Προς το περιεχόμενο

Αποριες για viber


Junior22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτήσω όταν ήσουν με GPRS αν είχες προβλήματα στην επικοινωνία?

 

Κοίταξε, μιλησα 3-4 φορές συνολικά. Από αυτές μόνο μία φορά έκανε σπασίματα, αλλά όχι σε σημείο να μη μπορείς να μιλήσεις. Για το σήμα δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά, γιατί εκεί που ήμουν και ακίνητος να κάθεσαι το σήμα παίζει. Δεν ξέρω τί είδους σήμα έπαιζε ακριβώς εκείνη τη στιγμή που έκανε τα σπασίματα. Αλλά δεν νομίζω να είναι αυτό που έχει και τόση σημασία, γιατί πάντα το σήμα παίζει εκεί, οπότε και στις καλές συνομιλίες πάλι δεν θα ήταν σταθερό. Δηλαδή μπορεί εκείνη την ώρα και το wifi από την άλλη πλευρά να έκανε νερά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κοίταξε, μιλησα 3-4 φορές συνολικά. Από αυτές μόνο μία φορά έκανε σπασίματα, αλλά όχι σε σημείο να μη μπορείς να μιλήσεις. Για το σήμα δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά, γιατί εκεί που ήμουν και ακίνητος να κάθεσαι το σήμα παίζει. Δεν ξέρω τί είδους σήμα έπαιζε ακριβώς εκείνη τη στιγμή που έκανε τα σπασίματα. Αλλά δεν νομίζω να είναι αυτό που έχει και τόση σημασία, γιατί πάντα το σήμα παίζει εκεί, οπότε και στις καλές συνομιλίες πάλι δεν θα ήταν σταθερό. Δηλαδή μπορεί εκείνη την ώρα και το wifi από την άλλη πλευρά να έκανε νερά.

 

fair enough ευχαριστώ για την απάντηση. Είχα δοκιμάσει στο παρελθόν το skype αλλά με gprs η κατάσταση ήταν τραγική. Θα ξανακάνω δοκιμή για να δω αν είναι καλύτερα τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με viber με gprs δε μιλάς, θες 3G.

 

Έτσι υπέθετα γι' αυτό και ρώτησα. Στην πράξη είδα ότι στο skype χωρίς 3g δε γίνεται να μιλήσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σε όλους,

Αυτό είναι επίσημος αντιπρόσωπος της Viber Media :)

Είμαι εδώ για να βοηθήσουμε. Θα πρέπει να με συγχωρήσετε, η ελληνική μου δεν είναι τόσο καλή, γι 'αυτό θα γράψω στα αγγλικά:

 

Viber uses about 0.25MB per minute of call and only 1KB (average) per text message.

 

About Viber's quality on 3G networks: sometimes 3G reception could be low, and this is something we cannot control. Naturally this affects Viber's call quality and results in disruptions and broken sound.

We are continuously trying to improve our handling of 3G, so you can expect better performance as newer versions of Viber are released.

 

Meanwhile, WiFi- WiFi calls on Viber sound generally clear and are free of such disruptions.

 

If anyone has more questions, please feel free to ask.

σας ευχαριστώ,

Viber.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

μου πετάει μήνυμα "viber network is not available or is blocked. Please try again later". δεν μου δείχνει τις επαφές που έχουν στην contact list.

 

με android / (το απόγευμα δούλευε)

 

σε κανένα άλλο έχει τέτοιο πρόβλημα τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

@androu -

 

Μήπως αυτό το πρόβλημα εξακολουθούν να υπάρχουν? Παίρνετε ακόμα το μήνυμα λάθους?

 

-----------------

 

Hi everyone,

 

We are excited to announce that the long anticipated Viber 2.2 has just been released, and available for download!

Our new version contains many new features, improvements and bug fixes, the highlights of which are:

 

- Group Messaging

- Personal photos can now be added to your Contacts

- Time stamps for each and every message on your text conversations

- Custom backgrounds can now be assigned to your text conversation screen

- See when your friends joined Viber inside Viber's contact list.

 

And many more cool new featuers and enhancements :)

As always, we would love to receive feedback from you regarding the new version - your thoughts, problems you might have encountered, etc.

 

Regards,

the Viber Team

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@androu -

 

Μήπως αυτό το πρόβλημα εξακολουθούν να υπάρχουν? Παίρνετε ακόμα το μήνυμα λάθους?

 

-----------------

 

Hi everyone,

 

We are excited to announce that the long anticipated Viber 2.2 has just been released, and available for download!

Our new version contains many new features, improvements and bug fixes, the highlights of which are:

 

- Group Messaging

- Personal photos can now be added to your Contacts

- Time stamps for each and every message on your text conversations

- Custom backgrounds can now be assigned to your text conversation screen

- See when your friends joined Viber inside Viber's contact list.

 

And many more cool new featuers and enhancements :)

As always, we would love to receive feedback from you regarding the new version - your thoughts, problems you might have encountered, etc.

 

Regards,

the Viber Team

 

hello there,Keep up the good work

 

 

My problem is that viber keeps on crashing several times during a day,on phone calls and messages.i've got an LG P500 rooted device.

I've sent numerous crash reports,i hope you can finally fix this.I like viber for calls but this crashing thing has turned me down.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Xristaras12 -

 

Γεια σου,

Σας ευχαριστώ για αυτές τις πληροφορίες.

 

Please specify:

1. Are you running a Custom ROM on your phone?

2. Does this problem still occur regularly on the new version 2.2 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Xristaras12 -

 

Γεια σου,

Σας ευχαριστώ για αυτές τις πληροφορίες.

 

Please specify:

1. Are you running a Custom ROM on your phone?

2. Does this problem still occur regularly on the new version 2.2 ?

 

1)No, i'm using the official 2.3.3

2)when did the 2.2 came out? i haven't used the app for quite some time now

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just a few days ago :)

Try it out, and let us know if the problem persists. If it does, we will try to provide you with further assistance.

 

--------

 

 

Μόλις πριν από λίγες ημέρες :)

Δοκιμάστε το και πείτε μας αν το πρόβλημα παραμένει. Αν συμβεί αυτό, θα προσπαθήσουμε να σας παρέχουμε περαιτέρω βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως καταλαβες δυστυχως με τα πακετα δεδομενων που εχουμε εδω στην ελλαδα ουτε τα sms συμφερουν πια ουτε το ιντερνετ δυστυχως.(πονεμενη ιστορια :-D)

κ να σκεφτεις οτι πριν 3 χρονια δινανε sms,MB,Ομιλια για πλακα... :-(

Οσο υπαρχουν θυματα που πληρωνουν 5€ τα 60 mb ενω αλλες εταιριες (wind) δινουν με τα ιδια χρηματα 500mb ειναι λογικο να ειναι οι τιμες ψηλα.

 

Όσο για τον viber εκπρόσωπο απλά repsect ^^

Congratulations for the nice app. If you had a pc client and less battery usage and/or aio type client it would be nicer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δηλ με 1gb μιλας 4000 λεπτα με χρεωση ανα δευτερολεπτο και αν εισαι σε δικτυο wifi εντελως τζαμπα 

To 1Gb εχει 5e 

Ποιος πληρωνει ακομα συνδεσεις ?

 

Μια αλλη ερωτηση 

Πως φαινονται ποιοι ειναι online ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και αναφέρθηκε το skype, το νούμερο που αναφέρθηκε ήταν στην ταχύτητα σύνδεσης και όχι στα δεδομένα ανά λεπτό.

Λοιπόν, το skype τρώει πολύ περισσότερα δεδομένα.

  • Skype-to-Skype calls: 50kbps or around 3MB for one minute of calling
  • Calls to mobile numbers or landlines: 6-20 kbps or around 1MB for one minute of calling

 

Πηγή: https://support.skype.com/en/faq/FA10853/how-much-data-will-skype-use-on-my-mobile-phone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...