Προς το περιεχόμενο

Αποριες για viber


Junior22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 λεπτά πριν, Stefen21 είπε

Καλησπέρα..

Ποιες είναι οι περιπτώσεις,όταν στείλω ένα μύνημα και μένει με ενα τικ??

Εστάλη αλλά δεν το έχει παραλάβει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα βάλει το Viber στο κινητό μου που έχει Android 9 και νομίζω πως μου είχε ζητήσει επιβεβαίωση με κωδικό sms(Δεν θυμάμαι), το έκανα και όλα OK.

Οταν έβαλα το Viber σε κινητό με Android 4.4.4 κατευθείαν είχα κλήση που έγραφε στην οθόνη Γερμανία.Γιατί έγινε αυτό, αυτόματη επιβεβαίωση έκανε;

Θυμάστε ποιά είναι η διαδικασία, γίνεται επιβεβαίωση μέσω sms που το καταχωρείς στην εφαρμογή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

Είχα βάλει το Viber στο κινητό μου που έχει Android 9 και νομίζω πως μου είχε ζητήσει επιβεβαίωση με κωδικό sms(Δεν θυμάμαι), το έκανα και όλα OK.

Οταν έβαλα το Viber σε κινητό με Android 4.4.4 κατευθείαν είχα κλήση που έγραφε στην οθόνη Γερμανία.Γιατί έγινε αυτό, αυτόματη επιβεβαίωση έκανε;

Θυμάστε ποιά είναι η διαδικασία, γίνεται επιβεβαίωση μέσω sms που το καταχωρείς στην εφαρμογή;

Kαι με κλήση και με σμς αν θυμάμαι καλά.Δεν θυμάμαι να καταχωρούσα κάτι,μαλλον μονο του το έκανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Είχα βάλει το Viber στο κινητό μου που έχει Android 9 και νομίζω πως μου είχε ζητήσει επιβεβαίωση με κωδικό sms(Δεν θυμάμαι), το έκανα και όλα OK.

Οταν έβαλα το Viber σε κινητό με Android 4.4.4 κατευθείαν είχα κλήση που έγραφε στην οθόνη Γερμανία.Γιατί έγινε αυτό, αυτόματη επιβεβαίωση έκανε;

Θυμάστε ποιά είναι η διαδικασία, γίνεται επιβεβαίωση μέσω sms που το καταχωρείς στην εφαρμογή;

Aλλες φορες μου το εχει κανει με sms και αυτοματα καταχωρηθηκε ο κωδικος και αλλες με κληση τετοιου ειδους που αναφερεις και παλι εγινε αυτοματη επιβεβαιωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Εχω το viber στο κινητο, αλλα και στον υπολογιστη.

Φυσικα, οτι ακριβως βλεπω στο ενα, βλεπω και στο αλλο.

Υπαρχει ομως η δυνατοτητα, στο κινητο, συγκεκριμενο γκρουπ(επαφη το λενε κι αυτο;) στο οποιο συμμετεχω, να μην εμφανιζει τη συζητηση στο κινητο, αλλα μονο στον υπολογιστη; Δεν θελω μεν να διαγραφω τελειως, αλλα επειδη στο κινητο τα βλεπω on the road και δεν ειναι επειγον να ερχονται τα μηνυματα εκει που ετσι κι αλλιως δεν εχω χρονο να διαβασω, προτιμω να μην τα βλεπω καν οτι υπαρχουν στο κινητο, αλλα ομως στο viber του υπολογιστη, με την ησυχια μου να τα κοιταζω.

Μπορει να γινει αυτο;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε δικαρτο xiaomi στην Sim 1 το προσωπικό μου νούμερο στη Sim 2 το εταιρικό. Ενεργοποιώ την διπλοτυπη εφαρμογή για το viber για να ενεργοποιήσω το εταιρικό. Συμπληρώνω νούμερο και περιμένω ή sms ή κλήση για να ενεργοποιηθεί. Δεν συμβαίνει τίποτα από τα δύο όσες φορές και αν το έχω δοκιμάσει. 

Τι κάνω λάθος? Στην πρώτη Sim εννοείται ότι δουλεύει το viber κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/12/2020 στις 6:02 ΜΜ, mindreader είπε

Εχω το viber στο κινητο, αλλα και στον υπολογιστη.

Φυσικα, οτι ακριβως βλεπω στο ενα, βλεπω και στο αλλο.

Υπαρχει ομως η δυνατοτητα, στο κινητο, συγκεκριμενο γκρουπ(επαφη το λενε κι αυτο;) στο οποιο συμμετεχω, να μην εμφανιζει τη συζητηση στο κινητο, αλλα μονο στον υπολογιστη; Δεν θελω μεν να διαγραφω τελειως, αλλα επειδη στο κινητο τα βλεπω on the road και δεν ειναι επειγον να ερχονται τα μηνυματα εκει που ετσι κι αλλιως δεν εχω χρονο να διαβασω, προτιμω να μην τα βλεπω καν οτι υπαρχουν στο κινητο, αλλα ομως στο viber του υπολογιστη, με την ησυχια μου να τα κοιταζω.

Μπορει να γινει αυτο;;;;;

Το ποιο κοντινό είναι να κάνεις mute/σίγαση την συνομιλία για να μην έρχονται τα notifications αλλά μάλλον θα το κάνει και στον υπολογιστή. Μετά απλά ανοίγεις την συνομιλία όποτε θες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, apostolos22 είπε

Το ποιο κοντινό είναι να κάνεις mute/σίγαση την συνομιλία για να μην έρχονται τα notifications αλλά μάλλον θα το κάνει και στον υπολογιστή. Μετά απλά ανοίγεις την συνομιλία όποτε θες.

Ναι, την ειδα αυτη την επιλογη. Αλλα δεν κανει αυτο που ζητω.

Ξερεις απο που προεκυψε αυτο το 'προβλημα' και σκεψη μου; Με εγραψαν σε μια ομαδα, με πολλους συμμετεχοντες. Δεν με ρωτησαν....βεβαια, αλλα δεν θελω να διαγραφω, και για λογους ευγενειας, και γιατι οντως ειναι ενδιαφερουσα ομαδα. Ομως, ΔΕΝ μου ειναι σημαντικο να την βλεπω στο κινητο. Μπορω να αραξω το βραδυ, και να την δω στον υπολογιστη. Με 50 ατομα (ως ωρας!) με την ομαδα, ολη την ωρα, καποιος ποσταρει κατι. Οταν ειμαι on the road, θελω να βλεπω, μονο απο τις δικες μου ατομικες επαφες, οχι απο την ομαδα. Κατανταει σχεδον σαν σπαμαρισμα! Ασε που ειναι μανικι, να εισαι on the move, και να καθεται το viber στο κινητο να κανει 'download media' απο τα μηνηματα της ομαδας.... οκ, δεν θελω να διαγραφω απο την ομαδα, αλλα θα ηθελα να μην την βλεπω καθολου στο κινητο, και να ειναι ορατη μονο στον υπολογιστη.

Δεν εχω ψαξει την επιλογη hide, αλλα λογικα αν κανεις hide στο κινητο, θα το κανει μαλλον και στον υπολογιστη, οποτε δωρο/αδωρο....

Επρεπε να υπαρχει μεγαλυτερη ευελιξια, απο το 'απολυτο sync', ή το απλο mute.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Ενώ επικοινωνούσα κανονικά με το Viber για επαγγελματικους λόγους, δε μπορούσα να στείλω κανένα μήνυμα σε καμία επαφή. Σαν να μπλοκαρίστηκα. Το απεγκατέστησα και το εγκατέστησα ξανά, αλλά όταν γράφω τον αριθμό μου για την ενεργοποίηση, μου βγάζει σφάλμα.  Το έχω εγκατεστημένο και στον υπολογιστή μου. Μόνο λαμβάνω μηνύματα, αλλά δε μπορώ να στείλω. Τι πρέπει να κάνω;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλημέρα παιδιά.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

Δεν ενδιαφέρομαι για αντίγραφα ασφαλείας και καθημερινά όταν ανοίγω το viber μου έρχεται ειδοποίηση για να συγχρονίσω το viber με το google drive για δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας.

Ξέρετε πώς μπορεί να μην ξαναδώ το συγκεκριμένο μήνυμα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/12/2020 στις 6:10 ΜΜ, mindreader είπε

Ναι, την ειδα αυτη την επιλογη. Αλλα δεν κανει αυτο που ζητω.

Ξερεις απο που προεκυψε αυτο το 'προβλημα' και σκεψη μου; Με εγραψαν σε μια ομαδα, με πολλους συμμετεχοντες. Δεν με ρωτησαν....βεβαια, αλλα δεν θελω να διαγραφω, και για λογους ευγενειας, και γιατι οντως ειναι ενδιαφερουσα ομαδα. Ομως, ΔΕΝ μου ειναι σημαντικο να την βλεπω στο κινητο. Μπορω να αραξω το βραδυ, και να την δω στον υπολογιστη. Με 50 ατομα (ως ωρας!) με την ομαδα, ολη την ωρα, καποιος ποσταρει κατι. Οταν ειμαι on the road, θελω να βλεπω, μονο απο τις δικες μου ατομικες επαφες, οχι απο την ομαδα. Κατανταει σχεδον σαν σπαμαρισμα! Ασε που ειναι μανικι, να εισαι on the move, και να καθεται το viber στο κινητο να κανει 'download media' απο τα μηνηματα της ομαδας.... οκ, δεν θελω να διαγραφω απο την ομαδα, αλλα θα ηθελα να μην την βλεπω καθολου στο κινητο, και να ειναι ορατη μονο στον υπολογιστη.

Δεν εχω ψαξει την επιλογη hide, αλλα λογικα αν κανεις hide στο κινητο, θα το κανει μαλλον και στον υπολογιστη, οποτε δωρο/αδωρο....

Επρεπε να υπαρχει μεγαλυτερη ευελιξια, απο το 'απολυτο sync', ή το απλο mute.

Εχει περασει καιρός αλλά αν βάλεις το γκρουπ στο αθόρυβο τότε δεν εχεις τις ειδοποιήσεις σε κινητό και υπολογιστή για να ενοχλούν αλλά μπορείς να τα δεις όποτε θες και απο όπου θες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάει κάποιος στις Ρυθμίσεις-Ιδιωτικό απόρρητο-Προσωπικά δεδομένα-Διαχείρηση προτιμήσεων διαφημίσεων , θα δει ένα κανονικό πάρτυ από εταιρίες και φυσικά η default επιλογή είναι να τους δίνεις άδεια.Είναι ενκευριστικό να μην έχει επιλογή να τις απενεργοποιείς όλες μαζί και να αναγκάζεσαι να τις αποτσεκάρεις μια προς μια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tarantules είπε

Αν πάει κάποιος στις Ρυθμίσεις-Ιδιωτικό απόρρητο-Προσωπικά δεδομένα-Διαχείρηση προτιμήσεων διαφημίσεων , θα δει ένα κανονικό πάρτυ από εταιρίες και φυσικά η default επιλογή είναι να τους δίνεις άδεια.Είναι ενκευριστικό να μην έχει επιλογή να τις απενεργοποιείς όλες μαζί και να αναγκάζεσαι να τις αποτσεκάρεις μια προς μια.

Όντως αισχρό αυτό, και να θες χρειάζεται ένα μεροκάματο να να τις απενεργοποιεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...