Προς το περιεχόμενο

forthnet ή wind?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ίσως να τους ζήταγες να σε βάλουν σε 6αρι προφίλ αλλα δεν ξέρω αν θα το δεχτούν

 

Ειναι κατι που προβλεπεται,η πρεπει να παρουσιασω καποια συγκεκριμενη ..αιτιολογια-δικαιολογια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

αν εχεις συνδεση με wind κινητο σου κανουν εκπτωση

 

Επίσης, η Wind γενικά μιλώντας παίζει άψογα. Είχα και τους δυο, τώρα Wind και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από τη δεύτερη. Με τους πρώτους είχα θέματα με υπερχρεωμένους λογαριασμούς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίσως να τους ζήταγες να σε βάλουν σε 6αρι προφίλ αλλα δεν ξέρω αν θα το δεχτούν

 

 

εγω το μονο που θα πω ειναι οτι δεν νομιζω η wind να δινει εξαρι margin εκτος αν το κατεβασει ο ιδιο με το dmt αν υποστηριζει το ρουτερ του.γενικως δεν ξερω αν αλλος δινει 6 αρι margin.το αμεσως μικροτερο μετα νομιζω το εχει η On telecoms .

 

Τωρα επειδη μαλωνετε για το θεμα τεχνικης υποστηριξης αδικα μαλωνετε.για ολες τις εταιρειες θα ακουσετε τα καλυτερα λογια για ολα θα ακουσετε τις χειροτερες οποτε μην μαλωνετε αδικα.καποιοι θα πουνε Forthnet Η καλυτερη εταιρεια αλλοι θα πουνε μακρια απο αυτην.το ιδιο και με wind.καποιοι λενε μια χαρα παιζει αλλοι λενε σουρνεται απιστευτα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντού φιλτράκια (εκτός από το router) σωστά τοποθετημένα όχι ανάποδα

 

 

καποια φιλτρακια λειτουργουν ταυτοχρονα και σαν splitter δηλαδη απο τη μια δινεις γραμμη και απο την αλλη σου βγαζει MODEM και telephone .... εκει προφανως αν συνδεσεις κατι λαθος εχεις προβλημα, τωρα στα απλα που εχουν μια υποδοχη απο τη μια και μια απ οτην αλλη που ειναι αποκλειστικα για τηλεφωνικη συσκευη για πιο λογο να μην λειτουργουν αναποδα ??? οντως ισχυει αυτο ? το εχεις τσεκαρει ? νομιζω δεν επηρεαζει ...

 

Καλησπερα παιδια. θα βαλω στο σπιτι μου πακετο ιντερνετ + τηλεφωνο.

Ειμαι αναμεσα σε φορθνετ και γουιντ. Ειναι ακριβως στα ιδια λεφτα.

Ποια να προτιμησω; ποια ειναι πιο αξιοπιστη;

 

 

wind εχει πολυ καλο τεχνικο τμημα, απαντανε ΑΜΕΣΩΣ οποιαδηποτε ωρα της

μερας και σου λυνουν το προβλημα, η forthnet αφου περιμενεις καμια ωρα

στην αναμονη το πιο πιθανο ειναι να μην κανουν απολυτως τιποτα και να σου

λενε ηλιθιες δικαιολογιες οτι παντα φταις εσυ , η καλωδιωση του σπιτιου σου, το

καφαο , ο οτε η γατα που περασε απο το μπαλκονι σου αλλα σιγουρα δεν ειναι απο αυτους

το προβλημα !!!! απαραδεκτοι !!!! μακρυα απο forthnet.

 

wind rulez :)

 

btw. ολα τα παραπανω μου τα εχουν πει δεν τα σκεφτηκα μονος μου (εκτος απ οτη γατα) και

ως δια μαγειας περνοντας σε wind φτιαχτηκαν ολα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

καποια φιλτρακια λειτουργουν ταυτοχρονα και σαν splitter δηλαδη απο τη μια δινεις γραμμη και απο την αλλη σου βγαζει MODEM και telephone .... εκει προφανως αν συνδεσεις κατι λαθος εχεις προβλημα, τωρα στα απλα που εχουν μια υποδοχη απο τη μια και μια απ οτην αλλη που ειναι αποκλειστικα για τηλεφωνικη συσκευη για πιο λογο να μην λειτουργουν αναποδα ??? οντως ισχυει αυτο ? το εχεις τσεκαρει ? νομιζω δεν επηρεαζει ...

 

όταν είχα βάλει τα δικά μου ανάποδα είχαν ξεσκίσει το σύμπαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

περιεργο ... τι μαρκα ειναι ?

 

speedtouch, Alcatel...

 

Z-230PJ_i.jpg

 

το βύσμα πηγαίνει στην μπρίζα και όχι στο τηλέφωνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

speedtouch, Alcatel...

 

Z-230PJ_i.jpg

 

το βύσμα πηγαίνει στην μπρίζα και όχι στο τηλέφωνο...

 

μαλιστα ... περιεργο, δεν ετυχε να χρησιμοποιησω ποτε alcatel ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποια φιλτρακια λειτουργουν ταυτοχρονα και σαν splitter δηλαδη απο τη μια δινεις γραμμη και απο την αλλη σου βγαζει MODEM και telephone .... εκει προφανως αν συνδεσεις κατι λαθος εχεις προβλημα, τωρα στα απλα που εχουν μια υποδοχη απο τη μια και μια απ οτην αλλη που ειναι αποκλειστικα για τηλεφωνικη συσκευη για πιο λογο να μην λειτουργουν αναποδα ??? οντως ισχυει αυτο ? το εχεις τσεκαρει ? νομιζω δεν επηρεαζει ...

 

αλλο το splitter αλλο το φιλτρο.το φιλτρο ειναι που μπαινει απλα σε ενα τηλεφωνο το splitter ειναι σαν φιλτρο απλα εχει 3 υποδοχες.στο splitter αμα μπει κατι αναποδα δεν θα παιξει κατι αλλο.

στο φιλτρο αμα μπει αναποδα οτι μαρκα και αν ειναι οτι φιλτρο και αν ειναι παντα σου ριχνει την ταχυτητα.καρατσεκαρισμενο και το εχω δει απειρες φορες να το κανουν λαθος.θα σου ανεβασει attenuatIon κτλ.αυτος ειναι και ο λογος που η μια πλευρα γραφει Phone και η αλλη Line.συνηθως τα βαζουν αναποδα οσοι δεν εχουν πριζακια με rj11 clip και βαζουν την μυτη του φιλτρου στο τηλεφωνο.

 

όταν είχα βάλει τα δικά μου ανάποδα είχαν ξεσκίσει το σύμπαν...

 

σωστος.οπως επισης αν βαλεις ενα splitter πανω σε μια γραμμη και δεν συνδεσεις τιποτα ουτε στο Line Ουτε στο Phone θα σου σκισει επισης την γραμμη διοτι ειναι σαν να μην τερματιζει το splitter.δοκιμασμενο και αυτο στην γραμμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... ενδιαφερον, δεν το ειχα προσεξει αυτο και μαλιστα ειχα βαλει μια περιοδο που αλλαζα κατι καλωδια ( λογω βολεψιας καθαρα :rolleyes: ) αναποδα ενα φιλτρο του συναγερμου στο σπιτι αλλα δεν παρατηρησα καμια αλλαγη .

 

τωρα εχει φιλτρο το τηλ. κεντρο αλλα εχει μεσα ο συναγερμος και ενα ενσωματωμενο ... μπορει να επηρεασει καπου αυτο ? το να εχεις δηλαδη 2 φιλτρα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... ενδιαφερον, δεν το ειχα προσεξει αυτο και μαλιστα ειχα βαλει μια περιοδο που αλλαζα κατι καλωδια ( λογω βολεψιας καθαρα :rolleyes: ) αναποδα ενα φιλτρο του συναγερμου στο σπιτι αλλα δεν παρατηρησα καμια αλλαγη .

 

τωρα εχει φιλτρο το τηλ. κεντρο αλλα εχει μεσα ο συναγερμος και ενα ενσωματωμενο ... μπορει να επηρεασει καπου αυτο ? το να εχεις δηλαδη 2 φιλτρα ...

 

 

δεν ειναι οτι θα σου κανει αποσυνδεσεις τοσο οσο οτι μπορει να χασεις σε ταχυτητα συγχρονισμου εκτος αν εισαι 2 mbit απο οτε οποτε ενα και το ιδιο απλα τα χαρακτηριστικα θα γινουν χειροτερα.ο συναγερμος συνηθως δεν παιρνει απο το τηλεφωνικο κεντρο οποτε ισως ειναι φυσιολογικο που εχεις βαλει.τωρα αν δεν χρειαζεται και απλα εχεις γενικως δεν θα δεις καποιο προβλημα.απλα παει να φιλτραρει την ηδη φιλτραρισμενη συχνοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα αν δεν χρειαζεται και απλα εχεις γενικως δεν θα δεις καποιο προβλημα.απλα παει να φιλτραρει την ηδη φιλτραρισμενη συχνοτητα.

 

αρα δηλαδη το να βαλεις 2 φιλτρα για 1 συσκευη δεν επηρεαζει την adsl ετσι ?

γιατι το ενα φιλτρακι ειναι ενσωματωμενο μεσα στο κουτι και ειναι φασαρια να το αλλαζω ...

 

εννοειται οτι μιλαμε για φιλτρακια που λειτουργουν σωστα και ειναι τοποθετημενα σωστα και οχι αναποδα (just checked :D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...