Προς το περιεχόμενο

Αποριες για viber


Junior22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

 

 

Μια αλλη ερωτηση 

Πως φαινονται ποιοι ειναι online ?

Δεν ξερω αν φαινονται αλλα οταν στειλεις ενα μηνυμα αν η επαφη ειναι online θα σου βγαλει Delivered διπλα ενω αν δεν ειναι θα σου βγαλει Sent απλα αν θυμαμαι καλα. Παντως εγω με εναν φιλο που ειναι εξωτερικο (επειδη παλιοτερα καταναλωνε πολυ μπαταρια η εφαρμογη, ισως και τωρα) κανουμε μια αναπαντητη ο ενας στον αλλον οταν θελουμε να μιλησουμε και επειτα logαρουμε στο Viber. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@adi32

 

Αν έχετε iPhone, Blackberry ή Android μπορείτε να δείτε το "online" καθεστώς στο πλαίσιο είναι το όνομα που θα μπει στο πλαίσιο μηνύματος.

Είμαστε χρησιμοποιώντας το Google Translate, Έτσι, αν σήμαινε κάτι άλλο ρωτήστε ξανά και θα είμαστε στην ευχάριστη θέση να βοηθήσει :)

 

=======================================================================================================

If you have iPhone, Blackberry or Android you can see the "online" status under the user name when you get into the message box.  

We are using Google Translate, So if you meant something else please ask again and we would be happy to assist :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

i think it should be a great idea to add some smileys in your app. I personally find it very handy with other chat applications because my xperia tablet s in its default sony keyboard does not have smileys at all.

 

edit: recently i bought an nokia 206 which has viber as an intergrated app,but when i enter the password i receive my tablet loses connection with your app and i have to re-enter password again.Is there something i could do for that or it's the apps behaviour?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω poly 

Παντως Θα ηταν πιο βολικο να υπηρχε ενα σηματακι διπλα στον καθενα που ηταν online ωστε να μην πρεπει να πας να του στειλεις μηνυμα για να δεις αν ειναι online 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό το στάδιο, μία Viber αριθμός μπορεί να εκχωρηθεί με μία μόνο συσκευή ταυτόχρονα (εκτός Viber επιφάνειας εργασίας). Όταν προσπαθείτε εγγραφή στο Viber με τον ίδιο αριθμό σε μια δεύτερη συσκευή, η πρώτη συσκευή απενεργοποιείται αμέσως, και τα δεδομένα του (ιστορικό μήνυμα, Recents, κλπ.) διαγράφεται.
 
Τι μπορείτε να κάνετε, όμως, είναι να εγγραφείτε δεύτερη συσκευή σας με έναν διαφορετικό αριθμό: τον αριθμό του σπιτιού σας, ένα παλιό αριθμό κινητού τηλεφώνου, ή οικογενειακούς φίλους.
Προς το παρόν δεν έχουμε επίσημες πληροφορίες σχετικά με τη δυνατότητα να καταχωρήσετε τον ίδιο αριθμό Viber σε πολλαπλές συσκευές. Αν έχουμε τέτοιες ειδήσεις στο μέλλον, εμείς θα σας ενημερώσουμε :)
 
@ adi32
 
Σας ευχαριστούμε για την κοινή χρήση την ιδέα σας,
 
Εν τω μεταξύ, σας προσκαλούμε να εισάγετε Χαρακτηριστικό σελίδα μας Αίτηση και να αναρτήσετε την πρότασή σας εκεί, ή να συμμετάσχετε σε ένα υπάρχον παρόμοια πρόταση. Δυστυχώς, δεν είναι δυνατό για μας να ενσωματώσει κάθε προτεινόμενη χαρακτηριστικό σε Viber, αλλά τα περισσότερα άτομα να συμμετάσχουν σε ένα αίτημα, τόσο πιο γρήγορα θα γίνει πραγματικότητα :)
Μπορείτε να το βρείτε εδώ: http://helpme.viber.com/index.php?/Tickets/Submit/RenderForm/11

 

 
=========================================================================================================
 
 
At this stage, one Viber number can be assigned with only one device simultaneously (except for Viber Desktop). When you try registering to Viber with the same number on a second device, the first device immediately deactivates, and its data (message history, Recents, etc.) is deleted.

What you can do, however, is register your second device with a different number: your home number, an old cellphone number, family's or friends.
At the moment we don't have official information about the option to register the same Viber number on multiple devices. If we have such news in the future, we will let you know :)
 
@adi32
 
Thank you for sharing your idea,

Meanwhile, we invite you to enter our Feature Request page and post your suggestion there, or join an existing similar suggestion. Unfortunately it is not possible for us to integrate every suggested feature into Viber, but the more people join on a request, the faster it will become reality :)
You can find it here: http://helpme.viber.com/index.php?/Tickets/Submit/RenderForm/11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I think it would be nice if users could choose the quality if their calls. For instance, hq in WiFi, normal quality on 3G and low on gprs. That would be awesome!!! I also have a question. Can I call a pc through the viber desktop app?

 

Thank you for your time.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα σε ενα φιλο με iphone το viber και οταν τον καλουσα δε χτυπαγε το τηλεφωνο του

Επρεπε να εχει ανοικτο το παραθυρο viber και μονο τοτε χτυπαγε 

Αν ηταν καπου αλλου μεσα στο μενου η το τηλεφωνο ηταν σε αναμονη δε χτυπαγε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@stevenosfp1999

 

We invite you to enter our Feature Request page and post your suggestion there, or join an existing similar suggestion. Unfortunately it is not possible for us to integrate every suggested feature into Viber, but the more people join on a request, the faster it will become reality :)
You can find it here: http://helpme.viber.com/index.php?/Tickets/Submit/RenderForm/11

 

As for your question - Yes , You can call from your Viber desktop to another Viber desktop. 

 

@adi32-

 

We didn't fully understand the question, Can you please elaborate? 

 

Please feel free to let us know your thoughts, questions and comments, we'd be happy to assist.

Thanks,
Viber

 

=========================================================================================================

@ stevenosfp1999
 
Σας προσκαλούμε να εισάγετε Χαρακτηριστικό σελίδα μας Αίτηση και να αναρτήσετε την πρότασή σας εκεί, ή να συμμετάσχετε σε ένα υπάρχον παρόμοια πρόταση. Δυστυχώς, δεν είναι δυνατό για μας να ενσωματώσει κάθε προτεινόμενη χαρακτηριστικό σε Viber, αλλά τα περισσότερα άτομα να συμμετάσχουν σε ένα αίτημα, τόσο πιο γρήγορα θα γίνει πραγματικότητα :)
Μπορείτε να το βρείτε εδώ: http://helpme.viber.com/index.php?/Tickets/Submit/RenderForm/11
 
Όσο για την ερώτησή σας - Ναι, μπορείτε να καλέσετε από την επιφάνεια εργασίας Viber σας σε μια άλλη επιφάνεια εργασίας Viber.
 
@ adi32-
 
Εμείς δεν κατανοούν πλήρως το θέμα, Μπορείτε σας παρακαλώ να επεξεργαστεί;
 
Παρακαλώ μη διστάσετε να μας πείτε τις σκέψεις, τις ερωτήσεις και τα σχόλιά σας, θα ήθελα να είναι στην ευχάριστη θέση να βοηθήσει.
 
ευχαριστώ,
Viber
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως ξέρει κάνεις πως μπορώ να χρησιμοποιώ το viber και στο android smartphone μου και στο android tablet μου παράλληλα;

 

Όταν συνδέω τον λογαριασμό μου στο ένα αποσυνδέεται από το άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλεξ αυτο ειχα ρωτησει κ εγω και δεν γινεται.

Δωσε αλλο νουμερο στο ταμπλετ πχ και αλλο στο κινητο(μου εχει απαντησει και ο εκπροσωπος απο πανω οτι δεν γινεται το ιδιο νουμερακι σε 2 συσκευες)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως ξέρει κάνεις πως μπορώ να χρησιμοποιώ το viber και στο android smartphone μου και στο android tablet μου παράλληλα;

 

Όταν συνδέω τον λογαριασμό μου στο ένα αποσυνδέεται από το άλλο

Hi :) 

 

At this stage, one Viber number can be assigned with only one device simultaneously (except for Viber Desktop). When you try registering to Viber with the same number on a second device, the first device immediately deactivates, and its data (message history, Recents, etc.) is deleted.

 

What you can do, however, is register your second device with a different number: your home number, an old cellphone number, family's or friends.

At the moment we don't have official information about the option to register the same Viber number on multiple devices. If we have such news in the future, we will let you know :)

 

Thanks in advance,

Viber Team

=================================================================================

Γεια σας :)
 
Σε αυτό το στάδιο, μία Viber αριθμός μπορεί να εκχωρηθεί με μία μόνο συσκευή ταυτόχρονα (εκτός Viber επιφάνειας εργασίας). Όταν προσπαθείτε εγγραφή στο Viber με τον ίδιο αριθμό σε μια δεύτερη συσκευή, η πρώτη συσκευή απενεργοποιείται αμέσως, και τα δεδομένα του (ιστορικό μήνυμα, Recents, κλπ.) διαγράφεται.
 
Τι μπορείτε να κάνετε, όμως, είναι να εγγραφείτε δεύτερη συσκευή σας με έναν διαφορετικό αριθμό: τον αριθμό του σπιτιού σας, ένα παλιό αριθμό κινητού τηλεφώνου, ή οικογενειακούς φίλους.
Προς το παρόν δεν έχουμε επίσημες πληροφορίες σχετικά με τη δυνατότητα να καταχωρήσετε τον ίδιο αριθμό Viber σε πολλαπλές συσκευές. Αν έχουμε τέτοιες ειδήσεις στο μέλλον, εμείς θα σας ενημερώσουμε :)
 
Ευχαριστώ εκ των προτέρων,
Viber Team
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 
@ adi32-
 
Εμείς δεν κατανοούν πλήρως το θέμα, Μπορείτε σας παρακαλώ να επεξεργαστεί;
 
Παρακαλώ μη διστάσετε να μας πείτε τις σκέψεις, τις ερωτήσεις και τα σχόλιά σας, θα ήθελα να είναι στην ευχάριστη θέση να βοηθήσει.
 
ευχαριστώ,
Viber

 

 

ειναι το προβλημα που λεει εδω

http://www.iphoneforums.net/forum/iphone-4-66/alerts-not-sounding-lock-screen-49574/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Τα παρακατω ειναι αγγλικα και οχι γκρικλισ

 

why viber doesn't work without wi-fi?

 

I mean when I have 3g only (cosmote) viber is offline... cannot call or send message.

 

I get a message then an internet connection is required!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγω εχω μια απορια για το viber. Δεν μου εμφανιζει ποτε κατω απο το ονομα αυτου που συνομιλω αν ειναι ή ποτε ηταν τελευταια φορα online. Το εχω τσεκαρει σε αρκετους φιλους μου και σε ολους γραφει κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...