Προς το περιεχόμενο

Αποριες για viber


Junior22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα!

 

Πώς μπορώ να σβήσω μία επαφή απο το Viber, χωρίς να την σβήσω απο τον τηλεφωνικό κατάλογο της συσκευής?

Οταν πάω στο viber και πατάω διαγραφή, μου σβήνει το τηλέφωνο και απο τον κατάλογο της συσκευής που συγχρονίζει με το gmail.

Αν δε μείνει και blocked θα είναι ιδανικό.

Δε νομιζω οτι γινεται αυτο.

Μπορεις ομως να αποκλεισεις απο το viber το ατομο που δεν θες. Πας στην επαφη μεσω viber και πανω δεξια "αποκλεισμος"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δε νομιζω οτι γινεται αυτο.

Μπορεις ομως να αποκλεισεις απο το viber το ατομο που δεν θες. Πας στην επαφη μεσω viber και πανω δεξια "αποκλεισμος"

 

Καλά, αυτό το ξέρω. Απλά ήθελα να σβήσω και μία επαφή απο το Viber.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που δειχνει τους παντες offline κατηντησε αηδια πια, μετα απο τοσο κραξιμο και δεν λενε να το διορθωσουν. Υπαρχει καποια εφαρμογη που να μοιαζει με το viber οπως ηταν πριν? Δηλαδη να ξερεις αν ο αλλος εχει ανοιχτο το wifi η 3g και να μπορεις να στειλεις αμεσα παρα να κανεις τον σταυρο σου στελνοντας και κανενα sms πρωτα για να εισαι σιγουρος οτι θα το δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γύρνα σε προηγούμενη έκδοση. Εγώ έχω μείνει με την 6.5.3

 

Αν γυρισω σε προηγουμενη εκδοση θα σβηστουν τα μηνυματα? Καποια τα χρειαζομαι λογω δουλειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσα απο την εφαρμογή, πήγαινε Ρυθμίσεις- Αντίγραφο ασφαλείας Viber. Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ, αλλά πιστεύω θα δουλέψει, αφού γι αυτό τον λόγο βάλανε αυτή τη ρύθμιση. 

 

Το playstore το έχεις ρυθμίσει, να μην κάνει αυτόματα τις ενημερώσεις των εφαρμογών; Αν όχι, τότε πάλι θα σε πάει στην τελευταία έκδοση του viber. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβασα την εκδοση που μου ειπες, εκανα και αντιγραφο ασφαλειας. Δεν μου κανει εγκατασταση, γραφει οτι η εφαρμογη δεν εγκατασταθηκε. Δεν θελω να ρισκαρω να το σβησω και να βαλω την παλαιοτερη εκδοση. Θα το αφησω ως εχει αλλα οι τυποι ειναι τεραστια γαιδουρια... εχει πεσει το κραξιμο της αρκουδας για το offline status εδω και ενα μηνα κι αυτοι αναβαθμιζουν για να αλλαξουν αυτοκολλητα...οτι να ναι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν βγει εντελώς το viber δεν μπορεί να γίνει νέα εγκατάσταση. Εφόσον όμως έχεις σημαντικά μηνύματα, δεν έχεις άλλη επιλογή, απο το να κάνεις υπομονή, μπας και το διορθώσουν. 

Πάντως είναι πολλοί και αυτοί που τους άρεσε αυτή η αλλαγή και παίζει να το αφήσουν έτσι.

 

Μήπως να κάνεις screenshot των μηνυμάτων και τα έχεις αποθηκευμένα με την μορφή φωτο; θα σε βόλευε έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα ναι, καλυτερα για μενα που το καναν ετσι, ακους εκει που να ξερω εγω αν θα το δει,

κι αμα ηταν (στην προηγουμενη κατασταση) μεν online, αλλα να μην μπορουσε να το δει-εκανε κατι αλλο ή

να μην ηθελε/μπορουσε να απαντησει τι γινοταν; δεν επεφτε "ξυλο" τοτε;

:lol:

γι αυτο καλυτερα ετσι και κεφαλακι ησυχο, στειλτε εσεις κι οποτε το δει, τι αγχωνεστε;

προσωπικα δεν στελνω εδω και καιρο τιποτα και ουτε κοιταω τιποτα και ουτε με νοιαζει στην τελικη,

σιγα μην βαλω αγχος και για το viber,

στελνω κι οποτε το δει κι οποτε θελει ας απαντησει, σιγα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης παρατηρώ ότι το Online status δείχνει πραγματικά ότι να ναι.

Βλεπω σε επαφη.

Χτες το βράδυ online στις 12.30, γυρω στις 3 και το πρωί στις 6.20

Πριν απο λίγο έδειχνε για την ίδια επαφή ότι ήταν Online στις 11.20 το βράδυ. Μετά απο μερικά λεπτά ότι ήταν online στις 2.19.

Δεν είναι να έχεις εμπιστοσύνη. Οτι πληροφορία να ναι σου φέρνει.

ή ξεχνάει online στιγμές, ή δημιουργεί online στιγμές χωρίς να είναι πραγματικά online ο άλλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης παρατηρώ ότι το Online status δείχνει πραγματικά ότι να ναι.

Βλεπω σε επαφη.

Χτες το βράδυ online στις 12.30, γυρω στις 3 και το πρωί στις 6.20

Πριν απο λίγο έδειχνε για την ίδια επαφή ότι ήταν Online στις 11.20 το βράδυ. Μετά απο μερικά λεπτά ότι ήταν online στις 2.19.

Δεν είναι να έχεις εμπιστοσύνη. Οτι πληροφορία να ναι σου φέρνει.

ή ξεχνάει online στιγμές, ή δημιουργεί online στιγμές χωρίς να είναι πραγματικά online ο άλλος.

τα ιδια κανει κ σε εμενα ...γενικα το εχουν χαλασει το viber απλα εχει γινει πολυ δημοφιλη οποτε δεν μπορεις να το σβησεις...

στην ουσια σε εχουν " φυλακισμενο"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμενα γινοτανε...Οπως γινοτανε κανονικα και το αντιστροφο..Εχω και εγω μια ερωτηση αν μπορει καποιος να μου απαντησει θα το εκτιμουσα...Γινεται να αλλαξω την φωτογραφια προφιλ μου μεσω μονο απο το laptop στο viber;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά εδω και μερικές μέρες έχουν αρχίσει να μου έρχονται μηνύματα στο viber απο το akazoo τα οποία όμως δεν φαίνονται στο viber pc που έχω, γίνεται να τα μπλοκάρω κάπως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...