Προς το περιεχόμενο

Αποριες για viber


Junior22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν έχω 2 λογαριασμούς viber στην ίδια συσκευή ( xiaomi m9t pro ) έχοντας ενεργοποιήσει την επιλογή ΄΄διπλότυπες εφαρμογές΄΄, μέχρι πρότεινος είχα διαφορετικό ήχο κλήσης και ειδοποιήσεων σε κάθε αριθμό, πλέον στο 2ο νούμερο ότι και ήχο να επιλέξω από μόνο του γυρνάει στον  default viber  ήχο. 

Yπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
49 λεπτά πριν, Vasilis T 92 είπε

Αν τραβήξω screen shot σε μια κρυπτογραφημένη συνομιλία στο Viber θα έρθει ειδοποίηση στον άλλον ότι τράβηξα screen shot??

Δεν το ξέρω αλλα αν φοβάστε καντο απο τον υπολογιστή σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Vasilis T 92 είπε

Αν τραβήξω screen shot σε μια κρυπτογραφημένη συνομιλία στο Viber θα έρθει ειδοποίηση στον άλλον ότι τράβηξα screen shot??

https://contentspell.com/does-viber-notify-screenshots/

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μέχρι τώρα είχα ένα αριθμό στο Viber σε iPhone και είχα περάσει το ίδιο και στην εφαρμογή σε macOS. Αν περάσω δεύτερο αριθμό στην εφαρμογή στο macOS από άλλη συσκευή φορητή, θα το ενσωματώσει στο πρώτο αριθμό και θα δώσει ειδοποίηση στις επαφές;

Επεξ/σία από gousias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμβαίνει κάτι περίεργο στο viber και λύση δεν έχω βρει. Ενώ μιλάω κανονικά με όλες τις επαφές μια συγκεκριμένη επαφή μου στέλνει μήνυμα το βλέπω απαντάω αλλά την απάντησή μου δεν μπορεί να την δει. Και εμφανίζει ένα βελάκι μόνο. Η δική μου συσκευή είναι Android και η άλλη επαφή έχει iphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν με κάνει κάποιος μπλοκ στο viber,πως το καταλαβαίνω?Μιλούσαμε πχ ένα μήνα,φωτογραφία προφίλ δεν είχε.Καποια δόση μαλώσαμε και εκεί που έβλεπα τελευταία προβολή 1 λεπτό πριν πχ,έβλεπα μόνο το όνομα.Αυτο συνεβει γιατί διέγραψε την συνομιλία μαλλον.Αν σε κάνει ο άλλος μπλοκ και κρατήσει την συνομιλία,συνεχίζεις να βλέπεις πότε έγινε τελευταία προβολή.

Μια εβδομάδα μετά,χθες δλδ είδα ότι άλλαξε την φωτογραφία προφίλ.Αν με είχε κάνει μπλοκ,θα έβλεπα που έβαλε φωτογραφία προφίλ?

Επεξ/σία από LouCi4er
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, LouCi4er είπε

Αν με κάνει κάποιος μπλοκ στο viber,πως το καταλαβαίνω?Μιλούσαμε πχ ένα μήνα,φωτογραφία προφίλ δεν είχε.Καποια δόση μαλώσαμε και εκεί που έβλεπα τελευταία προβολή 1 λεπτό πριν πχ,έβλεπα μόνο το όνομα.Αυτο συνεβει γιατί διέγραψε την συνομιλία μαλλον.Αν σε κάνει ο άλλος μπλοκ και κρατήσει την συνομιλία,συνεχίζεις να βλέπεις πότε έγινε τελευταία προβολή.

Μια εβδομάδα μετά,χθες δλδ είδα ότι άλλαξε την φωτογραφία προφίλ.Αν με είχε κάνει μπλοκ,θα έβλεπα που έβαλε φωτογραφία προφίλ?

Υπάρχει επιλογή να φαίνεσαι ή όχι ενεργός 

Αν επιλέξεις όχι , τότε εμφανίζεται μόνο το όνομά/τηλέφωνο σου

Για μπλόκ δεν ξέρω 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, terry308 είπε

Υπάρχει επιλογή να φαίνεσαι ή όχι ενεργός 

Αν επιλέξεις όχι , τότε εμφανίζεται μόνο το όνομά/τηλέφωνο σου

Για μπλόκ δεν ξέρω 

 

 

Το ξερω αυτο.Νομιζω ειχα διαβασει οτι αν σε κανει καποιος μπλοκ,δεν λαμβανεις πλεον ενημερωσεις σχετικα με το ατομο του,αν αλλαξει πχ την φωτογραφια προφιλ.

Δεν με εκανε μπλοκ τελικα,απλα δεν ειχε συνδεθει για ωρες στο ιντερνετ.Ειναι και το νουμερο απο περιεργη χωρα και δεν μπορεις να βρεις ακρη.Τεσπα.

Επεξ/σία από LouCi4er
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν συνδέεται για πρώτη φορά κάποιος στο viber, το μήνυμα του ότι ήρθε στο viber,  πάει σε όποιος τον έχουν στην δική τους λίστα επαφών η σε οποιους έχει αυτός;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, geioannou είπε

Όταν συνδέεται για πρώτη φορά κάποιος στο viber, το μήνυμα του ότι ήρθε στο viber,  πάει σε όποιος τον έχουν στην δική τους λίστα επαφών η σε οποιους έχει αυτός;;

Παει σε αυτους που εχουν viber και ειναι στις επαφες του στο τηλέφωνο του

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παραπάνω έτσι όπως το διαβάζουμε, θα μπορούσε να ισχύει και για τις δύο πλευρές. Για να μην μπερδεύομαστε, μιλάμε για τις επαφές και το τηλέφωνο αυτού που μπηκε στο viber η αυτού που είναι στην άλλη μεριά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, geioannou είπε

Το παραπάνω έτσι όπως το διαβάζουμε, θα μπορούσε να ισχύει και για τις δύο πλευρές. Για να μην μπερδεύομαστε, μιλάμε για τις επαφές και το τηλέφωνο αυτού που μπηκε στο viber η αυτού που είναι στην άλλη μεριά;

Ρε φιλε στις επαφες αυτου που εγκαθιστά το viber.

 

 

Τι αλλο δηλαδή να ερθει και σε μενα που εχω viber

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινε. Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Ίσως δεν κατανοησες την ερώτηση η να μην το έκανα εγώ κατανοητό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...