Προς το περιεχόμενο

Τα Windows Phone ξεπέρασαν το iPhone στην Κίνα σύμφωνα με την Microsoft


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

χαχαχαχαχαχα

Μπααα... κουβέντα να γίνεται! Έχω όρεξη σήμερα.

 

http://thenextweb.com/apple/2012/04/25/kaspersky-apple-is-10-years-behind-microsoft-in-terms-of-security/ :rolleyes:

 

όσο για το κατεβατό που έγραψες,θα πω ένα πράγμα.Είμαι απο τον αύγουστο,που αγόρασα το pc, με win 7 χωρίς antivirus και δεν έχει φάει το παραμικρό κόλλημα,και είμαι συνεχώς online.

Όσο για τις επιδόσεις,raw επιδόσεις η apple θα ναι πάντα κάποιους μήνες μετά.Μέχρι να κάνει τα συμβόλαια,να τα ενσωματώσει στον υπολογιστή της...Ακόμα ivy bridge δεν έχουν βγει,ενώ υπάρχουν εδώ και ένα μήνα σε Windows.

για σύγκρινε,ίδιους επεξεργαστές στα 2 λειτουργικά link :rolleyes:

μην μιλήσω για τιμές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγραψα κάπου ότι τα windows είναι για τα σκουπίδια?

Απλά επισήμανα πολλά προβλήματα που έχουν σε σχέση με τα mac, κι όλα αυτά από προσωπική εμπειρία! Το ότι εξελίχθηκαν & βγάλανε ένα αξιοσέβαστο λειτουργικό (μιλάω για τα 7άρια) είναι γεγονός. Απλά για μένα τα mac είναι ανώτερα!

Και στο κάτω-κάτω είμαι ένας που έχει μια αντίθετη άποψη & τη διατυπώνει, εκτός κι αν δεν επιτρέπεται εδώ μέσα να διατυπώνουμε αντίθετες απόψεις & βγαίνουμε (όπως έγραψε κάποιος πριν) φάουλ μόλις γράφουμε κάτι που δε συμφωνεί κάποιος άλλος.

Μπορεί κάποιος να διαφωνεί, αλλά δε μπορεί σε καμία περίπτωση να πει στον άλλον τι του κάνει ή τον εξυπηρετεί καλύτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγραψα κάπου ότι τα windows είναι για τα σκουπίδια?

Απλά επισήμανα πολλά προβλήματα που έχουν σε σχέση με τα mac, κι όλα αυτά από προσωπική εμπειρία! Το ότι εξελίχθηκαν & βγάλανε ένα αξιοσέβαστο λειτουργικό (μιλάω για τα 7άρια) είναι γεγονός. Απλά για μένα τα mac είναι ανώτερα!

Και στο κάτω-κάτω είμαι ένας που έχει μια αντίθετη άποψη & τη διατυπώνει, εκτός κι αν δεν επιτρέπεται εδώ μέσα να διατυπώνουμε αντίθετες απόψεις & βγαίνουμε (όπως έγραψε κάποιος πριν) φάουλ μόλις γράφουμε κάτι που δε συμφωνεί κάποιος άλλος.

Μπορεί κάποιος να διαφωνεί, αλλά δε μπορεί σε καμία περίπτωση να πει στον άλλον τι του κάνει ή τον εξυπηρετεί καλύτερα!

Σεβαστη η αποψη σου και δεχτες οι παρατειρησεις σου,με βαση των εμπειριων που εχεις!

Αλλα το θεμα ειναι οτι,εχει πεσει πολυ κινηση των windows7 σε apple μηχανηματα,τωρα τελευταιως και δε ξερουμε πως να το εκλαβουμε?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο τίτλος ήταν λίγο διαφορετικός.. και έλεγε ας πούμε, "Τα Linux Phone ξεπέρασαν το iPhone στην Κίνα." θα είχε 30 ψήφους το θέμα και θα μοστράριζαι στην αρχική σελίδα...

 

Αλλά οι διάφοροι nerd's εδώ μέσα, δείχνουν για ακόμη μια φορά το κομπλεξ που τους κυριεύει.. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο τίτλος ήταν λίγο διαφορετικός.. και έλεγε ας πούμε, "Τα Linux Phone ξεπέρασαν το iPhone στην Κίνα." θα είχε 30 ψήφους το θέμα και θα μοστράριζαι στην αρχική σελίδα...

 

για να κάνουμε και λίγο χαβαλέ και να ικανοποιήσουμε και τα κομπλεξ μας να αναφέρουμε οτι δεν υφίσταται το "Τα linux phone". Το σωστό είναι είτε "Τα linux phones" ή "Το linux phone", μερικοί ακόμα ποιο προχώ θα αναφέρανε επίσης σαν εναλλακτική "Το GNU/linux phone" :-D

 

Επίσης οι nerd δεν μείναν στον τίτλο μόνο αλλά διάβασαν και το περιεχόμενο του άρθρου που έλεγε οτι ενώ άλλοι είναι στο 6-7%, το android είναι στο 69% στην Κίνα, οπότε πήγανε για ύπνο ήρεμοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ενα πραγμα ξερω, αν ξερεις απο υπολογιστες και το χειροτερο λογισμικο στον γαλαξια να εχεις δεν τρωει κολληματα.

 

Πραγματικά, δεν μπορώ να πιστέψω αυτά που διαβάζω σήμερα... Respect :X

 

OnTopic:

Τα windows phone ακολουθούν την τακτική της apple στην υλοποίηση smart phones, smoothness και ταχύτητα 2 από τα κύρια χαρακτηριστικά που μοιράζονται.. Η εξάπλωσή τους είναι εμφανής και γενικά πιστεύω πως θα κατακτήσουν ακόμη μεγαλύτερο μερίδιο αγοράς και σε άλλες χώρες γιατί ακόμη και τα low end phones που τρέχουν WP κάνουν παπάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από άποψη ταχύτητας και επιδόσεων τα windows ήταν και θα είναι για πολύ καιρό δεύτερα!

 

Εγώ πάλι έχω άλλη άποψη. Το ίδιο σπιρτόζικα μου φαίνονται και τα δύο (Windows & OS X). Εντάξει, ίσως εάν δεν υπήρχαν SSDs σε κάθε μου μηχάνημα να ήταν αλλιώς τα πράγματα, αλλά και πάλι θα μειονεκτούσαν και τα δύο OSes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στους υπολογιστές τα Windows ξεπερνάνε τα Mac στις πωλήσεις (κατά πολύ μάλιστα), χωρίς όμως αυτό να σημαίνει πως είναι καλύτερα... Είναι απλώς αριθμοί πωλήσεων που δεν αντιπροσωπεύουν απαραίτητα & τη ποιότητα, πόσο μάλλον όταν η διαφορά είναι τόσο μικρή & αφορά μόνο μία χώρα!

 

Αφορά μια χώρα που εχει πληθυσμό κοντά 1.5 δις. Επισης δεν τιθεται θεμα ποιοτητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να κάνουμε και λίγο χαβαλέ και να ικανοποιήσουμε και τα κομπλεξ μας να αναφέρουμε οτι δεν υφίσταται το "Τα linux phone". Το σωστό είναι είτε "Τα linux phones" ή "Το linux phone", μερικοί ακόμα ποιο προχώ θα αναφέρανε επίσης σαν εναλλακτική "Το GNU/linux phone" :-D

 

Phone/Linux :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί κάνετε έτσι δεν μπορώ να καταλάβω! Εγώ έχω και PC με Windows 7 και iphone4 και ipad2 και όλα κάνουν αυτό που θέλω (από το καθένα). Δεν περιμένω από την Apple να έχω ταχύτητα και high end υλικά πάνω για παιχνίδια αλλά ποιότητα κατασκευής και brand name. Από την Microsoft όμως έχω την απαίτηση να κάνει παπάδες το PC (που είναι τέρας) χωρίς να πληρώνω 400 δολάρια για 8GB μνήμη. Με λίγα λόγια το κάθε ένα είναι καλύτερο σε κάτι από το άλλο και φυσικά χειρότερο σε κάτι από το άλλο. Είναι στο χέρι του καθένα μας να διαλέξει και λέγεται επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχνάτε το πιο σημαντικό, κάτι το οποίο οδήγησε κ στην ευρεία διάδοση των android, την τιμή. Android αγοράζεις με ένα 100ρικο, wp7 με 150-200 ενώ iphone με 600-700. Επιπλέον, τα wp7 είναι ένα ταχύτατο λειτουργικό που δε σου σπάει τα νεύρα να κάνεις scrolling ή να φορτώσεις την τάδε εφαρμογή. Ο λόγος που δεν έχει περπατήσει ακόμα είναι το μικρό Marketplace με μόλις 90.000 εφαρμογές (μας έβγαλε την πίστη μέχρι να βγάλει το skype, κ αυτό beta...) έναντι του android market με 450.000 εφαρμογές και του apple store με 500.000+. Πάντως δε βλέπω και έντονες προωθητικές κινήσεις από την M$.

Κακά τα ψέματα, πάνω στο iphone στηρίχθηκε η εξέλιξη και των άλλων 2 και όπως είπατε το iphone είναι μόδα αλλά πλέον ότι κάνεις με αυτό το κάνεις κ με android κ, ελπίζω σύντομα, με wp7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...