Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με Μητρικη??


firefarter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα, εχω το εξης PC: m/b asus a8r32 (s939) , AMD ATH64 4200, 4x1G ddr , ati gecebe x1800 512, 550W power

 

Εντελως ξαφνικα χτες που τον ανοιξα εμφανισε NO SIGNAL στην οθονη. Ο υπολογιστης ανοιγε κανονικα, οι ανεμηστηρες δουλευαν , τα γνωστα μπιπ το ιδιο. Εγω εβγαλα και ξαναεβαλα ολες τις RAM, τεσταρα την καρτα γραφικων σε αλλο υπολογιστη (η καρτα ειναι μια χαρα), εκανα reset το BIOS, εβαλα-εβγαλα ολα τα καλωδια ρευματος. ΤΠΤ Στη DVI θυρα παλι NO SIGNAL. οταν συνδεω με μετατροπεα DVI-VGA στη θυρα VGA της οθονης τοτε φαινετε μια εικονα απο το αρχικο boot αλλα τρεμοπαιζει απιστευτα και ειναι στατικη (δεν φορτωνουν τα windows)

 

Οποιος εχει παρομοιο προβλημα ή εχει καμια ιδεα θα εκτιμουσα πολυ αν με βοηθουσε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ακουστε τι εγινε...αφου εβγαλα τα παντα και τα ξανασυνδεσα για ακομα μια φορα ειπα να μη συνδεσω τους σκληρους. Το pc ανοιξε κανονηκα μπηκε στο bios setup. Με το που βαζω παλι τους 2 σκληρους παλι κολαει και δεν δειχνει τπτ.. Με τα πολλα με τα λιγα αυτη τη στιγμη εχω συνδεσει μονο τον ενα σκληρο με τα windows μπαινει κανονικα φορτωνουν τα παντα αλλα παλι σε καποιο restart κολλαει. Βαλε βγαλε το καλωδιο του τροφοδοτικου on/off το διακοπτη και παλι δουλευει.

 

Οποτε μαλλον παιζει να φταει το τροφοδοτικο.... Εκτος και αν καποιος εχει κατι καλυτερο!!

 

Να προσθεσω οτι οταν εβγαλα την ψυχτρα του επεξεργαστη δεν ειχε καν παστα. την εβαλα οπως ηταν χωρις παστα ελενξα 8ερμοκρασια max 50C

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να σαι σιγουρος οτι ειναι το τροφοδοτικο δοκιμασε να

βαλεις καποιο αλλο τροφοδοτικο, αν εχεις να δεις αμα αλλαζει κατι.

Και τσεκαρε και τους σκληρους με το hdsentinel για παραδειγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω κανει και δεν εχει προβλημα ο δισκος...πρεπει να βρω καποιο τροφοδοτικο να το τεσταρω τοτε..μην αγοραζω τζαμπα καινουργιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...