Προς το περιεχόμενο

Gaming pc fraps,και video editing 1200-1600 ευρώ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

α) δεν με κατάλαβες μάλλον εγώ δεν μίλησα καν για Trim εγώ είπα ότι επειδή υπάρχουν 2 διαφορετικοί controler τον έναν μπορείς να τον έχεις σε Ahci mode για τον SSD η οτιδήποτε άλλο,και τον άλλον σε raid mode.

β) Με όποιον και να τα έχεις μην το αποδομεις και εσύ δεν υπάρχει κανένας λόγος να θρέφουμε το τέρας..

 

 

Έτσι είναι όπως τα λες σε αυτή την περίπτωση λοιπόν μπορείς να πέσεις σε μια πολύ πιο οικονομική κάρτα και μόλις γίνει συμφέρουσα αγορά η 690 την χτυπάς που θα είναι κ τεράστια η διαφορά.

Βασικά μπορώ να περιμένω γενικά αλλά για πόσο χρόνο μιλάμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Βασικά μπορώ να περιμένω γενικά αλλά για πόσο χρόνο μιλάμε;

Το θέμα δεν είναι πότε θα είναι διαθέσιμη το θέμα είναι να συμφέρει κιόλας γιατί αν είναι να δώσεις ένα 1000ρικο για κάρτα πάρα είναι υπερβολικό δεν νομίζεις ? γι'αυτο σου είπα μπορείς να πας σε φτηνότερη που να σε καλύψει μέχρι να συμβεί όλο αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα δεν είναι πότε θα είναι διαθέσιμη το θέμα είναι να συμφέρει κιόλας γιατί αν είναι να δώσεις ένα 1000ρικο για κάρτα πάρα είναι υπερβολικό δεν νομίζεις ? γι'αυτο σου είπα μπορείς να πας σε φτηνότερη που να σε καλύψει μέχρι να συμβεί όλο αυτό.

ναι έχεις δίκιο,βασικά η επιλογή μου θα είναι μάλον η 670 απλά μπορείς να μου πεις η mobo που προτείνεις πως διαφέρει από εκείνη που προτείνει ο Δεινόσαυρος,θέλω να πω oc μάλον δεν θα κάνω,απλά χρειάζομαι καλές επιδόσεις σε gaming και εγγραφή και γρήγορο render.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι έχεις δίκιο,βασικά η επιλογή μου θα είναι μάλον η 670 απλά μπορείς να μου πεις η mobo που προτείνεις πως διαφέρει από εκείνη που προτείνει ο Δεινόσαυρος,θέλω να πω oc μάλον δεν θα κάνω,απλά χρειάζομαι καλές επιδόσεις σε gaming και εγγραφή και γρήγορο render.

 

Το έγραψα πιο πάνω αλλά μπορείς να κάνεις κ ένα compare στην Asus ανάμεσα στις 2 η και σε μια τρίτη και να βρεις ακριβώς τις διαφορές.. αν όλο αυτό θέλεις να το κάνεις σε home επίπεδο είσαι μια χαρά.αν θέλεις να το κάνεις σε πιο επαγγελματικά projects τότε θα χρειαστείς τις έξτρα δυνατότητες.

Εγω επειδή είμαι ανήσυχος και βαριέμαι εύκολα αυτές οι έξτρα δυνατότητες με βοηθάνε να ανοίγω και άλλα μέτωπα κάθε φορά γι'αυτο έχω μια "επιρρέπεια στα καλά k φορτωμένα mobos π.χ για εμένα θα πήγαινα ακόμα πιο ψηλά αλλά αυτό είναι προσωπική επιλογή.το σίγουρο είναι ότι αυτό που ξεψαχνίζω πραγματικά κ μου τρώει μέρες μέχρι να αποφασίσω όταν φτιάχνω δικό μου υπολογιστή είναι το mobo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έγραψα πιο πάνω αλλά μπορείς να κάνεις κ ένα compare στην Asus ανάμεσα στις 2 η και σε μια τρίτη και να βρεις ακριβώς τις διαφορές.. αν όλο αυτό θέλεις να το κάνεις σε home επίπεδο είσαι μια χαρά.αν θέλεις να το κάνεις σε πιο επαγγελματικά projects τότε θα χρειαστείς τις έξτρα δυνατότητες.

Εγω επειδή είμαι ανήσυχος και βαριέμαι εύκολα αυτές οι έξτρα δυνατότητες με βοηθάνε να ανοίγω και άλλα μέτωπα κάθε φορά γι'αυτο έχω μια "επιρρέπεια στα καλά k φορτωμένα mobos π.χ για εμένα θα πήγαινα ακόμα πιο ψηλά αλλά αυτό είναι προσωπική επιλογή.το σίγουρο είναι ότι αυτό που ξεψαχνίζω πραγματικά κ μου τρώει μέρες μέχρι να αποφασίσω όταν φτιάχνω δικό μου υπολογιστή είναι το mobo.

 

λοιπόν επειδή έχω ηχιάκια 5.1 και μάλον θα πάω για 7.1 δεν θέλω extra κάρτα ήχου ούτως η άλλος,θα προτιμίσω την δικία σου.

 

Λοιπόν αυτή είναι η τελική επιλογή μου αν εξαιρέσεις την θήκη,ίσως βάλω και ψύκτρα CPU που λες.

 

Intel core i7 3770 288E

Kingston 8GB HyperX 1600 62E

ASUS GTX 670 -DC2-2GD5 2GB 386E

Corsair Graphite 600T 170E

Corsair Enthusiast Series TX850 V2 126E

ASUS P8Z77 -V LE 155E

 

Σ 1187Ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ψήκτρα είναι φτηνή και μόνο καλό κάνει..

Μια χαρά το έκανες γιατί έχει κ μεγάλη σημασία να βάλεις κ την δική σου πινελιά κ περίσσεψαν κ χρήματα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι την ψυκτρα βαλ την.Κι εγω πηρα προσφατα PC και δεν αντεξα την stock ψυκτρα στα παιχνιδια.... :rolleyes: και σε δυο βδομαδες την αλλαξα ^_^.Και ειδικα αφου βαζεις ivy μπορει να δουλευει και οταν δεν κανεις τιποτα σε πιο υψηλες στροφες και να σε ζαλιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι την ψυκτρα βαλ την.Κι εγω πηρα προσφατα PC και δεν αντεξα την stock ψυκτρα στα παιχνιδια.... :rolleyes: και σε δυο βδομαδες την αλλαξα ^_^.Και ειδικα αφου βαζεις ivy μπορει να δουλευει και οταν δεν κανεις τιποτα σε πιο υψηλες στροφες και να σε ζαλιζει

 

κάτι ακόμη που είδα τώρα ,ποια είναι η διαφορά intel core i7 3770 και i7 3770k ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο 3770Κ ειναι ξεκλειδωτος και μπορεις να τον ανεβασεις σε Ghz.Και αφου βαζεις τετοια μητρικη σου λεω να βαλεις τον Κ.Τωρα αμα δεν εχεις σκοπο να κανεις παλι τον Κ να βαλεις. :rolleyes:.Πλακα κανω.Ειναι 35 ευρω διαφορα.Απλα σκεψου το κι αυτο.Κι αμα βαλεις ψυκτρα μπορει να τον κανεις κι ενα ελαφρυ o/c.Χωρις ψυκτρα δεν ξερω αν αντεχουν οι ivy γιατι ειναι πιο ζεστοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο 3770Κ ειναι ξεκλειδωτος και μπορεις να τον ανεβασεις σε Ghz.Και αφου βαζεις τετοια μητρικη σου λεω να βαλεις τον Κ.Τωρα αμα δεν εχεις σκοπο να κανεις παλι τον Κ να βαλεις. :rolleyes:.Πλακα κανω.Ειναι 35 ευρω διαφορα.Απλα σκεψου το κι αυτο.Κι αμα βαλεις ψυκτρα μπορει να τον κανεις κι ενα ελαφρυ o/c.Χωρις ψυκτρα δεν ξερω αν αντεχουν οι ivy γιατι ειναι πιο ζεστοι

 

ωραία ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι είδα οι διαφορές είναι μικρές και δεν νομίζω να είναι εμφανείς σε επίπεδο gaming ή κάνω λάθος; τώρα σαν τιμή διαφέρουν γύρω στα 50 ευρώ.

 

Eίναι τόσο μικρές που καθιστούν την 680 σχεδόν περιττή αγορα. Εγω θα έδινα το 50αρικο και θα έπαιρνα την 680. Αλλά δεν το θεωρώ σωστό για να σου το προτείνω με βάση τα αντικειμενικά στοιχεία.

 

@Michaels V2: α) σε ισχύ είναι σχεδόν ισοδύναμα β) αυτο που πρότεινα είμαι modular γ) έχει 5 χρόνια εγγύηση έναντι τριών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα. Πρόταση:

 

 

 

190

+1

Αντι να πας σε αυτην και αφοσον ψαχνεις και το τελευταιο fps τοτε πας εδω! http://www.skroutz.gr/s/332306/Gigabyte-GeForce-GTX590-3GB.html

και ανεβενεις λιγο στο τροφοδοτικο αμα θες για ανεση :)

σε κανα ΤΧ850 ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα σου προτεινα μονο να παρεις κουτι το coolermaster haf x!ανωτερο απο 600τ

 

δεινοσαυρε:μα ποιος μιλησε για ισχυ?εστω και λιγο η 680 ειναι καλυτερη,..

το τροφοδοτικο σε τοσο ποιοτητικα κουτια δεν εχει σημασια αν ειναι Modular!ολα μπορεις να τα 'κρυψεις'!για την εγγυηση τα τροφοδοτικα 'μαρκας' δεν νομιζω να εχουν προβλημα να πανε για πολλαααα χρονια !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1

Αντι να πας σε αυτην και αφοσον ψαχνεις και το τελευταιο fps τοτε πας εδω! http://www.skroutz.gr/s/332306/Gigabyte-GeForce-GTX590-3GB.html

και ανεβενεις λιγο στο τροφοδοτικο αμα θες για ανεση :)

σε κανα ΤΧ850 ;)

 

 

Χοιρινή ή ...μοσχαρίσια? :P :P

 

steak-6675.jpg

 

εγω θα σου προτεινα μονο να παρεις κουτι το coolermaster haf x!ανωτερο απο 600τ

 

δεινοσαυρε:μα ποιος μιλησε για ισχυ?εστω και λιγο η 680 ειναι καλυτερη,..

το τροφοδοτικο σε τοσο ποιοτητικα κουτια δεν εχει σημασια αν ειναι Modular!ολα μπορεις να τα 'κρυψεις'!για την εγγυηση τα τροφοδοτικα 'μαρκας' δεν νομιζω να εχουν προβλημα να πανε για πολλαααα χρονια !

 

Για ισχύ του τροφοδοτικού μιλούσα, όχι της κάρτας. Πάντα παίζει ρόλο η εγγύηση (ειδικά όταν είναι σχεδόν διπλάσια) και γενικά να ξέρεις ότι η σειρά tx ειναι καλύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...