Προς το περιεχόμενο

Apple και Samsung το 99% των κερδών μεταξύ των 8 κορυφαίων


Skylined

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη και ζω και ταξιδευω συχνα στο εξωτερικο και σε αρκετες ευροπαικες χωρες,διαφωνεις για το παραδειγμα με τα καταστηματα ή για την καλοπληρωμενη απο την apple,πανταχου παρον εμφανηση τους σ'ολα τα μμε&μμμ?

Marketting,ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!

 

 

 

 

με ρωτάς ή απλώς έκανες μια δήλωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν θες απαντας!Αν πιστευεις οτι δεν ισχυει,αυτο!

 

 

 

ναι , συμφωνώ σε αυτό που υποστηρίζεις .

που θες να καταλήξεις όμως δεν καταλαβαίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα wp υπαρχουν χρονια τωρα και καθε βερσιον ειναι η best of all και τωρα θα σκισουν και και και και παντα σκατα σορρυ κιολας θα πηγαινουν.

 

απο την αλλη οταν το μηλο φτιαξει τηλ και ολα τα αλλα μαζι μπορει και να παρω μεχρι τοτε ας το εχουν only "advanced" user χαχαχα.....

 

Α ΡΕ ΝΟΚΙΑ αντι να συνεχισει να βγαζει ΚΙΝΗΤΑ εστω και με πληκτρα που ειναι κλαση ανωτερα απο τα touch απλα πηγε να βγαλει οτι ναναι γιατι το εβγαλε καποιος αλλος.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα wp υπαρχουν χρονια τωρα και καθε βερσιον ειναι η best of all και τωρα θα σκισουν και και και και παντα σκατα σορρυ κιολας θα πηγαινουν.

 

απο την αλλη οταν το μηλο φτιαξει τηλ και ολα τα αλλα μαζι μπορει και να παρω μεχρι τοτε ας το εχουν only "advanced" user χαχαχα.....

 

Α ΡΕ ΝΟΚΙΑ αντι να συνεχισει να βγαζει ΚΙΝΗΤΑ εστω και με πληκτρα που ειναι κλαση ανωτερα απο τα touch απλα πηγε να βγαλει οτι ναναι γιατι το εβγαλε καποιος αλλος.....

 

Τι πρόβλημα έχουν τα wp πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω. Μήπως ελλειψη σταθερότητας και απόκρισης ? Μήπως έχεις μείνει στα windows mobile ακόμα ? Κάτι για πολλές εκδόσεις και χρόνια αναφέρεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πρόβλημα έχουν τα wp πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω. Μήπως ελλειψη σταθερότητας και απόκρισης ? Μήπως έχεις μείνει στα windows mobile ακόμα ? Κάτι για πολλές εκδόσεις και χρόνια αναφέρεις .

 

δε νομιζω οτι ειναι πολλοι που θελουν να βλεπουν bsod και στο κινητοrolleyes.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε νομιζω οτι ειναι πολλοι που θελουν να βλεπουν bsod και στο κινητοrolleyes.gif

 

Πέρα του ότι έχω ξεχάσει πότε ήταν η τελευταία φορά που είδα BSOD έχεις χρησιμοποιήσει ποτέ σου wp7?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε νομιζω οτι ειναι πολλοι που θελουν να βλεπουν bsod και στο κινητοrolleyes.gif

 

Εκτός των ελαττωματικών μνημών που αγόρασα στην τελευταία μου αναβάθμιση, δεν έχω δει άλλο BSOD σε PC περιβάλλον εδώ και 3 χρόνια... Μην μένουμε σε παλιές ατάκες confused.png.

 

Α ΡΕ ΝΟΚΙΑ αντι να συνεχισει να βγαζει ΚΙΝΗΤΑ εστω και με πληκτρα που ειναι κλαση ανωτερα απο τα touch απλα πηγε να βγαλει οτι ναναι γιατι το εβγαλε καποιος αλλος.....

 

Δυστυχώς όταν μένεις πίσω, μετά τρέχεις και κυνηγάς... Μην φανταστείς, στο N95 είμαι ακόμη, νοσταλγικός wub.gif...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Samsung, το πιθανότερο. Όσο μεγάλο και να είναι το περιθώριο κέρδους της Apple, αυτή αγοράζει τα components για τις συσκευές της. Η Samsung από την άλλη, τα παράγει in-house. Όλα. Δε γίνεται φυσικά κάτι που φτιάχνεις ο ίδιος να έχει μεγαλύτερο κόστος από κάτι που αγοράζεις έτοιμο.

 

Η apple τα παίρνει από εξωγήινους http://www.youtube.com/watch?v=8R0LRYu9RQ4

 

:D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πρόβλημα έχουν τα wp πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω. Μήπως ελλειψη σταθερότητας και απόκρισης ? Μήπως έχεις μείνει στα windows mobile ακόμα ? Κάτι για πολλές εκδόσεις και χρόνια αναφέρεις .

 

Αν δεν είχαν προβλήματα αυτήν την στιγμή θα κυριαρχούσαν.Όμως το παιχνίδι χάθηκε εξαρχής.Καθυστερημένη αγορά μιας εταιρίας που βρισκόταν στον κόσμο της+Χρόνος προσαρμογης της Νόκιας+Χρόνος εξέλιξης λογισμικού= <1 % πωλήσεων.

Εμένα πάντως μου δίνουν μια αίσθηση προχειροδουλειάς.Έπρεπε να περάσουν 2 ολόκληρες εκδόσεις για να υπάρξει multicore υποστήριξη; Που στην αρχή δεν είχε copy/paste; Όταν ο ανταγωνισμός φόρτσαρε,δεν μπορείς να βγάζεις τέτοια λογισμικά.

 

Εδώ η Apple με ένα κινητό,βγάζει διπύρηνα κινητά,εσύ που πρέπει να υποστηρίζεις τόσες συσκευές,δεν χρειάζεσαι πυρήνες;Και η ειρωνία;Πριν λίγο καιρό δεν βγήκε η Νόκια και είπε "Dual-core, quad-core mobile phones are just a waste of battery, and are seldom useful" και μέσα σε 7 μήνες θα κυκλοφορήσει διπύρηνη συσκευή; Sorry,Nokia πάρε μια μούτζα απο μένα. Μου πήρες μια φορά 320 ευρώ για ένα κινητό που ήταν αργό από μόνο του, δεν θα ξανα-πάρεις άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν είχαν προβλήματα αυτήν την στιγμή θα κυριαρχούσαν.Όμως το παιχνίδι χάθηκε εξαρχής.Καθυστερημένη αγορά μιας εταιρίας που βρισκόταν στον κόσμο της+Χρόνος προσαρμογης της Νόκιας+Χρόνος εξέλιξης λογισμικού= <1 % πωλήσεων.

Εμένα πάντως μου δίνουν μια αίσθηση προχειροδουλειάς.Έπρεπε να περάσουν 2 ολόκληρες εκδόσεις για να υπάρξει multicore υποστήριξη; Που στην αρχή δεν είχε copy/paste; Όταν ο ανταγωνισμός φόρτσαρε,δεν μπορείς να βγάζεις τέτοια λογισμικά.

 

Εδώ η Apple με ένα κινητό,βγάζει διπύρηνα κινητά,εσύ που πρέπει να υποστηρίζεις τόσες συσκευές,δεν χρειάζεσαι πυρήνες;Και η ειρωνία;Πριν λίγο καιρό δεν βγήκε η Νόκια και είπε "Dual-core, quad-core mobile phones are just a waste of battery, and are seldom useful" και μέσα σε 7 μήνες θα κυκλοφορήσει διπύρηνη συσκευή; Sorry,Nokia πάρε μια μούτζα απο μένα. Μου πήρες μια φορά 320 ευρώ για ένα κινητό που ήταν αργό από μόνο του, δεν θα ξανα-πάρεις άλλα.

 

Η πολιτική της νόκια δεν με ενδιαφέρει.

 

Προχειροδουλειά τα windows phone ? Που με το πρώτο μεγάλο update εβαλαν μέσα τα πάντα ολα , που έχει ισάξια απόκριση και αίσθηση touch με iphone , που δεν μου εχει κρασαρει ποτε , που έδωσαν γαμω τα εργαλεία στους developers για ανάπτυξη . Ναι με το που βγήκε είχε ελλείψεις. Λες και το iphone δεν είχε δηλαδή. Μην είστε κολλημένα μυαλά. Αυτή την στιγμή ως λειτουργικό φυσάει.

 

Για τα πολυπυρηνα το θέμα είναι σε πρώτη φάση να είναι καλογραμμένο το λειτουργικό. Δεν γίνεται να βλέπω να λαγκάρει το android πάνω σε δύο πυρήνες. Για αυτό πραγματικά γελάω όταν μιλάνε κάποιοι για wp. Οι περισσότεροι απλά κάτι κάπου έχουν διαβάσει. Δεν το ξέρουν πραγματικά όμως.

 

Τέλος θα συμφωνήσω με αυτά που λέει η νοκια για τα multicore smartphones. Πραγματικά τα χρειαζόμαστε ? Τι να κάνει όμως όταν ένα μέρος της αγοράς εντυπωσιάζεται απο νουμέρα και μετρήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...