Προς το περιεχόμενο

Αποριες για viber


Junior22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδια. Εδω και πολυ καιρό (πάνω απο ενα χρόνο) χρησιμοποιώ το viber με τον παλιό μου αριθμό ο οποίος εχει καταργηθεί πλέον και χρησιμοποιείται παλι απο κάποιον νέο συνδρομητή.

Δηλαδη άλλον αριθμο εχω στο κινητο μου και αλλο στο viber. Απο οτι κατάλαβα στα προηγούμενα σχόλια, εάν ο νέος συνδρομητής με τον παλιό μου αριθμο ενεργοποιήσει το viber, εγω θα τα χάσω ολα.

Πως θα αλλάξω τον αριθμο στο viber χωρις να χάσω τα μηνύματα;;

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα

το εγκατεστησα.....στις εισερχομενες κλησεις ομως δεν κουδουνιζει...υπαρχει καποια ρυθμιση..huh.png?

 

...ΠΑΡΑΤΉΡΗΣΑ ΟΤΙ οταν η εφαρμογη ειναι ανοικτη στην οθονη καλεί κανονικα...οταν ομως απλως τρεχει στο background εμφανιζει μονο οπτικη ενδειξη...αυτη η δοκιμη και σε android & iphone...huh.png?

Επεξ/σία από dreambox8000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν  μπορώ με τπτ να καλέσω από 3G (εκτός WiFi)... το ίδιο και με το skype!!

 

Δίκτυο Cosmote!

 

Υπάρχει περίπτωση να είναι κάποια ρύθμιση στο android? Κινητό Galaxy Note (1). Android 4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Καλησπερα παιδια εχω μια απορια,εβαλα προχθες το βιπερ στο κινητο μου και ειδα καποια τηλ που εχω περασμενα στο τηλεφωνικο καταλογο  στην μνημη του τηλ μου οτι εχουν βιπερ,η απορια μου ειναι η εξης:Αυτα τα τηλ που βλεπω οτι εχουν βιπερ σημαινει οτι και αυτοι με εχουν στην μνημη του δικου τους τηλεφωνου η  επειδη τους ειχα εγω στην μνημη φαινονται και ας μην ειναι περασμενο το νουμερο μου στο δικο τους τηλεφωνο;Με λιγα λογια αν περασω  ενα τυχαιο τηλεφωνο  στο βιπερ θα μπορω να δω εαν εχει βιπερ ο κατοχος του η πρεπει να με εχει και αυτος περασμενο στον τηλ καταλογο η στο βιπερ;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν περάσεις καινούργιο αριθμό στο κινητό σου,αυτόματα το Viber θα σε ενημερώσει εάν ο συγκεκριμενος αριθμός χρησιμοποιει viber.

Δεν χρειάζεται να έχει και ο άλλος περασμένο στο κινητό του τον αριθμό σου!

Από την στιγμή που έχει εγκαταστήσει το viber στο κινητό του,εσύ με το που αποθηκεύσεις τον αριθμό του θα τον βλέπεις!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν περάσεις καινούργιο αριθμό στο κινητό σου,αυτόματα το Viber θα σε ενημερώσει εάν ο συγκεκριμενος αριθμός χρησιμοποιει viber.

Δεν χρειάζεται να έχει και ο άλλος περασμένο στο κινητό του τον αριθμό σου!

Από την στιγμή που έχει εγκαταστήσει το viber στο κινητό του,εσύ με το που αποθηκεύσεις τον αριθμό του θα τον βλέπεις!

Δηλαδη  μπορει καποιος να παρακολουθει ποτε ειναι μεσα ο αλλος και αν εχει βαλει φωτογραφια προφιλ...Μαλιστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση θελω να κανω .. Κατεβασα το viber και στον υπολογιστη (στο κινητο το ειχα ) .. αλλα δεν μου εμφανιζει τις παλιες συνομιλιες που ειχα στο κινητο μου στην εκδοση του υπολογιστη .. υπαρχεις καποιος τροπος να μου τις εμφανισει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση θελω να κανω .. Κατεβασα το viber και στον υπολογιστη (στο κινητο το ειχα ) .. αλλα δεν μου εμφανιζει τις παλιες συνομιλιες που ειχα στο κινητο μου στην εκδοση του υπολογιστη .. υπαρχεις καποιος τροπος να μου τις εμφανισει;

Απ'οσο ξέρω όχι. Μόνο οι καινούριες συνομιλίες σου θα εμφανίζονται ταυτόχρονα και στα δύο. Δεν ξέρω αν δοκιμάσεις να στείλεις μήνυμα από το κινητό σε ήδη υπάρχουσα συνομιλία, αν θα σου δείξει όλη τη συνομιλία στο PC. Αλλά το βλέπω δύσκολο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην πληρωσω κερατιάτικα... μπορεί να μ πει κάποιος: εχω κατεβάσει το viber στο καρτοκινητόκινητό και μετά το κατέβασα και στο κινητό της σύνδεσης - μετά άλλαξα καρτες μεταξύ τους και τωρα μου εμφανίζει στο κινητό που έχω με κάρτα ότι ειμαι συνδεμενος μεν αλλα για νούμερο μου δείχνει την σύνδεση. Αρα χρεώνει τη κάρτα που εχω στο κινητό ανεξάρτητα από το νουμερο που δείχνει οτι ειναι συνδεμενο;

 

*τα δεδομένα στο κινητό-συνδεση τα έχω κλείσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορούμε να ξαναβρούμε μηνυματα που τα εχουμε διαγράψει στο viber 

Νομίζω μόνο σε περίπτωση που έχεις δημιουργήσει backup αλλά δεν είμαι σίγουρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα , 

παρακαλω αν μπορει καποιος να βοηθήσει στις απορίες μου , η οποιες είναι η εξής : α) αν μπορω σε δικαρτο κινητο να εχω viber και για τα δυο νουμερα , β) αν μπορουν να ειναι συνδεμενα ταυτοχρονα & γ) αν μπορω να κλεινω το ενα και να λειτουργει μονο το αλλο οταν θελω .

Ευχαριστω εκ των προτερων οσους απαντήσουν.!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατηρεί κανείς άλλος σημαντική πτώση στην ποιότητα κλήσεων στο viber ακόμα και στην desktop έκδοση; Εδώ και 1 μήνα οι συνεργάτες μου κι εγώ δεν μπορούμε να μιλήσουμε κανονικά. Πάντα το δίκτυο εμφανίζεται ως κακό, ακόμα και σε wifi με ταχύτητα 10 και 1.5 upload. Για το 3g δεν το συζητάω καν. Πολύ κακή ποιότητα, σε αντίθεση με το παρελθόν.

 

Αναφέρομαι στις φωνητικές κλήσεις.


Καλησπέρα , 

παρακαλω αν μπορει καποιος να βοηθήσει στις απορίες μου , η οποιες είναι η εξής : α) αν μπορω σε δικαρτο κινητο να εχω viber και για τα δυο νουμερα , β) αν μπορουν να ειναι συνδεμενα ταυτοχρονα & γ) αν μπορω να κλεινω το ενα και να λειτουργει μονο το αλλο οταν θελω .

Ευχαριστω εκ των προτερων οσους απαντήσουν.!!!!!

 

 

Νομίζω ότι στα dual sim η μια κάρτα είναι για data και η άλλη για κλήσεις. Άρα μάλλον όχι, δεν μπορείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...