Προς το περιεχόμενο

Αποριες για viber


Junior22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλο κουλό πάλι, σχετικο με τα ανωτερω:

Στελνω msg στις 12. Μου δειχνει οτι ηταν online τελευταια φορα, στις 11.50. Και ομως στο μηνυμα που εστειλα, εμφανιζει κατω το διπλο VV! Που σημαινει οτι το διαβασε, ετσι δεν ειναι; Πως γινεται να το εχει διαβασει ομως, οταν ηταν online πιο πριν το στειλω;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

32 λεπτά πριν, mindreader είπε

Αλλο κουλό πάλι, σχετικο με τα ανωτερω:

Στελνω msg στις 12. Μου δειχνει οτι ηταν online τελευταια φορα, στις 11.50. Και ομως στο μηνυμα που εστειλα, εμφανιζει κατω το διπλο VV! Που σημαινει οτι το διαβασε, ετσι δεν ειναι; Πως γινεται να το εχει διαβασει ομως, οταν ηταν online πιο πριν το στειλω;;;;;;

Γιατί έχω την εντύπωση ότι λέμε τα ίδια και τα ίδια;Πρέπει να είναι μωβ το νν ,τότε διαβάστηκε,αν είναι γκρι απλά παραδόθηκε.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση (έψαξα google και δε κατάφερα να βρω κάτι οπότε υποθέτω δε γίνεται)

Είμαι σε μια ομαδική στο viber με 250 άτομα ( ω ναι...) και θέλω πχ να βρω έναν συγκεκριμένο από την ομαδική να του στείλω προσωπικό μήνυμα ή να τον πάρω τηλ, γίνεται κάπως να κάνω search στη λίστα με τους συμμετέχοντες και όχι να κάθομαι να σκρολάρω έναν έναν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, afentiko είπε

Ερώτηση (έψαξα google και δε κατάφερα να βρω κάτι οπότε υποθέτω δε γίνεται)

Είμαι σε μια ομαδική στο viber με 250 άτομα ( ω ναι...) και θέλω πχ να βρω έναν συγκεκριμένο από την ομαδική να του στείλω προσωπικό μήνυμα ή να τον πάρω τηλ, γίνεται κάπως να κάνω search στη λίστα με τους συμμετέχοντες και όχι να κάθομαι να σκρολάρω έναν έναν; 

Μπορείς να κανεις αναζήτηση στα μηνύματα, προϋπόθεση βέβαια ειναι να εχει γράψει έστω και ενα μήνυμα στην ομάδα αλλιώς ...δεν ξέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβγαλα απο το κινητο το viber, και το ξαναεγκατεστησα. Στο μεταξυ, ειχα εγκατεστημενη ηδη την εφαρμογη στον υπολογιστη.

Φυσικα, στο κινητο διαγραφτηκε με την απεγκατασταση, καθε συνομιλια. Βεβαια, με το που το ξαναεβαλα, βρηκε το avatar image μου. Αλλα ηθελε απο την αρχη 'ενεργοποιηση', εστειλε ξανα το sms επιβεβαιωσης κλπ

Υπαρχει τροπος, να 'συγχρονισω' τις συνομιλιες, και ουσιαστικα να 'τραβηξει' στο κινητο, τις συνομιλιες που εχω ηδη στο viber του υπολογιστη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, mindreader είπε

Εβγαλα απο το κινητο το viber, και το ξαναεγκατεστησα. Στο μεταξυ, ειχα εγκατεστημενη ηδη την εφαρμογη στον υπολογιστη.

Φυσικα, στο κινητο διαγραφτηκε με την απεγκατασταση, καθε συνομιλια. Βεβαια, με το που το ξαναεβαλα, βρηκε το avatar image μου. Αλλα ηθελε απο την αρχη 'ενεργοποιηση', εστειλε ξανα το sms επιβεβαιωσης κλπ

Υπαρχει τροπος, να 'συγχρονισω' τις συνομιλιες, και ουσιαστικα να 'τραβηξει' στο κινητο, τις συνομιλιες που εχω ηδη στο viber του υπολογιστη;

αν δεν κανω μεγαλο λάθος έπρεπε ΠΡΙΝ βγάλεις την εφαρμογή να κρατήσεις αντίγραφο (εχει επιλογή μέσα)

Τώρα δεν νομίζω οτι γίνεται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Xristaras12 είπε

αν δεν κανω μεγαλο λάθος έπρεπε ΠΡΙΝ βγάλεις την εφαρμογή να κρατήσεις αντίγραφο (εχει επιλογή μέσα)

Τώρα δεν νομίζω οτι γίνεται.

 

Τοτε το skype ειναι καλυτερο σε αυτο τον τομεα. Το βαζεις, το βγαζεις, και χωρις να κανεις τιποτε, ενημερωνει τις συνομιλιες οπου και αν το τρεξεις. Παντα πιστευα οτι ειναι καλυτερο σε πολλους τομεις το skype...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/10/2019 στις 3:31 ΜΜ, Xristaras12 είπε

αν δεν κανω μεγαλο λάθος έπρεπε ΠΡΙΝ βγάλεις την εφαρμογή να κρατήσεις αντίγραφο (εχει επιλογή μέσα)

Τώρα δεν νομίζω οτι γίνεται.

Μισο λεπτακι, κατι σκεφτηκα τωρα, αν γινεται...

Αφου στον υπολογιστη εχω στην desktop εφαρμογη ολες τις συνομιλιες, δεν μπορω απο εκει να κανω backup, και να κανω import τις συνομιλιες στο viber του κινητου; Γινεται αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mindreader είπε

Μισο λεπτακι, κατι σκεφτηκα τωρα, αν γινεται...

Αφου στον υπολογιστη εχω στην desktop εφαρμογη ολες τις συνομιλιες, δεν μπορω απο εκει να κανω backup, και να κανω import τις συνομιλιες στο viber του κινητου; Γινεται αυτο;

Δοκιμασε το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Δοκιμασε το

Τελικα το backup γινεται μονο μεσα απο το mobile app. Δυστυχως....

https://support.viber.com/customer/portal/articles/2810857-back-up-and-restore-viber-messages-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

GIOTOULA

Καλησπέρα σας!! Θα ήθελα να ρωτήσω γιατί στο viber ενώ μπορούσα να δω σήμερα  πριν πόση ώρα ηταν ενεργός ένας χρήστης ,ξαφνικά μου δειχνει ενεργός 18 Νοέμβριου,ευχαριστώ προκαταβολικά!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Gioutoula είπε

GIOTOULA

Καλησπέρα σας!! Θα ήθελα να ρωτήσω γιατί στο viber ενώ μπορούσα να δω σήμερα  πριν πόση ώρα ηταν ενεργός ένας χρήστης ,ξαφνικά μου δειχνει ενεργός 18 Νοέμβριου,ευχαριστώ προκαταβολικά!!! 

Σχετικη δικη μου παρατηρηση με αυτο που ρωτας, ειναι το εξης:

ο ιδιος χρηστης, οταν τον κοιταζω απο το κινητο στο viber δειχνει οτι ηταν πχ χτες, ενω οταν τον κοιταζω μεσα απο την εφαρμογη στον υπολογιστη, μου δειχνει οτι ηταν online πριν απο πολλες μερες....δηλαδη, οτι να ναι...κανονικα επρεπε η ενδειξη να ειναι η ιδια, για τον συγκεκριμενο χρηστη, οχι αλλο να δειχνει στο κινητο και αλλο στον υπολογιστη...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρεται,εχω ερωτηση παρακαλω...έχω κάνει εγκατάσταση του viber από το κινητό μου στο τάμπλετ μου με σάρωση του κωδικού.αν αλλάξω κινητό και κατεβάσω την εφαρμογή του viber εκ νέου θα απενεργοποιηθεί αυτόματα και από το τάμπλετ μου? Ευχαριστώ προκαταβολικά!!! 😘

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...