Προς το περιεχόμενο

Σημαντική ανανέωση στο Google+


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κι άλλο ένα script που εξομοιώνει το παλιότερο layout:

Google+ - Center Layout

 

 

@niksakl:

 

Σταμάτα επιτέλους καλό μου αγόρι να είσαι εκτός θέματος, ερειστικός ως εκεί που δεν πάει άλλο, προσβλητικός μέχρι τελικής πτώσης. Ούτε απάντησα σε ερώτησή σου, ούτε το σχόλιό μου χρήζει τέτοιων πολύπλοκων ερμηνειών που αγγίζουν τα όρια της παραψυχολογίας και της μεταφυσικής. Λιακό.τελεία.τζι.αρ το κατέληξες το θεματάκι..

 

Δεν ξέρω τι γούστα κάνεις εσύ με τους ανώμαλους και τους περιθωριακούς στα κοινωνικά δίκτυα αλλά εμένα προσωπικά μου χαλάνε την αισθητική. Είναι θέμα γούστου λοιπόν και περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Εν τέλει για να μην υπάρχουν απανωτές παρεξηγήσεις να σε ενημερώσω οτι δεν είμαι ψυχολόγος, αλλά κι αν ήμουν δεν θα σου έκανα δωρεάν sessions. Μην συνεχίσεις να ψάχνεσαι λοιπόν, άδικος κόπος.

 

Εύχομαι υγεία, ευτυχία και... εντός θέματος στο εξής! Τσάο. :X

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μην κάνετε τον κόπο να μπείτε αν έχετε υψηλή ανάλυση! Τα έκανα μαντάρα! Δεν περίμενε ποτέ κάτι τέτοιο από την Google! Αν μπείτε ακολουθήστε αυτά : #whitespace #usesforwhitespace έχει πολύ γέλιο! μέχρι και στο twitter μπορείτε να δείτε! Ο κόσμος ψάχνει πως να γεμίσει το whitespace πολύ γέλιο!

 

 

Στo Google Design πήραν 0! Ήθελα να ήξερα οι Dev της Google μόνο σε table δουλεύουν πλέον ?!? Δεν σκέφτηκε κανείς να δει πώς φαίνεται αυτό το πράγμα σε υψηλή ανάλυση ?

αν και δε τα πολυχρησιμοποιώ τα κοινωνικά δίκτυα, ομολογώ πως είναι "traggggic" οι Dev με αυτή την αισθητική "wannabe facebook" αναβάθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν και δε τα πολυχρησιμοποιώ τα κοινωνικά δίκτυα, ομολογώ πως είναι "traggggic" οι Dev με αυτή την αισθητική "wannabe facebook" αναβάθμιση.

Λοιπόν πραγματικά είναι άβολο το νέο look, χωρίς παρεμβάσεις δεν παλεύεται η κατάσταση. Πως το κατάφεραν πάλι.. :eek:

 

[

Επεξ/σία από paredwse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν πραγματικά είναι άβολο το νέο look, χωρίς παρεμβάσεις δεν παλεύεται η κατάσταση. Πως το κατάφεραν πάλι.. :eek:

 

[

 

 

φανταζομαι το design το κανουν οι ιδιοι οι software engineers,αντι καποιοι πιο εξειδικευμενοι πανω σε αυτον τον τομεα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

@Pigeon

 

Για καυγά δεν ψάχνομαι γενικά, όταν όμως εσύ βάζεις κόσμο μέσα στο σακουλάκι με ανώμαλους και περιθοριακούς που χαλάνε τα social networks, το να μιλάς για χαρακτηρισμούς και να καταφεύγεις στις "αρχές" είναι τουλάχιστον υποκριτικό. Κάνε ότι θες. Δεν έχει κανένα νόημα. Αυτά ως προς τους χαρακτηρισμούς.

 

Σχετικά με τις καταβολές των απόψεων που είχα πει πως δε θα σχολιάσω και την ανικανότητά σου να καταλάβεις τι εννοώ, το κάνω λιανά: Όταν μιλάς για social networks, μιλάς για κοινωνικά δίκτυα - δίκτυα επαφών και αλληλεπίδρασης μελών μιας δικτυακής κοινωνίας που εξορισμού μέλη της είναι τα μέλη της πραγματικής κοινωνίας που έχουμε εκεί έξω. Το να έχεις όλων των ειδών τους ανθρώπους είναι κάτι απόλυτα φυσιολογικο, αναμενόμενο και στην τελική αναπόφευκτο: Όσο πιο δημοφιλές είναι το social network τόσο περισσότερος κόσμος θα είναι μέσα, τόσο πιο αντιπροσωπευτικό το δείγμα από την πραγματικότητα.

 

Κατανοητό ως εδώ; Πιστεύω ναι.

 

Το να ζητάς ή να ελπίζεις λοιπόν σε ένα social neτwork που αντιπροσωπεύει μια "ανώτερη" κάστα ανθρώπων (όπως ο καθένας αντιλαμβάνεται το "ανώτερη") από τη στιγμή που είναι αυτό ελεύθερο, είναι άτοπο, ελιτίστικο έως και ναζιστικό.

ΑΝ θες μια καλύτερη κοινωνία, work on it. Το να πάρεις ένα αντιπροσωπευτικό δείγμα ενός συνόλου και να κλαίγεσαι πως το δείγμα είναι σκατά είναι ανόητο. Το σύνολο σου είναι σκατά και απλά δε δέχεσαι να το δεις. Μπορείς βέβαια να κάνεις ένα social network με domain www.aria-fulh-connect.net και καλή τύχη.

 

ΤΩΡΑ ελπίζω να κατάλαβες κάτι που εγώ αρχικά θεώρησα αυτονόητο και πως δε χρειαζόταν να αναλύσω πολύ.... Έσφαλα.

η αληθεια ειναι πως το φατσομπουκι εχει καταντησει "δεστονεομουσυνολακιπουδειχνειτονκ**ομου" και λοιπα και λοιπα..το οτι ειναι τιγκα στους ανωμαλους υσχιει...μεχρι και προταση για να παρω μερος σε τσοντα μου ηρθε και μαλιστα πριν καμποσους μηνες που τοτε ακομα ημουν ανηλικος...

Οσο για τον χαρακτιρισμο ως ναζιστικο το να ελπιζει καποιος σε ενα "καθαρο" σοσιαλ νετγουορκ...ε τι να πω... *poker_face* δεν εχω ακουσει χειροτερη επιλογη χαρακτηρισμου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...