Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα με αρχείο dll


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω windows 7 και μου λείπει ένα αρχείο dll.κατέβασα αυτό το dll που λείπει αλλά δεν ξέρω πως να το βάλω.Αν μπορείτε βοηθήστε με.Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα αλλά δεν έφτιαξε.Το αρχειο ειναι το d3dx9_41.dll.Το σφάλμα μου το βγάζειόταν πάω να τρέξω το παιχνίδι grid

 

Το έφτιαξα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεεεεεε,στο πρόβλημα που έχεις μήπως;;;

Το πρόβλημα που έχεις είναι από d3dx9_41.dll d3d(direct 3d)x9(directX9)_41.dll

Πέρνα το DirectX που λέω για να τρέχουν όλα τα παιχνίδια που απαιτούν το directX9 που δεν είναι περασμένα στα win7 που έχουν το directX11.(παράξενο αλλά έτσι είναι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά! Ειμαι καινουργιος εδω και αν μπορειτε να με βοηθησετε! Εχω ενα dell laptop με windows xp professional και οταν το ανοιγω μου εμφανιζει πρωτα στην οθονη

''invalid boot.ini file''

''booting from C:\windows\''

επειτα μου εμφανιζει τα εξης:

''Windows could not start because the following file is missing

or corrupt:

<Windows rrot>\system32\hal.dll.

please re-install a copy of the above file.''

Οτι πληκτρο και να πατησω ξαναρχιζει απο την αρχη και τα ιδια ξανα! Να σημειωσω πως τα windows που εχω δεν ειναι γνησια, που σημαινει οτι δεν εχω το CD! Αν εχετε χρονο και διαθεση να με βοηθησετε. Σας ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) Ανοιξε ενα νεο θεμα για το προβλημα σου, μιας και ειναι μερικως ασχετο με το υπολοιπο θεμα.

β) Ξεκινα με το δισκακι των windows, σαν να ηθελες να καενις φορματ, και οταν σε ρωτησει πατα R για επιδιορθωση. Μετα, αφου ακολουθησεις της οδηγιες και φτασεις στο prompt, δωσε ενα "chkdsk /r c:", φτιαξε καφε και περιμενε να τελειωσει. Οταν τελειωσει, δωσε exit για να επανεκκινησει.

Αυτο το επαθες απο κακο τερματισμο ή απο διακοπη ρευματος, γιαυτο να εχεις το νου σου την επομενη φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

jim_p ευχαριστω παρα πολυ για την συμβουλη αλλα το μειζων προβλημα ειναι οτι δεν εχω το δισκακι απο τα windows μου!! ειμαι κουκουρουκου το ξερω καποια προταση για αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συσκευή CD έχεις τουλάχιστον;

Πάνε εδώ http://www.allbootdisks.com/download/iso.html και κατέβασε το Win98 bootdisk.iso(αν κατεβάσεις την έκδοση που είναι δισκέτα μπορείς να το φτιάξεις και usb με το HPUsb) θα σε αφήσει να μπουτάρεις σε dos περιβάλλον και να τρέξεις το edit για να επεξεργαστείς το boot.ini έτσι ώστε να μοιάζει έτσι:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

Μπορεί και να μην υπάρχει τώρα ή να έχει καταστραφεί και για αυτό να μην ξεκινάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...