Προς το περιεχόμενο

Πλούτιζαν σε βάρος εταιριών παραγωγής πνευματικών έργων


forgotten

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε έρευνες στα σπίτια και χώρους εργασίας των εμπλεκομένων σε Αττική και Θεσσαλονίκη, βρέθηκαν:

 

Ένας φορητός ηλεκτρονικός υπολογιστής

Τρεις σκληροί δίσκοι ηλεκτρονικού υπολογιστη

Τρεις εσωτερικοί σκληροί δίσκοι ηλεκτρονικού υπολογιστή

 

Α τους εγκληματίες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 128
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

Μιλάμε για κανονικό Data-Center όχι αστεία ...

 

... κάτσε να σκεφτώ ... έχω 1' date='2,3,4,5 και το xbox 6 ΗΥ αρα μπορώ να διακινήσω 5*65 = 325 εκ.Ευρώ !!![/quote']

Αυτο σκεφτηκα και εγω οταν το ειδα!

Σερβερ δεν εχουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς που πρόλαβα και κατέβασα τον cocobil. Δεν τον έβρισκα πουθενά αλλού. Επίσης θα μου λείψουν και το ελληνικά ebooks.

Όσον αφορά για τις ταινίες και την μουσική, δεν με ενδιαφέρει το θέμα, καθότι απεχθάνομαι τις κόπιες με hard coded υπότιτλους και αηδίες του τύπου "αποκλειστικά από το τάδε site" που καρφώνονται στο κέντρο της οθόνης καθώς και το type writing effect που έχει γίνει σούπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επρεπε να το περιμένουν τα παλικάρια η σελίδα τους πήρε μεγάλες διαστάσεις για τα Ελληνικά δεδομένα (απο θέμα υλικού) κοινός ''είχαν ξεφύγ'' κρίμα και ήτανε ενα πολύ καλά συγκροτημένο και κατατοπιστικό site :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οσο θυμαμαι το site αυτο, ΟΛΑ του τα αρχεια τα μοιραζε μεσω megaupload. το οποιο εκλεισε το γεναρη που μας περασε. να υποθεσω οτι βρηκαν αλλο τροπο για να τα μοιραζουν. για αυτο και βρεθηκαν 2-3 υπολογιστες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η συγκεκριμένη σελιδα ειχε οντως πολύ υλικο αλλα ειχε αρχεια στο megaupload , μολις αυτο εκλεισε πηρε την κατω βολτα.ειχε υποχρεωσει κιολας χρηστες να κανουν συνδρομη στο megaupload για να μπορουν να κατεβαζουν απο το φορουμ.

αυτες οι λογικες των δωρεων με το ζορι που εφαρμοζουν μερικες σελιδες (σημερα το ειδα σε μια αλλη) μου τη δινουν στα νευρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι εντυπωσιακό πόσο εξοργιστικός γίνεται ο τρόπος παρουσίασης της είδησης.

Σε κάποιον όμως που δεν έχει ιδέα για τον διαμοιρασμό αρχείων η είδηση γίνεται πιστευτή.

Και το σημαντικότερο: με εξίσου εξοργιστικό τρόπο παρουσιάζονται οι περισσότερες ειδήσεις. Ακόμη και εμείς εδώ μέσα που χλευάζουμε τη συγκεκριμένη είδηση –η οποία προέρχεται από μεγάλο ειδησεογραφικό συγκρότημα της χώρας, όχι από κανένα site της πλάκας- έχουμε καταπιεί χιλιάδες αρλούμπες, πολύ πιο κραυγαλέες από αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι εντυπωσιακό πόσο εξοργιστικός γίνεται ο τρόπος παρουσίασης της είδησης.

Σε κάποιον όμως που δεν έχει ιδέα για τον διαμοιρασμό αρχείων η είδηση γίνεται πιστευτή.

Και το σημαντικότερο: με εξίσου εξοργιστικό τρόπο παρουσιάζονται οι περισσότερες ειδήσεις. Ακόμη και εμείς εδώ μέσα που χλευάζουμε τη συγκεκριμένη είδηση –η οποία προέρχεται από μεγάλο ειδησεογραφικό συγκρότημα της χώρας, όχι από κανένα site της πλάκας- έχουμε καταπιεί χιλιάδες αρλούμπες, πολύ πιο κραυγαλέες από αυτή.

αντιγραφη απο τη σελιδα της αστυνομιας ειναι

http://www.astynomia.gr/index.php?option=ozo_content&lang=%27..%27&perform=view&id=13958&Itemid=878&lang=

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα...

 

Επειδή δεν είναι η πρώτη φορά που κλείνει τέτοιου είδους ιστοσελίδα ύστερα απο μήνυση, έχω πλέον αρχίσει να έχω τεχνικές απορίες:

 

Πώς μπορούνε αυτοί οι άνθρωποι στην ασφάλεια όχι μόνο να βρίσκουν κάθε φορά όλους τους admin αλλά και να κλείνουν το site μέσα σε μερικά λεπτά..!?

 

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, δεν ζητάω να μάθω με ακρίβεια τις μεθόδους και τις τεχνικές που χρησιμοποιεί η αστυνομία αλλά απο περιέργια και μόνο θέλω να καταλάβω την ιδέα...πώς είναι δυνατόν να βρίσκουν τα ΠΑΝΤΑ!?

 

Π.χ. Εγώ αυτό που γνωρίζω είναι πως όταν βρείς την IP κάποιου προσώπου και γνωρίζεις ότι προέρχεται απο Ελλάδα, κάνεις ένα τηλ στον ISP και σου λέει "Η IP αυτή δόθηκε στον τάδε απο την χ έως την y ώρα"..! Πώς όμως φτάνεις στο σημείο να βρείς την IP ενός διαχειριστή site το οποίο στις περισσότερες περιπτώσεις χρησιμοποιεί μια x/y πλατφόρμα για το στήσιμο του..? Δεν νομίζω να χακάρουν κάθε φορά τον server και να παίρνουν τα logs...θα έπρεπε να μιλάμε τότε για τους καλύτερους hacker στο κόσμο..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι διευθυνσεις IP των μεγαλων site ειναι στατικες.

καθε site εχει κατοχυρωμενο το ονομα του σε καποιο ιδιοκτητη.

με εργαλεια οπως whois,nslookup,tracert,google hacking κ.α βρισκεις και μονος σου αρκετες πληροφοριες για καθε site.

για τις αρχες ειναι πολυ πιο απλο , με εισαγγελικη εντολη να ανακαλυψουν τα παντα για τους ιδιοκτητες, απευθυνομενοι στον ISP / στην εταιρεια hosting του site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...