Προς το περιεχόμενο

Εσωτερικός σκληρός δίσκος Barracuda 7200.14 ST2000DM001 3,5" - 2 TΒ 99,34€


rosgr100

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φίλε μου καλά κανείς και το λές μιας και με ένα σορό άλλα χάνουμε αυτό που δικαιούμαστε εγώ δεν το ήξερα του έστειλα να μου πει αυτός? αλλά κάτι ακόμα το 12% ισχύει για όλες τις αγορές ανεξάρτητα τιμής ? εμένα κάνει 96Ε και κάτι ψιλά.

αν ισχύει για π.χ.από 120 ευρώ και πάνω μπορώ να πάρω και κάτι ακόμα και να βγω κερδισμένος από το 12% δεν ξέρω άμα με πιάνεις ;)

 

Σε πιάνω :P

Κάτι είχα ακούσει, ότι ισχύει για παραγγελίες κοντά στα 200€ αλλά δε νομίζω πως ισχύει. Ρώτησε το κι αυτό καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 424
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ πάντως έκανα παραγγελία αυτόν Hitachi Touro Desk DX3 - 2 TΒ σε αυτά τα λεφτά και απότι είδα και στο αμαζον ποιο ακριβός είναι. το μόνο που δεν ξέρω είναι άμα οι hitachi είναι αξιόπιστοι σαν δίσκοι γιατί δεν είχα ποτε. 1 dvdrom είχα και αυτό ήταν μεγάλη φόλα και απο τότε δεν ξανα πήρα κάτι αυτής της εταιρίας ασόψετε όμως η κρίση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι η πρώτη φορά που παραπληροφορείς με ύφος ειδικού και αρχίζω να αναρωτιέμαι αν το κάνεις σκόπιμα ή απλά από άγνοια. Βρες μου λοιπόν 1 προιόν που το χαρακτηρίζει refurbished η εταιρία κατασκευής και δίνει εγγύηση ίδια με του καινούργιου, αλλιώς μην κουράζεις το θρεντ. Η τυπική εγγύηση για refurbished προιόντα είναι 3 μήνες.

 

Όσο για το φτιάξιμο των σπασμένων pins, δλδ το κόλλημα του σπασμένου pin πάνω στη CPU έτσι ώστε να δουλεύει πάλι, είναι κάτι που θεωρείται πιο πολύ αστικός μύθος παρά πραγματικότητα αφού όποιος έχει πιάσει επεξεργαστή στα χέρια του καταλαβαίνει πόσο δύσκολο είναι. Απορώ που τους έχεις δει τους αρκετούς επεξεργαστες που λες. Το να λες όμως ότι το κάνει αυτό η Intel και ότι δίνει μάλιστα και 3 χρόνια εγγύηση είναι τουλάχιστον αστείο αφού είναι γνωστό πως επεξεργαστες με σπασμένα ή στραβωμένα pins βγαίνουν εκτός εγγύησης αυτόματα, δλδ δεν επιστρέφονται στην Intel για να τους φτιάξει και να τους ξαναπουλήσει.

 

Όσο για την ελληνική αντιπροσωπεία της Intel, θα με καλύψει ακόμα και σε περίπτωση παραεισαγωγής αρκει να είναι από Ευρώπη, αφου η Intel έχει ευρωπαική εγγύηση και αυτό φυσικά το έλεγξα πριν παραγγείλω.

 

1) Προφανως δεν εχεις δει το εσωτερικο εργοστασιου της Intel ουτε με κυαλι οποτε καλο θα ηταν να μην "ορκιζεσαι" για πραγματα που δεν γνωριζεις. Οτιδηποτε και αν χαλασει (μεσα σε φυσιολογικα πλαισια, οχι πχ να παρει φωτια) επιστρεφεται πισω στην Intel (γενικα σε ολες τις εταιρειες) εκτος αν μιλαμε για προιοντα που η τιμη επιστροφης+επιδιορθωσης ξεπερναει την τιμη κοστους του προιντος οποτε ναι εκει το προιον καταστρεφεται.

 

2) Μην κολας στην λεξη Refurbished και μην θεωρεις δεδομενο οτι επισκευασμενα προιοντα ερχονται παντα με αυτοκολητακι επανω που ενημερωνει τον αγοραστη. Πολλα παιζουν στην αγορα προκειμενου καποιος να πουλαει προιοντα σε τετοιες τιμες και να εισαι σιγουρος πως οταν μιλαμε για μεγαλες συμφωνιες ολοι ριχουν νερο στο κρασι τους οποτε μην κοιτας το ποσο εγγυηση εχει ενα προιον για να βγαλεις πορισμα στο αν ειναι επισκευασμενο η οχι. Οσο για την πανευρωπαικη εγγυηση αυτο το γνωριζεις μονο αν δωσεις τον σεριακο κωδικο και δεις οτι οντως εχει πουληθει απο την Intel σε καταστημα/κρατος εντος Ευρωπαικης ενωσης και δεν ειναι παραεισαγωγη.

 

@ teodor Ch

 

Οποιοσδηποτε σκληρος και γενικα προιον που Δεν ερχεται σε τετοιο κουτι θεωρειται αυτοματα Bulk.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά τα θετικά σχόλια που ακούω λοιπόν, παρήγγειλα κι εγώ μία φριτέζα γι αρχή. (Ακόμη δεν έχω καταλήξει στη σύνθεση για το νέο desktopaki).

 

http://mrsmith.gr/index.php/shop/product/view/689/4014561

150 ευρά από 190+ που έρχεται στο skroutz, μια χαρά το κόβω.

 

 

Και ερώτηση. Είναι δυνατόν να έχει 3,5€ μεταφορικά σε όλα? Δηλαδή sorry αλλά αν πάρω ολόκληρη σύνθεση pc 3,5€ θα πληρώσω????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και ερώτηση. Είναι δυνατόν να έχει 3,5€ μεταφορικά σε όλα? Δηλαδή sorry αλλά αν πάρω ολόκληρη σύνθεση pc 3,5€ θα πληρώσω????

Γιατι σου φαινεται περιεργο απο τη στιγμη που στα περισσοτερα μαγαζια αν παρεις συνθεση δεν πληρωνεις καθολου μεταφορικα αλλα ουτε αντικαταβολη (αλλος πανω απο 85 αλλος πανω απο 100 κλπ). Στο αμαζον δεν εχεις μεταφορικα πανω απο 30 ευρω μαλιστα που ερχονται και απο 2000Km μακρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, μη συγκρίνεις το amazon. Και σίγουρα μη συγκρίνουμε τις τιμές των courier στην Ελλάδα.

Γερμανία - Ελλάδα ups 13€ το δέμα. Αθήνα - Καβάλα 13€ ο φάκελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

...

 

Οσο μεγαλυτερο ειναι το ποσο της αγορας τοσο περισσοτερα ευρω ειναι το ποσο που μπαινει στην τσεπη του εμπορου - γι αυτο και σου δινουν δωρεαν τα μεταφορικα απο ενα ποσο και πανω τα μαγαζια. Θα ηταν παραλογο οσο περισσοτερα κερδιζει το μαγαζι να σου βαζει και παραπανω μεταφορικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβώς εννοείς? Τι σχέση έχεις εσύ με το μαγαζί??

 

Σσσσσσ, απλα ενας συνανθρωπος ειναι που θελει να προσφερει βοηθεια αφιλοκερδως ;)

 

ΥΓ : Οπως με ενημερωσε ενας φιλος κοιταξτε και σε αλλα Ελληνικα φορα τεχνολογιας και θα δειτε πολλους συνανθρωπους που μοιραζουν κουπονια ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά μόλις είδα το θέμα, προσπάθησα να διαβάσω όλες τις σελίδες αλλά με όλες τις προσωπικές διαμάχες κάπου χάνεις την μπάλα..

αυτόν τον σκληρό, μπορούμε να τον παραγγείλουμε με κάποιο κουπόνι έκπτωσης στα 97,55- 12% = 86ε;

Απ΄οτι είδα κανονικά έχει 2 χρόνια εγγύησης, οπότε νομίζω ότι αξίζει περισσότερο από τον seagate!

 

 

ΥΓ : Οπως με ενημερωσε ενας φιλος κοιταξτε και σε αλλα Ελληνικα φορα τεχνολογιας και θα δειτε πολλους συνανθρωπους που μοιραζουν κουπονια ;)

 

ποια εννοείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σσσσσσ, απλα ενας συνανθρωπος ειναι που θελει να προσφερει βοηθεια αφιλοκερδως ;)

 

ΥΓ : Οπως με ενημερωσε ενας φιλος κοιταξτε και σε αλλα Ελληνικα φορα τεχνολογιας και θα δειτε πολλους συνανθρωπους που μοιραζουν κουπονια ;)

 

 

 

πρέπει να έχεις τρελά κόμπλεξ!!!!

τί σε κόφτει αν ο κόσμος ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΧΡΗΜΑΤΑ?

και ο ίδιος ο ιδιοκτήτης του καταστήματος να είναι ΤΙ ΣΧΕΣΗ έχει αν εμείς βγαίνουμε κερδισμένοι πολλαπλά?????

 

έλεος, άλλη δουλειά δεν έχεις να κατηγορείς ΑΒΑΣΙΜΑ**** άλλους και καταστήματα?

 

****Να υπήρχε λόγος να το κάνουμε μαζί βούκινο σε όλα τα Ελληνικά forums...

 

Υπόψιν εγώ δε ζήτησα έκπτωση με κουπόνι αλλά παρόλα αυτά μου έκαναν έξτρα μείωση ~50 ευρώ.

 

Τα μηχανήματα που πήρα λειτουργούν τέλεια και ήδη έχω ξεκινήσει το σκάλισμα. Είμαι overclocked&undervolted και πάρα πολύ χαρούμενος wub.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι σημασία έχει άμα είναι ακόμα και δικό του το μαγαζί ( η τιμές είναι σχετικά καλές )τον δίσκο που λέω να πάρω εγώ απ όσο κοίταξα δεν τον έχουν αλλού φθηνότερα ούτε στο amazon ούτε στο πιξμανια οπότε αυτό που αρχικά με ενδιαφέρει είναι να είναι σωστό το μαγαζί και τα προϊόντα να είναι όπως πρέπει κλειστά.

Στην τελική πλαίσιο και e-shop και you και getitnow όλοι από μια λαμογιά έχουν κάνει άρα τι μένει??

Ας δούμε πως θα πάει και ας μην τρωγόμαστε με τα ρούχα μας δεν ξέρω πόσο θα κρατήσει αυτό αλλά σαν αρχή είναι καλά άμα αύριο πάει στις τιμές των άλλων θα φάμε 1 χρόνο ψάξιμο σε όλα τα site να βρούμε φθηνές τιμές και μην γελιέστε οι δίσκοι δεν έχουν πέσει ακόμα κάποτε ο 2 tb έκανε 68 ευρώ αλλά για να πάει εκεί θέλει 2 χρόνια και μέχρι τότε τι κάνεις ? η εμπιστεύεσαι ένα καινούργιο κατάστημα και γλυτώνεις κάνα ευρώ ή τα σκας στο πλαίσιο και άμα χαλάσει να σε πετάνε έξω με την κλοτσιές.

 

οπότε τελική απάντηση έκπτωση δεν παίζει κάτω από 190 ευρώ κρίμα που δεν βρήκα κανένα από πειραιά να τα μηραστούμε...

:) ;όποιος θέλει άλλον ένα δίσκο από κοντά να μου πει τα το ρίξω παραγγελία....κορυδαλλό μένω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...