μαθητές δεν μου απάντησες. Πάντως έχω βαρεθεί σε όλα τα θέματα να ακούω για τον έλληνα και πόσο μαλάκας είναι.

 

Εγω έχω πει ξεκάθαρα οτι είμαι κατά της νοοτροπίας στην καταφυγή ουσιών όταν αυτές χρησιμοποιούνται για να απαξιώνεται η ζωή/καθημερινότητα (αλκοολ, νικοτινες, φουντες και τα συναφή ) και επίσης οτι το ελληνικο περιβάλλον απαρτίζεται , κατα μέσο όρο, απο ανεύθυνους πολίτες. Η απαγόρευση ψυχοτρόπων για μένα απαντά κυρίως στο δεύτερο.

 

Οσο για τον έλληνα για να το θέσουμε λαικά αφους θες , μερικοί ναι είναι και μαλακες , οι περισσότεροι θα έλεγα οτι είναι γίδια και πρόβατα , δεν το λέω με μένος ή έπαρση ενώ έχω κάνει την αυτοκριτική μου ~ το βλέπω καθημερινά γύρω μου και το έχω αποδεχθεί. Από την άλλη εχει και νεοέλληνες τούτος ο τόπος εκτός απο τα παραπάνω είδη , οι οποίοι θα συμφωνήσω δεν φταίνε για το περιβάλλον που κληρονόμησαν από την γενιά που τους ανέθρεψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι δεν φταιει το [xxx] αν ο αλλος ειναι μαλακας οδηγος, απλα θα γινει ακομα πιο μαλακας.

 

Α, επισης συνηθως οταν καποιος εχει πιει [xxx] και ΔΕΝ ειναι μαλακας οδηγος, θα ειναι 5 φορες πιο προσεκτικος απο οτι κανονικα.

δε νομιζω οτι εχει να κανει με τη διαθεση του να ειναι πιο προσεκτικος αλλα με την ικανοτητα του εκεινη τη στιγμη.

ομοια με το αλκοολ ακομα και με τη νυστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω έχω πει ξεκάθαρα οτι είμαι κατά της νοοτροπίας στην καταφυγή ουσιών όταν αυτές χρησιμοποιούνται για να απαξιώνεται η ζωή/καθημερινότητα (αλκοολ, νικοτινες, φουντες και τα συναφή )

 

Έχω απαντήσει σε αυτό και δεν λες να το καταλάβεις. Όσοι άνθρωποι έχουν τη δική σου νοοτροπία, καλή κατ' εμέ, δεν θα δοκιμάσουν ούτε καραμέλες.

 

και επίσης οτι το ελληνικο περιβάλλον απαρτίζεται , κατα μέσο όρο, απο ανεύθυνους πολίτες. Η απαγόρευση ψυχοτρόπων για μένα απαντά κυρίως στο δεύτερο.

 

Ωραία, αυτοί είμαστε, τι να κάνουμε τώρα. Εγώ θα προτιμούσα νόμιμα ναρκωτικά χωρίς να περιμένω 5ετίες για να μπω σε πρόγραμμα απεξάρτησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω απαντήσει σε αυτό και δεν λες να το καταλάβεις. Όσοι άνθρωποι έχουν τη δική σου νοοτροπία, καλή κατ' εμέ, δεν θα δοκιμάσουν ούτε καραμέλες.

 

Αυτή η νοοτροπία πολλές φορές σε μερικούς ανθρώπους έχει προκύψει μέσα από δοκιμές και λάθη. Δεν είναι πάντα μια φυτεμένη και πάγια αντίληψη περι ναρκτωτικών . Το πως μπορεί ένας άνθρωπος να παγιδευτεί στον εθισμό με οτιδήποτε στην ζωή του είναι εφαρμοσμένη γνώση, είναι εμπειρία. Αν με εννοείς. Το τι μπορεί να δοκιμάσει λοιπον ο άνθρωπος καποια στιγμή στην ζωή του είναι ένα φαινόμενο που δεν εξαρτάται μόνο από τις δικές του επιλογές. Είναι σε τι περιβάλλον θα βρεθείς και κάτω απο ποιες συνθήκες.

 

Ωραία, αυτοί είμαστε, τι να κάνουμε τώρα. Εγώ θα προτιμούσα νόμιμα ναρκωτικά χωρίς να περιμένω 5ετίες για να μπω σε πρόγραμμα απεξάρτησης.

 

Εδώ με μπέρδεψες. Θα προτιμούσες νομιμα ναρκτωτικά για να μην περιμένεις 5ετιες να απεξαρτηθείς. Δεν σε πιάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μαλάκες Έλληνες δεν είναι αυτοί που κράζουν? Τι περιμένεις; B) :cool: :wub:

 

 

Εσύ μάλλον έχεις το αλάθητο έτσι.Κάτσε omws δεν μπορώ να σε προσκυνήσω με έπιασε η μέση.

 

Παρα πολλoi και σίγουρα εγώ να έχουμε αγνοια του θέματος.Fusika κάποιοι να είναι κατά της κάνναβης και πολλοί υπέρ.Έχω την αίσθηση ότι δεν μπορεί κανεις να είναι απολuτoς!

 

Οk o νηματοθετης ξεκίνησε ένα θέμα ώστε να αναλυθεί τα περί νομιμότητας.Και παρατηρώ ειδικότερα αυτοί που είναι υπέρ το μονο που κάνουν είναι να βρίζουν τους άλλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη η ερευνα λοιπον μας λεει οτι απο τους 8000 οδηγους που ειχαν τροχαιο σε 300 βρεθηκε κανναβη ποσοστο πολυ μικρο κατα την γνωμη μου για να αποδειξει οτι το χασις επηρεαζει την οδηγηση.

Μην το παιζεις εξυπνος. Δες τι λεει:

 

7,934 drivers. Alcohol was detected as the only drug in 1,785 drivers, and together with cannabis in 390 drivers. Cannabis was detected in 684 drivers, and in 294 of these it was the only drug detected"

 

7934 οδηγοι και στους 684 ανιχνευτηκε κανναβη και οχι στους 294!!

Απλως στους 294 ανιχνευτηκε ΜΟΝΟ κανναβη και τιποτα αλλο.

 

 

Αν ψαχναμε μαλιστα και μεσα σε αυτους τους 300 σιγουρα θα υπηρχαν και αλλοι λογοι που θα επαιξαν ρολο οπως να ηταν αυπνοι-πολυ κουρασμενοι,να μιλουσαν στο κινητο και αλλα

Κακη λογικη.

Δεν ειναι λογικη αυτη.

Ευτυχως δεν συμμετεχεις σε στατιστικες ερευνες γιατι θα αθωωνες τα παντα, πχ καποιος που οδηγουσε μεθυσμενος θα μπορουσε να ειχε παρει και ηρωινη οποτε το ποτο δεν ειμαστε σιγουροι οτι εφταιγε για το ατυχημα. :-(

Στατιστικα ειναι αυτα και εαν δεν καταλαβαινετε τι δειχνουν καλυτερα να μην μιλατε και να λετε αυτα που λετε.... :-(

 

Εγω παντως μια φορα ειχα μπει σε τυπο που ειχε πιει και σκανκ και τσιπουρα , και η οδηγηση του ηταν υποδειγματικη.

Κακη λογικη. Επαγωγικη.... :eek: :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7934 οδηγοι και στους 684 ανιχνευτηκε κανναβη και οχι στους 294!!

Απλως στους 294 ανιχνευτηκε ΜΟΝΟ κανναβη και τιποτα αλλο.

 

Στατιστικα ειναι αυτα και εαν δεν καταλαβαινετε τι δειχνουν καλυτερα να μην μιλατε και να λετε αυτα που λετε.... :-(

 

...πλακίτσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, αυτοί είμαστε, τι να κάνουμε τώρα. Εγώ θα προτιμούσα νόμιμα ναρκωτικά χωρίς να περιμένω 5ετίες για να μπω σε πρόγραμμα απεξάρτησης.

Δεν βγαζει κανενα νοημα η παραπανω προταση....

 

...πλακίτσα;

Οχι. Δεν μπορεις να διαστρευλωνεις τι λενε τα στατιστικα.

Τα μαθηματικα ειναι αυστηρως καθορισμενα και ευτυχως δεν επιδεχονται τροποποιησεων των συμπερασματων.

Παροτι βεβαια υπαρχει το γνωστο ΥΠΕΡΘΕΜΑ Bayesians-Frequentists, τετοια απλα πραγματα δεν επιδεχονται παρανοησεων....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλός ο Bayes ρε αδερφέ, αλλά στην προκειμένη περίπτωση μας νοιάζει η κάνναβη. Το πόσο μαλακισμένα οδηγεί κάποιος που έχει κάνναβη + πρέζα/χυμό ροδάκινο/MDMA στο αίμα του (γιατί αυτό είναι οι 684) δεν έχει σχέση με το NULL HYPOTHESIS του topic -μιας και αρέσκεσαι.

 

edit, προφανώς κάποιο prospective cohort θα ήταν προτιμότερο από αυτή τη μελέτη, αλλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...