Προς το περιεχόμενο

Gaming pc fraps,και video editing 1200-1600 ευρώ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εννοειται οτι ειναι καλυτερη η tx αλλα εγω μιλησα για τα watt παρολα αυτα συμφωνουμε καπως B)

 

Να πω ότι είσαι καινούριος, οκ. Αλλά τόσο καιρό ρε Μιχάλη διαβάζεις και ποστάρεις και ασχολείσαι ακόμα με τα watt?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα με ενδιεφεραν και τα watt αν αγοραζα Psu...αντι για 600 ενα 750 με τα ιδια λεφτα

 

Αν σου υπεραρκούσαν και τα λιγότερα, κακώς. Περισσότερο θα σε ενδιέφερε η ποιότητα της σειράς, η εγγύηση κτλ. Και στην συγκεκριμένη περίπτωση μιλάμε για 650 με 700 όχι γι αυτό που λες. Δεν υπάρχει λόγος να το συνεχίζουμε και να χαλάμε το θέμα, νομιζω εξηγήθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χοιρινή ή ...μοσχαρίσια? :P :P

 

steak-6675.jpg

 

 

 

Για ισχύ του τροφοδοτικού μιλούσα, όχι της κάρτας. Πάντα παίζει ρόλο η εγγύηση (ειδικά όταν είναι σχεδόν διπλάσια) και γενικά να ξέρεις ότι η σειρά tx ειναι καλύτερη.

χαχαχα....παντως οτι και να λεμε η Gtx590 αυτην την στιγμη ειναι απιστευτη ...και ειχε παρει το ματι μου στις αγγελιες που την εδινε 300 ευρω και δν την προλαβααα !παντως απο εμενα +1 στην 590! απλα απιστευτη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν σου υπεραρκούσαν και τα λιγότερα' date=' κακώς. Περισσότερο θα σε ενδιέφερε η ποιότητα της σειράς, η εγγύηση κτλ. Και στην συγκεκριμένη περίπτωση μιλάμε για 650 με 700 όχι γι αυτό που λες. Δεν υπάρχει λόγος να το συνεχίζουμε και να χαλάμε το θέμα, νομιζω εξηγήθηκε.[/quote']

 

Αν και μεσα στις ακρες συμφωνω μαζι σου στην συγκεκριμενη περιπτωση. Το γεγονος οτι ΕΣΥ εξηγησες ενα οποιοδηποτε θεμα δεν σημαινει οτι και το θεμα εξηγηθηκε γενικως... παντα μπορει να υπαρξει ο αντιλογος!

 

Το να απαντας μονιμως με ενα υφος μονο εγω εχω δικιο και κανενας αλλος δεν ειναι και τοσο θετικο γενικοτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, επειδή δεν είδα κάποιον αντίλογο είπα να αυτοσυγκρατηθώ και να σταματήσει στο βαθμό που με αφορά το hijacking στο θέμα του ts. Δεν νομίζω να διαφωνείς και μ αυτό.

 

Το να απαντας μονιμως με ενα υφος μονο εγω εχω δικιο και κανενας αλλος δεν ειναι και τοσο θετικο γενικοτερα!

 

Εντιτ είναι μάλλον αυτό. Σωστό αυτό που λες, θα το λαβω υπόψιν γενικά γιατί στην παρούσα δεν ίσχυε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε' date=' επειδή δεν είδα κάποιον αντίλογο είπα να αυτοσυγκρατηθώ και να σταματήσει στο βαθμό που με αφορά το hijacking στο θέμα του ts. Δεν νομίζω να διαφωνείς και μ αυτό.[/quote']

 

Αμα ηταν ετσι θα επρεπε να γραψεις δεν υπαρχει λογος να συναχισω να χαλαω και οχι να συνεχιζουμε να χαλαμε!

 

 

Εντιτ είναι μάλλον αυτό. Σωστό αυτό που λες' date=' θα το λαβω υπόψιν γενικά γιατί στην παρούσα δεν ίσχυε.[/quote']

 

Εδω θα ειμαι και θα σε παρακολουθω! :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου υπεραρκούσαν και τα λιγότερα, κακώς. Περισσότερο θα σε ενδιέφερε η ποιότητα της σειράς, η εγγύηση κτλ. Και στην συγκεκριμένη περίπτωση μιλάμε για 650 με 700 όχι γι αυτό που λες. Δεν υπάρχει λόγος να το συνεχίζουμε και να χαλάμε το θέμα, νομιζω εξηγήθηκε.

 

τελικα πιο psu να βάλω; corsair enthusiast series tx850 v2

 

ή αυτό που μου πρότεινες αρχικά;

 

Έχουν μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση ρεύματος;για SLI δεν πρόκειται να πάω κάνα oc ίσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μπερδεύεσαι η σύγκριση ήταν μεταξύ των 2 πρώτων 650 - 700 αν έχει 3 χρόνια παραπάνω εγγύηση λοιπόν η σειρά TX πας σε όποιο ΤΧ από 650W και πάνω θέλεις.τα 650W είναι υπεραρκετά για μια κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εγω το προτεινα για SLI μια και το ΤΧ850 εχει 5 χρονια εγγυηση και ειναι 20 ευρω ακριβοτερο.Αν δεν προκειται να κανεις δεν υπαρχει λογος να βαλεις μεγαλυτερο απο 650 αφου οι καρτες οσο πανε ζηταν λιγοτερα Watt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εγω το προτεινα για SLI μια και το ΤΧ850 εχει 5 χρονια εγγυηση και ειναι 20 ευρω ακριβοτερο.Αν δεν προκειται να κανεις δεν υπαρχει λογος να βαλεις μεγαλυτερο απο 650 αφου οι καρτες οσο πανε ζηταν λιγοτερα Watt

 

Λοιπόν έχω την τελική σύνθεση μπορείς να μου πεις αν είναι όλα κομπλέ για να την παραγγείλω;

 

CPU:Intel Core i7 3770K

RAM:Kingston 8GB HyperX t1 1600 Mhz

GPU:Asus Gtx 670 -DC2-2GD5 2GB

CASE:Corsair Graphite Series 600T

MOBO:Asus P8Z77 -V LE

CPU cooler:Xigmatek Loki

PSU:Corsair Professional HX650W (γιατί δεν θα βάλω 2η κάρτα και έχει 7 χρόνια εγγύηση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...