Προς το περιεχόμενο

God of War: Ascension [PS3]


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το τελειωσα και εγραψε 10¨30 λεπτα...εξερευνησα καθε γωνια του παιχνιδιου γι αυτο μου πηρε ωρα και κολλησα σε 1-2 γριφους!!
ρεσπεκτ στην σαντα μονικα...eye candy το παιχνιδι καθε λεπτο και χρυσαφι.
δεν ειχε βεβαια επικα boss fights του gow 3 αλλα για νορμαλ μου φανηκε πολυ πιο δυσκολο απο το νορμαλ του 3.
βελτιωμενη ΑΙ,και νομιζω μεσα στις ελληνικες φωνες εχει τον ντινο σουτη πολυ καλος!
μαθαμε και αρκετα για το παρελθον του Κρατος και το τι του επιφυλασαν....προβλεπεται 4 μαλλον στην νεα γενια...ειδομεν..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 253
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το 3 μονο κυλιτσα δεν θα ελεγα οτι κανει μετα τον ποσειδωνα, μεχρι το τελος του παιχνιδιου εχεις ευχαριστηθει boss fights και τι fights...πιο επικες πεθαινουν.

Του Κρονου και του ηρακλη, μου αρεσαν τα αλλα ηταν passable.

 

For me at least.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και του 3 δεν ηταν τίποτα. Το 1 και 2 ηταν αισθητά πιο δύσκολο (ειδικά oι κολόνες με λεπίδες στο 1ο και το δωμάτιο με χρόνο που βγαίνουν αγκάθια απο το πάτωμα πάλι στο 1ο).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και του 3 δεν ηταν τίποτα. Το 1 και 2 ηταν αισθητά πιο δύσκολο (ειδικά oι κολόνες με λεπίδες στο 1ο και το δωμάτιο με χρόνο που βγαίνουν αγκάθια απο το πάτωμα πάλι στο 1ο).

Εκείνο με τα αγκάθια στο 1 μην μου το θυμίζεις... τι είχα τραβήξει εκεί δεν λέγεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

να πετας οσο πιο γρηγορα μπορεις σκυλια μεσα στη φωτια για να ανεβαινει το ασανσερ

που να δεις μετα τι γινεται στα trials του αρχιμηδη

Αν δεν κάνω λάθος, για τις δοκιμασίες του Αρχιμήδη μιλάει. 

 

Φίλε απλά θέλει προσπάθεια και επιμονή μέχρι να το περάσεις. Άκουσα πάντως πως θα βγει patch που θα μειώνει την δυσκολία.

 

mtzs τελικά σε τι επίπεδο το έβγαλες?

Ναι για αυτες τις δοκιμασιες μιλαω..Ακομα και αν περασω τον 1ο οροφο μετα εχω ελαχιστη ζωη και πεθαινω στον επομενο
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τελειωσα και εγραψε 10¨30 λεπτα...εξερευνησα καθε γωνια του παιχνιδιου γι αυτο μου πηρε ωρα και κολλησα σε 1-2 γριφους!!

ρεσπεκτ στην σαντα μονικα...eye candy το παιχνιδι καθε λεπτο και χρυσαφι.

δεν ειχε βεβαια επικα boss fights του gow 3 αλλα για νορμαλ μου φανηκε πολυ πιο δυσκολο απο το νορμαλ του 3.

βελτιωμενη ΑΙ,και νομιζω μεσα στις ελληνικες φωνες εχει τον ντινο σουτη πολυ καλος!

μαθαμε και αρκετα για το παρελθον του Κρατος και το τι του επιφυλασαν....προβλεπεται 4 μαλλον στην νεα γενια...ειδομεν..

Και εγω τοσο εκανα περιπου, το παιχνιδι ηταν ωραιο με ωραια ιστορια και πολυ ενδιαφερον multimedia πωροθηκα αρκετα αλλα επρεπε να το επιστρεψω (το εχω νοικιασει) οταν πεσει αρκετα η τιμη του θα το παρω για το hard mode και για το multiplayer.

 

Το μονο που ισως λιγο με σταναχωρησε ηταν οτι δεν εχει καποιο τραιλερ για το GoW 4 ή εσθω να μας αφηνει ενα υπονοουμενο.

 

Ναι 3 ειναι,αλλα χανω πολλη ζωη στον πρωτο και μετα ειναι σχεδον αδυνατο

Μου πηρε απειρο χρονο πραγματικα παντα καποια λαλακια εκανα και εχανα στο τσακ  :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μην χανετε πολυ health στα τραιλς θελει να χρησιμοποιειται ολες τις δυναμεις...η πετρα του ορκου που δημιουργειτε το ειδωλο σας και χτυπαει τρανταζοντας το εδαφος,ουροβορο να καθυστειρειτε τον αντιπαλο και την μαγεια με R2.
με απλ κομπο και χτυπηματα θα τα βρειτε πολυ σκουρα.

οσο για νεο gow το πιστευω...αφου τελειωνει το 3 με πολλα ερωτηματα...
easter egg μεσα στο ασενσιον...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gow 3 vs gowa texture  (κάντε κλικ για να δείτε σε μεγάλη ανάλυση)

 

fxy1b4.jpg

Στο 3 είναι πιο κοντινο το πλανο αλλα η αλήθεια ειναι οτι στο Ascension φαίνεται να ειναι αρκετα υψηλοτερης αναλυσης  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειπα να μη το βαλω, αλλα μετα απο καμια 10αρια προσπαθειες στις δοκιμασιες του αρχιμηδη εβαλα το πατς 1.03 για να κανω τη ζωη μου ευκολοτερη...

 

το στορι ισως θα μπορουσε να ηταν καλυτερο, αλλα απο τη στιγμη που στα προηγουμενα god εχει καθαρισει ολους τους θεους, δυσκολα να εχει πολλους ενδιαφεροντες χαρακτηρες και να παραμενει πιστο στην πλοκη...

 

το gameplay αξιολογο, τωρα θα δοκιμασω το multi...

 

πιστευω οτι η σειρα εχει κουρασει, αλλα θα δεχομουν ενα αποχαιρετιστηριο god στη νεα γενια, ετσι για να μας φυγει η απορια και να μπορουμε να κανουμε συγκρισεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκείνο με τα αγκάθια στο 1 μην μου το θυμίζεις... τι είχα τραβήξει εκεί δεν λέγεται.

 

Όντως! Όπως επίσης και οι περιστρεφόμενες κολώνες με τις λεπίδες στον Άδη (ιδίως αυτές στις οποίες έπρεπε να σκαρφαλώσεις προς τα πάνω...), ήθελα να σπάσω το χειριστήριο στο πάτωμα από τα νεύρα μου. Την πρώτη φορά αυτό, γιατί τη δεύτερη που το έπαιξα τα έβγαλα με την πρώτη και έλεγα "αυτό ήταν που τόσο πολύ με νευρίαζε;"

 

Στο GoW2 το πιο εκνευριστικό σημείο ήταν που έπρεπε να πηδάω από κολώνα σε κολώνα (ενώ αυτές κατέρρεαν σιγά σιγά) και να πιάνομαι με το R1. Εκεί πέθανα πάρα πολλές φορές και το παιχνίδι με ρωτούσε αν θέλω να... μειώσω το επίπεδο δυσκολίας, θαρρείς και θα άλλαζε κάτι. Γκρρρρ!!!

 

Στο GoW3 μου έσπασε τα νεύρα το σημείο όπου ο Kratos πετάει με ταχύτητα μέσα σε ένα στενό διάδρομο στον οποίο όμως έχει εμπόδια από ξύλα, πέτρες που πέφτουν κλπ και πρέπει να τα αποφεύγεις με το R3 και το L3. Το τι βρισίδια έφαγαν οι προγραμματιστές και οι "συγγενείς" τους δε λέγεται. Απαράδεκτο, εκείνο το σημείο μου χάλασε την συνολικά καλή εικόνα που είχα σχηματίσει για το 3ο παιχνίδι. Όπως επίσης με ξενέρωσε το φινάλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...