Προς το περιεχόμενο

Νέα all-in-one PCs απο την Toshiba


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για μια επιχηρηση-γραφείο με περιορισμενο χώρο τα 600ε τα βλέπω πολύ κομπλέ. Ούτε καλώδια ούτε τίποτα. Δεν είναι αναγκη να αποξιωνουμε οτιδήποτε καινούριο βγει και είναι μια τάση που υπάρχει σε αυτό το φόρουμ. Ακόμα και για χέσιμο χωρις IPs οθόνη δε πάτε. Ούτε και όλοι ξέρουν τη διάφορα IPs, pva, pls.

Ο περισσότερος κόσμος που δεν έχει επαφή με τη τεχνολογία τα βλέπει όλα ίδια και αγοράζει αυτό που τον συμφέρει και βολεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι οπως τα λεει ο σπιριτ ειναι. Το tn αμα ειναι σωστα φτιαγμενο ειναι πολυ καλο εως τελειο για τετοια συστηματα. Απο την αλλη .... toshiba ε???? let the

bloatware party infect you :P

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και για χέσιμο χωρις IPs οθόνη δε πάτε. Ούτε και όλοι ξέρουν τη διάφορα IPs, pva, pls.

 

Η αλήθεια είναι ότι ούτε κι εγώ ήξερα τη διαφορά μεταξύ TN/IPS/PVA/κλπ. Αγόρασα τον iMac που είχε H/IPS και αναρωτήθηκα για ποιο λόγο βλέπω το ίδιο από κάθε πιθανή γωνία και δε χαλάει η εικόνα. Ε, έψαξα και έμαθα τι ρόλο βαράει το κάθε panel.

 

Η αλήθεια είναι και πως η ξαδέρφη μου δε ξέρει τι παίζει με το κάθε panel. Πάντως με ρωτάει τι μπορεί να κάνει για να μη την κουράζει η οθόνη του laptop της, που από κάτω μαυρίζει και από πάνω ασπρίζει. Και της είπα «τίποτα».

 

Δε χρειάζεται να είσαι γνώστης ή tech freak για να μπορείς να διαπιστώσεις ότι ένα TN panel σε οθόνη που δε πάει πάνω-κάτω είναι fail. Ας μη ξέρεις πως λέγεται το panel, ας το λες «η οθόνη που μαυρίζει», σα την ξαδέρφη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι ούτε κι εγώ ήξερα τη διαφορά μεταξύ TN/IPS/PVA/κλπ. Αγόρασα τον iMac που είχε H/IPS και αναρωτήθηκα για ποιο λόγο βλέπω το ίδιο από κάθε πιθανή γωνία και δε χαλάει η εικόνα. Ε, έψαξα και έμαθα τι ρόλο βαράει το κάθε panel.

 

Η αλήθεια είναι και πως η ξαδέρφη μου δε ξέρει τι παίζει με το κάθε panel. Πάντως με ρωτάει τι μπορεί να κάνει για να μη την κουράζει η οθόνη του laptop της, που από κάτω μαυρίζει και από πάνω ασπρίζει. Και της είπα «τίποτα».

 

Δε χρειάζεται να είσαι γνώστης ή tech freak για να μπορείς να διαπιστώσεις ότι ένα TN panel σε οθόνη που δε πάει πάνω-κάτω είναι fail. Ας μη ξέρεις πως λέγεται το panel, ας το λες «η οθόνη που μαυρίζει», σα την ξαδέρφη μου.

 

Ναι βρε αδελφε δεν αντιλλεγω αλλα δε χρειαζεται να τα ισοπεδωνουμε ολα. Η toshiba προσφερει ελα πληρες συστημα με 600Ε το iMac που εχεις και πιθανονατα να εχεις το "27 εχει 2000Ε και επειδη εχω και εγω IPS panel ναι εχει πιο καλα χρωματα απο ενα ΤΝ αλλα υστερει αλλου. Αυτο που κανει στους MAC να φενεται ωραιο το μαυρο ειναι η glossy επιφανεια και το bleeding που αναφερεις υποφερουν και τα IPS panel. Επισης οπως προανεφερε και πιο πανω ενας συμφορουμιτης υπαρχουν διαφορων ειδων TN panel για παραδειγμα της Alienware OptX AW2310 που κοστιζει 500Ε που σιγουρα δεν ειναι ιδιο με μιας LG των 80Ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Η toshiba προσφερει ελα πληρες συστημα με 600Ε το iMac που εχεις και πιθανονατα να εχεις το "27 εχει 2000Ε και επειδη εχω και εγω IPS panel ναι εχει πιο καλα χρωματα απο ενα ΤΝ αλλα υστερει αλλου.

 

πλήρες σύστημα 600 euro (κάτσε να δούμε πρώτα τιμή στην Ευρώπη) με 21.5" και τα minimum specs, όχι αυτά που διαβάζουμε στο αρχικό post :P

 

υστερεί στο response time μόνο σε σχέση με το TN, αν μπορείς να δεις διαφορά, στο input lag υπάρχουν IPS monitors που έχουν τρομακτικά χαμηλό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλήρες σύστημα 600 euro (κάτσε να δούμε πρώτα τιμή στην Ευρώπη) με 21.5" και τα minimum specs, όχι αυτά που διαβάζουμε στο αρχικό post :P

 

υστερεί στο response time μόνο σε σχέση με το TN, αν μπορείς να δεις διαφορά, στο input lag υπάρχουν IPS monitors που έχουν τρομακτικά χαμηλό...

 

Ενταξει και 1000E να εχει το 23" παλι καλα ειναι απο τα 2000E :P.

 

Η Benq XL2420T που ειναι και αυτη ΤΝ εχει μηδενικο input και 120hz ανανεωση. Ισως για τη μονη οθονη που θα αγοραζα μετα την IPS. Τεσπα ξεφυγαμε.

Εκει που θελω να καταληξω ειναι πως δε μπορουμε να τα εχουμε ολα :P . Oτι πληρωνεις παιρνεις και στην προκυμενη περιπτωση ειναι πολυ καλα τα λευτα IMO.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Η Benq XL2420T που ειναι και αυτη ΤΝ εχει μηδενικο input και 120hz ανανεωση.

 

δεν θα το έλεγα μηδανικό lag, http://www.tftcentral.co.uk/reviews/benq_xl2420t.htm

 

το U2312HM της Dell έχει χαμηλότερο http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2312hm.htm :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την αναλογη τιμη; Οπα, 2-3 χρονια πριν τοσο εκανε μονο η οθονη αφης. Μια χαρα ειναι οι τιμες καθος ειναι μικρα σε μεγεθος αλλα πληρες απο χαρακτηριστικα. Παραπανω απο καλη τιμη. Συγκεκριμενα 1080p οθονη με IB επεξεργαστη και 16GB μνημη ξεπερναει κατα πολυ τα 600-800 ευρω αν βαλεις ενα ποιοτικο full tower case και μια καλη οθονη

 

Ναι, αλλά να διαβάζουμε και σωστά το κείμενο, ε;

600 και 800 είναι οι αρχικές τιμές (ανάλογα του μεγέθους της οθόνης), ΧΩΡΙΣ οθόνη αφής και φυσικά, με ΛΙΓΟΤΕΡΟ από 16 GB RAM!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...