Προς το περιεχόμενο

forthnet ή wind?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μετά από αυτά που τράβηξα 2 καλοκαίρια πριν, το κρατάω κι εγώ μανιάτικο

 

 

ενταξει δεν εισαι ο μονος.για καθε εταιρεια θα ακουσεις και καποιον να βριζει οσο δεν παει.εμενα δεν με αγχωνουν οι οπτικες και ολα αυτα.μακαρι τα προβληματα ολου του κοσμου να ηταν τετοια πανω στο ιντερνετ.με αγχωνουν pcm,σκουριασμενα box,καφαο που κανουν μπανακι μεσα στο νερο.το μονο θετικο που βλεπω και χαιρομαι ειναι οτι πολλες εταιρειες φευγουν απο οτε και πανε σε παροχους και γυρνανε οι γραμμες σε voip και pstn και γλυτωνουμε τα Isdn με τα 96 volts τους.και γενικα οτι τα περισσοτερα συνεργεια του οτε αρχιζουν και κατεβαζουν τα pcm οσο γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

φιλε μου ΟΧΙ WIND θα βαρας το κεφαλισου στον τιχο 4 μηνες απο τηλ σε τηλεφ 0.26μβ κ μολις γραψη 4 μβ κοβετε κ παλι απο την αρχη μακρια οπος λενε στι διαφιμιση θα μας πεθανουν ολους ολους απο την αναμονη στην τεχ υποστιριξη ακουστε λενε ειμαι 1500μ & απο το κεντρο κ δεν μπορω να εχω μεγαλη ταχυτητα πανω απο 1 μβ

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

κατα την γνωμη μου εχω δοκιμαση conex holl wind holl einai μετρια προς καλη σχεση τιμης κ ιντερνετ ,ολοι νικιαζουν γραμες φιλος τεχνικος μου ειπε να παω ψαχνοντας με βαση που μενω κ τι γραμμες υπαρχουν . Η προσφορες τις wind ειναι ΑΠΑΤΗ κ σταθερα κ κινιτα γιαυτο οπιος μπορη προσεχη ..

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου ΟΧΙ WIND θα βαρας το κεφαλισου στον τιχο 4 μηνες απο τηλ σε τηλεφ 0.26μβ κ μολις γραψη 4 μβ κοβετε κ παλι απο την αρχη μακρια οπος λενε στι διαφιμιση θα μας πεθανουν ολους ολους απο την αναμονη στην τεχ υποστιριξη ακουστε λενε ειμαι 1500μ & απο το κεντρο κ δεν μπορω να εχω μεγαλη ταχυτητα πανω απο 1 μβ

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

κατα την γνωμη μου εχω δοκιμαση conex holl wind holl einai μετρια προς καλη σχεση τιμης κ ιντερνετ ,ολοι νικιαζουν γραμες φιλος τεχνικος μου ειπε να παω ψαχνοντας με βαση που μενω κ τι γραμμες υπαρχουν . Η προσφορες τις wind ειναι ΑΠΑΤΗ κ σταθερα κ κινιτα γιαυτο οπιος μπορη προσεχη ..

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

εγω αντιθετα θεωρω τη wind μακραν την καλυτερη και πιο αξιοπιστη στην ελλαδα σε σταθερη και κινητη, κινητο wind εχω σχεδον 10 χρονια και ειμαι super-ευχαριστημενος , τελευταια ειχα προβληματα με τη forthnet και γυρισα και το σταθερο σε wind και ως δια μαγειας ολα εφτιαξαν, φοβερη και γρηγορη υποστηριξη και πολυ καλες τιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φοβερη και γρηγορη υποστηριξη

 

επειδή την έχω ζήσει και εγώ μερικές φορές, πιστεύω πως έχουν πολλούς αρχάριους και κάποιους πολύ expert. το λέω αυτό διότι λίγες φορές που υπήρξε πρόβλημα (δεν αναφέρομαι για δική μου σύνδεση) μας έφτιαξαν αμέσως και με σωστές οδηγίες αλλά πολλές φορές μας έχουν πει και τα πιο κουλά πράγματα να κάνουμε. φυσικά παίζει να είναι σε όλες τις εταιρίες έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή την έχω ζήσει και εγώ μερικές φορές, πιστεύω πως έχουν πολλούς αρχάριους και κάποιους πολύ expert. το λέω αυτό διότι λίγες φορές που υπήρξε πρόβλημα (δεν αναφέρομαι για δική μου σύνδεση) μας έφτιαξαν αμέσως και με σωστές οδηγίες αλλά πολλές φορές μας έχουν πει και τα πιο κουλά πράγματα να κάνουμε. φυσικά παίζει να είναι σε όλες τις εταιρίες έτσι.

 

ναι οι τεχνικοι εχουν διαφορα "level" :D αν ειναι κατι πιο δυσκολο σου λεει "περιμενετε λιγο να σας συνδεσω με καποιον αλλο κτλ ... οπως και να εχει απαντανε ΑΜΕΣΩΣ 24 ωρες το 24ωρο ... ενω στη forthnet μου εχει τυχει πολλες φορες να περιμενω στη γραμμη καμμια ωρα και να το κλεισω τελικα ή επειδη βαρεθηκα ή επειδη αφου περιμενα καμια ωρα στο τελος επεσε και η γραμμη :mad: μακρυα απο forthnet ... , οσο η γραμμη σου ειναι μια χαρα ολα καλα, μολις εχεις καμια βλαβη την πατησες ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου ΟΧΙ WIND θα βαρας το κεφαλισου στον τιχο 4 μηνες απο τηλ σε τηλεφ 0.26μβ κ μολις γραψη 4 μβ κοβετε κ παλι απο την αρχη μακρια οπος λενε στι διαφιμιση θα μας πεθανουν ολους ολους απο την αναμονη στην τεχ υποστιριξη ακουστε λενε ειμαι 1500μ & απο το κεντρο κ δεν μπορω να εχω μεγαλη ταχυτητα πανω απο 1 μβ

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

κατα την γνωμη μου εχω δοκιμαση conex holl wind holl einai μετρια προς καλη σχεση τιμης κ ιντερνετ ,ολοι νικιαζουν γραμες φιλος τεχνικος μου ειπε να παω ψαχνοντας με βαση που μενω κ τι γραμμες υπαρχουν . Η προσφορες τις wind ειναι ΑΠΑΤΗ κ σταθερα κ κινιτα γιαυτο οπιος μπορη προσεχη ..

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

α.γραψε μας τα χαρακτηριστικα της γραμμης σου απο περιεργεια.αυτο που λες νοικιαζουν γραμμες στην ουσια τα καλωδια ειναι του οτε και ολοι παιζουν πανω στα ιδια καλωδια ειτε ειναι connex ειτε ειναι Hol ειτε forthnet.οποτε εκει παιζει ρολο η τυχη σε τι ζευγαρι θα πετυχεις και αποσταση μεχρι τον οτε οπως και γενικοτερα ποιοτητα του καλωδιου .δηλαδη να μην εχει ειναι σκουριασμενες οι επαφες σε καφαο η σε box το καλωδιο να μην εχει κοπει ενωθει 100 φορες κτλ.τωρα για τα προγραμματα ολες δινουν τα ιδια.καποια δωρεαν λεπτα προς κινητα και καποια προς σταθερα η απεριοριστα.σε αυτο δεν ξερω τι απατη να γινει περα απο το ελαχιστο χρονο κλησης που χρεωνουν στα ινητα.

εγω αντιθετα θεωρω τη wind μακραν την καλυτερη και πιο αξιοπιστη στην ελλαδα σε σταθερη και κινητη, κινητο wind εχω σχεδον 10 χρονια και ειμαι super-ευχαριστημενος , τελευταια ειχα προβληματα με τη forthnet και γυρισα και το σταθερο σε wind και ως δια μαγειας ολα εφτιαξαν, φοβερη και γρηγορη υποστηριξη και πολυ καλες τιμες.

ολα παντα ειναι σχετικα.ειναι ζευγαρι που θα πετυχεις και χιλια δυο.

 

επειδή την έχω ζήσει και εγώ μερικές φορές, πιστεύω πως έχουν πολλούς αρχάριους και κάποιους πολύ expert. το λέω αυτό διότι λίγες φορές που υπήρξε πρόβλημα (δεν αναφέρομαι για δική μου σύνδεση) μας έφτιαξαν αμέσως και με σωστές οδηγίες αλλά πολλές φορές μας έχουν πει και τα πιο κουλά πράγματα να κάνουμε. φυσικά παίζει να είναι σε όλες τις εταιρίες έτσι.

αυτο ισχυει σε ολες τις εταιρειες.καποιοι ξερουν τυφλοσουρτι καποιοι ειναι γνωστες και γουσταρουν αυτο που κανουν.οποτε ναι το αποτελεσμα διαφερει πολλες φορες.και μετα η ορεξη του καθενος κτλλ

 

ναι οι τεχνικοι εχουν διαφορα "level" :D αν ειναι κατι πιο δυσκολο σου λεει "περιμενετε λιγο να σας συνδεσω με καποιον αλλο κτλ ... οπως και να εχει απαντανε ΑΜΕΣΩΣ 24 ωρες το 24ωρο ... ενω στη forthnet μου εχει τυχει πολλες φορες να περιμενω στη γραμμη καμμια ωρα και να το κλεισω τελικα ή επειδη βαρεθηκα ή επειδη αφου περιμενα καμια ωρα στο τελος επεσε και η γραμμη :mad: μακρυα απο forthnet ... , οσο η γραμμη σου ειναι μια χαρα ολα καλα, μολις εχεις καμια βλαβη την πατησες ...

και στην Forthnet οσο ξερω πλεον αυτο γινεται.υπαρχουν ατομα που σηκωνουν τα τηλεφωνα και καταγραφουν το προβλημα και σου λενε ενα δυο βασικα πραγματα και αμα το προβλημα συνεχιζει καταγραφουν την κληση για να μην περιμενεις στην αναμονη και σε καλουν αυτοι μετα.ενω παλια μαλλον οταν ειχες παρει εσυ αυτος που το σηκωνε σε εξυπηρετουσε μεχρι το τελος οποτε οταν δεν υπαρχουν πολλα ατομα υπαρχει μεγαλη αναμονη.ενω τωρα οι κλησεις φευγουν τρεχοντας και απλα σε καλουν αλλοι τεχνικοι απο πιο πανω Level.πιστευω οτι πλεον οι μισες εταιρειες αυτο κανουν για να φευγει ο ογκος των τηλεφωνων και να μην περιμενει ο πελατης ειδικα αμα καλει απο κινητο.και μετα τον παιρνουν αυτοι οποτε ουτε χρεωνεται ο πελατης ουτε ειναι στην αναμονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου ΟΧΙ WIND θα βαρας το κεφαλισου στον τιχο 4 μηνες απο τηλ σε τηλεφ 0.26μβ κ μολις γραψη 4 μβ κοβετε κ παλι απο την αρχη μακρια οπος λενε στι διαφιμιση θα μας πεθανουν ολους ολους απο την αναμονη στην τεχ υποστιριξη ακουστε λενε ειμαι 1500μ & απο το κεντρο κ δεν μπορω να εχω μεγαλη ταχυτητα πανω απο 1 μβ

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

κατα την γνωμη μου εχω δοκιμαση conex holl wind holl einai μετρια προς καλη σχεση τιμης κ ιντερνετ ,ολοι νικιαζουν γραμες φιλος τεχνικος μου ειπε να παω ψαχνοντας με βαση που μενω κ τι γραμμες υπαρχουν . Η προσφορες τις wind ειναι ΑΠΑΤΗ κ σταθερα κ κινιτα γιαυτο οπιος μπορη προσεχη ..

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Trolling... Και εμείς που είμαστε συνδρομητές της Wind γιατί δεν κοπανάμε το κεφάλι μας στον τοίχο; Προσωπικά έχω την καλύτερη γνώμη, όχι μόνο λόγω χαμηλών τιμών στις χρεώσεις αλλά και για την αξιοπιστία στη γραμμή. Και είμαι σίγουρος ότι δεν είμαι ο μόνος που έχει καλή γνώμη για το συγκεκριμένο δίκτυο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως σε ολες τις εταιρειες ετσικαι εδω ο καθενας θα πει την δικια του αποψη.μερικοι θα πουνε η καλυτερη εταιρεια γιατι απλα τους εκατσε καλη γραμμη και δεν εχουν προβλημα και αλλοι θα πουν μακρια απο εκει.εγω πχ παλια ειχα vivodi μετα ειχα Forthnet αλλα οχι σε ιδιοκτητο αρα στην πραξη ημουν οτε και τωρα εχω ιδιοκτητο forthnet.τοσα χρονια ολα οκ.και αλλη εταιρεια να εβαζα πιστευω οκ θα ημουν.το παν ειναι τι χαλκος θα τυχει για αρχη και μετα βεβαια και ποσο πιτα ειναι απο bandwidth Καποιος παροχος και βεβαια αναλογως την χρηση καποιου.αλλο gaming αλλο ενα απλο browsing αλλο για torrent κτλ.οποτε ο καθενας θα πει την αποψη του.οπως γινεται και οταν ρωτανε seagate η western digital>ο ενας λεει 10 seagate χτυπησαν ο αλλος λεει εμενα 10 western τα επαιξαν .αντε βγαλε ακρη.

 

kai βεβαια εξαρτατε και ποσο ενεργοποιηθηκε καποιος.καποιος που εβαλε Px hol οταν υπηρχε traffic shaping θα βριζε.αν καποιος εβαλε πχ ταδε εταιρεια τον καιρο που δεν υπηρχε bandwidth με το εξωτερικο παλι θα βριζε.εχει να κανει και το Timing.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως σε ολες τις εταιρειες ετσικαι εδω ο καθενας θα πει την δικια του αποψη.μερικοι θα πουνε η καλυτερη εταιρεια γιατι απλα τους εκατσε καλη γραμμη και δεν εχουν προβλημα και αλλοι θα πουν μακρια απο εκει.εγω πχ παλια ειχα vivodi μετα ειχα Forthnet αλλα οχι σε ιδιοκτητο αρα στην πραξη ημουν οτε και τωρα εχω ιδιοκτητο forthnet.τοσα χρονια ολα οκ.και αλλη εταιρεια να εβαζα πιστευω οκ θα ημουν.το παν ειναι τι χαλκος θα τυχει για αρχη και μετα βεβαια και ποσο πιτα ειναι απο bandwidth Καποιος παροχος και βεβαια αναλογως την χρηση καποιου.αλλο gaming αλλο ενα απλο browsing αλλο για torrent κτλ.οποτε ο καθενας θα πει την αποψη του.οπως γινεται και οταν ρωτανε seagate η western digital>ο ενας λεει 10 seagate χτυπησαν ο αλλος λεει εμενα 10 western τα επαιξαν .αντε βγαλε ακρη.

 

kai βεβαια εξαρτατε και ποσο ενεργοποιηθηκε καποιος.καποιος που εβαλε Px hol οταν υπηρχε traffic shaping θα βριζε.αν καποιος εβαλε πχ ταδε εταιρεια τον καιρο που δεν υπηρχε bandwidth με το εξωτερικο παλι θα βριζε.εχει να κανει και το Timing.

 

Έχεις δίκιο, παρόλα αυτά πιστεύω ότι υπάρχουν κάποιοι γενικοί κανονές. Παραδείγματος χάρη, προσωπικά έχω μείνει ικανοποιημένος από τη Wind, έστω και αν αρχικά την επέλεξα μόνο και μόνο για να εξοικονομήσω χρήματα. Στην πορεία ωστόσο ανακάλυψα ότι προσφέρει και καλές υπηρεσίες. Ναι, παίζει ρόλο η ποιότητα του χαλκού, η απόσταση από το κέντρο κ.λπ. αλλά υπάρχουν και ορισμένοι άλλοι παράγοντες που δεν αφορούν μόνο σε τεχνικά θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι σιγουρα μετραει και η τιμη σιγουρα μετραει και η εξυπηρετηση η οταν εχεις προβλημα τι λυσεις μπορουν να σου δωσουν.ολα παιζουν ρολο.απλα πολλες φορες το τι θα παρεις τεχνικα εχει να κανει με το καλωδιο σαν κυριο λογο.μετα με τι bandwidth βγαινουν εξω αν δινουν fast interleave annex m η δεν ξερω τι αλλο.τι ροθτερ δινουν δωρεαν.εξαρτατε τι θελει ο καθενας απο τον παροχο του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

 

 forthnet ειμουνα wind και ολο προβλημα η ταχυτητα πιο παλια ειμουνα  forthnet και κανανε κατι κολπα και την ανεβαζανε εννοειται εληξε το συμβολαιο και ξαναπηγα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

forthnet ειμουνα wind και ολο προβλημα η ταχυτητα πιο παλια ειμουνα  forthnet και κανανε κατι κολπα και την ανεβαζανε εννοειται εληξε το συμβολαιο και ξαναπηγα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως σε ολες τις εταιρειες ετσικαι εδω ο καθενας θα πει την δικια του αποψη.μερικοι θα πουνε η καλυτερη εταιρεια γιατι απλα τους εκατσε καλη γραμμη και δεν εχουν προβλημα και αλλοι θα πουν μακρια απο εκει.

 

Αυτό απαντάει και στην ερώτηση "ποια απ'τις δύο".

 

Εγώ πχ έχω Wind σπίτι μου και δεν έχω κανένα μα ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα! Αντιθέτως είμαι ευχαριστημένος εδώ και χρόνια και παραμένω σ'αυτήν. Η αδερφή μου πάλι επίσης έχει Wind και το internet σέρνεται κάθε τόσο, αυτή όμως μένει σε άλλη περιοχή. Όσες φορές κι αν κάλεσε την εξυπηρέτηση πελατών, πρόβλημα δεν βρίσκανε, όμως υφίσταται πρόβλημα.

Αν μένεις σε πολυκατοικία και κάποιος γείτονας σου έχει συμβόλαιο σε μία απ'τις δύο, ρώτα τον αν είναι ευχαριστημένος. Διαφορετικά όποια κι αν επιλέξεις, δεν ξέρεις πως θα σου κάτσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα Forthnet  2-play  και ήμουν αρκετά ευχαριστημένος ,ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τηλ και ιντερνετ και κλειδωνε το ρουτερ στα 18-19Mbps .

Τα τελευταία τρια χρόνια είμαι στη wind και πάλι δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα ,μόνο που η ταχύτητα έχει πέσει στο 12-13 Mbps, απλά τώρα στην ιδια τιμή έχω και την κινητή τηλεφωνία στο ίδιο πακέτο οπότε γι αυτό την επέλεξα .

 

και στις δυο  η γραμμή ήταν η λεγόμενη 24αρα

 

Από τεχνική υποστήριξη, τις ελάχιστες φορές που χρειάστηκα κάτι και οι δυο ανταποκρίθηκαν άμεσα χωρίς ψεγάδι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...