Προς το περιεχόμενο

Αποριες για viber


Junior22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, mary είπε

Νίκο δεν νομίζω ότι γίνεται αυτό που λες.

Ναι οκ το viber συνδέεται με τον αριθμό κινητού σου αλλά το back up το παίρνεις στο λογαριασμό της Google. Η ανάκτηση γίνεται από το Google account όχι από το τηλεφωνικό νούμερο

Ναι σε αυτο εχεις δικιο, εγω ειπα λαθος

 

Επεξ/σία από NikosKallithea
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πως γίνεται να μη σου εμφανίζεται ξαφνικά η φωτογραφία προφίλ κάποιου ενώ στους άλλους εμφανίζεται; 

Αν όταν σε μπλοκάρει κάποιος συνεχίζεις να βλέπεις τη φωτογραφία, γιατί συμβαίνει αυτό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω αυτό γίνεται αν ο άλλος δε σε έχει στις επαφές του. δεν είναι και σίγουρος όμως.

εντωμεταξύ βρήκα κι άλλο στραβό με το τελευταίο update. δεν εμφανίζει πλέον την επιλογή που είχε για να κάνεις αποθήκευση των συνομιλιών σε αρχείο και να το στείλεις με Mail. μεγάλο μείον αυτό. έχει μείνει μόνο η επιλογή για backup στη google.

 

21 ώρες πριν, Demy9999 είπε

Πως γίνεται να μη σου εμφανίζεται ξαφνικά η φωτογραφία προφίλ κάποιου ενώ στους άλλους εμφανίζεται; 

Αν όταν σε μπλοκάρει κάποιος συνεχίζεις να βλέπεις τη φωτογραφία, γιατί συμβαίνει αυτό; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Θέλω να κάνω επαναφορά την συσκευή μου άλλα θέλω πρώτα να κρατήσω backup των συνομιλιών μου απ το Viber ώστε να μην τις χάσω...

Υπάρχει τρόπος να κρατήσω backup τοπικά σε κάποιο zip ίσως και όχι μέσω του Google Drive όπως γίνεται τώρα? 

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το LG g7 fit dual SIM,πώς γίνεται να έχω για κάθε νούμερο ξεχωριστό Viber?σε Xiaomi συσκευή που είχα πριν είχε ρύθμιση που έφτιαχνε διπλό Viber,στο ,LG δεν βρήκα πουθενά,έχει;αν όχι πως θα φτιάξω δεύτερο Viber?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρειαζεσαι εφαρμογη "πολυγαμιας", δεν θυμαμαι πως την ελεγαν μια πολυ γνωστη, θα σου πουν οι ειδικοι φανταζομαι,

εχω παρομοιο προβλημα παντως, εγω εχω δυο συσκευες, η μια dual η αλλη οχι,

κατεληξα να δουλευω στην dual το ενα viber και στο αλλο το αλλο (η μια sim ειναι κοινη φυσικα, twin sim της cosmote),

τελοσπαντων, στις ομαδες μου με τους φιλους μου εχω βαλει μεσα και τα δυο viber, 

αρα παιρνω τα μηνυματα και στα δυο και καθαρισα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dim_tris είπε

Έχω το LG g7 fit dual SIM,πώς γίνεται να έχω για κάθε νούμερο ξεχωριστό Viber?σε Xiaomi συσκευή που είχα πριν είχε ρύθμιση που έφτιαχνε διπλό Viber,στο ,LG δεν βρήκα πουθενά,έχει;αν όχι πως θα φτιάξω δεύτερο Viber?


Δοκίμασε το Parallel Space 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά έκανα την χαζομάρα και διέγραψα μια συνομιλία και μετα έφτιαξα backup υπάρχει τρόπος να επαναφέρω παλιό backup που έχει αυτή την συνομιλία μέσα ;

Έψαξα στο Google drive που λέει ότι τα αποθηκεύει αλλά δεν βρήκα ούτε το Τορίνο

Επεξ/σία από κουξκουκ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι δεν μπορεις να τα βρεις γιατι τα αποθηκευει σε κρυφο φακελο δικο του,

κατι ειχα βρει παλια που ειχα ψαξει, αλλα δεν εβγαλα ακρη..

επισης το viber παιρνει ενα backup, το τελευταιο καθε φορα,

οποτε δεν νομιζω να υπαρχει προηγουμενη εκδοση,

με λιγα λογια θες τρελη χακερια (και διπλη κιολας) για να κανεις αυτο που δεν θες,

που δεν νομιζω ακομα κι αν υπαρχει να την ξερει καποιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι και εγώ κάποτε που το ψάχναμε αυτό, κάπου είχα δει στη Google τα backup κατά σειρά και μπορούσες να τα διαγράψεις, Οπότε διαγραφείς το τελευταίο Και φαντάζομαι θα πάρει το προηγούμενο.

Εγώ πχ τα είχα διαγράψει ολα γιατι ηταν απο δοκιμές και δεν με ενδιαφέρει και το backup του viber.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Αν θυμάμαι και εγώ κάποτε που το ψάχναμε αυτό, κάπου είχα δει στη Google τα backup κατά σειρά και μπορούσες να τα διαγράψεις, Οπότε διαγραφείς το τελευταίο Και φαντάζομαι θα πάρει το προηγούμενο.

Εγώ πχ τα είχα διαγράψει ολα γιατι ηταν απο δοκιμές και δεν με ενδιαφέρει και το backup του viber.

Μπορείς να μου δώσεις βήματα σε παρακαλώ είναι σημαντική η συνομιλία για εμένα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, κουξκουκ είπε

Μπορείς να μου δώσεις βήματα σε παρακαλώ είναι σημαντική η συνομιλία για εμένα 

Tα βήματα ειναι εδω αλλα τελικά μάλλον δεν μπορείς να σβήσεις κάποιο επιλεκτικά παρα μονο ολα ή κρατάει ενα μόνο αντίγραφο, δεν το εψαξα πιο πολυ.

https://www.androidrecovery.com/blog/delete-app-backup-from-google-drive.html

Τωρα εδω η google λεει κατι μαγικά ...αλλα δεν

https://developers.google.com/drive/api/v3/appdata

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

θελω να μεταφερω το viber που ηταν σε 2η συσκευη σε ενα κινητο με dual sim αλλα οι επαφες στις 2 καρτες ειναι διαφορετικες και δε θελω να μπερδευτουν. Οταν το ενεργοποιησω στη νεα συσκευη θα μου περασει και τις επαφες που εχω ηδη στην 1η sim? επισης υπαρχει πιθανοτητα να στειλει ενημερωτικο μηνυμα οτι εχω viber στις υπαρχουσες επαφες του dual sim κινητου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Εχω στειλει μηνύματα σε επαφη που δε με εχει μπλοκαρει (βλέπω κανονικά  τη κατασταση συνδεσης) αλλά τα  μηνύματα σε εμένα  εχουν το ένα ν είναι δυνατον να μη τα εχει δει;

 

αν καποιος ξερει;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...