Προς το περιεχόμενο

Αποριες για viber


Junior22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας, πριν δυο μήνες με είχε μπλοκάρει μια επαφή και σταμάτησε να φαίνεται η ένδειξη on line κτλ. Απο χθες όμως εμφανίζεται κανονικά αν είναι σε σύνδεση ή όχι και πότε ήταν η τελευταία σύνδεση. Επειδή δε θέλω να στείλω μηνυμα για να δω αν με εχει ξεμπλοκάρει επειδη το θελει, ηθελα να ρωτησω κάτι. Αν μπλοκαριστει  μια επαφή στο viber, απενεργοποιηθεί ο λογαριασμό και ξαναενεργοποιηθει, το μπλοκ της επαφής ισχύει? ή σε περιπτωση που αλλάξει συσκευη κινητου και διαγραψει την εφαρμογη απο τη μια συσκευη και την εγκαταστησει απο την αρχη στην άλλη, οι ρυθμισεις μπλοκαρισματος ισχυουν ή ξεκινανε παλι απο την αρχη και θα πρεπει εκ νεου να μπλοκαρει καποιος καποια επαφη;

Αμα σβησεις τελειως την εφαρμογη απο ολες τις συσκευες, ειτε αν σβησεις τον λογαριασμο τοτε χανονται τα μπλοκ που εχεις κανει.

Να πω λιγο οτι για να δεις αν ενας σε εκανε μπλοκ μπορεις να τον σβησεις απο επαφη και να δεις στο Viber αν εμφανιζεται το ονομα που εχει βαλει αυτος απο το προφιλ του ειτε ο αριθμος του. Αν βλεπεις τον αριθμο του ενω εχει ονομα τοτε σε εκανε μπλοκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στην επισύναψη στο viber όταν στέλνω μήνυμα δεν μου εμφανίζει όλες τις φωτογραφίες που έχω στο smartphone , έτσι δεν μπορώ να στείλω φωτογραφίες , το λειτουργικό είναι microsoft ( lumia 640 ) , πως να κάνω την ρύθμιση ώστε να μπορώ να ανεβάσω φωτογραφία ; B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην επισύναψη στο viber όταν στέλνω μήνυμα δεν μου εμφανίζει όλες τις φωτογραφίες που έχω στο smartphone , έτσι δεν μπορώ να στείλω φωτογραφίες , το λειτουργικό είναι microsoft ( lumia 640 ) , πως να κάνω την ρύθμιση ώστε να μπορώ να ανεβάσω φωτογραφία ; B)

αν πας απο τις εικόνες,τις επιλέξεις και κάνεις κοινή χρήση; (εχω λιγο καιρό που έφυγα απο WP και δεν θυμάμαι πλήρως το μενού)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν πας απο τις εικόνες,τις επιλέξεις και κάνεις κοινή χρήση; (εχω λιγο καιρό που έφυγα απο WP και δεν θυμάμαι πλήρως το μενού)

Καλή Χρονιά , θα το δω , ούτε video δεν μπορώ να στείλω σε μήνυμα , κι εγώ πρώτη φορά με Microsoft smartphone , θα ψάξω να το βρω , ευχαριστώ πολύ B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή Χρονιά , θα το δω , ούτε video δεν μπορώ να στείλω σε μήνυμα , κι εγώ πρώτη φορά με Microsoft smartphone , θα ψάξω να το βρω , ευχαριστώ πολύ B)

Εάν έχεις Windows 10 τότε το Viber λειτουργεί μία χαρά.

Εικόνες στέλνεις αφού μπεις στην επαφή και πατήσεις τον συνδετήρα βγαίνουν οι φωτογραφίες η τα βίντεο που έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι πως έχω περάσει δεδομένα από το άλλο τηλέφωνο , πατώντας επισύναψη δεν μου δίνει την επιλογή να ανεβάσω ( videos ή φωτογραφίες ) , το μόνο που μπορώ να ανεβάσω είναι όποια αρχεία ( videos ή φωτογραφίες ) έχω τραβήξει από όταν πήρα το κινητό , μήπως θέλει κάποια ρύθμιση ;  B) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σας παιδια χθες το βραδυ μ γινηκε κατι εντελος κουφο:

Μου τηλεφωνουσαν επιμωνα απο το Viber καποιοι Ινδιανοι μεχρι που εβαλα φραγη και παλι επιμεναν απο οσο φενεται ξεχασε ο Ινδος που ειχε το νουμερο που τωρα εχω εγω να τους το αλλαξει δεν ξερω τι να κανω πραγματικα αλλα πως γινεται ο παροχεας κινητης μ τηλεφωνιας να δωσει αλλο νουμερο που το ειχε καποιος αλλος πρωτα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ινδοί εννοείς μάλλον. Κάνε block τους αριθμούς που θέλεις. Τα νούμερα ανακυκλώνονται. Όταν ένα νούμερο διακοπεί και δεν ζητήσει ο κάτοχος να ξανασυνδεθεί, τότε μετά από έξι μήνες μπορεί να το δώσει όπου θέλει ο πάροχος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ινδοί εννοείς μάλλον. Κάνε block τους αριθμούς που θέλεις. Τα νούμερα ανακυκλώνονται. Όταν ένα νούμερο διακοπεί και δεν ζητήσει ο κάτοχος να ξανασυνδεθεί, τότε μετά από έξι μήνες μπορεί να το δώσει όπου θέλει ο πάροχος.

Καλημερα Ναι ινδοι απο αυτους. Τους εκανα βλοκ και παλι τιποτα ετσι πηγα στον παροχεα μ οπου του ζητησα νεο νουμερο και μ το εδωσε για να ησυχασω μια για παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eρωτηση:

Kαλω συγκεκριμενο κινητο απο viber, δειχνει οτι καλει, το αλλο κινητο δεν χτυπαει παρα μονο δειχνει την ειδοποιηση οτι δεχτηκε κληση.

Ο ηχος του κινητου ειναι ανοιχτος, οι εντασεις ειναι τερμα.

Μετα απο λιγο μου ερχεται ειδοποιηση οτι με πηρε τηλ. το κινητο που καλεσα. :mad:

Καμια φορα, οταν σβηνω τις εισερχομενες-εξερχομενες κλησεις του viber,  καλει κανονικα και χτυπαει το αλλο κινητο...

Τι τρεχει;...

 

EDIT

 

Τελικα διαπιστωθηκε οτι δεν μπορω κα καλεσω μονο απο δεδομενα κινητης, με wifi καλω κανονικα.

Βαζοντας το sιμ σε αλλη συσκευη μηπως και φταει το κινητο μου, υπαρχει το ιδιο προβλημα....

Επεξ/σία από gf030
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε αναβάθμιση σήμερα και λέει Μυστικά μηνύματα – Ρυθμίστε χρονικά όρια στα μηνύματα έτσι ώστε να αυτοκαταστρέφονται αφού ανοιχτού. Πως γίνεται; το έκανε κάνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είδα και εγώ αυτό. Έψαξα στις ρυθμίσεις μήπως έχει καμία νέα επιλογή, είδα και στη συνομιλία με άλλους μήπως έχει έξτρα ρύθμιση αλλά τίποτα.

 

Αν το βρει κάποιος ας μας πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...