Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft παρουσιάζει συγκεντρωτικά τις αλλαγές στο γραφικό περιβάλλον των Windows 8


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει ξεφύγει η Microsoft.. δεν είμαστε καλά, για home entertainment και για tablet κάτι γίνεται..δεν μπορώ να φανταστώ στον χώρο που δουλεύω να στηθεί υπολογιστής με λογιστικά προγράμματα..σχεδιαστικά προγράμματα μηχανολογίας και να σου βγάζει διάφορες λ@λ@κειες … τον ανταγωνισμό δεν τον βλέπουν?? Το Mac os Lion και το Linux δεν το βλέπουν καθόλου?? Καλά ας μην είχε το αβαντάζ η Microsoft με τις τόσες εταιρείες λογισμικού που πατανε πάνω στο λειτουργικό της και θα σου έλεγα μετα ποιος θα είχε Windows ειδικά με τα 8.. ας υπήρχαν όλα τα προγράμματα για Linux και θα σου έλεγα τι θα έκανε μετα..

Η παραμονή μου με win 7 θα πάρει μεγάλη παράταση ακόμα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 138
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

(...)Καλά ας μην είχε το αβαντάζ η Microsoft με τις τόσες εταιρείες λογισμικού που πατανε πάνω στο λειτουργικό της και θα σου έλεγα μετα ποιος θα είχε Windows (...) ας υπήρχαν όλα τα προγράμματα για Linux και θα σου έλεγα τι θα έκανε μετα(...)

Συμφωνώ και επαυξάνω στο 100%!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεγαλυτερο λαθος που κανει η Microsoft καθε φορα ειναι που θελει να αλλαξει τον τροπο που δουλευε καποιος επι 10ετιες με το ετσι θελω

πχ το start menu το θελουν πολλοι οπως των XP

αλλαξε το οπως θες αλλα βαλε μια επιλογη να γινεται κι ετσι

Αφου ειναι πολυ απλο να γινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι πως βλεπω την καινουρια εκδοση των windows μοιαζει υπερβολικα με την νεα dashboard του ΧΒΟΧ360.....μπράβο M$ τα κατάφερες έκανες το Pc μας xbox........:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι αυτή η προσπάθεια να τα συνδυάσουν όλα σε λειτουργικό είναι επικά αποτυχημένη. Άλλο κινητό και άλλο pc. Αντί να δημιουργήσουν ένα λειτουργικό που να συνεργάζεται καλά έκαναν μια πατάτα. Έβαλα τη δοκιμαστική πλατφόρμα. Δε με ικανοποίησε. Κι έτσι μετακόμισα προς τη γειτονιά της Apple

 

Νομίζω ότι αυτή η προσπάθεια να τα συνδυάσουν όλα σε λειτουργικό είναι επικά αποτυχημένη. Άλλο κινητό και άλλο pc. Αντί να δημιουργήσουν ένα λειτουργικό που να συνεργάζεται καλά έκαναν μια πατάτα. Έβαλα τη δοκιμαστική πλατφόρμα. Δε με ικανοποίησε. Κι έτσι μετακόμισα προς τη γειτονιά της Apple

 

Νομίζω ότι αυτή η προσπάθεια να τα συνδυάσουν όλα σε λειτουργικό είναι επικά αποτυχημένη. Άλλο κινητό και άλλο pc. Αντί να δημιουργήσουν ένα λειτουργικό που να συνεργάζεται καλά έκαναν μια πατάτα. Έβαλα τη δοκιμαστική πλατφόρμα. Δε με ικανοποίησε. Κι έτσι μετακόμισα προς τη γειτονιά της Apple όπου όλα λειτουργούν τέλεια κ αρμονικά.

Επιπλέον αναφέρω ότι από τη δοκιμή μου στα Windows8 ότι οι συμβατοί drivers είναι αυτοί των Windows xp. Δε μου φάνηκε καθόλου περίεργο καθώς από την αρχή ήταν εμφανές ότι τα 8 είναι μίξη των xp και του office, με μια δόση από android...

Εν κατακλείδι... Τέλος εποχής για εμένα και την Microsoft. Για τους υπόλοιπους προτείνω απλά μείνετε στα Windows 8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι αυτή η προσπάθεια να τα συνδυάσουν όλα σε λειτουργικό είναι επικά αποτυχημένη. Άλλο κινητό και άλλο pc. Αντί να δημιουργήσουν ένα λειτουργικό που να συνεργάζεται καλά έκαναν μια πατάτα. Έβαλα τη δοκιμαστική πλατφόρμα. Δε με ικανοποίησε. Κι έτσι μετακόμισα προς τη γειτονιά της Apple

 

Νομίζω ότι αυτή η προσπάθεια να τα συνδυάσουν όλα σε λειτουργικό είναι επικά αποτυχημένη. Άλλο κινητό και άλλο pc. Αντί να δημιουργήσουν ένα λειτουργικό που να συνεργάζεται καλά έκαναν μια πατάτα. Έβαλα τη δοκιμαστική πλατφόρμα. Δε με ικανοποίησε. Κι έτσι μετακόμισα προς τη γειτονιά της Apple

 

Νομίζω ότι αυτή η προσπάθεια να τα συνδυάσουν όλα σε λειτουργικό είναι επικά αποτυχημένη. Άλλο κινητό και άλλο pc. Αντί να δημιουργήσουν ένα λειτουργικό που να συνεργάζεται καλά έκαναν μια πατάτα. Έβαλα τη δοκιμαστική πλατφόρμα. Δε με ικανοποίησε. Κι έτσι μετακόμισα προς τη γειτονιά της Apple όπου όλα λειτουργούν τέλεια κ αρμονικά.

Επιπλέον αναφέρω ότι από τη δοκιμή μου στα Windows8 ότι οι συμβατοί drivers είναι αυτοί των Windows xp. Δε μου φάνηκε καθόλου περίεργο καθώς από την αρχή ήταν εμφανές ότι τα 8 είναι μίξη των xp και του office, με μια δόση από android...

Εν κατακλείδι... Τέλος εποχής για εμένα και την Microsoft. Για τους υπόλοιπους προτείνω απλά μείνετε στα Windows 8

Μονος το εγραψες τοσες φορες, η κολλησε το Μακ σου, φανμπου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερά ψυχρό και ξερό το interface, τo βρίσκω απωθητικό. Μου θυμίζει win 95 σε υψηλή ανάλυση.

Μικρό το κακό βέβαια, αρκεί να υπάρχουν περιθώρια για customization. Αλλά αυτούς πια τους έχω ικανούς και αυτό να το περιορίσουν.

Σωστό είναι περισσότερο για τα tablet τις παρά για desktop...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για βρείτε κανέναν κάδο να ξεράσουμε!!

 

Παίζει να είναι τακτική της microsoft να βγάζει μια μουφα λειτουργικό μια οκ!!

Αν κοιτάξουμε τις προυγούμενες εκδόσεις πάντα ετσι κάνει !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπλα μπλα μπλα...

.. Τέλος εποχής για εμένα και την Microsoft. Για τους υπόλοιπους προτείνω απλά μείνετε στα Windows 8

 

Πάρε το Lion σου, το νέο σου αστραφτερό antivirus και τα 4 γίγα γεμάτης μνήμης και σε άλλη παραλία τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα για να μην χερονται αδικα,μερικοι εδωμεσα,πρεπει να τους εξειγησουμε το εξης:

 

Τελος εποχης της MS(δλδ των Windows),σηματοδοτει την αρχη,της νεας εποχης και κυριαρχιας των Linux!!!

 

Οποτα μη περιμενετε καμια συμαντικη αλλαγη στα ποσοστα του λογισμικου της πολυαγαπημενης σας εταιριας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαγές και στο boot menu των Windows 8

 

Το boot menu των Windows 8 θα είναι πολύ διαφορετικό από αυτό που έχουμε συνηθίσει να βλέπουμε τα τελευταία χρόνια. Σε αντίθεση, πάντως, με άλλες καινοτομίες των Windows 8, η συγκεκριμένη δεν είναι κάτι που ήθελε η Microsoft, αλλά προέκυψε ως αναγκαία.

 

 

 

Ο λόγος είναι ότι τα Windows 8 θα κάνουν boot πολύ γρήγορα, οπότε δε θα υπάρχει επαρκής χρόνος για να πατήσει ο χρήστης ένα πλήκτρο και να μπει στο menu. Ο Chris Clark της Microsoft λέει χαρακτηριστικά: "Όταν ανοίγεις ένα PC με Windows 8, δεν υπάρχει αρκετός χρόνος για πατήματα πλήκτρων όπως το F2 ή το F8, πόσο μάλλον για να εμφανιστεί και να αναγνωστεί το μήνυμα που λέει Press F2 for Setup. Για πρώτη φορά έπειτα από δεκαετίες δε θα μπορεί ο χρήστης να διακόψει το boot και να πει στον υπολογιστή να κάνει κάτι διαφορετικό από αυτό που κάνει συνήθως όταν ανοίγει".

 

 

 

Το νέο boot menu θα εμφανίζεται από μόνο του όταν ο υπολογιστής συναντά κάποιο πρόβλημα στην εκκίνηση. Επίσης, ο χρήστης θα αποκτά πρόσβαση σε αυτό: 1) όταν κάνει restart κρατώντας πατημένο το Shift, 2) μέσα από το Command Prompt και 3) από ένα Advanced Startup στα PC Settings.

 

 

Σημειωτέον ότι οι πλήρεις δυνατότητες του νέου boot menu θα ξεδιπλώνονται μόνο σε υπολογιστές με UEFI (Unified Extensible Firmware Interface). Σε PCs με το "πατροπαράδοτο" BIOS, το μενού θα έχει λιγότερες επιλογές.

 

http://e-pcmag.gr/news/allages-kai-sto-boot-menu-ton-windows-8

 

 

Θα πρεπει να ανοιξει μια φορα το pc στο λειτουργικο για μπορεις να μπεις στο bios

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

epic fail

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαγές και στο boot menu των Windows 8

 

 

 

http://e-pcmag.gr/news/allages-kai-sto-boot-menu-ton-windows-8

 

 

Θα πρεπει να ανοιξει μια φορα το pc στο λειτουργικο για μπορεις να μπεις στο bios

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

epic fail

Εδω μου ετυχε αρκετες φορες να μη προλαβω στα 7αρια,το boot menu,λογο του ssd,ποσο μαλλον στο συνδιασμο ssd&win8!Εμενα μου φαινεται φυσικο επακολουθο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...