Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft παρουσιάζει συγκεντρωτικά τις αλλαγές στο γραφικό περιβάλλον των Windows 8


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

εκτορα μπουφος εισαι τι ηλικια εχεις 15 εσυ πασχιζεις να μας εξηγησεις ποιος εισαι βρε αντε το μπαουλο.

 

1.ειναι τεστ τα 8 ας μη κατηγορουμε κατι που δεν εχει βγει ακομη.

2.ολοι λετε για τρυπια windows ναι γιατι ειναι στο 90% pc σε ολο το κοσμο,εκει ειναι το κερδος αν ηταν τα mac 90%

τι θα γινοτανε....αν κ τελευταια κατι trojan ....

3.δημοκρατια εχουμε οποιος θελει win βαζει οποιος θελει linux h mac βαζει τι ειναι καλο ο καθενα μας κρινει οχι στο μεσαιωνα στη πυρα το ενα καλο το αλλο κ ειδικα αν δε εχουμε δοκιμασει αυτο που κατηγορουμε.

4.τα λινουχ παλια λεγανε τρεχουν σε παλια pc τωρα ισχυει με τι νεες διανομες μεχρι κ το pyppy linux 531

το εβαλα σε pentium 2.6 1gb ram k με τα xp δε ειδα τεραστια διαφορα ειδικα στο βιντεο του youtube το ιδιο θεμα επεξεργαστη,τα mac 3 φιλοι πηρανε κ δε τους βολεψε καθολου δε σημαινει οτι δε ειναι καλο ,ολα τα λειτουργικα θελουν ισχυρες cpu μεχρι κ τα κινητα 4 πυρηνες βαλανε.

5. σε καποιους αρεσει το merto ton win8 σε καποιους οχι με το λινκ που εδωσα εχεις κ τις 2 επιλογες ενα κλικ ειναι

(HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer,διπλο κλικ RPEnabled- κανε το 0) , η αισθητικη στο καθενα απο εμας ειναι διαφορετικη ,οσοι εχουν w7 δε χρειαζεται να πανε στα 8 η αποψη μου.

6.ειμαι φαν τις microsoft για πολλους λογους ,(καθε χρονα τα σκαμε για κινητο 400 500 ε με χαλια δυστηχως λειτουργικο adroid που εχω μετριο 2 cpu k 1gb ram ...,iphone μονο με jailbrake kati kanei k χωρις flash, wim7.5 mango αδιαφορο,εμενα μου αρεσαν τα wimo 6.5 se κινητα γουστα ειναι αυτα εχω ενα htc hd2 k lg 2x k aple 3gs eixa k gia 1 μηνα wim7.5 δε εχω ξετρελαθει με κανενα..) pc δε αγοραζουμε καθε 4 χρονια; το λειτουργικο ειναι μεσα απο 350ε λαπτοπ μεχρι οσο γουσταρει η καρδια σου,παρε mac με 350 ε ουτε μεταχειρησμενο.

7.εκανε λαθος(μικροσοφτ) με τα vista αμεσως το αναγνωρισε ουτε χρονο δε βγαλανε,αφου ειναι καλυτερα τα mac γιατι ολοι εχουν windows θα ελεγε... ο δικηγορος του διαβολου..

και αλλα πολλα next time.

Ξανα ελεξε αυτα που γραφω,με αυτα που γραφεις εσυ,σε παρακαλω!

Εγω προσπαθω να εξειγησω οτι τα windows 8 δεν εχουν χασει την αιγλη και την παραγογικοτητα που εχουν τα 7αρια!

Χρησημοποιω 2 μηνες σαν κυριο λογισμικο τα windows 8 και ειμαι απο τους λιγους που δηλωνουν ενθουσιασμενος με τα 8αρια!

 

Οποταν κατι δε θα καταλαβες σωστα,σ'αυτα που γραφω!Γιατι ουσιαστικα συμφωνισα με σενα,απλα σου αναφερα,οτι αδικα τους τα λες,γιατι παλι θα συνεχιζουν να λενε τα ιδια πραγματα και θα αγνωησουν αυτα που τους γραφεις για το start,οπως αγνωουν αυτα που τους γραφω για το aero!

Με αλλα λογια δε πηγενε για σενα ο χαρακτηρισμος!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 138
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τελος παντων.. εκτος απο την εμφανιση που ειναι απαραδεκτη και ισως μετα απο καιρο βγαλουν καποιοι τις καταλληλες εφαρμογες για να μπορεις να τα αλλαξεις, εχουν προσθεσει τιποτα?

Δηλαδη τι παραπανω κανουν τα 8αρια..? Για ποιο λογο να τα βαλει κανεις..?

Ξερει καποιος τι παραπανω λειτουργιες εχουν και τι παραπανω υποστηριζουν..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλοι αυτοί που γκρινιάζετε για το UI του windows τι ηλικία έχετε? Aυτο σας θυμίζει τίποτα?

Ξέρω οτι οι αλλαγές στο UI γενικότερα ενοχλούνε αλλα η ιστορία δείχνει οτι ο κόσμος τις αφομοιώνει...

Βέβαια οι επιλογές τώρα είναι περισσότερες από οτι το 1993 και ο καθένας μπορεί να επιλέξει οτι του ταιριαζει. Λίγα λειτουργικά έχουν παραμείνει σε ένα βαικό UI κατα την διάρκεια των χρόνων χωρίς να μπερδεύουν τους χρήστες τους.Μερικά δεν υπάρχουν πια,αλλά όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να μάθει από την ιστορία τους: http://www.guidebookgallery.org/guis εξάλου μια εικόνα είναι χίλιες λέξεις.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το εβγαζε η apple θα λεγατε "ουαααου" "θεικο" "πανεμορφο" μονο αυτη εχει το Innovation.Αλλα σου εχω νεα η ms ειναι σοβαρη εταιρια που εχει ηγετικη θεση στα λειτουργικα κ προσπαθει να βγαζει ενα λειτουργικο το οποιο θα τις κραταει το 85% στα home computers παγκοσμιος οποτε δεν την ενδιαφερει αν εσενα δεν σου αρεσει το metro ui δεν μπορει να κατσει να φτιαξει για σενα ελληνα μια εκδοση του στυλ ΛαικοΚαγκοριζοΧιπχοπΡαπ με γραμματα νεον και tribal.

 

πετυχημένο...Φίλε,ανάμεσα στο 85% είναι και ο ΕλληνοΛαικοΚαγκοριζοΧιπχοπΡαπας και βάζω στοίχημα οτι σε αυτήν την κατηγορία δεν είμαστε οι μόνοι...Επειδή πρόσφατα πήγα σε συνέδριο της Microsoft αυτό που θέλουν είναι να καταργήσουν τις απλές οθόνες και να ναι όλες touch.Όμως αυτό εν έτει 2012, δεν γίνεται.Αν θέλαμε όλες οι οθόνες να είναι έτσι,δεν θα είχαμε τα desktop PCs,αυτήν την στιγμή δεν θα έγραφα απο το πληκτρολόγιο μου,και ούτε θα πατούσα "απάντηση" με το ποντίκι μου.Θα μουν πάνω απο το tablet μου,όμως δεν είμαι.Η θα μπορούσα να μουν πάνω απο το κινητό μου,που επίσης προτιμώ και είμαι στο PC μου.Και θα το δεις και εσύ...Όταν αντιληφθείς ότι το metro ui είναι optimized για touch οθόνες,και όχι για το ποντίκι τότε μην γκρινιάξεις.Θα γίνεις και εσύ ενας Έλληνας γκρινιάρης όπως όλοι μας.

 

Τώρα πληρόνουμε τα σπασμένα της Microsoft.Επειδή είδε πως τα Windows Phones μόνα τους,δεν τραβάνε,θέλουν να βάλουν στον αριθμό των συσκευών τους και τους υπολογιστές,μετατρέποντας τους σε portable συσκευές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πετυχημένο...Φίλε,ανάμεσα στο 85% είναι και ο ΕλληνοΛαικοΚαγκοριζοΧιπχοπΡαπας και βάζω στοίχημα οτι σε αυτήν την κατηγορία δεν είμαστε οι μόνοι...Επειδή πρόσφατα πήγα σε συνέδριο της Microsoft αυτό που θέλουν είναι να καταργήσουν τις απλές οθόνες και να ναι όλες touch.Όμως αυτό εν έτει 2012, δεν γίνεται.Αν θέλαμε όλες οι οθόνες να είναι έτσι,δεν θα είχαμε τα desktop PCs,αυτήν την στιγμή δεν θα έγραφα απο το πληκτρολόγιο μου,και ούτε θα πατούσα "απάντηση" με το ποντίκι μου.Θα μουν πάνω απο το tablet μου,όμως δεν είμαι.Η θα μπορούσα να μουν πάνω απο το κινητό μου,που επίσης προτιμώ και είμαι στο PC μου.Και θα το δεις και εσύ...Όταν αντιληφθείς ότι το metro ui είναι optimized για touch οθόνες,και όχι για το ποντίκι τότε μην γκρινιάξεις.Θα γίνεις και εσύ ενας Έλληνας γκρινιάρης όπως όλοι μας.

 

Τώρα πληρόνουμε τα σπασμένα της Microsoft.Επειδή είδε πως τα Windows Phones μόνα τους,δεν τραβάνε,θέλουν να βάλουν στον αριθμό των συσκευών τους και τους υπολογιστές,μετατρέποντας τους σε portable συσκευές.

Καλα μην εχεις την εντυπωση οτι αυτο θα γινει τουλαχιστον οχι αμεσα απλα περναει σε ενα νεο lvl το λειτουργικο και πιστεψε με δεν θα γκριαξω Καθολου αν δω ταμπλετα με win 8 και επισης τα εχω δοκιμασει και αυτο που λες δεν ησχυει 100% οτι καταργουν ποντικι κ πληκτρολογιο απλα αυτη η εκδοση θα κουμπωνει καλυτερα σε ταμπλετα χωρις ομως να σου απαγορευει της desktop κινησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που εχω για οθονη την 46'' τιβι στο σαλονι θα παω να παρω 46αρα touch και θα καθομαι ορθιος μπροστα να τραβαω τα παραθυρακια περα δωθε κανοντας γυμναστικη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που εχω για οθονη την 46'' τιβι στο σαλονι θα παω να παρω 46αρα touch και θα καθομαι ορθιος μπροστα να τραβαω τα παραθυρακια περα δωθε κανοντας γυμναστικη ?

Καλή ιδέα :whistle:

Θα πάρεις και ένα από αυτά και θα χτυπάς γουρουνάκια στην 46άρα τηλεόραση!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εγω που εχω για οθονη την 46'' τιβι στο σαλονι θα παω να παρω 46αρα touch και θα καθομαι ορθιος μπροστα να τραβαω τα παραθυρακια περα δωθε κανοντας γυμναστικη ?

 

επιτέλους, θα χρησιμοποιήσουμε και πάλι το ΤΗΛΕΚΟΝΤΑΡΙ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα πάντως μου άρεσαν αρκετά ολα αυτες οι φαντεζή εφαρμογές και το πόσο εύκολο είναι να βρείς κάτι στο χάος που επικρατεί στους υπολογιστές όλων σήμερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την πρωτη στιγμη που ειδα τα 8αρια τα αντιπαθησα.

Ασχολουμε δεκαετιες με υπολογιστες και ειναι το πιο αντιπαθητικο λειτουργικο που εχει βγει κατα την γνωμη μου.

Αντι η microsofτ να κανει ενα βημα προς τα μπρος εκανε 2 προς τα πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που εχω για οθονη την 46'' τιβι στο σαλονι θα παω να παρω 46αρα touch και θα καθομαι ορθιος μπροστα να τραβαω τα παραθυρακια περα δωθε κανοντας γυμναστικη ?

 

 

 

Πρέπει να χρησιμοποίησαν πολλές φωτογραφίες για να καταλήξουν σε τέτοιο εξαίσιο αποτέλεσμα.

Τουλάχιστον αν είχαν χρησιμοποιήσει ζωγραφιές παιδίων νηπιαγωγίου, κάτι καλύτερο θα είχαν πετύχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...