Προς το περιεχόμενο

Ξεκινάει (επιτέλους) η επίσημη αναβάθμιση σε ICS για το Galaxy S2


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέω τη συσκευή μεσω kies και μου βγάζει "your device does not support software upgrading via kies".Μήπως γνωρίζει κάποιος γιατί?Επίσης κάπου διαβασα πως εχει bug το kies σε mac,ισχύει κάτι τέτοιο?

μαλλον ειχες περασει custom rom με τον τροπο που αναλυει εδω ο φιλος μας και δεν εκανες το τελευταιο βημα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851 πρεπει να αλλαξεις το sales code για να σου γινοντε μετα κανονικα οι αναβαθμησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα παιδιά. Μετά απο την αναβάθμιση σε Ics δεν βλέπω τους φακέλους του exchange server. Το email συγχρονίζει κανονικά, στέλνω και παίρνω αλλά δεν βλέπω τα subfolders. Μπορεί να βοηθήσει κανείς;

 

κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινέ εφαρμογές-> όλα, βρες το email, κανε κλικ στο διαγραφή δεδομένων, Ξαναβάλε τα στοιχειά απο την αρχή να δεις αν θα φτιάξει.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινέ εφαρμογές-> όλα, βρες το email, κανε κλικ στο διαγραφή δεδομένων, Ξαναβάλε τα στοιχειά απο την αρχή να δεις αν θα φτιάξει.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

 

Tίποτα φίλε. Δεν βλέπω τους φακέλους, μάλλον θα πάω στην αντιπροσωπία. Σε ευχαριστώ πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια το εχει μια φιλη μου το κινητο.πρεπει να κανει καποιο backup πριν κανει το υpdate?γτ δν θελει να χασει φωτο επαφες κτλ κ δεν ξερουμε αν το update σβηνει αυτα που εχει το κινητο μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια το εχει μια φιλη μου το κινητο.πρεπει να κανει καποιο backup πριν κανει το υpdate?γτ δν θελει να χασει φωτο επαφες κτλ κ δεν ξερουμε αν το update σβηνει αυτα που εχει το κινητο μεσα.

 

Ξερει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια μα το θεο μια βοηθεια. Εχω το galaxy s2 σε version 2.3.5 μαμα, δεν εχω πειραξει ποτε τιποτα. Θελω να βαλω το ics αλλα δεν ξερω πως. Συνδεω μεσω wifi αλλα και με καλωδιο usb στον υπολογιστη αλλα το kies air δεν λεει κατι για update κλπ. Τι κανω? Ποια ειναι η διαδικασια?

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελα να ρωτησω κατι ακομα. Καμια φορα τωρα με το ics 4, οταν πχ μεσα απο το μενου των εφαρμογων παταω το κεντρικο κουμπι να με βγαλει εξω κολλαει-αργει λιγο. Επισης κολλησε μια φορα και στο μαρκετ. Κατεβασα μια εφαρμογη, την εκανε εγκατασταση και μετα για να βγει απο το μαρκετ αργησε λιγο. Γιατι ολα αυτα? Μπορω να κανω κατι? Πριν με την 2.3.5 δεν ειχα την παραμικρη αργοπορια - κολλημα κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Μετα την τελευταια αναβαθμιση αυτη το κινητο μου κολλαει, κρεμανε οι εφαρμογες και ως τωρα εχει χρειαστει εξι φορες να βγαλω τη μπαταρια για να ξαναδουλεψει. Μπροστα στα λιγα καλα που φαινεται να προσφερει η νεα εκδοση τα κακα ειναι περισσοτερα. Κακογραμμενο λογισμικο και ασυμβατο. Για να μη μιλησω για την κυρια λειτουργια της συσκευης ως τηλεφωνο. Η αναβαθμιση των επαφων κλπ ειναι δυσχριστη και ασχημη. Ζητωντας απο την αντιπροσωπεια προσβαση στο προηγουμενο λογισμικο μου ειπαν πως θελουν να πα να αφησω το τηλ να το δουν. Μα το τηλ δεν ειχε τιποτε... Να τα ξαναβαλουν ολα λενε απο την αρχη! Ρωτουν ποσα πραγματα πρεπει να ξαναστησω; Και βεβαια δε λενε τιποτε για εγγυηση πως θα δουλεψει σωστα αν τα κανουν ολα αυτα. ΘΕΛΩ ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΗ. ΜΠΟΡΩ; Παιδια ΜΗΝ κανετε αναβαθμιση. Ετυχε σε πολλους μας. Δεν ειναι συμπτωματικο με μενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα την τελευταια αναβαθμιση αυτη το κινητο μου κολλαει, κρεμανε οι εφαρμογες και ως τωρα εχει χρειαστει εξι φορες να βγαλω τη μπαταρια για να ξαναδουλεψει. Μπροστα στα λιγα καλα που φαινεται να προσφερει η νεα εκδοση τα κακα ειναι περισσοτερα. Κακογραμμενο λογισμικο και ασυμβατο. Για να μη μιλησω για την κυρια λειτουργια της συσκευης ως τηλεφωνο. Η αναβαθμιση των επαφων κλπ ειναι δυσχριστη και ασχημη. Ζητωντας απο την αντιπροσωπεια προσβαση στο προηγουμενο λογισμικο μου ειπαν πως θελουν να πα να αφησω το τηλ να το δουν. Μα το τηλ δεν ειχε τιποτε... Να τα ξαναβαλουν ολα λενε απο την αρχη! Ρωτουν ποσα πραγματα πρεπει να ξαναστησω; Και βεβαια δε λενε τιποτε για εγγυηση πως θα δουλεψει σωστα αν τα κανουν ολα αυτα. ΘΕΛΩ ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΗ. ΜΠΟΡΩ; Παιδια ΜΗΝ κανετε αναβαθμιση. Ετυχε σε πολλους μας. Δεν ειναι συμπτωματικο με μενα...

 

Καλό φλασάρισμα μπρο. Έχω το SGS (στο οποίο αλλάζεις ρομ σαν τα πουκάμισα), φαίνεται να είναι το ίδιο εύκολο και για το SGSII. Απλά θα χρειαστείς backup για τις επαφές, κλήσεις, μηνύματα κλπ. Κράτα ένα με το MyBackup.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μετά κράζουμε όσους έχουν αργήσει να βγάλουν την ICS για τις συσκευές τους. Καλύτερα να το καθυστερούσαν λίγο παρά να σκάνε προβλήματα το ένα πίσω από τ'αλλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μετά κράζουμε όσους έχουν αργήσει να βγάλουν την ICS για τις συσκευές τους. Καλύτερα να το καθυστερούσαν λίγο παρά να σκάνε προβλήματα το ένα πίσω από τ'αλλο!

 

Αμα δεις αυτοι που διαμαρτύρονται ειναι εντελώς newbe επίπεδου, ή ζητάνε παράλογα πραγματα, πχ υποβάθμιση με ολες τις εφαρμογές όπως τις ειχες... Βαλε win 7 στο pc και ζητα μετα να σου κάνουν υποβάθμιση σε xp και να μηνουμε και όλα όπως ήτανε.. Δε γίνονται αυτά τα πραγματα.. ασχέτως κινητού. Να ξέρουμε τι λεμε και να μη γράφουμε ότι να ειναι.. Η αναβαθμηση κινητού σε εντελώς νεο λειτουργικό όπως ειναι το ics, κανονικά θέλει εγκατάστασή εκ του μηδενός χάνοντας τα παντα και ξαναστησημο απο την αρχή. Ανεξαρτήτως εταιρίας μάρκας κινητού κλπ. Αν δεν το κανεις αυτό, κανεις δεν σου εγγυάται ότι θα δουλεύει σωστά. Στην πραγματικότητα ποτε δεν δουλεύει τέλεια αν δεν το κανεις αυτό, ακόμα και αν δε φαίνεται..

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...