Προς το περιεχόμενο

Χτες το βράδυ είδα το πιο απίστευτο όνειρο


avel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι να πείς; πολλές ερμηνίες υπάρχουν για τα όνειρα. Το θέμα είναι πως λειτουργεί άλλο μέρος του εγκεφάλου όταν κοιμόμαστε (γιαυτό και πολλοί επιστήμονες βρήκαν την λύση καθως σε διάφορα προβλήματα κοιμόντουσαν).Το όνειρο σου avel ήταν όντος πολύ ωραίο και άνετα θα μπορούσε να γίνει ταινία... Εγώ υποθέτο πως τέτοια όνειρα ίσως να αποκρυπτογραφούν κάτι,δηλαδή μπορεί να σπάμε κάποιους κωδικούς ή κάτι τέτοιο.Κάποιες φορές βλέπω κάτι (ασαφές) και νομίζω πως κάπου το έχω ξαναδεί ή το ανάποδο καμια φορά νομίζω πως ένα μέρος(τοπιο κλπ.) το έχω δει στο όνειρό μου :confused:

Dmt το λενε αρχηγε, οχι κωδικα davinci.

 

DMT = dimethyltryptamine. Η τρυπταμινη ερχεται απο το tryptophan, το οποιο ειναι ενα απο τα 20 απαραιτητα αμινοξεα για την παραγωγη πρωτεινης σε οτιδηποτε με dna.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

επειδή βγήκα και λίγο ζαβός για πες μου λίγο τι ακριβως είναι το dmt με ποιο κατανοητά λόγια και στα ελληνικά αν γίνεται γιατί πολλές λέξεις δεν τις ξέρω,και ποιο απο αυτα που είπα είναι το DMT;αυτό με τον εγκεφαλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα δει ένα όνειρο όταν πήγαινα 1η λυκείου.

 

Είχα τελειώσει το σχολείο και είχα περάσει σε μια σχολή σε άλλη πόλη. Εγώ έμενα σε χωριό στην επάρχία οπότε αναγκαστικά όπου και να πέρναγα θα έπρεπε να νοικιάσω σπίτι και να μετακομίσω εκεί. Επειδής όμως ούτε εγώ, ούτε η οικογενειά μου είχαμε πολλά λεφτά, είπα να δοκιμάσω την τύχη μου μήπως με πάρουν στους φοιτητικούς κοιτώνες.

 

Αφού πάω και βλέπω ποιές είναι οι προϋποθέσεις για να σε δεχτούν στους φοιτητικούς κοιτώνες δυστηχώς βλέπω ότι όσον αφορά το οικογενιακό εισόδημα το ξεπερνάω για μερικά ευρώ. Παρόλα αυτά εγώ έκανα αίτηση μπας και μου χαμογελάσει η τύχη. Τελικά μετά από μερικές μέρες με παίρνουν τηλέφωνο και προς εκπληξή μου με ενημερώνουν ότι με δέχτηκαν. Εγώ δεν το περίμενα με την καμία ότι θα με δεχόντουσαν. Επίσης να σημειώσω ότι το κτίριο όπου στεγάζονταν οι κοιτώνες ηταν δίπλα σε ένα δάσος.

 

Τελικά μετακομίζω στους κοιτώνες, ξεκινάνε τα μαθήματα, κάνω φίλους κλπ. Με τον καιρό όμως παρατηρούσα ότι εξαφανίζονταν διάφορα παιδιά από τους κοιτώνες, εντελώς απροιδοποίητα. Από την γραμματεία του ΤΕΙ μας έλεγαν ότι κάποιοι έπερναν μετάθεση σε άλλο πανεπιστήμιο ή ότι δεν μπορούσαν να ανταπεξέλθουν στα μαθήματα και τα παράταγαν. Κάτι που φυσικά μου φαινόταν πολύ περίεργο γιατί εξαφανίζονταν αυθημερόν και χωρίς καμία προιδοποίηση.

 

Μια μέρα λοιπόν είχα αυπνίες και με ξέροντας τι να κάνω στην μέση της νύχτας αποφάσισα να βγω μια βόλτα στους διαδρόμους του κτιρίου όπου ήταν οι κοιτώνες. Παντού επικρατούσε υσηχία, είμασταν όλοι καλά παιδιά και πέφταμε νωρίς για ύπνο. Ξαφνικά έτσι λοιπόν όπως έκανα την βόλτα μου πετάγεται από μια κρυφή πόρτα (σαν αυτές που γυρίζεις ένα μυστικό χερούλι και ανοίγει ο τοίχος) ένας φίλος μου ο οποίος είχε εξαφανιστεί πριν μερικές μέρες και ήταν γεμάτος αίματα.

 

Έκπληκτος εγώ, πάω να τον βοηθήσω αλλά ο φίλος μου μου λέει το εξής, έστω ότι εμένα με λένε Κώστα: "Κώστα τρέξε να σωθείς, οι ιδιοκτήτες του κτιρίου είναι βρυκόλακες και πείνουν το αίμα των φοιτητών, για αυτό εξαφανίζονται φοιτητές. Επίσης δέχονται μόνο φοιτητές με νόστιμο αίμα για αυτό σε δέχτηκαν και εσένα, παρότι δεν πληρούσες τις προυποθέσεις".

 

Προφανώς οι βρυκόλακες είχαν κάποιο μυστικό δωμάτιο μέσα στο κτίριο όπου έκρυβαν τους φοιτητές και τους ρουφούσαν το αίμα για μέρες μέχρι να πεθάνουν, και προφανώς ο φίλος μου βρήκε κάποιο τρόπο να ξεφύγει. Από το πολύ αίμα όμως που είχε χάσει δεν είχε μεγάλη αντοχή και έπεσε στο πάτωμα. Πήγα να τον σηκώσω για να τον πάρω μαζί μου και να φύγουμε αλλά με έσπρωξε και συνέχισε τα λόγια του από πριν: "Κώστα άσε με εμένα, εγώ τώρα θα πεθάνω, δεν θα την βγάλω καθαρή, τρέχα να εσύ να σωθείς".

 

Εκείνη την στιγμή βγαίνει και ένας βρυκόλακας από το μυστικό πέρασμα. Βάζω λοιπόν τα πόδια μου στους ώμους, βγαίνω από το κτίριο και τρέχω μέσα στο δάσος. Έτσι όπως έτρεχα κοιτάω πίσω και βλέπω τον βρυκόλακα να με ακολουθεί. Δυστηχώς για πολύ μεγάλη μου ατυχία σκόνταψα σε ένα κλαδί, έπεσα στο έδαφος, χτύπησα το κεφάλι μου σε μια μεγάλη πέτρα και λοιποθύμησα.

 

Τελικά με φτάνει ο βρυκόλακας και ήταν έτοιμος να βάλει το χέρι μου στο ώμο μου για να με κουνήσει και να εμφανιστει ο λαιμός μου καλύτερα ώστε να μπορέσει να μου ρουφίξει το αίμα. Και ρε παιδιά τι γίνεται εκείνη την ώρα; Δεν θα το πιστέψετε. Στην πραγματικότητα είχα πάει στην άκρη του κρεβατιού και παραλίγο να έπεφτα. Εκείνη την ώρα μπήκε η μάνα μου στο δωμάτιο και είδε ότι είχα πάει στην άκρη του κρεβατιού και ότι είμουν έτοιμος να πέσω. Όπως ο βρυκόλακας στο όνειρο πήγε να με ακουμπήσει στον ώμο, έτσι και η μάνα μου πήγε να με σκουντήξει στον ώμο ώστε να ξυπνήσω και να μου πει να μπω ποιό μέσα στο κρεβάτι.

 

Λοιπόν, βλέπω στο όνειρο τον βρυκόλακα να με ακουμπάει στον ώμο και ταυτόχρονα νιώθω και στην πραγματικότητα κάποιο χέρι να με ακουμπάει επίσης στον ώμο. Όπως καταλαβαίνετε πετάχτηκα κυριολεκτικά μέχρι το ταβάνι από την τρομάρα μου. Παράληλα χτύπησα το κεφάλι μου και στο ξύλο του κρεβατιού (είχα ένα ξύλινο τότες) και έγινε μεγάλο σημάδι (στο ξύλο, όχι στο κεφάλι μου). Από τότες έχω πει στην μάνα μου να μην με ενοχλεί όταν κοιμάμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δεν ειναι ονειρα!!!!!

Ειναι προφητειες!!!!

Φτανει η μερα της κρισης!!!!!

Φυλαχτειτε....

Παρτε μια γκομενα μαζι... Νερο και φαγητο και κλειστητε σε κανενα υπογειο δωματιο για να προφηλαχτειτε.!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Ο λιακοπουλος ξερει...

 

Ζουν αναμεσα μας!!!!!!!

 

Οι Ελ ζουνε.....

Οι νεφελιμ ζουνε....

Οι ανουνακι ζουνε......

 

Αλλα μην στεναχωριεστε...

Η χρυση αυγη μπηκε στην βουλη!!!

Αμα μπουνε παρανομα στην Ελλαδα θα τους πανε στα σημεια συγκεντρωσης!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι ονειρα!!!!!

Ειναι προφητειες!!!!

Φτανει η μερα της κρισης!!!!!

Φυλαχτειτε....

Παρτε μια γκομενα μαζι... Νερο και φαγητο και κλειστητε σε κανενα υπογειο δωματιο για να προφηλαχτειτε.!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Ο λιακοπουλος ξερει...

 

Ζουν αναμεσα μας!!!!!!!

 

Οι Ελ ζουνε.....

Οι νεφελιμ ζουνε....

Οι ανουνακι ζουνε......

 

Αλλα μην στεναχωριεστε...

Η χρυση αυγη μπηκε στην βουλη!!!

Αμα μπουνε παρανομα στην Ελλαδα θα τους πανε στα σημεια συγκεντρωσης!!!!!

χαχαχαχαχαχ καλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω κοιμομουνα μαζι με την κοπελα μου και ονειρευτικα οτι το εκανα μαζι με αλλες δυο και ξυπνησα με ενα χαμογελο και με ρωταει τι ονειρο ειδες και της ειπα ..οτι ειχα βρει μια τσαντα με λεφτα και ετοιμαζομασταν να παμε ταξιδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και δεν ηθελα να το πω θα το πω.πριν χρονια 10 περιπου ειχα δει ενα ονειρο καπως προφητικο..Ειχα ακουσει στις ειδησεις πως ερχοταν το τελος του κοσμου.φυσικα ειχα πανικοβληθει και βγηκα μια βολτα στη παραλια της θεσσαλονικης για να ηρεμησω.εκεινη την ωρα ειδα τα κυμματα να γινονται κοκκινα και να σχηματιζουν μια μεγαλη παλλιροια..

Μετα βρεθηκα παλι στο σπιτι και ειχα ακουσει αυτη τη φορα τους επιστημονες να λενε πως τελικα δεν θα συμβει η καταστροφη και εγινε λαθος.εκεινη την ωρα ενιωσα μια τεραααααααστια ανακουφιση.

ΠΟΥ ηταν ομως το creepy στοιχειὸ;λιγες μερες μετα το ονειρο ειδα στις ειδησεις να λενε πως ανακαλυφθηκε ενας μετεωρητης που ηταν σε τροχια με τη γη και μπορει να τη χτυπουσε..χαφνικα τα χασα.Μετα ομως απο ωρες ακοσα να λενε στη τβ πως ο μετεωριτης δεν αποτελει κυνδινο πλεον αλλα αν περνουσε μετα απο 7 ωρες θα μας χτυπουσε :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και δεν ηθελα να το πω θα το πω.πριν χρονια 10 περιπου ειχα δει ενα ονειρο καπως προφητικο..Ειχα ακουσει στις ειδησεις πως ερχοταν το τελος του κοσμου.φυσικα ειχα πανικοβληθει και βγηκα μια βολτα στη παραλια της θεσσαλονικης για να ηρεμησω.εκεινη την ωρα ειδα τα κυμματα να γινονται κοκκινα και να σχηματιζουν μια μεγαλη παλλιροια..

Μετα βρεθηκα παλι στο σπιτι και ειχα ακουσει αυτη τη φορα τους επιστημονες να λενε πως τελικα δεν θα συμβει η καταστροφη και εγινε λαθος.εκεινη την ωρα ενιωσα μια τεραααααααστια ανακουφιση.

ΠΟΥ ηταν ομως το creepy στοιχειὸ;λιγες μερες μετα το ονειρο ειδα στις ειδησεις να λενε πως ανακαλυφθηκε ενας μετεωρητης που ηταν σε τροχια με τη γη και μπορει να τη χτυπουσε..χαφνικα τα χασα.Μετα ομως απο ωρες ακοσα να λενε στη τβ πως ο μετεωριτης δεν αποτελει κυνδινο πλεον αλλα αν περνουσε μετα απο 7 ωρες θα μας χτυπουσε :shock:

 

Πολύ αποκάλυψη διαβάζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...