Προς το περιεχόμενο

Ξεθαμπωμα προβολεων αυτοκινητου


tstavrou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην ανοίγω άλλο θέμα. Την εμπειρία σας θέλω.

 

Είναι να πάω στη CARGLASS για αλλαγή παρμπρίζ. Μου είπαν για ξεθάμπωμα των εμπρόσθιων με ένα 40€. Αρχικά φαντάζομαι τα κάνουν με το καλύτερο δυνατό τρόπο (αλοιφαδόρο) και έχω τις εξής 2 απορίες :

 

1. Με αλοιφαδόρο πόσο θα αντέξει μεταξύ μας; Εκείνοι μου είπαν δεν εγγυώνται τίποτα. Εγώ 40€ / έτος δε δίνω, ας μείνουν έτσι.

2. Έχω FILM στα εμπρόσθια. Έτσι ήταν το αμάξι όταν το πήρα και μου αρέσουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ έτσι όπως είναι. Τα ξεχνάω με αυτή τη δουλειά καθώς θα το τρίβει απ' έξω ε; Πόσο κάνει να ξαναβάλω 2 FILM;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Μην ανοίγω άλλο θέμα. Την εμπειρία σας θέλω.

 

Είναι να πάω στη CARGLASS για αλλαγή παρμπρίζ. Μου είπαν για ξεθάμπωμα των εμπρόσθιων με ένα 40€. Αρχικά φαντάζομαι τα κάνουν με το καλύτερο δυνατό τρόπο (αλοιφαδόρο) και έχω τις εξής 2 απορίες :

 

1. Με αλοιφαδόρο πόσο θα αντέξει μεταξύ μας; Εκείνοι μου είπαν δεν εγγυώνται τίποτα. Εγώ 40€ / έτος δε δίνω, ας μείνουν έτσι.

2. Έχω FILM στα εμπρόσθια. Έτσι ήταν το αμάξι όταν το πήρα και μου αρέσουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ έτσι όπως είναι. Τα ξεχνάω με αυτή τη δουλειά καθώς θα το τρίβει απ' έξω ε; Πόσο κάνει να ξαναβάλω 2 FILM;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Που έχεις φιλμ;Στα φανάρια;Και τότε τι έχει θαμπώσει;Το φιλμ;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Μην ανοίγω άλλο θέμα. Την εμπειρία σας θέλω.

 

Είναι να πάω στη CARGLASS για αλλαγή παρμπρίζ. Μου είπαν για ξεθάμπωμα των εμπρόσθιων με ένα 40€. Αρχικά φαντάζομαι τα κάνουν με το καλύτερο δυνατό τρόπο (αλοιφαδόρο) και έχω τις εξής 2 απορίες :

 

1. Με αλοιφαδόρο πόσο θα αντέξει μεταξύ μας; Εκείνοι μου είπαν δεν εγγυώνται τίποτα. Εγώ 40€ / έτος δε δίνω, ας μείνουν έτσι.

2. Έχω FILM στα εμπρόσθια. Έτσι ήταν το αμάξι όταν το πήρα και μου αρέσουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ έτσι όπως είναι. Τα ξεχνάω με αυτή τη δουλειά καθώς θα το τρίβει απ' έξω ε; Πόσο κάνει να ξαναβάλω 2 FILM;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Σε ένα χρόνο περίπου ίσως λίγο παραπάνω θα ξανά θαμπώσουν απλά όντως τα φώτα είναι καλύτερα μετά το ξεθαμπωμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Μου είπαν για ξεθάμπωμα των εμπρόσθιων με ένα 40€.

Υποθέτω ότι στο πρότειναν, όπως προφανώς κάνουν και σε όλους για να τσιμπήσουν 40αρια, χωρίς να δουν το αμάξι σου. Γιατί αν το είδαν και νόμισαν ότι τα φιλμ είναι θαμπωμένα φανάρια τότε......😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/6/2021 στις 2:19 ΜΜ, JiovanniGeorgeo είπε

Μην ανοίγω άλλο θέμα. Την εμπειρία σας θέλω.

 

Είναι να πάω στη CARGLASS για αλλαγή παρμπρίζ. Μου είπαν για ξεθάμπωμα των εμπρόσθιων με ένα 40€. Αρχικά φαντάζομαι τα κάνουν με το καλύτερο δυνατό τρόπο (αλοιφαδόρο) και έχω τις εξής 2 απορίες :

 

1. Με αλοιφαδόρο πόσο θα αντέξει μεταξύ μας; Εκείνοι μου είπαν δεν εγγυώνται τίποτα. Εγώ 40€ / έτος δε δίνω, ας μείνουν έτσι.

2. Έχω FILM στα εμπρόσθια. Έτσι ήταν το αμάξι όταν το πήρα και μου αρέσουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ έτσι όπως είναι. Τα ξεχνάω με αυτή τη δουλειά καθώς θα το τρίβει απ' έξω ε; Πόσο κάνει να ξαναβάλω 2 FILM;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Πήγαινε και πάρε αυτό https://www.skroutz.gr/s/25130249/Magic-Stick-Σετ-Επιδιόρθωσης-για-Φανάρια-110ml.html το έχω δοκιμάσει και είναι όπως το λέει "magic"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Dark_Nightfall είπε

Πήγαινε και πάρε αυτό https://www.skroutz.gr/s/25130249/Magic-Stick-Σετ-Επιδιόρθωσης-για-Φανάρια-110ml.html το έχω δοκιμάσει και είναι όπως το λέει "magic"

Ιδανικά για να διατηρηθεί το ξεθαμπωμα μπορείς να τα περάσεις 2 χέρια βερνίκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, bill999r είπε

Ιδανικά για να διατηρηθεί το ξεθαμπωμα μπορείς να τα περάσεις 2 χέρια βερνίκι.

Αυτό τώρα όντως το κάνεις από την έξω ή από τη μέσα πλευρά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Αυτό τώρα όντως το κάνεις από την έξω ή από τη μέσα πλευρά;

Απο έξω , και απο έξω τρίβεις γιατί απο έξω θολώνουν/καίγονται απο τον ήλιο.

Επεξ/σία από Ukforthemoment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα πρέπει να το πάρω απόφαση για τα φιλμάκια και μετά.

 

Σας ευχαριστώ. Το "Magic" εργαλείο είναι ό,τι πρέπει, το έβαλα στα αγαπημένα για αγορά όταν βρω και τη λύση του film.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, JiovanniGeorgeo είπε

Άρα πρέπει να το πάρω απόφαση για τα φιλμάκια και μετά.

 

Σας ευχαριστώ. Το "Magic" εργαλείο είναι ό,τι πρέπει, το έβαλα στα αγαπημένα για αγορά όταν βρω και τη λύση του film.

δεν βάζεις μια φωτό;Ετσι απο περιέργεια να δουμε τι είναι το φιλμ;Πολύ καγκουρικο μου ακούγεται.Αν έχει κάτι εξωτερικά αυτό θα έχει θολώσει και όχι το πλαστικό φανάρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες..

 

Μισό να ανεβάσω καμιά φώτο..

Η αλήθεια είναι εδώ που είμαι στη δουλειά μόνο μια έχω. Βάζω από κάτω μια και με τα μαμίσια που βρήκα στο google. Φαίνεται η διαφορά, και μπροστά έτσι ακριβώς είναι. Απλά μόνο μπροστά όταν ανάβω φώτο, φαίνεται θωλό. Τα πίσω είναι τέλεια με και χωρίς φώτα.

 

Στη φωτό που φαίνεται ο ομοφυλόφιλος είναι τα φιλμάκια, η άλλη άνευ. Note that, η καγκουριά είναι πάντοτε υποκειμενική, εκτός εάν περιγράφουμε τρίξιμο σε ηχεία από Ελληνική ραπ.

123.PNG

1234.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τότε σίγουρα η μειωμένη φωτεινότητα οφείλεται στην μεμβράνη. Εδώ αν τα φανάρια είναι βρώμικα η φωτεινότητα πέφτει κατακόρυφα. Φαντάσου με μεμβράνη. Πάρε wd 40 και μια σπατουλιτσα πλαστική κ ξεκινά να ξεκολλάς. 

Θα δεις μεγάλη διαφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

WD40 λέει ο bill.. αυτό είναι δοκιμασμένο;

 

 

@Ukforthemoment το ανέφερα, δεν έχω αυτή τη στιγμή εμπρόσθια στο κινητό. Πρόσφατα τα πέρασα στο πισί και τέλος. Με ρώτησε ο άνθρωπος πως δείχνουν τα "φιλμ" γενικότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...