Προς το περιεχόμενο

FIFA 13


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρα για μας στις 7 η ωρα το πρωι δηλαδη σε τεσσερεις ωρες περιπου!

Απο το αρχικά gameplay videos που έβλεπα κάτι με χάλαγε αλλά τώρα τις τελευταίες μέρες αυτά που βγήκαν με ενθουσίασαν :devil: :devil:

 

Η Αγγλία είναι 2 ώρες πίσω, άρα στις 11 δική μας ώρα. Εκτός αν δεν μένεις Ελλάδα αλλά κάπου.. στον Ειρηνικό :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Άντε, λίγο ακόμα έμεινε, όπου να 'ναι βγαίνει το ρημάδι.

 

Επίσης μόλις διάβασα ότι φέτος το Pro θα κυκλοφορήσει την ίδια μέρα με το Fifa και όχι ένα μήνα μετά (ως συνήθως). Θα γελάσουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ναι, σωστός. Η ημερομηνία που κοίταζα αφορούσε στη Βόρεια Αμερική.

 

edit: Εμφανίστηκε επιτέλους στα free games του Origin Store. 2,3GB περίπου. Άργησε 15 λεπτά :devil:

 

http://store.origin....ree-games-en_IE

 

9% ήδη, τελείωνεεεεεεεεεε... (μ' αρέσει που έλεγαν θα δώσουν πρώτα το link στο twitter τους κι ακόμα δεν έχουν γράψει τίποτα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κολλά στην εγκατάσταση του DX. Ψάχνω λύση να δω τι φταίει....

 

EDIT: Τελικά μετά από επανεκκίνηση του Origin το παιχνίδι φαίνεται εγκατεστημένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ έπαιξε με τη μία αλλά μετά τον πρώτο αγώνα μπορώ να πω ότι δεν ενθουσιάστηκα. Αν εξαιρέσω ότι η μπάλα φαίνεται πιο βαριά και τα κοντρόλ λίγο πιο φυσικά, κατά τ' άλλα μού φαίνεται ίδιο με το 12. Εννοείται βέβαια πως θα χρειαστούν πολλά ακόμα παιχνίδια για να παρατηρήσω όλες τις βελτιώσεις, ενώ στο single player είναι δύσκολο να βγουν και ασφαλή συμπεράσματα. Χρειάζεται οπωσδήποτε διπλό ή online.

 

Ακόμα κι αν το gameplay είναι παρόμοιο του περσινού, ας λύσουν τουλάχιστον τα τεχνικά προβλήματα που είχε το περσινό Fifa (κυρίως στο online).

 

edit: Συνεχίζω με σκόρπιες παρατηρήσεις...

 

1. Πολύ καλή η ιδέα με τα challenges της arena. Αντί να κάθομαι να σουτάρω όσο φορτώνει το παιχνίδι, προσπαθώ να βάλω την μπάλα μέσα σε κάτι βαρέλια ώστε να εξασκήσω τις λόμπες μου.

 

2. Το demo έχει rematch με το που τελειώνει ο αγώνας. Τεράστιο συν! :P

 

3. Τα τάκλιν φαίνονται πιο "γεμάτα".

 

4. Το ΑΙ ώρες-ώρες μού θυμίζει τα παλιότερα Fifa, όπου όλες οι ομάδες προσπαθούν να παίξουν σαν την Barcelona.

 

5. Ο επιθετικός κατέβασε με το χέρι του την μπάλα μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής δεν έδωσε τίποτα. Πεντακάθαρο φάουλ και έχω ενεργοποιήσει και το handball.

 

6. Τα replay μια απ' τα ίδια. Το ίδιο νομίζω πως ισχύει και για τα γραφικά, δεν είδα κάποια σημαντική αλλαγή (όχι, δεν κάθομαι να κοιτάω τις φάτσες από το 1 μέτρο, να δω αν έφτιαξαν επιτέλους τη μύτη του Πίρλο).

 

7. Στις ρυθμίσεις, η μόνη αλλαγή που είδα ήταν η δυνατότητα να κλειδώνουμε το frame rate στα 30, 60 ή σε απεριόριστα καρέ/δευτερόλεπτο.

 

Αυτά προς το παρόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει διαφορες στη φυσικη της μπάλας και στους παίχτες εγώ εκεί παρατήρησα διαφορά στο οτι στο 12 μερικά σουτ που μου φεύγαν καλά τώρα έπρεπε να είμαι ακόμα πιο προσεχτικός για να πάνε καλά.

 

Κάτι άλλο για πιο smooth gameplay είναι καλύτερο να βάλουμε lock to 60 fps ή no limit; Γιατί ενώ παίζει κανονικά μερικές φορές μου κάνει σπασιματάκια μικρά μεταξύ τους αλλα οσο να ναι εκνευριστικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το άφησα στο απεριόριστο και μέχρι στιγμής δεν έχω δει σπασίματα. Αλλά αφού ούτως ή άλλως οι περισσότεροι παίζουμε σε οθόνες TFT (των 60Hz) φαντάζομαι ότι αν κλειδώσουμε στα 60fps θα είμαστε μια χαρά. Θα συμφωνήσω ότι γενικά η φυσική της μπάλας φαίνεται βελτιωμένη. Δεν είναι μόνο πιο βαριά, αλλά τσουλάει/αναπηδάει και πιο ρεαλιστικά. Για το impact engine δεν έχω να πω κάτι ακόμα, δεν έχω δει κάτι αξιοπερίεργο.

 

edit: Κάτι καινούριο που δεν το έχω ξαναδεί σε Fifa (τουλάχιστον όχι σε παιχνίδι εναντίον της ΑΙ). Κάνω γιόμα από τα 30 μέτρα, προσπάθεια για κεφαλιά του αμυντικού αλλά δεν την έπιασε καλά και η μπάλα πήγε προς τα πίσω σε δικό μου παίκτη. Αρκετά ρεαλιστική φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα απο impact μου εγιναν 3 συνεχομενες τουμπιτσες!

 

Στο διπλο-online αυτο που λες γινόταν αν ο αμυντικος παταγε πολυ νωρις τη κεφαλια την εχανε ετσι ακριβως οπως το λες.

 

Edit : Επιτέλους η ΑΙ κάνει λάθη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για το demo αλλά το κανονικό παιχνίδι θα θέλει σίγουρα Origin, οπότε όσο πιο νωρίς το βάλεις τόσο καλύτερα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...