Προς το περιεχόμενο

Αποριες για viber


Junior22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά δεν κάνει τπτ η απεγκατάσταση-εγκατασταση.... έχει να κάνει με τις εργοαστασιακές ρυθμίσεις προφανώς του κινητού κ το λογισμικό του. Σε android π.χ. με το που συνδεεσε στο ιντερνετ η κατάσταση είναι ''συνδεδεμένος'' χωρίς καν ν ανοιξεις την εφαρμογή... Το ψάξα σε διάφορα κινητά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως επειδη στο android τρεχει στο background η εφαρμογη ουτως ή αλλως;

δεν ειναι θεμα "ανοιγματος", αν δεις η εφαρμογη εκτελειται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν κάνει τπτ η απεγκατάσταση-εγκατασταση.... έχει να κάνει με τις εργοαστασιακές ρυθμίσεις προφανώς του κινητού κ το λογισμικό του. Σε android π.χ. με το που συνδεεσε στο ιντερνετ η κατάσταση είναι ''συνδεδεμένος'' χωρίς καν ν ανοιξεις την εφαρμογή... Το ψάξα σε διάφορα κινητά.

απαντούσα στην Τανια ποιο πάνω

 

όσο για σένα δες στις ρυθμίσεις του viber εκεί που λέει πολιτική αναστολής λειτουργίας wifi...εκεί είναι το θέμα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απαντούσα στην Τανια ποιο πάνω

 

όσο για σένα δες στις ρυθμίσεις του viber εκεί που λέει πολιτική αναστολής λειτουργίας wifi...εκεί είναι το θέμα σου

Στη συσκευή μου δεν υπάρχει αυτή η ρύθμιση...  :huh:

μηπως επειδη στο android τρεχει στο background η εφαρμογη ουτως ή αλλως;

δεν ειναι θεμα "ανοιγματος", αν δεις η εφαρμογη εκτελειται

Ισχύει αυτο που λες.Κ στη δική μου συσκευή (Νokia, windows phone) τρέχει στο background ετσι κ αλλιως, αλλα δεν φαίνεται οτι ειναι συνδεδεμένο αν δεν ανοιξω την εφαρμογη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ μηπως στο android κανει auto connect;

 

το android εχει και την ρυθμιση για το sleep wifi στο viber, δεν ξερω αν την εχεις δει/ξερεις, ουτε αν παιζει καποιο ρολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Εμένα μου συμβαίνει το εξής με το viber. Με βάζει σε δημόσιες συζητήσεις χωρίς να έχω μπει από επιλογή έστω και σε μια. Και ότι φώτο στέλνουν στην συζήτηση αποθηκεύεται και στο λάπτοπ μου. Έψαξα να βρω επιλογή να μπλοκάρω τις δημόσιες και δεν βρίσκω τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Εμένα μου συμβαίνει το εξής με το viber. Με βάζει σε δημόσιες συζητήσεις χωρίς να έχω μπει από επιλογή έστω και σε μια. Και ότι φώτο στέλνουν στην συζήτηση αποθηκεύεται και στο λάπτοπ μου. Έψαξα να βρω επιλογή να μπλοκάρω τις δημόσιες και δεν βρίσκω τπτ.

Δεν μπαίνει,σε βάζουν.

Βρες το κοινο ατομο σε αυτες τις δημοσιες συζητησεις και μαλλον αυτος θα ειναι που στην κανει την δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπαίνει,σε βάζουν.

Βρες το κοινο ατομο σε αυτες τις δημοσιες συζητησεις και μαλλον αυτος θα ειναι που στην κανει την δουλεια.

 

Σοβαρά μιλάς? Πφφφφ θα το κοιτάξω αν ξαναγίνει. Ευχαριστώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα..υπάρχει περίπτωση να μπορεί να απαντήσει άλλος σε μηνύματα που έχουν έρθει στο vider ενος φίλου αντί για αυτον . Έχουν έρθει μηνύματα απο άγνωστους αριθμούς και φαίνεται να απαντάει ο ίδιος..και τι μπορούμε να κάνουμε 

 

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις και κάτω-κάτω έχει την επιλογή "Απενεργοποίηση Λογαριασμού". Κάνεις απενεργοποίηση και μετά το σετάρεις από την αρχή με το νούμερο του κινητού του. Φυσικά θα χαθούν τα μηνύματα που ήδη έχουν έρθει.

 

post-57866-0-94393800-1441735015_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά και από εμένα, Μαίρη ονομάζομαι ! Ήθελα να ρωτησω κατι αν γνωρίζετε! Παρατηρήσαμε με μια φίλη μου ότι ενω εγώ είχα κλειστεί την εφαρμογή του viber (οχι log out, απλά δεν έτρεχε στο backround) αλλά βρισκόμουνα σε wifi, και ως λογικο με έδειχνε στη φίλη μου "Τελευταία Σύνδεση πριν 5 λεπτα" πχ, μόλις μου έστειλε κάτι το μήνυμά της ήρθε κατευθείαν και στα καπάκια με έδειξε "Σε σύνδεση" χωρίς εγώ να ακουμπήσω το κινητό μου. 

 

Αυτό πως μπορεί να ερμηνευτει? Για ποιο λόγο να χαλάμε μπαταρία τρεχοντας την εφαρμογή αν είναι να έρχονται τα μηνύματα?

 

Σημαίνει πως όταν βλέπουμε ένα φιλο μας τελευταια συνδεση χχχχ λεπτά πριν και μετά σε σύνδεση ότι κάποιος του έστειλε μηνυμα?

 

ps: εχω λειτουργικό android

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως είσαι βέβαιη ότι είχες κλειστή την εφαρμογή; Αν θέλεις να μην φαίνεσαι online, ξετσεκάρεις την πρώτη επιλογή στις ρυθμίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να μη φαινομαι online, απλά να καταλάβω αν το viber καποιου "ανενεργού" ενεργοποιείται αν του στειλω ένα μηνυμα. Όταν λέω κλειστή την εφαρμογή εννοώ από το ταμπλό που δειχνει ποιες εφαρμογες τρέχουν πατάω το χ. Όταν το έκανα αυτο φαινόμουν offline, αλλά με το που εστειλε το μήνυμα χωρίς να ακουμπήσω το κινητό μου, της έδειξε ότι συνδέθηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...