Προς το περιεχόμενο

Αποριες για viber


Junior22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια ξερει κανεις γιατι δεν μπορω να κανω κληση σε φιλους μου με viber out ενω αυτοι μπορουν να κανουν κανονικα χωρις να χρεωνονται?.Με κλειστο το wifi φιλος μου δεχεται κληση κανονικα απο αλλους μεσω viber out που δεν εχουν μοναδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα , 

αλλάζω συχνά στο android μου roms  και πρέπει να συνδέομαι πάντα σαν νέος χρήστης στο viber , βάζοντας τον αριθμό τηλεφώνου 

αν και με το titanium backup , επαναφέρω τα data του viber (η όλη την εφαρμογή) , δεν τα κρατάει και πρέπει να δώσω πάλι τον αριθμό κινητού μου για να συνδεθώ στο viber

 

εμένα δεν μ ενοχλεί αυτό , αλλά "ενοχλώ" όλες τις επαφές μου που το viber τους λέει , ..... ένα νέο μέλος του viber.... ψάχνουν για νέο μέλος και βλέπουν ένα παλιό μέλος , άντε να τους εξηγείς ....

ευχαριστώ  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το είχα ψάξει πριν λίγο καιρό για τον ίδιο λόγο, δυστυχώς δεν βρήκα κάτι που να γίνεται ώστε να μην ξαναβάζουμε το τηλέφωνο. :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ξερει κανεις γιατι δεν μπορω να κανω κληση σε φιλους μου με viber out ενω αυτοι μπορουν να κανουν κανονικα χωρις να χρεωνονται?.Με κλειστο το wifi φιλος μου δεχεται κληση κανονικα απο αλλους μεσω viber out που δεν εχουν μοναδες.

βαλε παλιοτερη εκδοση, διαβασε κι εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=439497

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα back up μέσω titanium. Προσπαθώ να επαναφέρω το viber και ενώ λέει ότι η επαναφορά έγινε βάζω τον αριθμό του κινητού και μόλις βάζω το κωδικό που μ έρχεται είναι μετά σαν να έχω εγκαταστήσει το viber πρώτη φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα back up μέσω titanium. Προσπαθώ να επαναφέρω το viber και ενώ λέει ότι η επαναφορά έγινε βάζω τον αριθμό του κινητού και μόλις βάζω το κωδικό που μ έρχεται είναι μετά σαν να έχω εγκαταστήσει το viber πρώτη φορά.

 

 

ναι, αυτο δεν το γλιτωνεις, και στελνει και μηνυμα σε ολες τις επαφες σου οτι εγκατεστησες viber κλπ

 

 

Έχεις κάνει backup μόνο την εφαρμογή, χωρίς τα Data, γι αυτό. Ουσιαστικά έκανες backup το .apk αρχείο και το έκανες ξανά εγκατάσταση. Πρέπει να το έκανα restore περί τις 5 φορές μέσα στο σαβ/κο και δεν έχασα κανένα μήνυμα ούτε χρειάστηκε να ξαναβάλω το νούμερό μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν πατάω επαναφορά μ βγάζει και τον επιλογή για δεδομένα. Κάνω επαναφορά μπαίνει στο vb μετά ενώ μ φαίνονται τα μνμ κρασαρει και μετά μ ζητάει να βάλω το νούμερο παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις κάνει backup μόνο την εφαρμογή, χωρίς τα Data, γι αυτό. Ουσιαστικά έκανες backup το .apk αρχείο και το έκανες ξανά εγκατάσταση. Πρέπει να το έκανα restore περί τις 5 φορές μέσα στο σαβ/κο και δεν έχασα κανένα μήνυμα ούτε χρειάστηκε να ξαναβάλω το νούμερό μου.

 

Πώς το έκανες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να κάνει Restore All Apps with Data για να περάσει και τα δεδομένα. Σε όλες τις εφαρμογές. Ούτε login δεν χρειάστηκε να κάνω στο Twitter π.χ. ή στο Instagram, ήταν έτοιμα όπως τα είχα κάνει backup.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό γίνεται και στο viber;

Το ξέρω ότι γίνεται στις άλλες εφαρμογές μιας και το έχω κάνει αρκετές φορές αλλά είχα δει ότι με το viber δεν γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος.

Αυτό ήθελα να μάθω μιας και όταν αποφασίσω να βάλω το Android 7/7.1 στο Nexus 4 μου δεν θέλω να χάσω μηνύματα ή βασικά το κυριότερο να στέλνει μήνυμα στις επαφές μου ότι έκανα viber.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου ηρθε ενα μηνυμα στο VIBER, απο το ιδιο το Viber και ελεγε οτι εχω ενα νεο μηνυμα απο το Viber. μολις ξεκλειδωσα και μπηκα μεσα να δω τι ειναι, οχι μονο δεν υπαρχει κατι, αλλα μου δειχνει συνεχεια οτι εχω ενα νεο μηνυμα (στις συνομιλίες) αλλα δεν ξερω ουτε που ειναι για να το δω, ουτε πως να το κανω να φυγει επανω απο το εικονιδιο το οτι εχει ερθει κατι !!!!

εχει συμβει κατι τετοιο σε καποιον αλλο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...