Προς το περιεχόμενο

Αποριες για viber


Junior22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις ανοίξεις το Viber στο κινητό θα σου ανοίξει την κάμερα να σκανάρεις το QR Code που θα εμφανιστεί στο tablet. Το κάνεις και είσαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δε μου το ανοιγει... Αυτό είναι το πρόβλημα μου... Μένει το μήνυμα στο τάμπλετ και στο τηλέφωνο δεν γίνεται τίποτα. Ούτε όταν πατάω να γίνει σάρωση από το μενού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά, χρησιμοποιώ το Viber απροβλημάτιστα σε iPhone εδώ και χρόνια. Προχθές αγόρασα ένα android p10 lite με το οποίο έχω το εξής πρόβλημα. Όταν έχω κλειστό wifi και δεδομένα και τα ανοίξω ενώ η εφαρμογή είναι κλειστή, ούτε μπροστά ούτε στο υπόβαθρο δηλαδή(απλά μόνο για να έρχονται οι ειδοποιήσεις και τα μηνύματα λειτουργεί σε αδράνεια) με δείχνει στιγμιαία online. Το ίδιο συμβαίνει και όταν μου στέλνει κάποιος ένα μήνυμα και απλώς το σβήνω ώστε να μην το ανοίξω εκείνη την ώρα. Δηλαδή χωρίς να μπαίνω στην εφαρμογή με δείχνει μέσα στο άνοιγμα του wifi ή όταν έρχεται μήνυμα στο Viber. Τι μπορεί να φταίει;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας
μιλάω στο viber και χτυπάει το κινητό
απαντάω και αντί να μπει το viber αναμονή
μένει ανοιχτό και ακούγονται όλα ......
έχει κάποια ρύθμιση για αυτό ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες την αληθεια, σου λειψε, δεν σου λειψε; :P :lol:

Ένα κενό το είχα στις αρχές τού μήνα αλλά το τελευταίο 10ήμερο με κάλυψαν με τα 2-3 updates που έβγαλαν.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα ρε :o, δεν πηραμε εμεις (android) αλλο update, το 1ο ειναι απο τοτε

Για iOS σίγουρα βγήκαν 2 (αν όχι 3) μετά τις 25/6. Οκ, κάνουμε και λίγο πλάκα αλλά ότι βγάζει συχνά ισχύει.

Αυτό που δείνει άσχημη εικόνα για τους devs είναι κάποια updates που βγαίνουν μια-δυο μέρες μετά το προηγούμενο.

Ένδειξη ότι κάτι δεν πήγε καλά με το τελευταίο τους update δηλαδή, το οποίο συμβαίνει σε όλους και είναι λογικό, απλώς στο Viber είναι συχνότερο από κάθε άλλη εφαρμογή που χρησιμοποιώ. Πάντα για iOS μιλάμε, για Android δεν έχω ιδέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έχει κανείς ιδέα πώς φεύγει (κάπως μόνιμα) το notification που λέει "επιστροφή στο viber";

 

Το να κλείσω γενικά τα notifications για την εφαρμογή δεν νομίζω να βοηθάει πολύ μιας και θέλουμε να έχουμε κάποιες ειδοποιήσεις.

 

 

Ή τουλάχιστον να μην επηρεάζει την λειτουργία κάποιου MI Band, αν θυμάμαι καλά όταν είχα δοκιμάσει το mi band 2 στην κλήση δεν με ενημέρωνε (εννοώ σαν δόνηση) αλλά με ενημέρωνε αφού τελείωνε κλήση οπότε διαβάζει

το notification.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση. Βγάζω τη sim από κινητό που έχει την εφαρμογή και τη βάζω σε άλλο που δεν έχει για κάποιο διάστημα και έπειτα ξανά στο πρώτο.Σε αυτό το διάστημα φαίνεται στους άλλους ότι δεν έχω viber?και αν μου στείλουν μήνυμα θα το πάρω όταν ξαναβάλω τη sim?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση. Βγάζω τη sim από κινητό που έχει την εφαρμογή και τη βάζω σε άλλο που δεν έχει για κάποιο διάστημα και έπειτα ξανά στο πρώτο.Σε αυτό το διάστημα φαίνεται στους άλλους ότι δεν έχω viber?και αν μου στείλουν μήνυμα θα το πάρω όταν ξαναβάλω τη sim?

Στους άλλους θα φαινεσαι ενεργός πριν από "...."

Και θα μπορούν να σου στείλουν μήνυμα αλλά δεν θα τους έρχεται αναφορά ότι το παρέλαβες (λογικο).

Θα το παραλάβεις όταν βάλεις ξανά την σιμ μέσα στο κινητό και ανοίξεις το ιντερνετ. Τότε θα πάει και το "παραδόθηκε" σε αυτόν που σου έστειλε το μήνυμα

Ξέρετε γιατί το "στάλθηκε" και "προβλήθηκε" εμφανίζονται με γκρι γράμματα όταν στέλνω μήνυμα σε συγκεκριμένο άτομο?

Σε μένα με γκρι είναι σε όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

 

 

Ξέρετε γιατί το "στάλθηκε" και "προβλήθηκε" εμφανίζονται με γκρι γράμματα όταν στέλνω μήνυμα σε συγκεκριμένο άτομο?

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ αλλά σε μια μόνο συνομιλία, στις υπόλοιπες είναι κανονικά το παραδόθηκε και προβλήθηκε. Ξέρει κάποιος γιατί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...