Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Φυσικα και εχουμε ξαναδει τετοια γραφικα , το ζητημα ειναι σε τοσο dense και μεγαλο κοσμο αν τα εχουμε ξαναδει και ειδικα σε FPP .

Bασικα δεν υπαρχει αλλο open world , rpg , first person που να φτανει εστω κοντα γιαυτο και η τοση εντυπωση.

Στα μονα που μπορει να γινει η συγκριση ειναι τα fallout που το cyberpunk ειναι η μερα με την νυχτα στον τεχνικο τομεα και το deus ex mankind divided που δεν εχει καμια σχεση το μεγεθος του κοσμου.

Επισης τα μοντελα των χαρακτηρων ειναι ανετα στα τοπ ασχετως open world η μη. Βεβαια για cdpr δεν ειναι κατι ιδιαιτερο μιας και το witcher 3 ειχε top χαρακτηρες. 

Το RDR2 δεν είναι αντίστοιχο; Δεν το έχω παίξει βέβαια αλλά από τα βίντεο φαίνεται τούμπανο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Το RDR2 δεν είναι αντίστοιχο; Δεν το έχω παίξει βέβαια αλλά από τα βίντεο φαίνεται τούμπανο..

Eννοειται ειναι τουμπανο , καλυτερα γραφικα σε game δεν υπαρχουν αυτην την στιγμη. Η διαφορα ειναι ομως οτι αλλο το μισο σου οπτικο πεδιο να αποτελειται απο ουρανο και αλλο να υπαρχουν παντου πολυγωνα , αντανακλασεις κτλπ οπως στην περιπτωση του cyberpunk 

9 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Βασικά εμενα μου έκαναν τα animations. Φαίνεται σαν όλα τα NPCs animations να είναι motion capture, που λογικά δεν είναι αλλα φαίνονται.

Ολα motion capture θα ειναι ( ετσι πιστευω τουλαχιστον ) απλα στην περιπτωση των μην σημαντικων χαρακτηρων θα εχουν π.χ 10 διαφορετικα και θα τα μοιραζουν random .

Εδω στο βιντεο που εβαλα στην προηγουμενη σελιδα ο τυπος που ακολουθεις εχει ενα κλικ διαφορετικο animation οταν περπαει γιατι φαινεται οτι κουτσαινει .Τι να λεμε θα δουμε attention to detail που δεν θα εχουμε ξαναδει αντιστοιχη σε video game

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από την άλλη ακόμα και τα ίδια γραφικά να είχε με το Witcher 3 την ίδια ανυπομονησία θα είχα. 

Άλλωστε οι ελάχιστες ενστάσεις που είχα για το Witcher 3 δεν ήταν το Downgrade στα γραφικά, αλλά η σχεδόν πλήρης απαξίωση στις επιλογές που είχε κάνει κάποιος στα δύο προηγούμενα. Όπως και η εξαφάνιση κάποιων βασικών χαρακτήρων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι μπορει να ξεζουμισει απτις current gen κονσολες, θα το κανει πιστευω. Καλως η κακως δεν μπορουμε να περιμενουμε θαυμα απο παιχνιδι που ειναι βασισμενο σε PS4/X1. Απο κει και περα,το scalability που μαλλον θα εχει λογω του BC των νεων κονσολων αλλα και του προμο που θελει να κανει η MS με το νεο Xbox,πιστευω θα κανει την PC εκδοση εμφανως ανωτερη οπτικα απτις υπολοιπες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18+ rating στην Βραζιλια.

Πολυ καλα νεα τα παρακατω .Εντωμεταξυ παντα μου φαινοταν αστειος ο τροπος που βαζανε το rating. To να δεις νεκρα πτωματα 12+ αλλα το να δεις ξερω εγω γυμνο στηθος 14+. 

 

rating.png

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, noFEARgr είπε

18+ rating στην Βραζιλια.

Πολυ καλα νεα τα παρακατω .Εντωμεταξυ παντα μου φαινοταν αστειος ο τροπος που βαζανε το rating. To να δεις νεκρα πτωματα 12+ αλλα το να δεις ξερω εγω γυμνο στηθος 14+. 

rating.png

αυτο ειναι απτα παραδοξα της κοινωνιας μας στον 21ο αιωνα. Αυτο ειναι που λεμε το δεντρο και οχι το δασος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αρα έχασε το (M)ature rating που είχε και το Witcher 3 λόγο extreme cruelty? Αναρωτιέμαι τι πιο σκληρό θα δούμε απο το να κόβεις φιλετάκια από τους εχθρούς με το σπαθί σου ή να σε κυνηγάει ένα μωρό zombie.

Προσωπικά μου αύξησε το hype αυτό το rating, απλά ελπίζω να μην χάσει πολλούς πελάτες..

Επεξ/σία από >-Nosakos<-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτό με το rating που είναι πιο πάνω τα boobs από gore με ξεπερνά. Nosakos δεν ξέρω άμα είδες gameplay αλλα το game έχει πολύ περισσότερο gore και απέχει από το παραμυθένιο σκηνικό του Witcher. ;) Δώσε blood and gore να γουστάρουμε! Ευτυχώς δεν είναι DLC :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Είχε gore και στο TW3 (σιγά που δεν έσφαζες κόσμο :P ).
π.χ. Μην πεις στην

Keira να πάει στο Kaer Morhen και μια χαρά παλουκωμένη την βρίσκεις μετά. Αν και οκ, το ίδιο το παλούκωμα ήταν off-screen, but still...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Καλά αυτό με το rating που είναι πιο πάνω τα boobs από gore με ξεπερνά. Nosakos δεν ξέρω άμα είδες gameplay αλλα το game έχει πολύ περισσότερο gore και απέχει από το παραμυθένιο σκηνικό του Witcher. ;) Δώσε blood and gore να γουστάρουμε! Ευτυχώς δεν είναι DLC :P

Δεν θα το έλεγα και τόσο παραμυθένιο το witcher 3, εκτός αν θυμάσαι μόνο το blood and wine dlc. Εκτός του blood wine μια χαρά dark και σκοτεινό ήταν το game και μια χαρά πετσόκοβες χέρια, και κεφάλια απο τους εχθρούς ή τους έκοβες στην μέση. Αν αυτό δεν είναι gore, δεν ξέρω τι να σου πω.  
Πάντως είμαι μαζί σου στο gore. Είναι μεγάλη ξενέρα καταστάσεις τύπου Star Wars Jedi fallen order. Δώσε gore στον λαό και τρέλανε μας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...