Προς το περιεχόμενο

forthnet ή wind?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

wind εχει πολυ καλο τεχνικο τμημα, απαντανε ΑΜΕΣΩΣ οποιαδηποτε ωρα της

μερας και σου λυνουν το προβλημα, η forthnet αφου περιμενεις καμια ωρα

στην αναμονη το πιο πιθανο ειναι να μην κανουν απολυτως τιποτα και να σου

λενε ηλιθιες δικαιολογιες οτι παντα φταις εσυ , η καλωδιωση του σπιτιου σου, το

καφαο , ο οτε η γατα που περασε απο το μπαλκονι σου αλλα σιγουρα δεν ειναι απο αυτους

το προβλημα !!!! απαραδεκτοι !!!! μακρυα απο forthnet.

 

wind rulez :)

 

btw. ολα τα παραπανω μου τα εχουν πει δεν τα σκεφτηκα μονος μου (εκτος απ οτη γατα) και

ως δια μαγειας περνοντας σε wind φτιαχτηκαν ολα ....

 

Προσωπικά έχω δει και ακούσει περιστατικά, με ψευδείς χρεώσεις από τη μεριά της Forthnet, οπότε μάλλον Wind θα επέλεγα. Επίσης, το ξέρω ότι έχει αναφερθεί ήδη, αλλά αν τύχει και είσαι συνδρομητής τους και στην κινητή, σου κάνουν ακόμη μεγαλύτερες εκπτώσεις ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτο με τις χρεωσεις ποτε δεν το καταλαβα.και vivodi ειχα παλια και forthnet Τωρα ποτε μου δεν μου ετυχε προβλημα.οκ σε vivodi ειχα μια μικρη καθυστερηση στο ποτε φαινονταν εξοφλημενα (αυτο πριν 10 χρονια σχεδον) αλλα δεν χρεωθηκα κατι παραπανω.τωρα πως τυχαινει σε καποιους και τι χρεωσεις τους βαζουν πολυ θα ηθελα να το μαθω.εκτος αν πολλοι θεωρουν παραξενη χρεωση αυτο που κανουν ολοι που προπληρωνεις τον επομενο μηνα.πχ αν τωρα εχουμε απριλη και σου ερθει ο λογαριασμος μεσα ειναι απο 17/3 - 17/4 που ειναι σημερα και μετα προπληρωμη 18/4 εως 17/5

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αυτο με τις χρεωσεις ποτε δεν το καταλαβα.και vivodi ειχα παλια και forthnet Τωρα ποτε μου δεν μου ετυχε προβλημα.οκ σε vivodi ειχα μια μικρη καθυστερηση στο ποτε φαινονταν εξοφλημενα (αυτο πριν 10 χρονια σχεδον) αλλα δεν χρεωθηκα κατι παραπανω.τωρα πως τυχαινει σε καποιους και τι χρεωσεις τους βαζουν πολυ θα ηθελα να το μαθω.εκτος αν πολλοι θεωρουν παραξενη χρεωση αυτο που κανουν ολοι που προπληρωνεις τον επομενο μηνα.πχ αν τωρα εχουμε απριλη και σου ερθει ο λογαριασμος μεσα ειναι απο 17/3 - 17/4 που ειναι σημερα και μετα προπληρωμη 18/4 εως 17/5

 

και επειδή δεν σου έτυχε τι σημαίνει? :P

 

ότι δεν έτυχε σε άλλους? τόσα topics έχουμε δει κι εδώ και στο adslgr, είναι γνωστό ότι το λογιστήριο της forthnet ήταν gtpk..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α.δεν λεω μονο για Forthnet Μιλαω γενικα.

β.δεν ειπα οτι δεν γινεται ειπα οτι δεν μου εχει γινει.

γ.ακριβως επειδη δεν μου εχει γινει ρωταω απο περιεργεια τι τους εχουν χρεωσει.κλησεις?παγια?τι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ολόκληρο ποσό για Χ μήνες νομίζω, κάνε ένα search στο adslgr και θα βρεις αρκετά topics...

 

το τραγικό είναι ότι τα "χρωστούμενα" τα θυμόντουσαν όταν έφευγε ο συνδρομητής από την Forthnet, όσο έμενε συνδρομητής δεν του τον έστελναν κι ας ήταν για τους πρώτους μήνες που ήταν στον ISP :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολόκληρο ποσό για Χ μήνες νομίζω, κάνε ένα search στο adslgr και θα βρεις αρκετά topics...

 

το τραγικό είναι ότι τα "χρωστούμενα" τα θυμόντουσαν όταν έφευγε ο συνδρομητής από την Forthnet, όσο έμενε συνδρομητής δεν του τον έστελναν κι ας ήταν για τους πρώτους μήνες που ήταν στον ISP :P

 

Το έχω δει και εγώ το έργο με τη Forthnet. Φίλος μου στο Ήλιον πλήρωνε για τρεις μήνες το πάγιο επί δυο. Πήγε δικαστικά και τελικά τα επιπλέον χρήματα που έδινε του επιστράφησαν με τη δικαιολογία ότι "έγινε λάθος στο σύστημα". Αν δεν το έψαχνε, πιθανόν να πλήρωνε ακόμη... Και αυτός όπως και εγώ σήμερα έχουμε Wind και δεν έχουμε αντιμετωπίσει κάτι ανάλογο μέχρι τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι 4 χρόνια σε 2 σπίτια με forthnet και δεν είχα πρόβλημα με λογιστήριο, αντιθέτως φίλος μου που είχε HOL ψαχνόταν 2 χρόνια για να αποδείξει ότι δεν είναι ελέφαντας, με χαρτιά και mail που η ίδια η HOL του είχε στέιλει και τελικά κατέληξε απλά να τους γράψει κανονικά και απλά να μη πληρώσει.

 

Σε τόσο μεγάλους οργανισμούς τα λογιστήρια δεν είναι και ότι πιο απλό μπορεί να βρει κάποιος σε οργανισμό, οπότε λάθη θα γίνουν. Τα ίδια ακούω και διαβάζω για τη Wind (που ειδικά στο θέμα των υπερχρεώσεων γίνεται χαμός σε συνδρομητές που έχουν και κινητή τηλεφωνία) και για τον ΟΤΕ και για όλους. Είναι μη σου τύχει.

 

Εγώ μια χαρά είμαι με τη Forthnet πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα και εγω forthnet εχω καθε 2 μηνες βγαινει ο λογαριασμος δεν μου εχει τυχει τιποτα παραξενο.ξερω οτι καθε 20 του μηνος βγαινει ο λογαριασμος πλεον το εχω γυρισει να μου ερχεται μυνημα κινητο ουτε ταχυδρομια να φερουν λογαριασμο ουτε τιποτα και μια χαρα.σιγουρα για ολες τις εταιρειες θα ακουσεις προβληματα.το καλο ειναι οτι οι εταιρειες ολες σιγα σιγα το οργανωνουν και αυτο.

και παλια με vivodi περα απο κατι καθυστερησεις στις ανανεωσεις που το ειχα μαθει πλεον δεν ειχα θεμα παραπανω χρεωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

είμαι 4 χρόνια σε 2 σπίτια με forthnet και δεν είχα πρόβλημα με λογιστήριο, αντιθέτως φίλος μου που είχε HOL ψαχνόταν 2 χρόνια για να αποδείξει ότι δεν είναι ελέφαντας, με χαρτιά και mail που η ίδια η HOL του είχε στέιλει και τελικά κατέληξε απλά να τους γράψει κανονικά και απλά να μη πληρώσει.

 

Σε τόσο μεγάλους οργανισμούς τα λογιστήρια δεν είναι και ότι πιο απλό μπορεί να βρει κάποιος σε οργανισμό, οπότε λάθη θα γίνουν. Τα ίδια ακούω και διαβάζω για τη Wind (που ειδικά στο θέμα των υπερχρεώσεων γίνεται χαμός σε συνδρομητές που έχουν και κινητή τηλεφωνία) και για τον ΟΤΕ και για όλους. Είναι μη σου τύχει.

 

Εγώ μια χαρά είμαι με τη Forthnet πάντως.

 

προφανώς δεν υπονοώ ότι λες ψέματα, αλλά εδώ δεν είχες πρόβλημα όταν ήταν κομμένες οπτικές ίνες και σερνόταν όλη η Ελλάδα με forthnet, με το λογιστήριο θα είχες? :P

 

άντε να σκάσει μάτι και ο/η talidipa για επιπλέον support :rolleyes:

 

καλα και εγω forthnet εχω καθε 2 μηνες βγαινει ο λογαριασμος δεν μου εχει τυχει τιποτα παραξενο.ξερω οτι καθε 20 του μηνος βγαινει ο λογαριασμος πλεον το εχω γυρισει να μου ερχεται μυνημα κινητο ουτε ταχυδρομια να φερουν λογαριασμο ουτε τιποτα και μια χαρα.σιγουρα για ολες τις εταιρειες θα ακουσεις προβληματα.το καλο ειναι οτι οι εταιρειες ολες σιγα σιγα το οργανωνουν και αυτο.

και παλια με vivodi περα απο κατι καθυστερησεις στις ανανεωσεις που το ειχα μαθει πλεον δεν ειχα θεμα παραπανω χρεωσης.

 

σίγουρα παντού γίνονται μλκιες, αλλά όταν ο ΟΤΕ ήταν μονοπώλειο ήταν σατανικός και δεν του το συγχωρούμε ποτε! Όταν όμως ή Forthnet ήταν κάποιες περιόδους GTPK και έκανε μλκιες, δεν πειράζει μωρέ, περασμένα ξεχασμένα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανώς δεν υπονοώ ότι λες ψέματα, αλλά εδώ δεν είχες πρόβλημα όταν ήταν κομμένες οπτικές ίνες και σερνόταν όλη η Ελλάδα, με το λογιστήριο θα είχες? :P

 

άντε να σκάσει μάτι και ο/η talidipa για επιπλέον support :rolleyes:

 

 

το πρωτο με τις οπτικες ινες σε επηρεαζει για μερικες ωρες.αν για σενα το ιντερνετ ειναι τοσο Must που αν μεινεις 5 ωρες χωρις ιντερνετ ενταξει παο πασο.αν δεν μπω insomnia η δεν κατεβασω το torrentμου δεν θα πεθανω οποτε ναι το να μεινω 5 ωρες χωρις ιντερνετ ειλικρινα με αφηνει παγερα αδιαφορο.ας βγω για ενα καφε.τωρα για το δευτερο επειδη ειναι θεμα χρηματων ναι θα με πειραζε.

τα αποπανω ισχυουν ειτε για vivodi που ημουν ειτε για Forthnet που ειμαι ειτε για arys που ημουν πιο παλια ειτε για οτι θα ειμαι στο μελλον.Να το πει μια εταιρεια οτι οκ δεν εχουμε ιντερνετ δεν μπορουμε να δουλεψουμε να πω ενταξει μερικοι δουλευουν με αυτο αλλα να παραπονιεται ο καθενας σε οποιαδηποτε εταιρεια οτι δεν εχει ιντερνετ για μιση μερα και εχασε να κανει Update to status του στο fb ενταξει κατανταει....

τωρα αν εσυ θες ιντερνετ 24 ωρες το 24 ωρο παο πασο.εγω παντως δεν ανηκω σε αυτην την κατηγορια

 

 

σίγουρα παντού γίνονται μλκιες, αλλά όταν ο ΟΤΕ ήταν μονοπώλειο ήταν σατανικός και δεν του το συγχωρούμε ποτε! Όταν όμως ή Forthnet ήταν κάποιες περιόδους GTPK και έκανε μλκιες, δεν πειράζει μωρέ, περασμένα ξεχασμένα!

 

Μισο λεπτο μην συγκρινεις ανομοια πραγματα.αλλο επεσε η οπτικη ινα και δεν παιζει το ιντερνετ για 5 ωρες και αλλο δεν φτιαχνουμε την βλαβη επειδη ειμαστε ο οτε και επειδη ο πελατης δεν εβαλε οτε εγω δεν τον φτιαχνω.ξερεις τι ειναι επι εποχη οτε να πηγαινω ραντεβου να μην παιζει το ιντερνετ και μετα απο 2 μηνες ακομα να μην παιζει και ο αλλος να περιμενει???οταν θα τα δεις εκ των εσω σε οποιαδηποτε εταιρεια και να ειναι θα αναθεωρησεις τι ειναι πραγματικο προβλημα και τι προβλημα τις μισης ημερας.ξερεις τι ειναι γραμμη με προβλημα να βγαινεις 3 συδυαστικα με τον οτε και ο οτε να σου λεει καθε φορα ειτε οτι ειναι καλωδιακη ειτε οτι η γραμμη εχει θορυβο αλλα δεν μπορω να κανω κατι δεν εχω αλλα ζευγαρια και να την φτιαχνει μετα απο 2 μηνες.αυτα ειναι προβληματα.οχι οτι επεσε το ιντερνετ για 5-10 ωρες.και εδωμεσα ειναι πολυ χρηστες οι οποιοι εχουν πραγματικα προβληματα που ειτε δεν εχουν adsl ειτε αναβουν τα φωτα στον δρομο και πεφτει το ιντερνετ και διαφορα τετοια.ευχομαι να μην σου τυχει τιποτα τετοιο γιατι μετα θα πεις ε καλυτερα να κοβοταν η οπτικη ινα και να μην ειχα για 5 ωρες παρα για μερες.

η να εισαι σε κανα φερεσυχνο και να σου λενε δεν σου βαζουμε adsl η να σου λενε εισαι μακρια πληρωσε για τις κολωνες γιατι δεν υπαρχει γειτονας κοντα.αυτα ειναι προβληματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

να είμαστε αντικειμενικοί με όλες τις εταιρείες, δεν ζητάω κάτι παράλογο, να μην αδιαφορούμε για τα αρνητικά τους ενώ κρατάμε μανιάτικο σε άλλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτε δεν ειπα πηγαινε σε ταδε εταιρεια.συνηθως γραφω αυτο που ζητανε.πχ σε αλλο θεμα εχω γραφει

ote tdm telephony

forthnet voip tdm

hol voip tdm

cyta μονο voip.οφειλω να αναφερω οτι εφοσον δινει μονο voip οτι παντρευεσαι το ρουτερ.καιτους το γραφω οτι παιδια αν δεν εχετε θεμα να παντρευτητε το ρουτερ και πχ σας νοιαζει το κοστος οκ go for it εφοσον εχουν μια τιμη που δεν την εχει κανεις.

η πχ για τον οτε.οτι οκ ναι εχει το καλυτερο ping εχει γρηγορη εξυπηρετηση αλλα ειναι ο πιο ακριβος και εμενα πχ δεν μαρεσει το μονοπολιο.

και συνηθως οπως βλεπεις δεν απανταω σε θεματα ποια εταιρεια να βαλει καποιος απλα λεω τα συν και τα πλην της καθε μιας και η τελικη αποφαση ειναι του χρηστη με βαση τι τον νοιαζει.

φτηνη τιμη?καλο Ping/?καλο ρουτερ?

αν πχ η wind σουρνεται και ο αλλος θελει την γραμμη για 2 sites οκ γιατι ναμην βαλει?

η οταν ο αλλος σου λεει οτι πχ θελω wireless n και θελω δικο μου ρουτερ τι θα του πεις βαλε cyta που δινει μονο voip?

η αν καποιος θελει Nova τον συμφερει να βαλει 2play+nova.

η αν ο αλλος θελει κορυφη Ping ας βαλει οτε.

δεν υπαρχει καποιος που να τα εχει ολα,καπου θα χανει.

και με τον οτε δεν τα εχω σαν provider δηλαδη σαν connx η οτενετ τα εχω με τον οτε σαν οτε σαν το κομματι που ασχολειται με τον χαλκο.σαν Provider οκ ναι ειναι πολυ καλος και δεν το αμφισβητει κανεις.

 

 

 

το μανιατικο το κραταω με τον οτε οπως θα δεις στο 99 τις εκατο τον posts.οπως και το μανιατικο ειναι λιγο με την cyta Με το voip γιατι παντρευεσαι ενα ρουτερ με το ζορι και για αυτο λεω παντα προσοχη οταν ειναι voip.και το κακο με την cyta αντιθετα με τις αλλες ειναι οτι δινει μονο voip.

 

 

 

και οπως και θα δεις και σε αυτο το θεμα ουτε καν ειπα τι να διαλεξει.μια απαντηση εχω στην σελιδα δυο που ειναι ουδετερη οτι κοινως για καθε εταιρεια θα ακουσεις και συν και πλην για την τεχνικη υποστηριξη και αυτο ισχυει για ολες.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δεν νομίζω ότι έγραψα κάπου ότι προτείνεις κάποιον isp συγκεκριμένα, μίλησα απλά για αντικειμενικότητα...

 

αν σου πω πχ ότι εμένα δεν με ενδιαφέρουν/απασχολούν αυτά που έγραψες για τον ΟΤΕ δεν θα βγεις έξω από τα ρούχα σου από την στιγμή που ξέρεις ότι ίσχυαν κάποτε? σπαστικό έτσι? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιος αλλος εχει σκαλωμα και εχει ετοιμο το link με το φορτο μονο για μια εταιρεια:P

 

 

 

δεν νομίζω ότι έγραψα κάπου ότι προτείνεις κάποιον isp συγκεκριμένα, μίλησα απλά για αντικειμενικότητα...

 

αν σου πω πχ ότι εμένα δεν με ενδιαφέρουν/απασχολούν αυτά που έγραψες για τον ΟΤΕ δεν θα βγεις έξω από τα ρούχα σου από την στιγμή που ξέρεις ότι ίσχυε κάποτε? σπαστικό έτσι? :P

 

 

παντα προσπαθω οταν απανταω σε αυτα τα θεματα γιατι συνηθως δεν απανταω να πω τα συν και τα πλην της καθε μιας ωστε αναλογως τις αναγκες που εχει ο καθενας να δει τι του ταιριαζει.αυτα για τον οτε τα εγραψα γενικα .ιτ'ς οκ:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...