Προς το περιεχόμενο

Windows vista32b με 7 64b


Thanasis95

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γινεται να εχεις και τα 2, αρκει να ειναι σε διαφορετικο partition και να εγκαταστησεις τα 64αρια μετα τα 32αρια.

Μια 64αρα εγκατασταση μπορει να δει μια 32αρα και να γραψει τα σχετικα για να εχεις dual boot, μια 32αρα δεν μπορει να το κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη την στιγμη εχω τα vista home premium 32bit και θελω να περασω τα ultimate 64bit σε αλλο δισκο αρα δεν εχω προβλημα και μια ακομη ερωτηση στο νεο δισκο που θα περασω τα 7 θελει να κανω εγκατασταση drivers απο την αρχη η οχι? τα 7 εχουν service pack οπως τα vista που πρεπει να περασω η οχι και αν ναι δωστε λιγο ενα λινκ

Ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, θα πρεπει να περασεις drivers, και ναι, εχουν το SP1 που πρεπει να περασεις επισης...

Windows 7 and Windows Server 2008 R2 Service Pack 1 (KB976932)

 

Πολλοι κατα καιρους εχουν αναφερει προβληματα με την εγκατασταση του SP1, αν εχεις θεμα μαλλον θα πρεπει να βρεις ενα dvd με το SP1 ενσωματωμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω περασει τα drivers με live update 5 ειμαι οκ?Εχω μητρικη MSI MSI X58 PLATINUM SLI(MS-7522) και μνημες ram 3,00 GB Triple-Channel DDR3 @ 533MHz (7-7-7-19) και θα ηθελα να βαλω παραπανω ραμ να τ παω στα 8gb μπορειτε να μου προτειναιτε ram και να μου πειτε μεχρι ποσα gb μπορει να παρει η μητρικη μου_

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν αναφερεσε στους drivers για να αναγνωριστει ο SATA δισκος σου, κατα 99% δεν χρειαζεσαι εκτος και εαν εχεις πολυ τελευταιας γενιας SATA controller.Εαν αναφερεσε γενικα σε drivers της motherboard κανε εγκ/ση τα 7 και μετα μπες στο site της motherboard και κατεβασε τους απο εκει και κανε μετα εγκ/ση.

 

Εχεις λογικα 3 μνημες του 1Gb.Πουλα αυτες και παρε 2 των 4Gb εαν θελεις να εχεις 8.

Η motherboard εχει ενα βιβλιαρακι οταν την αγορασες.Εαν το ανοιξεις παρεχει εκει ολες τις πληροφοριες που ρωτας σχετικα με τις μνημες.Η motherboard που εχεις μπορεί να "δει" μέχρι 24Gb

 

Μια 64αρα εγκατασταση μπορει να δει μια 32αρα και να γραψει τα σχετικα για να εχεις dual boot, μια 32αρα δεν μπορει να το κανει.

 

λαθος αυτο...σαφεστατα και μπορεί να γίνει αυτό (υπαρχει εγκ/ση windows 7 64bit και να γινει εγκ/ση dual boot με τα ΧΡ 32bit), απλα δεν γινεται "εύκολα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...