Προς το περιεχόμενο

Ηλετρολογων Μηχανικων - Πληροφορικη (Α.Π.Θ.)


GiannhC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΟΜΩΣ στο ΗΜΜΥ μπορει να βρεις καποιο αλλο αντικειμενο που να σε ενδιαφερει περισσοτερο.Ακομα και αν δε γινει αυτο,μπορεις στο 4-5 ετος οπου επιλεγεις κατευθυνση να ακολουθησεις υπολογιστες.

 

Και εγώ αρχικά κάπως έτσι το σκεφτόμουν να πάρω κατευθυνση υπολογιστες... ομως το προγραμμα σπουδων του Α.Π.Θ. στη συγκεκριμενη κατευθυνση έχει εντελως ασχετα μαθηματα. Αν τλκα ακολουθησω κατι τετοιο θα εχω επαρκης γνωσης προγραμματισμου αν θελησω πιο μετα να το γυρισω σε προγραμματιστης?

 

 

Από προσωπική εμπειρία μπορώ να σου πω οτι αν δεν έχεις ασχοληθεί λίγο με τον προγραμματισμό δεν μπορείς να ξέρεις αν θα σου αρέσει ή όχι. Πολλά πράγματα μπορεί να σου φαίνονται ενδιαφέροντα τώρα, αλλά όταν τα κάνεις στην πράξη να σου φανούν βαρετά ή κουραστικά και αντίθετα να βρεις κάποιον άλλο τομέα που σου ήταν άγνωστος και να σου αρέσει περισσότερο.

 

Ασχολουμαι με προγραμματισμο απο περσυ... εχω αποκτησει καποιες βασικες γνωσεις σε c#. Μου αρεσει και θέλω να το συνεχισω...

 

 

Οι ΗΜΜΥ που ακριβως μπορουν να δουλεψουν? Ως ηλεκτρολογοι σε οικοδομες? Τι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ αρχικά κάπως έτσι το σκεφτόμουν να πάρω κατευθυνση υπολογιστες... ομως το προγραμμα σπουδων του Α.Π.Θ. στη συγκεκριμενη κατευθυνση έχει εντελως ασχετα μαθηματα. Αν τλκα ακολουθησω κατι τετοιο θα εχω επαρκης γνωσης προγραμματισμου αν θελησω πιο μετα να το γυρισω σε προγραμματιστης?

 

Ναι ,στα πλαισια της σχολης θα αναγκαστεις να ασχοληθεις αρκετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...