Προς το περιεχόμενο

Αποριες για viber


Junior22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω την εντύπωση πως αν απενεργοποιήσεις το Viber στο κινητό σου μέσα από τις ρυθμίσεις, θα απενεργοποιηθεί και στο desktop του. Μετά μπορείς να το ενεργοποιήσεις ξανά. Θα χαθούν όλες οι συνομιλίες σου όμως, να ξέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ήθελα να δω πόσα δεδομένα τρώει το viber στη διάρκεια μιας συνομιλίας.

με 3G, μίλησα 6 λεπτά τα μισά περίπου με video αλλά μόνο εγώ έστελνα εικόνα και μου έφαγε περίπου 5,5MB.

 

κάτι λιγότερο από 1MB/λεπτό.

υποθέτω αν ο συνομιλητής είχε ανοίξει κι αυτός την κάμερα θα ανέβαινε κι άλλο  η κατανάλωση.

η ποιότητα ήχου πάντως είναι πολύ καλή. αλλά έχω παρατηρήσει ότι μερικές φορές πέφτει η ποιότητα στο average και χαλάει η συνομιλία κι αυτό δε νομίζω να οφείλεται στο σήμα μιας και σε άλλες δοκιμές που έκανα ήμουν με wifi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω εγκαταστήσει το viber και στον υπολογιστή και έχω δει μερικές φορές να μη συμφωνούνε τα δεδομένα.

δηλαδή κοιτάω μια επαφή από το κινητό και μου λέει

last online today at 08:48

 

κοιτάω την ίδια στιγμή στον υπολογιστή και μου λέει

last online today at 05:48

 

ποιο από τα 2 στέκει;

 

το κινητό είναι συνέχεια online, άρα μήπως αυτό έχει τη σωστή ώρα

έχετε δει κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση πως αν απενεργοποιήσεις το Viber στο κινητό σου μέσα από τις ρυθμίσεις, θα απενεργοποιηθεί και στο desktop του. Μετά μπορείς να το ενεργοποιήσεις ξανά. Θα χαθούν όλες οι συνομιλίες σου όμως, να ξέρεις.

Να σαι καλά. Θα το κάνω. Αν κ τον ρώτησα και μου είπε είπε οτι απλά κατέβασε ένα πρόγραμμα στον υπολογιστή με το οποιο βλέπει τα πάντα στο viber οποιου θέλει. Δεν ξέρω όμως αν είναι αλήθεια. Υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα; ;;;;;; θα ψάξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας.Ερώτηση θέλω να κάνω,όχι να απαντήσω.Ξέρει κάποιος πως γίνεται να ακούω ήχο κλίσης όταν έχω κλίση στο viber ενώ το τηλέφωνο είναι στο sleep mode (όχι κλειστό)?Είδα κάπου την ίδια ερώτηση αλλά δεν είδα κάπου απάντηση.Ευχαριστώ..

Πρέπει να ανοίγω την εφαρμογή και να ψάχνω εάν είχα κλίση,ή να είμαι ήδη στο viber για να χτυπήσει ,ή με το κινητό ενεργό.Υπ΄οψιν δεν το κλείνω ποτέ τελείως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

παιδια, βοηθηστε με, οποιος μπορει. εχω δωσει το κινητο μου στον ξαδερφο μου για επισκευη, το εφτιαξε, ολα καλα. ομως, μετα εμαθα οτι το εφτιαξε ο φιλος του, που ειναι κομπιουτερακιας-προγραμματιστης και... πρωην μου... και εχω την υποψια οτι εκανε τα μαγικα του και παρακολουθει το κινητο μου ( μηνυματα, viber, messenger, skype κτλ.) ξερει κανεις αν αυτο γινεται? :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια, βοηθηστε με, οποιος μπορει. εχω δωσει το κινητο μου στον ξαδερφο μου για επισκευη, το εφτιαξε, ολα καλα. ομως, μετα εμαθα οτι το εφτιαξε ο φιλος του, που ειναι κομπιουτερακιας-προγραμματιστης και... πρωην μου... και εχω την υποψια οτι εκανε τα μαγικα του και παρακολουθει το κινητο μου ( μηνυματα, viber, messenger, skype κτλ.) ξερει κανεις αν αυτο γινεται? :mellow:

κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων βέβαια θα διαγραφουν όλα και πρέπει να τα περάσεις από την αρχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελα να κανω μια ερώτηση που με προβληματιζει καιρο. Αν ξερει καποιος ας μου απαντησει. Με την κοπελα μου ειχα χωρισει και με απέκλεισε απο το viber. Δεν μπορουσα να δω τη σύνδεση της αλλα ουτε και τη φωτογραφια της. Μετα απο καιρο ενω ειχα κανει απεγκατάσταση του Viber αποφάσισα να το εγκαταστήσω ξανα και παρατήρησα οτι μπορουσα να βλεπω τη σύνδεση και τη φωτογραφια της. Εγω διαθέτω iPhone 5s και εκεινη lgg2.Τα αναφέρω μηπως παίζουν ρόλο. Σκεφτηκα πως με ειχε ξεμπλοκάρει και αποφάσισα να της στειλω μνμ. Δε μου απαντησε και της τηλεφώνησα. Τη ρωτησα αν το ειδε και μου ειπε οτι δεν το έλαβε. Το μνμ παραδόθηκε οπως έγραψε το Viber στο τελος του μηνύματος. Απλα δεν προβλήθηκε. Ομως ξερω πως υπαρχει ρύθμιση με την οποια μπορει να μην βλεπω αν το ειδε καποια στιγμη ή οχι. Σε καθε περιπτωση απο εκεινη την ημέρα τις εχω στειλει πολλα μηνύματα τα οποια γράφει οτι παραδόθηκαν αλλά δεν προβλήθηκαν. Ειπαμε ομως οτι το οτι δεν τα βλεπει δε σημαινει οτι δεν τα λαμβάνει. Μπορει καποιος να μου απαντησει με σιγουριά οτι τα μηνύματα μου φθάνουν στο κινητο της; Και επισης εχω παρατηρήσει οτι μπορω να βλεπω την τελευταία της σύνδεση αλλα οχι αν ειναι online συνεχώς κλπ..αυτο το παθαίνουν μονο τα iPhone? σας ευχαριστω πολυ που το διαβάσατε και ελπιζω να βρεθει καποιος ειδικός να μου απαντησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα θα παραδοθηκαν(για να το εμφανιζει το viber αλλιως δε θα το ελεγε) αλλά δεν εχουν διαβαστει.

 

Οχι δε το παθαινουν μονο τα iphone. Αν δεν λεει πως ειναι διαθεσιμη τωρα, οντως δεν ειναι. Μπορει πχ να ειναι σπιτι, να ειναι συνδεδεμενη στο wifi του σπιτιου και οταν φευγει να μην εχει data στο κινητο, οποτε η τελευταια συνδεση να ηταν οταν εφυγε απο το σπιτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλη σας μερα, πως μπορω να δω ποιοι κανουν like στα μυνηματα του viber; Το μονο που βλεπω ειναι η καρδουλα και το ποσα like εχουν γινει αλλα δεν μπορω να δω ποιοι τα εχουν κανει.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...