Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft παρουσιάζει συγκεντρωτικά τις αλλαγές στο γραφικό περιβάλλον των Windows 8


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικα πηγα να γραψω κ εγω την αποψη μου αλλα ειναι ταυτοσημη με τους περισσοτερους.

ΟΚ καλοδεχουμενες καποιες απο τις αλλαγες under the hood ή κατι μικροβελτιωσεις απο εδω κ απο εκει πχ στο task manager

αλλα η συνολικη εικονα ειναι απαραδεκτη. Υπαρχει λογος που η apple που μεσουρανει στη πρωτοπορια αλλα πιο σημαντικο

που θα κανει μια κινηση αλλα θα ειναι η σοφοτερη ολων των ανταγωνιστων της βλεπε tablets smartphones mp3 player

επελεξε 2 διαφορετικα λειτουργικα για iphone,ipad και αλλο για τα laptops k mac.

 

Η μεγαλυτερη αποτυχια των 8 είναι οτι θελαν να δεσουν το OS κινητου με το OS του PC. ΚΑΝΕ 2 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ και καντες να συνεργαζονται μεταξυ τους. αλλα έως εκει. Αυτοι καναν το αντιθετο . Δεσαν σε μια έκδοση 2 ασχετα λειτουργικα με αποτελεσμα

οι εφαρμογες σε μετρο να μη παιζουν σε desktop και αντιστροφα. Το χειροτερο ειναι οτι καθε μερικα δευτερολεπτα θα πρεπει να κανεις jump απο desktop σε metro γιατι απλα θες να πατησεις στο start. ΠΟΣΟ ΓΕΛΙΟΙ ΕΙΝΑΙ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 138
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εγω που τα δοκιμασα μ αρεσαν αλλα εμενα με εβγαλε ενα πρωβλημμα οτι δεν εβλεπε την σιντιερα

 

τωρα οσο αφορα την εμφανιση μου φανηκαν πολυ απλα σε στυλ παλια windows οπως λεει και ο φιλος πιο πανω αλλα σαν λογισμικο ειναι γρηγορο, να λεμε την αληθεια τωρα πιστευω στην κανονικη εκδοση να τα δουμε διαφορετικα και πιο καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"it's designed to be touchscreen"

Χαχαχαχα

Απο δω και πέρα θα παίρνουμε πανάκια καθαρισμού οθόνης με το κιλό.

 

Και φαντάσου εκείνη τη στιγμή που γυρνάς στο σπίτι και βλέπεις το 5χρονο

πιτσιρίκι σου,να ασχολείται με την νέα touch screen που μόλις χθες αγόρασες.

:fear::fear::fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έχει φάει μερέντα με τα χέρια. :X

Οntopic, Δεν βρίσκω λόγο να είναι unified τα πάντα. Όπως γράφτηκε και πιο πάνω, άλλο το smartphone, άλλο το pc, άλλο το xbox.

Τα πέρασα σε vmware και παρόλο που είπα οτι δεν θα το ξηλώσω και θα το παλέψω, πάνω απο μια μέρα δεν άντεξα.

Άποψη μου φυσικα το παραπάνω.

@tritonas00 φαντάσου να ξυπνήσεις μια ωραία μέρα και να έχει μπει παντού unity :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@tritonas00 φαντάσου να ξυπνήσεις μια ωραία μέρα και να έχει μπει παντού unity :P

 

low level format, καθαρισμα mbr με dd και απολυμανση - αγιασμος του δωματιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ MS σημερα μωλις εχασες ενα subscriber σου!!!Mac OS απο σήμερα!!!Σε ειχα πολυ πιο πανω απο την Apple αλλα τωρα με αυτα που βλεπω εισαι πολυ χαμηλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο πρόβλημα που έχω εγώ μέχρι στιγμής είναι ότι αρκούν ακόμη να βγούνε. Κατά τα άλλα, αν είναι τελικά τόσο χάλια, big f*ckin deal, ξαναπερνάω τα 7. Αλλά πραγματικά δεν πιστεύω ότι θα γίνει αυτό. Για την ακρίβεια πιστεύω ακριβώς το αντίθετο και είμαι πολύ αισιόδοξος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδικα καθομαστε και προσπαθουμε να τους εξηγησουμε τα αυτονοητα!

Οι περισσοτεροι εχουν δει μερικα βιντεο και μερικα screenshots και νομιζουν οτι εχουν μια ολοκληρομενη εικονα του win8!

Εδω πασχιζω ολη μερα να τους εξηγω οτι το γραφικο περιβαλλο του desktop ui 8,ειναι το ιδιο με του 7 και συνεχιζουν να βγαινουν και να ωριονται οτι ειναι χαλια το γρ. περιβαλλον του 8 σε σχεση με το 7 και οτι δε επρεπε να φυγει το aero(κατι που δεν υφησταται)!

Ειλικρινα ποσο μπουφος(συγνωμη για το χαρακτηρισμο) πρεπει να εισαι,για να πιστευεις οτι τα windows7 ειναι πιο παραγωγικο περιβαλλον απο το desktop ui του 8,που ειναι ουσιαστικα η βελτιωμενη,κατα πολυ,εκδοση των win7!

 

Κανενας μα κανενας,δε θα μπει στην διαδικασια να γυρισει απο τα win8 στα win7,οπως εγινε με τα vista και τα xp!Απλα ακουμε,παπαρολογιες του αερα,απο ανθρωπους που δε τα δοκιμασαν,ουτε για μια εβδομαδα,για να δουνε πως δουλευουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Εμενα με βολευει. Τα περισσοτερα προγραμματα πλεον για το νεο γουιν 8 εουν τετοιο σεδιασμο ωστε να μην χρειαστει να παει το ποντικι σου εκει.

 

2. Τα τεραστια κουμπια ειναι θεμα γουστου, επισης μου αρεσουν.

 

3. Δεν καταναλωνει πολλους πορους, δεν ειναι ασταθες και ειναι πολυ ευχρηστα.

 

4. Τα εχεις δοκιμασει η τα ειδες σε βιντεο και εσυ; No offense.

 

Ακόμα δεν τα έχω δοκιμάσει μόνο από το βίντεο τα έχω δει :X.

Σίγουρα όμως θα τα δοκιμάσω όταν βγουν όπως έχω κάνει σε όλες τις εκδόσεις των windows :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν adroid sandwich 4.03+ ειναι!

αν η τελική έκδοση τους είναι ετσι ισως καταφερουν να τα κανουν να ειναι χειρότερα και απο vista!:S

κριμα που κυριαρχη η διαφημηση κ η εμπορευματοποίηση, εναντι της εξέλιξης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

low level format, καθαρισμα mbr με dd και απολυμανση - αγιασμος του δωματιου.

Άσχετο αλλά το 2D τα σπάει,χωρίς φρου φρου κι αρώματα,γρήγορο και ταχύτατο,δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο κράξιμο,βέβαια ότι βγάζει η Κανόνικαλ το κράζετε αλλά τες πα :P

 

Για τα 8 τώρα

NewBitmapImage-1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτορα μπουφος εισαι τι ηλικια εχεις 15 εσυ πασχιζεις να μας εξηγησεις ποιος εισαι βρε αντε το μπαουλο.

 

1.ειναι τεστ τα 8 ας μη κατηγορουμε κατι που δεν εχει βγει ακομη.

2.ολοι λετε για τρυπια windows ναι γιατι ειναι στο 90% pc σε ολο το κοσμο,εκει ειναι το κερδος αν ηταν τα mac 90%

τι θα γινοτανε....αν κ τελευταια κατι trojan ....

3.δημοκρατια εχουμε οποιος θελει win βαζει οποιος θελει linux h mac βαζει τι ειναι καλο ο καθενα μας κρινει οχι στο μεσαιωνα στη πυρα το ενα καλο το αλλο κ ειδικα αν δε εχουμε δοκιμασει αυτο που κατηγορουμε.

4.τα λινουχ παλια λεγανε τρεχουν σε παλια pc τωρα ισχυει με τι νεες διανομες μεχρι κ το pyppy linux 531

το εβαλα σε pentium 2.6 1gb ram k με τα xp δε ειδα τεραστια διαφορα ειδικα στο βιντεο του youtube το ιδιο θεμα επεξεργαστη,τα mac 3 φιλοι πηρανε κ δε τους βολεψε καθολου δε σημαινει οτι δε ειναι καλο ,ολα τα λειτουργικα θελουν ισχυρες cpu μεχρι κ τα κινητα 4 πυρηνες βαλανε.

5. σε καποιους αρεσει το merto ton win8 σε καποιους οχι με το λινκ που εδωσα εχεις κ τις 2 επιλογες ενα κλικ ειναι

(HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer,διπλο κλικ RPEnabled- κανε το 0) , η αισθητικη στο καθενα απο εμας ειναι διαφορετικη ,οσοι εχουν w7 δε χρειαζεται να πανε στα 8 η αποψη μου.

6.ειμαι φαν τις microsoft για πολλους λογους ,(καθε χρονα τα σκαμε για κινητο 400 500 ε με χαλια δυστηχως λειτουργικο adroid που εχω μετριο 2 cpu k 1gb ram ...,iphone μονο με jailbrake kati kanei k χωρις flash, wim7.5 mango αδιαφορο,εμενα μου αρεσαν τα wimo 6.5 se κινητα γουστα ειναι αυτα εχω ενα htc hd2 k lg 2x k aple 3gs eixa k gia 1 μηνα wim7.5 δε εχω ξετρελαθει με κανενα..) pc δε αγοραζουμε καθε 4 χρονια; το λειτουργικο ειναι μεσα απο 350ε λαπτοπ μεχρι οσο γουσταρει η καρδια σου,παρε mac με 350 ε ουτε μεταχειρησμενο.

7.εκανε λαθος(μικροσοφτ) με τα vista αμεσως το αναγνωρισε ουτε χρονο δε βγαλανε,αφου ειναι καλυτερα τα mac γιατι ολοι εχουν windows θα ελεγε... ο δικηγορος του διαβολου..

και αλλα πολλα next time.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να καταλαβω μερικοι γκρινιαζεται εδω μεσα λες και κατι θα βγαλετε απο ολο αυτο.

Σας φταιει η ms επειδη παρουσιαζει μια καινουργια εκδοση των win που ειναι απλοικη και ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ αυτο σημενει οτι δινει προτεραιοτητα στον Αμερικανο που του αρεσει αυτη η απλοτητα του λειτουργικου και ειναι ΠΟΛΥΕΘΝΙΚΗ εταιρια που σημενει οτι δεν εκατσε στην τυχη και εβγαλε ετσι ολο αυτο που λεγετε win 8.

Γρινιαζατε επειδη ειχε δυσκολο interface για να βρειτε κατι,τωρα στα πεταει ολα στην μουρη παλι γκρινιαζεις.ΕΛΕΟΣ

Αν το εβγαζε η apple θα λεγατε "ουαααου" "θεικο" "πανεμορφο" μονο αυτη εχει το Innovation.Αλλα σου εχω νεα η ms ειναι σοβαρη εταιρια που εχει ηγετικη θεση στα λειτουργικα κ προσπαθει να βγαζει ενα λειτουργικο το οποιο θα τις κραταει το 85% στα home computers παγκοσμιος οποτε δεν την ενδιαφερει αν εσενα δεν σου αρεσει το metro ui δεν μπορει να κατσει να φτιαξει για σενα ελληνα μια εκδοση του στυλ ΛαικοΚαγκοριζοΧιπχοπΡαπ με γραμματα νεον και tribal.

Θεωρω οτι οι περρισοτεροι που γκρινιαζετε δεν το εχετε ψαξει καθολου το θεμα και απλα επειδη λεγετε ms το κανετε δεν σταματατε.

Εφοσον ολοι εσεις εδω μεσα ειστε "καλλιτεχνικοι διευθυντες" "μανατζερ πολυεθνικων αλλα γμτ ζω στην ελλαδα" γιατι δεν στελνετε τα βιογραφικα σας εκει να την καλιτερεψετε σαν εταιρια.

Αλλα ξεχασα ειστε τοσο ανωτεροι που εχετε apple προιοντα και δεν μπορειτε στην δευτερατζα δεν εχει το innovation η ms και σας χαλαει το απιστευτο μιαλο που κουβαλατε χωρις βεβαια να εχετε την κριτικη σκεψη που χρειαζεται το πραγμα.

Αλλα σας εχω νεα η apple χεστηκε για σας τα λεφτα σας θελει και αυτο το καταφερνει με το αθλιο λειτουργικο της και το osx και το ios.

Δεν ειμαι ms fanboy απλα την βρισκω ποιο σωστη την ms γιατι εχω υπολογιστη τουμπανο που πεζει τα παντα αν σας λεει κατι το direct x και ολα τα παρεμφερη που σου προσφερει το εν λογω λειτουργικο win

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...