Προς το περιεχόμενο

χρειάζομαι κάρτα γραφικών?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Βαριέμαι να απαντάω σε όλα αυτά που ειπώθηκαν, απαντώ μόνο σε αυτό που με ρώτησε ο TS.

 

Είδες συγκριτικά μου είπες. Και στα συγκριτικά αυτοκινήτων κερδίζει πάντα η Ferrari (και τα όμοιά της). Οι πιο πολλοί όμως παίρνουν Toyota-Opel-VW κλπ Έτσι και με σένα. Είναι σαν να θες ένα αυτοκίνητο να πηγαίνεις στην δουλειά σου και επειδή κάποιος σου είπε πως η Lambo είναι πιο γρήγορη, θα δώσεις 330K euro για να πάρεις μια Murcielago. Διαλέγουμε λοιπόν με βάση τις ανάγκες μας και όχι ότι είναι πιο καλό.

 

Οπότε σου μάζεψα μια σύνθεση στην ουσία με πράγματα που προαναφέρθηκαν. Και αν θες να με ακούσεις μην πας στο Πλαίσιο. Αν πάει κάτι στραβά, θα το μαρτυρήσεις. Τώρα το VS που σου βαζω εγώ άγιο είναι? ΟΧΙ φυσικά. Απλά είναι πιο προσωπική επιχείρηση και αμα πας εκεί ο ίδιος για κάποιο πρόβλημα, θα βρεις ακρη. Φυσικά η επιλογή είναι δική σου και διαλέγεις από όπου θες.

 

Από Vision-Studio:

76105390.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για τις προσφορές. θα τις μελετήσω και θα περάσω και απ'το vision studio να τους δω και από κοντά

αυτό δεν είναι? Αγίας Σοφίας, 102

και οι δύο οθόνες έχουν dvi και τη σύνδεση που μπαίνει το μπλε το βύσμα (vga?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NAI. To DVI μπορεί να κουμπώσει όμως και σε HDMI με adapter. Να το προτιμήσεις από DSUB (το μπλε που λες). Οι μεν ψηφιακές η άλλη αναλογική

 

Και δεν ξέρω που θα καταλήξεις, αλλά για SSD βάλε αυτόν που σου έβαλα εγώ. Ο Μ4 είναι πολύ καλύτερος από τον απλό Force3. Ο GT είναι αντίστοιχος αλλά πάει στα 140. Και δεν χρειάζεσαι 720 δίσκους στους μηχανικούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δεν ξέρω που θα καταλήξεις, αλλά για SSD βάλε αυτόν που σου έβαλα εγώ. Ο Μ4 είναι πολύ καλύτερος από τον απλό Force3. Ο GT είναι αντίστοιχος αλλά πάει στα 140. Και δεν χρειάζεσαι 720 δίσκους στους μηχανικούς

 

Ίδιοι είναι στην πραγματική χρήση + το rma της corsair. Θεωρητικά συμφωνώ ότι είναι καλύτερος ο crucial αλλά το "πολύ" που λες δεν παίζει. Γιατί δεν γίνεται να υπάρχει μεγάλη διαφορά που δεν γίνεται αντιληπτή. Μηχανικό δεν υπάρχει λόγος να πάρει green για να καιει 3 watt λιγότερο + ότι αυτός που πρότεινα έχει 5 χρόνια εγγύηση.

 

Μου αρέσει πολύ η σύνθεσή σου κατά τα άλλα αλλά είναι εκτός σύγκρισης με την δικιά μου μιας και τις χωρίζουν και 220 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok σ΄ευχαριστώ πολύ

 

τώρα αν σου πω ότι είμαι τόσο άσχετος που δεν κατάλαβα τίποτα από αυτό...

"To DVI μπορεί να κουμπώσει όμως και σε HDMI με adapter. Να το προτιμήσεις από DSUB (το μπλε που λες). Οι μεν ψηφιακές η άλλη αναλογική"

το dvi κατάλαβα ποιο είναι. το γράφει κιόλας.

όταν λες να κουμπώσει σε hdmi με adapter? τι εννοείς? που είναι το hdmi? στη μητρική? και βάζω κάποιο adapter? πάει χάθηκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρτα εσύ και τα βρίσκουμε μετά. Δυο καλώδια είναι που θα ξεκινάνε από τη μητρική και θα καταλήγουν στις οθόνες. Μη σκοτίζεσαι, είναι πολύ απλό.

 

ΕΝΤΙΤ: Αυτήν http://www.lg.com/uk/monitors/lg-W2242P-lcd-monitor θα την συνδέσεις με ένα καλώδιο dvi (δεν θέλεις αντάπτορα) και αυτήν: http://www.samsung.com/gr/consumer/pc-peripherals-printers/monitor/others/LS22TDDSUV/EN με ένα καλώδιο hdmi (πάλι δεν θέλεις αντάπτορα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να συνδέσεις 2 οθόνες. Και οι 2 οι δικές σου νομίζω έχουν DVI+DSUB. 1 αναλογική και μια ψηφιακή δηλαδή.

 

Το ΜΒ τώρα έχει 1xHDMI, 1xDVI, 1xDSUB. Για την μια σου οθόνη είναι ξεκάθαρο:

- DVI -> DVI

 

Για την άλλη τώρα χρησιμοποιείς έναν adapter:

- DVI -> adapter -> HDMI και όχι DSUB -> DSUB

 

Εύκολο? ;)

 

EDIT:

Αν όντως η 2η έχει HDMI no problem τότε. Την συνδέεις HDMI->HDMI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ θα τα βρούμε μετά αυτά:) χαχαχα

 

είδα ότι έχει πολύ καλές τιμές το vision studio και πραγματικά μεγάλη ποικιλία. καλά σε ποια πόλη ζω και δεν το ξέρω ούτε εγώ ούτε οι φίλοι μου. τέσπα αύριο θα το επισκεφτώ ώστε από βδομάδα να έχω και το μηχάνημα...

 

τώρα όσον αφορά τους ssd. δεν ξέρω τι είναι το rma και διάβασα σε κάποια posts ότι βγάζουν κάποιοι προβλήματα! μήπως είναι νωρίς για ssd? να ωριμάσει πρώτα η τεχνολογία?

ναι μηχανικό δεν παίρνω green. δεν έχουν επιδόσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, μια χαρά είναι όλοι οι ssd και υπερώριμη η τεχνολογία. RMA είναι η διαδικασία αντικατάστασης αν χαλάσει (λέμε τώρα). Η corsair έχει πολύ καλά αντανακλαστικά.

 

Η σύνθεση του ninos έιναι πολύ καλή, η δικιά μου είναι πιο future proof και με ποιοτικότερο κουτί (το βάζεις σε οποιαδήποτε σύβθεση). Κοιτάς τα οικονομικά σου και αποφασίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

h lg έχει μόνο dsub και dvi

ενώ

η samsung έχει dsub και dvi και HDMI

 

και τις δύο τις έχω συνδεδεμένες με dsub. άρα πρέπει να τις συνδέσω με τις άλλες θύρες που είναι ψηφιακές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...