Προς το περιεχόμενο

Βόλτα στο Metro με τα Windows 8 Consumer Preview


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το μεγαλύτερο στοίχημα της Microsoft από την εποχή των Windows 95, τα Windows 8 φιλοδοξούν να γεφυρώσουν το χάσμα ανάμεσα στο PC και τα tablets και να μας προσφέρουν μια νέα εμπειρία χρήσης. Κλειδί στην προσπάθεια αυτή αποτελεί το Metro, το νέο γραφικό περιβάλλον που μπορεί να προορίζεται πρωτίστως για τα tablets, αλλά θέλει να παίξει κεντρικό ρόλο και στο desktop μας.

 

είχε το 95 tablets :devil:

btw GG για την παρουσίαση, me likes!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η ονομασία windiws 8 είναι λάθος, θα έπρεπε να λέγονται Vista II, να το θυμάστε! Εκτός και αν έχεις τη δυνατότητα απενεργοποίησης του metro ui, είναι άχρηστο για desktop χρήση και κάθε φορά που το βλέπω το συχαίνομαι και περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορουσαν να βαλλουν μια ριμαδοεπιλογη που θα απενεργοποιουσε το metro και θα επανεφερε το start.Αυτο το πηγαινε ελα απο desktop σε metro ειναο πολυ κουραστικο.Για αυτους που το μονο που κανουν ειναι να λιωνουν στο facebook μια χαρα ειναι το μετρο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οραια παρουσιασει....αλλα τελειως αδιαφορα τα 8 μα τελειως ομως....δε μπορω να καταλαβω με τι σκεπτικο τα φτιαξανε...μαλλον τα 7 θα κρατησουν για παρα πολυ καιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οραια παρουσιασει....αλλα τελειως αδιαφορα τα 8 μα τελειως ομως....δε μπορω να καταλαβω με τι σκεπτικο τα φτιαξανε...μαλλον τα 7 θα κρατησουν για παρα πολυ καιρο.

 

Με τo ιδιo σκεφτικo πoυ η Google,θελει να συνδιασει τα android,με τα Linux,μαλλων !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας είναι λιγάκι copy paste από gnome 3 (μέχρι και στο κρύψιμο του shutdown!)

 

 

Επειδή έχω χρησιμοποιήσει καιρό το gnome shell, το metro UI μου φαίνεται κάπως γνώριμο σαν περιβάλλον :mrgreen:

 

Για tablets φαίνεται οκ σαν περιβάλλον, για desktop όχι τόσο. Θα πρέπει να το χρησιμοποιήσω για να σχηματίσω γνώμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως ωραία κι ανάλαφρη παρουσίαση, δεν κουράζει :)

Απ την άλλη μου φάνηκε σαν παρουσίαση tablet με ένα εντελώς νέο (και διχασμένο) λειτουργικό.

 

[...]

επίσης μου άρεσε που κλείνει το pc με alt+f4. :-D

Σε όλα τα windows κλείνει μ αυτόν τον τρόπο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...