Προς το περιεχόμενο

Αποριες για viber


Junior22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια σας παιδιά. Θα ήθελα παρακαλώ μια μικρή βοήθεια σχετικά με το Viber.

'Οταν λέει ότι ένας χρήστης ήταν πριν 1 λεπτό μέσα, ισχύει ότι όντως ήταν πριν 1 ακριβώς λεπτό μέσα; 'Οπως δηλαδή γίνεται με τον messenger που μας καρφώνει στεγνά στον χρόνο εισόδου;

Χρησιμοποιώ την εφαρμογή μόνο από smartphone και το έχω κανονικά updated. Λοιπόν, έκανα δυο διαφορετικές φορές ένα τεστ με μια φίλη. 'Εκλεισα το wifi απο κινητό , σημείωσα την ώρα εξόδου από viber και ξαναμπήκα έπειτα από 20 λεπτά. Σε εκείνη έλεγε πως ήμουν μέσα όχι πριν από 20 λεπτά, αλλά πριν από 4 λ!!!!! 'Ελεγχε από το κινητό της κι εκείνη. Δηλαδή έχει χρονοκαθυστέρηση, 16 λεπτών, άρα κάποια λεπτά πέφτουν στο κενό. Δεν υπάρχει ακρίβεια στην ώρα που έχει βγει ο άλλος. Δεν μετριέται just η ώρα..

'Ομως! Παρατήρησα σε έναν γνωστό μου το εξής. 'Ηταν σε σύνδεση πχ στις 15:00 , στις 15:06 τον έλεγε πρίν από 4λ , μετά στις 15:10 σε σύνδεση πάλι και στις 15:15 πριν 4λ μέσα.. όλο αυτό για κάμποση ώρα.. τακτικά δηλαδή σε σύνδεση και μετά στα καπάκια πριν από 3-4 λεπτά τελευταία φορά συνδεδεμένο... Εάν καταλάβατε..

Εσείς τι έχετε παρατηρήσει; Τι ισχύει τελικά σχετικά με τον χρόνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μωρε, μπουρδες ειναι αυτα ολα γι αυτο κι εγω τα απενεργοποιησα (share status & send seen) και ησυχασα,

ουτε να βλεπω πότε/τι/πως θελω/με ενδιαφερει, ουτε να με βλεπουν

 

 

ενα θεμα που εχω εγω ειναι ξεκινησα να μιλαω με επαφη που δεν υπηρχε στις επαφες μου και

δεν εβλεπε την φωτογραφια του προφιλ μου για καιρο, μεχρι και τα παραπανω settings αλλαξα, παλι τα ιδια

(εννοειται πως εχω ενεργοποιημενο και το να μην βλεπουν ατομα που δεν ειναι επαφες μου την φωτογραφια μου,

δεν τους ενδιαφερει),

τελικα εβγαλα την επαφη με το προβλημα απ το group/συνομιλια και την ξαναπερασα,

δεν θα επρεπε να με βλεπει τωρα; :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδιά 

έχω κι εγώ μια ερώτηση 

έχω εγκαταστήσει το viber σε μια συσκευή smartphone , την οποία χρησιμοποιώ πλέον χωρίς sim

μπαίνω δηλ στο viber με δεδομένα και wifi

κάποιος εδώ μου λέει ότι εάν βάλω στη συσκευή καινούρια sim θα χάσω τις συνομιλίες μου 

εγώ νόμιζα ότι εάν δεν κάνω επανεγκατάσταση με το καινούριο νούμερο μπορώ να μιλάω στο προηγούμενο από την ίδια συσκευή...

:mellow:  ;)  ;)  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδιά

έχω κι εγώ μια ερώτηση

έχω εγκαταστήσει το viber σε μια συσκευή smartphone , την οποία χρησιμοποιώ πλέον χωρίς sim

μπαίνω δηλ στο viber με δεδομένα και wifi

κάποιος εδώ μου λέει ότι εάν βάλω στη συσκευή καινούρια sim θα χάσω τις συνομιλίες μου

εγώ νόμιζα ότι εάν δεν κάνω επανεγκατάσταση με το καινούριο νούμερο μπορώ να μιλάω στο προηγούμενο από την ίδια συσκευή...

:mellow: ;) ;) ;)

Δίκιο έχεις, αυτός που σου λέει ότι αν αλλάξεις sim παθαίνει κάτι το viber, σου λέει βλακείες
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μετά απο επαναφορα δεδομενων μου έβγαλε οτι ήμουν σε μια ομαδική με στόμα που ούτε ήξερα αλλά ούτε είχα στις επαφες ποτέ,την έχουν ψιλοχαλασει την εφαρμογή γενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει τροπος να μην κλεινει το viber μονο του?

Εδω και αρκετο καιρο μπαινω στο viber, στελνω μηνυματα και μετα ειναι σα να εκανα τερματισμο την εφαρμογη. Για να δω το οτιδηποτε δεν χτυπαει, πρεπει να το ανοιξω παλι 

 

Android 5.0.2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει τροπος να μην κλεινει το viber μονο του?

Εδω και αρκετο καιρο μπαινω στο viber, στελνω μηνυματα και μετα ειναι σα να εκανα τερματισμο την εφαρμογη. Για να δω το οτιδηποτε δεν χτυπαει, πρεπει να το ανοιξω παλι 

 

Android 5.0.2

 

Τι κινητό έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Σαν τι πρόβλημα δηλαδή;

Αντι για μια ειδοποίηση έρχονται δύο σχεδόν ταυτόχρονα αλλά η μία είναι κενή χωρίς όνομα και χωρίς να γράφει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Γιατί ξαφνικά όλες μου οι επαφές στο viber φαίνονται offline (ενώ είναι online) με τελευταία ώρα που ήταν ενεργοί την ώρα της συνομιλίας μας; Αν στείλω μήνυμα το βλέπουν και επανέρχεται ο συνομιλητής σε σύνδεση, μιλάμε κανονικά κ μόλις διακοπεί η συνομιλία φαίνονται πάλι offline. Επίσης δε φαίνεται και αν παραδόθηκε ή προβλήθηκε το μήνυμά μου.Χρησιμοποιώ πρόσφατη έκδοση viber από android. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...