Προς το περιεχόμενο

Εσωτερικός σκληρός δίσκος Barracuda 7200.14 ST2000DM001 3,5" - 2 TΒ 99,34€


rosgr100

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν..

 

Ήμουν από τους τυχερούς που παράγγειλαν νωρίς με τις μειωμένες τιμές.

Είχα παραγγείλει ένα 2500Κ στα 160€ και μία asus sabertooth P67 στα 140 περίπου.

Μετά είδα το ποστ για τον εκπτωτικό κωδικό και παράγγειλα ένα samsung 830 128gb στα 94€ με την έκπτωση αλλά και +4€ μεταφορικά. Ζήτησα με email να ενωθούν οι παραγγελίες.

Σήμερα παρέλαβα τον samsung στα 90€ και τον 2500Κ με επιπλέον έκπτωση από 160€->137€ χωρίς να τη ζητήσω (σκέφτηκα ότι μπήκε το 20% της 2ης παραγγελίας σε όλα τα προιόντα, όπως θα έπρεπε "κανονικά" να έχει γίνει, αλλά η έκπτωση σε σχέση με την αρχική τιμή είναι ελαφρώς μικρότερη από 20%- περιμένω να δω τι θα γίνει με το m/b..), και χωρίς χρέωση μεταφορικών.

Δυστυχώς δεν ήρθε η μητρική.

Και τα 2 προιόντα που παρέλαβα ήταν σφραγισμένα κανονικότατα με εργοστασιακά αυτοκόλητα και ο κούριερ (γενική ταχυδρομική) δεν είχε κανένα πρόβλημα να ανοιχτει το κουτί.

Για τους κατ' επάγγελμα αμφισβητίες, έβαλα το serial του 2500Κ στο online εργαλείο της intel και πήρα αυτό το feedback:

 

Here are the results from your query

 

Product:BOXED INTEL® CORE™ I5-2500K PROCESSOR (6M CACHE, UP TO 3.70 GHZ) FC-LGA10

FPO Number : 3203B135

 

Estimated Warranty Expiration*: May 14,2015

 

Need Technical Assistance

Check another Product

 

Based on Intel’s records and expiration calculations, this is the warranty information for you on the Intel product queried. If you were to make a warranty claim based on the information given above, extra validation may be required before your claim could be accepted.

 

“Estimated Warranty Expiration” means Intel’s good faith calculation of when a warranty for product you procured will or has elapsed. It is just an estimate because it is based on a number of assumptions to be verified.

 

Πράγμα που δείχνει ότι η CPU μου έχει κανονική εγγύηση και συνεπώς δεν είναι.. "επισκευασμένη". Φυσικά είναι γνωστό ότι επισκευή CPU απλά δε γίνεται αλλά λέμε τώρα..

 

Δυστυχώς δεν βρήκα κάτι ανάλογο που να δουλέυει για samsung SSD. Αν ξέρει κάποιος κάτι ας με διαφωτίσει.

 

Μέχρι στιγμής είναι μια από τις καλύτερες αγορές μου (και έχω σταθεί τυχερός αρκετές φορές στο παρελθόν).

 

Μπράβο στο mrsmith και ελπίζω να συνεχίσουν έτσι.

 

Ευχαριστώ τον op και το φίλο που έδωσε τον εκπτωτικό κωδικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 424
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δυστυχώς δεν βρήκα κάτι ανάλογο που να δουλέυει για samsung SSD. Αν ξέρει κάποιος κάτι ας με διαφωτίσει.

Ρίξε μια ματιά στο site της seagate μήπως και...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα και εγω σημερα τον δισκο!

 

Με πηραν χθες απο το καταστημα, μου ζητησαν συγνωμη για την καθυστερηση και πως θα παραλαμβανα σημερα οπως και εγινε.

Ο δισκος ειναι ολοκαινουργιος, δεν ειναι refurbished...

 

Tελος καλο ολα καλα για εμενα

Ευχομαι και στα υπολοιπα παιδια να παραλαβουν συντομα.

 

Και στο καταστημα να συνεχισει ετσι (αν και οι τιμες ηδη τσιμπησαν) και ευελπιστω με τον καιρο να βελτιωθει ακομα περισσοτερο σε καποιους τομεις οπως το στοκ κ.α!

 

 

Edit:Να προσθεσω οτι η συσκευασια ηταν προσεγμενη και ο δισκος δεν ηταν bulk.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Spyros7

 

Eιπε κανεις πως τα refurbished προιοντα δεν εχουν κανονικη εγγυηση ? Αυτο να το κοιταξεις γιατι πολυ απλα εχουν Ακριβως την ιδια εγγυηση. Οσο για επισκευη CPU εξαρταται τι εννοεις. Εχω δει αρκετους επισκευασμενους επεξεργαστες (κυριως θεματα με σπασμενα pin) οποτε αναλογα το τι και το πως. Περα απο αυτο το οτι εχεις εγγυηση απο την Intel δεν σημαινει 100% πως θα σε καλυψει η Intel Hellas, ενα ακομα που πρεπει να κοιταξεις.

 

@Rosgr100

 

Δλδ ο σκληρος σου ηρθε σε τετοιο κουτι μεσα ?

 

Box.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν..

 

Ήμουν από τους τυχερούς που παράγγειλαν νωρίς με τις μειωμένες τιμές.

Είχα παραγγείλει ένα 2500Κ στα 160€ και μία asus sabertooth P67 στα 140 περίπου.

Μετά είδα το ποστ για τον εκπτωτικό κωδικό και παράγγειλα ένα samsung 830 128gb στα 94€ με την έκπτωση αλλά και +4€ μεταφορικά. Ζήτησα με email να ενωθούν οι παραγγελίες.

Σήμερα παρέλαβα τον samsung στα 90€ και τον 2500Κ με επιπλέον έκπτωση από 160€->137€ χωρίς να τη ζητήσω (σκέφτηκα ότι μπήκε το 20% της 2ης παραγγελίας σε όλα τα προιόντα, όπως θα έπρεπε "κανονικά" να έχει γίνει, αλλά η έκπτωση σε σχέση με την αρχική τιμή είναι ελαφρώς μικρότερη από 20%- περιμένω να δω τι θα γίνει με το m/b..), και χωρίς χρέωση μεταφορικών.

Δυστυχώς δεν ήρθε η μητρική.

Και τα 2 προιόντα που παρέλαβα ήταν σφραγισμένα κανονικότατα με εργοστασιακά αυτοκόλητα και ο κούριερ (γενική ταχυδρομική) δεν είχε κανένα πρόβλημα να ανοιχτει το κουτί.

Για τους κατ' επάγγελμα αμφισβητίες, έβαλα το serial του 2500Κ στο online εργαλείο της intel και πήρα αυτό το feedback:

 

 

 

Πράγμα που δείχνει ότι η CPU μου έχει κανονική εγγύηση και συνεπώς δεν είναι.. "επισκευασμένη". Φυσικά είναι γνωστό ότι επισκευή CPU απλά δε γίνεται αλλά λέμε τώρα..

 

Δυστυχώς δεν βρήκα κάτι ανάλογο που να δουλέυει για samsung SSD. Αν ξέρει κάποιος κάτι ας με διαφωτίσει.

 

Μέχρι στιγμής είναι μια από τις καλύτερες αγορές μου (και έχω σταθεί τυχερός αρκετές φορές στο παρελθόν).

 

Μπράβο στο mrsmith και ελπίζω να συνεχίσουν έτσι.

 

Ευχαριστώ τον op και το φίλο που έδωσε τον εκπτωτικό κωδικό.

 

 

Kαι εγω ειχα κανει παραγγελια απο τους πρωτους πρωτους εναν i5 2500k με μητρικη gigabyte ga-z68x-ud3h-b3 και ραμ 8 gb 1600mhz της corsair και ολα αυτα στα 204 ευρω.Και τα 3 μαζι. με χρηση κουπονιου spring20 και πριν 3-4 μερες χρησιμοποιησα το εκπτωτικο insomnia.Πολυ καλη ευκαιρια για αυτα τα πραγματα που αν τα επαιρνα απο αλλου θα πληρωνα 380 ευρω..να κερδισω 175 ευρω δεν ειναι και λιγα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι εγω ειχα κανει παραγγελια απο τους πρωτους πρωτους εναν i5 2500k με μητρικη gigabyte ga-z68x-ud3h-b3 και ραμ 8 gb 1600mhz της corsair και ολα αυτα στα 204 ευρω.Και τα 3 μαζι. με χρηση κουπονιου spring20 και πριν 3-4 μερες χρησιμοποιησα το εκπτωτικο insomnia.Πολυ καλη ευκαιρια για αυτα τα πραγματα που αν τα επαιρνα απο αλλου θα πληρωνα 380 ευρω..να κερδισω 175 ευρω δεν ειναι και λιγα..

 

Σου έκανε έκπτωση στην παραγγελία χρησιμοποιώντας και τις 2 προσφορές (Spring20 & Insomnia)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Spyros7

 

Eιπε κανεις πως τα refurbished προιοντα δεν εχουν κανονικη εγγυηση ? Αυτο να το κοιταξεις γιατι πολυ απλα εχουν Ακριβως την ιδια εγγυηση. Οσο για επισκευη CPU εξαρταται τι εννοεις. Εχω δει αρκετους επισκευασμενους επεξεργαστες (κυριως θεματα με σπασμενα pin) οποτε αναλογα το τι και το πως. Περα απο αυτο το οτι εχεις εγγυηση απο την Intel δεν σημαινει 100% πως θα σε καλυψει η Intel Hellas, ενα ακομα που πρεπει να κοιταξεις.

 

Δεν είναι η πρώτη φορά που παραπληροφορείς με ύφος ειδικού και αρχίζω να αναρωτιέμαι αν το κάνεις σκόπιμα ή απλά από άγνοια. Βρες μου λοιπόν 1 προιόν που το χαρακτηρίζει refurbished η εταιρία κατασκευής και δίνει εγγύηση ίδια με του καινούργιου, αλλιώς μην κουράζεις το θρεντ. Η τυπική εγγύηση για refurbished προιόντα είναι 3 μήνες.

 

Όσο για το φτιάξιμο των σπασμένων pins, δλδ το κόλλημα του σπασμένου pin πάνω στη CPU έτσι ώστε να δουλεύει πάλι, είναι κάτι που θεωρείται πιο πολύ αστικός μύθος παρά πραγματικότητα αφού όποιος έχει πιάσει επεξεργαστή στα χέρια του καταλαβαίνει πόσο δύσκολο είναι. Απορώ που τους έχεις δει τους αρκετούς επεξεργαστες που λες. Το να λες όμως ότι το κάνει αυτό η Intel και ότι δίνει μάλιστα και 3 χρόνια εγγύηση είναι τουλάχιστον αστείο αφού είναι γνωστό πως επεξεργαστες με σπασμένα ή στραβωμένα pins βγαίνουν εκτός εγγύησης αυτόματα, δλδ δεν επιστρέφονται στην Intel για να τους φτιάξει και να τους ξαναπουλήσει.

 

Όσο για την ελληνική αντιπροσωπεία της Intel, θα με καλύψει ακόμα και σε περίπτωση παραεισαγωγής αρκει να είναι από Ευρώπη, αφου η Intel έχει ευρωπαική εγγύηση και αυτό φυσικά το έλεγξα πριν παραγγείλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου έκανε έκπτωση στην παραγγελία χρησιμοποιώντας και τις 2 προσφορές (Spring20 & Insomnia)?

 

Ακριβως.τον κωδικο spring20 τον εβαλα κανονισα σαν κουπονι εκπτωσης και πριν 3-4 μερες μιλησα τηλεφωνικα με μια κοπελα της οποιας της ειπα για το ινσομνια και μου εβαλε και αυτη την εκπτωση.Οποτε φτανουμε στα 204 ευρω και κατι ψιλα..πολυ καλη τιμη,γλυτωσα 175 ευρω περιπου αν τα επαιρνα απο αλλο καταστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως.τον κωδικο spring20 τον εβαλα κανονισα σαν κουπονι εκπτωσης και πριν 3-4 μερες μιλησα τηλεφωνικα με μια κοπελα της οποιας της ειπα για το ινσομνια και μου εβαλε και αυτη την εκπτωση.Οποτε φτανουμε στα 204 ευρω και κατι ψιλα..πολυ καλη τιμη,γλυτωσα 175 ευρω περιπου αν τα επαιρνα απο αλλο καταστημα

 

 

Εγώ χρησιμοποίησα το κουπόνι SPRING20 και μετά έστειλα mail να δω τι παίζει με το Insomnia και μου απάντησαν "Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε μόνο ένα εκπτωτικό κουπόνι κάθε φορά".

Θα επικοινωνίσω ξανά, τηλεφωνικός αυτή τη φορά, να δω αν μπορεί να γίνει κάτι.

 

Ευχαριστώ για την πληροφορία!:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι η πρώτη φορά που παραπληροφορείς με ύφος ειδικού και αρχίζω να αναρωτιέμαι αν το κάνεις σκόπιμα ή απλά από άγνοια.

 

+1

 

@salvation

χαλάρωσε!

τα πράγματα είναι καινούργια ή bulk

Έχω αγοράσει ΠΟΛΛΟΥΣ σκληρούς απο πολλά καταστήματα και ποτέ δεν ήρθαν σε κουτιά όπως δείχνεις.

Βασικά ούτε απο γνωστούς έχω δεί αυτό το κουτί που δείχνεις γιατί πολύ απλά για αυτά τα κουτιά συνήθως πληρώνεις >10ευρώ και απλά παίρνεις το χαρτί έξτρα...

 

Για αυτό μήν παραπληροφορείς τόσο επίμονα καρφώνεσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τι γίνεται παίζει καμιά προσφορά με κουπόνι, κωδικό, ταχυδρομικό περιστέρι, ή ότι άλλο?

Αν ξέρει κάποιο από τα παιδιά που γράφανε για κωδικούς ας στείλει ένα μήνυμα εδώ γιατί ενδιαφέρει πολύ κόσμο.

είδη εγώ ρώτησα αν παίζει προσφορά μια και είμαι γραμμένος εδώ,κατευθείαν στο κατάστημα θα μου απάντησή μάλλον αύριο και θα ποστάρω οκ...μην είμαστε ανοργάνωτη τελείως ρε παιδιά.

 

Στην ερώτηση που έκανα άμα μπορώ να δω το προϊόν πριν το παραλάβω από τον κούριερ μου απάντηση :

είναι πολιτική του καταστήματος να δίνεται αυτή η δυνατότητα στον αγοραστή.

 

Το ξέρω ότι όποιος παρακολουθεί το θέμα το ξέρει αλλά το υπενθυμίζω για κάποιον καινούργιο μιας και είναι δύσκολο να το παρακολουθείς ποια έτσι όπως έχει πάει και κρίμα για κάποια παιδιά που έκαναν το σωστό πριν καμιά 10 σελίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τι γίνεται παίζει καμιά προσφορά με κουπόνι, κωδικό, ταχυδρομικό περιστέρι, ή ότι άλλο?

 

Το μόνο που παίζει αυτή τη στιγμή είναι η προσφορα του Insomnia -12%.

Δεν ξέρω αν πρέπει να το γράψεις στα σχόλια, εγω πάντως θα έπαιρνα τηλέφωνο ή θα έστελνα ένα mail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου καλά κανείς και το λές μιας και με ένα σορό άλλα χάνουμε αυτό που δικαιούμαστε εγώ δεν το ήξερα του έστειλα να μου πει αυτός? αλλά κάτι ακόμα το 12% ισχύει για όλες τις αγορές ανεξάρτητα τιμής ? εμένα κάνει 96Ε και κάτι ψιλά.

αν ισχύει για π.χ.από 120 ευρώ και πάνω μπορώ να πάρω και κάτι ακόμα και να βγω κερδισμένος από το 12% δεν ξέρω άμα με πιάνεις ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...