Προς το περιεχόμενο

FIFA 13


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στο σταθερό PC παίζει μια χαρά αλλά στο φορητό με Nvidia 540M το frame rate είναι κλειδωμένο στα 30 σε αντίθεση με το Fifa 12 που παίζει με 60fps. Eίδα στο αγγλικό φόρουμ πως και άλλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα. Ελπίζω στην τελική έκδοση να διορθωθεί το συγκεκριμένο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Oλα οκ! :-D ολοκληρωσα αγωνα 90min! τελικα επρεπε να κανω repair installation!

Tο normal speed μου φαινεται αρκετα γρηγορο για τα γουστα μου (κλασσικη ομως ΕΑ) ...νταξ καλα στοιχεια το demo. διδυμακι του 12...το παιχνιδι ομως θελω να δω...απο τον θειο για αρχη και βλεπουμε....

Επεξ/σία από Karellen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι όμως το normal νομίζω πως είναι πιο αργό από το αντίστοιχο περσινό. Ίσως να είναι και ιδέα μου βέβαια. Το αιώνιο πρόβλημα της ΕΑ είναι πως πρέπει να συμβιβάσει διαφορετικά γούστα. Για κάθε έναν που θέλει slow ταχύτητα για ρεαλιστικό παιχνίδι, υπάρχει κάποιος άλλος που γουστάρει το φλιπεράκι (γιατί σου λέει πραγματικό ποδόσφαιρο θα παίξω στην αλάνα, όμως στο computer θέλω κάτι να περνάει η ώρα).

 

Το πρόβλημα είναι πως στο ranked online δύσκολα βρίσκεις αντίπαλο σε slow mode (πόσο μάλλον στον ιδανικό συνδυασμό manual/slow).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι όμως το normal νομίζω πως είναι πιο αργό από το αντίστοιχο περσινό. Ίσως να είναι και ιδέα μου βέβαια. Το αιώνιο πρόβλημα της ΕΑ είναι πως πρέπει να συμβιβάσει διαφορετικά γούστα. Για κάθε έναν που θέλει slow ταχύτητα για ρεαλιστικό παιχνίδι, υπάρχει κάποιος άλλος που γουστάρει το φλιπεράκι (γιατί σου λέει πραγματικό ποδόσφαιρο θα παίξω στην αλάνα, όμως στο computer θέλω κάτι να περνάει η ώρα).

 

Το πρόβλημα είναι πως στο ranked online δύσκολα βρίσκεις αντίπαλο σε slow mode (πόσο μάλλον στον ιδανικό συνδυασμό manual/slow).

 

Το slow ειναι γρηγορο παλι αλλα τουλαχιστον μπορεις να ριξεις την ταχυτητα με τα sliders.Το μεγαλο προβλημα ειναι η νηπιακη ΑΙ και των συμπαικτων και των αντιπαλων.Ειμαι εξω απο την περιοχη και υπαρχει τεραστιο κενο στα αριστερα της αμυνας του cpu και ο συμπαικτης μου καθεται και κοιταει ακινητος χωρις να κανει κινηση.Παταω το LB να κινηθει και παλι τιποτα.gtpk.Ασε μην μιλησω για τα κουφα της impact παλι.Μιλαει η εικονα:

Untitled-1.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο world class κέρδισα 2-0 εύκολα την M.C που είναι θεωρητικά η καλύτερη ομάδα με την Μιλαν. Απο θέμα δυσκολίας πάντως μου φαίνεται easy. Θα παίξω και legend να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο world class κέρδισα 2-0 εύκολα την M.C που είναι θεωρητικά η καλύτερη ομάδα με την Μιλαν. Απο θέμα δυσκολίας πάντως μου φαίνεται easy. Θα παίξω και legend να δούμε.

 

E φυσικα ειναι ευκολο διοτι συνεχως η cpu αφηνει τα flanks ακαλυπτα.Προσπαθω να το διορθωσω με sliders αλλα μετα χαλαει κατι αλλο (αφηνουν κενα στο κεντρο της αμυνας και αλλα κουφα).Στο legendary απλα θα εχει η cpu 92%+ pass accuracy και οταν επιτιθεται θα σου σπαει τα νευρα.Εβαλα στο 100 το cpu pass error και σε legendary ειχαν 90%!!!!Το ολο προβλημα ξεκιναει απο την ελλειψη παιχνιδιου κεντρου.Οι μονομαχιες στο κεντρο ειναι ειδος προς εξαφανιση.Εμενα με ξερει και ο nzeppos και γνωριζει την εμπειρια που εχω στα sports games.Εγω δεν επιθυμω ενα καλο Fifa?Φυσικα και επιθυμω!Αλλα αυτο το πραγμα που παρουσιαζει η ΕΑ δυστυχως δεν ειναι ποδοσφαιρο.Αν καποιος τωρα ξεκιναει με το αθλημα και γουσταρει μια casual εμπειρια τοτε ειναι ο,τι πρεπει.Για τους υπολοιπους ακομη και σε slow/manual πλεον ειναι αγγαρεια.Ενα τυποποιημενο ποδοσφαιρακι της σειρας, πανω-κατω η μπαλα.Το κακο ειναι οτι πλεον και με αντιπαλο φιλο αρχιζει και γινεται βαρετο διοτι οι συμπαικτες ειναι απλα dumb.Δεν κινουνται με τιποτα στον ελευθερο χωρο, πρεπει η ΕΑ οπωσδηποτε να κοιταξει το ΑΙ programming για τη νεα γενια κονσολων που ερχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....αν το καλοσκευτεις ειναι λιγο φαση-κατασταση καθε χρονο να αλλαζω κινητο ενα πραγμα....πραγμα που δεν ειναι λογικο (για την τσεπη κυριως) ....σιγουρα καθε χρονο κατι αλλαζει κατι προσθετουν αλλα ολοι λιγο πολυ μετα απ οσα εχουμε δει-παιξει εχουμε αναπολησει pes05 &pes 06!!!!!Ισως να ερ8ει η εποχη που θα αναπολουμε το fifa11!!!!!xaxaxaxa (θυμαμαι λαθος?οι παιχτες εκει εκαναν κινηση στον χωρο ...νομιζω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έσπασε επιτέλους το φράγμα των 30 ευρώ.

 

28,79 -> http://cdkeyshere.co...6e&currency=EUR

 

(από εκεί είχα πάρει 2-3 κόπιες του Fifa12 τη μέρα κυκλοφορίας)

 

ps: το retail PES κοστίζει κάπου 22-25 ευρώ, όταν το Fifa είναι κοντά στα 45... Όπως είπε φίλος μου, "αν συνεχίσουν έτσι, σε λίγο θα το δίνουν τζάμπα μαζί με το Fifa".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω Απορω γιατι εκαναν τον ρυθμο πιο γρηγορο φετος. Η Μεταβαση απο το 11 στο 12 (για pc) ήταν πολυ ωραια με τον ρυθμό να γίνεται πιο αργός και το παιχνιδι πιο ρεαλιστικο.

 

Τωρα παρα το καλυτερο animation και το one touch control που προσθετει λίγο ρεαλιστικοτητα ο γρογορος ρυθμος( παντα μιλωντας για normal) το κανει καπως Arcady......

 

Λενε παντως οτι συνηθως στα Demo το εχουν πιο γρηγορο να ειναι πιο πιασαρικο για τους noobadες. Λολ

 

Ευκολάκι Το Legendary.Πρέπει να μάθει λίγο μπαλίτσα το Pc χαχαχα Μόνο Online θα υπάρχει σχετικός ανταγωνισμός ακόμη μια χρονιά.

 

Πάντως ότι ειχαμε να δούμε απο ποδοσφαιράκια σε αυτη τη γεννιά το είδαμε. Ουτε στο Fifa 14 περιμένω μεγάλες διαφορές. Την Εξέλιξη θα τη δούμε Με Ps4 και Next Gen Xbox στο Fifa 15

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ps: το retail PES κοστίζει κάπου 22-25 ευρώ, όταν το Fifa είναι κοντά στα 45... Όπως είπε φίλος μου, "αν συνεχίσουν έτσι, σε λίγο θα το δίνουν τζάμπα μαζί με το Fifa".

μην ξεχνάμε όμως..ότι όταν θεωρούταν ο βασιλιάς :eek: το PES την τιμή αυτή την είχε το fifa..τώρα άλλαξαν πάλι οι εποχές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...