Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμος ο Chrome 19 με δυνατότητα συγχρονισμού ανοιχτών καρτελών


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως, εδώ και μερικές εβδομάδες, ξαναγύρισα σε firefox. Τα τελευταία 3 χρόνια που χρησιμοποιούσα Chrome ήμουν γενικά ευχαριστημένος με κυριότερα πλεονεκτήματα το συγχρονισμό των bookmarks-addons σε όλους τους υπολογιστές και την ταχύτητά του. Το τελευταίο 6/μηνο όμως με έχει προβληματίσει: βαρύς και δυσκίνητος, καθυστερεί υπερβολικά το πρώτο άνοιγμα... Πλέον δε έβρισκα λόγο να μην ξαναγυρίσω στην παλιά μου αγάπη, την αλεπουδίτσα.

 

υποθετω χρησιμοποιεις ccleaner και κανεις αραια και που "εκκαθαριση δεδομενων περιηγησης" απο το μενου

 

πριν 3 μερες ειπα να γυρισω και εγω αλεπου,ψαχτηκα εβαλα τα αντ ον μου αλλα απογοητευτηκα,μεγαλη η διαφορα υπερ του chrome ακομα και με περισσοτερα add ons φορτωμενος

 

ps εδω και λιγο καιρο εχω και προβληματα συγχρονισμου δεδομενων μεταξυ δυο διαφορετικων πισι με chrome

 

ελπιζω να μην χρειαστει να δοκιμασω και opera

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξερω τι γινεται αλλα στις τελευταιες εκδοσεις τον εχουν χεσει τον chrome! Σε μηχανημα με 4gb ram απλα δεν παλευεται.. με αρχικη χρηση μνημης γυρω στο 30% με το που ανοιγεις 2 - 3 καρτελες απο το πουθενα βρισκεσαι στο 85% και το μηχανημα σερνεται. Κριμα διοτι ηταν ενας πολυ καλος φυλλομετρητης!

Και το χειροτερο ολων ειναι οτι και o firefox στα ιδια σκατα ειναι... αντε ισως λιγο καλυτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω πρόσφατα το γύρισα σε firefox...Δεν άντεξα άλλο τα απαράδεκτα κολλήματα του chrome...

 

δεν σου φαινεται αργος? και στο ξεκινημα και στην σχεδιαση των σελιδων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγώ κανένα πρόβλημα με τον Firefox

Η είδηση για νέα έκδοση του Chrome είναι ίδια με είδηση για ένα νέο βίντεο που ανέβηκε στο YouTube,ασήμαντη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα αυτο που μου κανει τελευταια ειναι οτι μολις κλεινω μια καρτελα καθυστερει λιγο να την κλεισει.

Σας το κανει κι εσας ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα αυτο που μου κανει τελευταια ειναι οτι μολις κλεινω μια καρτελα καθυστερει λιγο να την κλεισει.

Σας το κανει κι εσας ?

 

ναι

 

απο οτι εχω καταλαβει ειναι πολυ dependent απο την adsl,οταν δλδ η συνδεση ειναι οκ παει σφαιρα

 

αμα η συνδεση εχει καποιο προβλημα πηδιεται και ο chrome

 

καταλαβες τι δεδομενα θα στελνουν καθε λιγο και λιγακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω χρησιμοποιούσα firefox για χρόνια αλλά εδώ και 4 μηνες χρησιμοποιώ μόνο Chrome και είμαι υπερευχαριστημένος. Σφαιράτος, δεν έχει κολλήσει ποτέ και με 4gb ram με 10 καρτέλες αντε να πάει στο 55%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σοβαρα τωρα ποσα σου δινουν?

 

τιποτα δεν μου δινουν.

Η Mozilla ειναι ενας μη κερδοσκοπικος οργανισμος ο οποιος στηριζει και προωθει το ελευθερο και ανοιχτο ιντερνετ για ολους.

Αυτο αρκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι σε macbook pro με ssd όλα καλά και σφαιράτα.

 

Kι εγω εχω SSD τουρμπατο και συστημα σφαιρατο αλλα τελευταια μου το κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...