Προς το περιεχόμενο

Ξεκινάει (επιτέλους) η επίσημη αναβάθμιση σε ICS για το Galaxy S2


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

on the air φιλε..

δηλαδη βρες καπου wireless και πανε κανε ενημερωση λογισμικου..

Εγω προσωπικα ετσι την εκανα!

ΕΡΩΤΗΣΗ πανω στο ICS:

Οταν βγαζει φωτογραφια βγαζει ηχο..

ενω παλια με το volume control+ εκλεινες τον ηχο απο το system και δεν ακουγοταν κατι..

Τωρα αν πας να βγαλεις κανα κωλο φωτογραφια θα σε καταλαβουν κι οι κουφοι!

καλημερα.εννοεις μεσα απο τη συσκευη ενημερωση λογισμικου?γιατι εχω δοκιμασει και δεν το κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ρυθμίσεις -> πληροφορίες σχετικά με το τηλέφωνο -> ενημέρωση λογισμικού -> ενημέρωση..

αν δεν γίνει ενημέρωση δε ξέρω και παραπάνω, και εγώ άσχετος είμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουτε σαν administrator ουτε τιποτα....δεν κανει αναβαθμιση.......... τι αλλο μπορω να κανω??????

 

Install το Kies σε άλλο υπολογιστή για να κάνεις την αναβάθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ενθουσιάστκα με την αναβάθμιση,ίσα που παρατηρώ μια μικρή καθυστέρηση στην απόκριση (lag το λέτε εσείς) σε σύγκριση με τη 2.3.5.

Κράτησε τα πάντα από επαφές και εφαρμόγές αν και κάποιες δεν είναι πιά συμβατές όπως μια έκδοση του copilot που είχα.

Το σκέφτομαι σοβαρά για custom rom.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα εινια πιο γρηγορο αλλα εχουν αλλαξει και διαφορα προς το χειροτερο, οχι οτι τα ειχα συνηθισει αλλιως και μου κακοφαινεται, αλλα ειναι πραγματικα προς το χειροτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη δικη μου συσκευή κολησε στο boot κατά τη διαδικασία αναβαθμησης που μετρα 1 εως... εγω εχω 300 εφαρμογές οπότε μετρα 300+ Δεν υπάρχει πρόβλημα, πατας τα 3 κουμπιά μπαίνεις στο μενου του cwm και φλασαρεις τη medium.

Το πιθανότερο όμως είναι να μπουταρει κανονικά (όπως συνέβαινε και σε μενα στη gingerbread) και να παρατηρήσεις καποιο κολημενα ή όχι πληρη σταθερότητα. Ενοειται ότι αμα είσαι απο τους τυχερούς και σου δουλεύει άψογα κρατας την extreme.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

 

Καλά ε.... λειτούργησε η extreme θα τεστάρω καναδυό μέρες και θα σας πω αποτελέσματα smilie.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και για ακόμα καλητερη μπαταρια ,μπορειτε να βαλετε αργότερα αυτό το kernel, που δε θέλει ΚΑΜΙΑ ρύθμισή (το οποιο σημαίνει ότι δε χρειάζεται γνωσεις, και δεν υπάρχει περίπτωσή να κάνετε και λαθος), καταναλώνει λιγότερη μπαταρια με ενσωματομενο undervolt κλπ. Βαλετε 5.2 medium version, εκτός και αν είσται τυχεροι και δουλεύει η extreme στο κινητό σας, που έχει ακόμα λιγότερη ταση. Δε νομίζω όμως. Σε λίγες συσκευες ειναι ok η extreme.

Αυτο μπορούμε να το βάλουμε ακόμη και αν είμαστε unroot με την official 4.0.3?

Εννοώ μεσω oddin φυσικά.

Επεξ/σία από panos2000gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο μπορούμε να το βάλουμε ακόμη και αν είμαστε unroot με την official 4.0.3?

Εννοώ μεσω oddin φυσικά.

Θεωρητικά ναι αν βαλεις την εκδοσή odin, οπότε με μια απλη κίνησή αποκτάς και root και cwm δε δευτερόλεπτα. Μονο που δεν το εχω τεσταρει στην επίσημη rom, οπότε δε μπορω να στο εγγυηθώ. Αν το δοκιμασει κανείς ας το γραψει να ξερουν και οι υπόλοιποι. Αυτό που ξέρω είναι ότι δεν μπαίνει στη wanamlite 11.3 ακόμα λόγω κάποιας ασυμβατότητας που δε λυσαν ακόμα, ενώ στην wanamlite 11.1 δουλεύει μια χαρά.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικά ναι αν βαλεις την εκδοσή odin, οπότε με μια απλη κίνησή αποκτάς και root και cwm δε δευτερόλεπτα. Μονο που δεν το εχω τεσταρει στην επίσημη rom, οπότε δε μπορω να στο εγγυηθώ. Αν το δοκιμασει κανείς ας το γραψει να ξερουν και οι υπόλοιποι. Αυτό που ξέρω είναι ότι δεν μπαίνει στη wanamlite 11.3 ακόμα λόγω κάποιας ασυμβατότητας που δε λυσαν ακόμα, ενώ στην wanamlite 11.1 δουλεύει μια χαρά.

Θα το δοκιμάσω αύριο και θα μεταφέρω εντυπώσεις σε περίπτωση επιτυχούς εγκατάστασης.

 

Πάντως μετά την αναβάθμιση παρατηρώ 30% μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας και ενοχλητικό lag σε αναπαραγωγή flash video (προηγείται ελάχιστα η φωνή από την εικόνα). Δεν ξέρω αν φταίει η ICS ή ο adobe flash player αλλά το πρόβλημα αυτό δεν υπήρχε στην 2.3.4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το δοκιμάσω αύριο και θα μεταφέρω εντυπώσεις σε περίπτωση επιτυχούς εγκατάστασης.

 

Πάντως μετά την αναβάθμιση παρατηρώ 30% μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας και ενοχλητικό lag σε αναπαραγωγή flash video (προηγείται ελάχιστα η φωνή από την εικόνα). Δεν ξέρω αν φταίει η ICS ή ο adobe flash player αλλά το πρόβλημα αυτό δεν υπήρχε στην 2.3.4.

Η ics έχει μεγαλύτερη κατανάλωσή απο gingerbread και ειδικά στις αρχικές εκδοσεις ics. Αυτό δεν μπορεις να το αποφύγεις.. Για το βίντεο δοκιμασε και mx player που έχει hardware υποστήριξή.

Αν δοκιμασεις τον kernel βαλε τη νεα εκδοσή που μόλις βγήκε, την 5.3 , ειναι καλυτερη.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το βίντεο δοκιμασε και mx player που έχει hardware υποστήριξή.

Πολύ καλός για αναπαραγωγή video, αλλά δεν μου έπαιξε κανένα video από web tv (ant1 web tv, alpha, sky κτλ)

 

Αν δοκιμασεις τον kernel βαλε τη νεα εκδοσή που μόλις βγήκε, την 5.3 , ειναι καλυτερη.

ΟΚ...θα κατεβάσω αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποίος καταφέρει στο Swype και κάνει το

Swype + shift και μετά του βγει η επιλογή ΟΛΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ας πει και σε μας τον τρόπο γιατί έχουμε θέμα στην αποστολή μηνύματος!

post-115854-16979_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέω τη συσκευή μεσω kies και μου βγάζει "your device does not support software upgrading via kies".Μήπως γνωρίζει κάποιος γιατί?Επίσης κάπου διαβασα πως εχει bug το kies σε mac,ισχύει κάτι τέτοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...