Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
1 ώρα πριν, liakinen είπε

Το θέμα είναι αν πάει για best game of... που πολλοί από εμάς περιμένουμε. 

Το "best game of..." νομίζω είναι διαφορετικό για τον καθέναν.

Εμένα ας πούμε, μου αρέσουν όσα βλέπω, πλην ίσως του fist-fighting που μου φάνηκε λίγο "απότομο" (ίσως δοκιμάσω melee build), αλλά γενικά θα δείξει όταν θα το έχω στα χέρια μου και πόσες ώρες θα βγάλει χωρίς να γίνει βαρετό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, GhostRiderLSOV είπε

Το "best game of..." νομίζω είναι διαφορετικό για τον καθέναν.

Εμένα ας πούμε, μου αρέσουν όσα βλέπω, πλην ίσως του fist-fighting που μου φάνηκε λίγο "απότομο" (ίσως δοκιμάσω melee build), αλλά γενικά θα δείξει όταν θα το έχω στα χέρια μου και πόσες ώρες θα βγάλει χωρίς να γίνει βαρετό.

+1 σε αυτό.

Από όσα έδειξαν, το μόνο μέρος που ήταν λίγο περίεργο και "ρομποτικό" ήταν εκεί που παλεύεις τα δίδυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Το "best game of..." νομίζω είναι διαφορετικό για τον καθέναν.

Εμένα ας πούμε, μου αρέσουν όσα βλέπω, πλην ίσως του fist-fighting που μου φάνηκε λίγο "απότομο" (ίσως δοκιμάσω melee build), αλλά γενικά θα δείξει όταν θα το έχω στα χέρια μου και πόσες ώρες θα βγάλει χωρίς να γίνει βαρετό.

Δεν διαφωνώ καθόλου, απλά έχω την αίσθηση ότι αρκετοί που έχουμε λατρέψει τα Witcher και έχουμε την συγκεκριμένη εταιρεία αυτήν την στιγμή στις μία δύο καλύτερες του χώρου περιμένουμε ένα από τα καλύτερα παιχνίδια όλων των εποχών. Ε φοβάμαι μην μας γυρίσει μπούμερανγκ. Για να μην παρεξηγηθώ μου άρεσαν αυτά που είδα απλά δεν έμεινα με το στόμα ανοιχτό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σημαντικό είναι το shooting και λένε ότι είναι ok, τα υπόλοιπα μέχρι την Enhanced Edition θα τα έχουν φτιάξει. :D Και αν όχι, τότε θα το κάνουν οι modders ;)

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ουτε και εγω εμεινα με το στομα ανοιχτο αλλα απο την αλλη σκεφτομαι οτι επιτελους φτιαχτηκε μια πολη στην οποια θα μπορω να μπαινω σε οποιο διαμερισμα γουσταρω,σε οποιον οροφο και εαν ειναι αυτο και ενω θα βρισκομαι σε εναν Cyberpunk κοσμο.

Για να μην πω οτι επιτελους βρηκα σε ενα παιχνιδι αμαξια του γουστου μου.

Βαρεθηκα να οδηγαω συνεχεια της ιδιες παλιατζουρες,θελω ενα αμαξι που να μου θυμιζει τον KIT ρε παιδι μου..

 

spacer.png

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Cyberpunk 2077 Preview Ran at 1080p with DLSS 2.0 Enabled on an RTX 2080Ti Powered PC

Αναφορά σε κείμενο

The performance report from the German publication is a bit concerning on multiple levels, as the Cyberpunk 2077 preview apparently ran at 1080p with DLSS 2.0 enabled (announced yesterday by NVIDIA to be available for the game) and some (but not all) raytracing effects enabled on a computer powered by the mighty RTX 2080Ti graphics card.

Ένα πράγμα θέλω μόνο να μάθω. Πόσα τους έδωσε η Nvidia για να το κάνουν playable μόνο σε Ampere κάρτες(500ευρου και πάνω όπως φαίνεται) και να το καθυστερήσουν μέχρι να βγουν στην αγορά. Πόσο από το budget τους κάλυψαν(πιστεύω τουλάχιστον το 25%). Τα άλλα πιστεύω περιττεύουν.

Αναφορά σε κείμενο

However, it is clear that there is a lot for CD Projekt RED left to optimize and we now understand the latest delay a bit more.

Όχι δεν καταλάβατε τίποτα. Το delay έγινε για τον ίδιο λόγο που έγινε το delay στο απίστευτα downgraded Witcher 3. Να υπάρχουν στην αγορά κάρτες ικανές να το τρέξουν και να είναι μόνο οι πολύ ακριβές.

Έτσι καταλαβαίνουμε γιατί δεν έχουν και ίχνος DRM για μια τόσο μεγάλη επένδυση(μεγαλύτερη ίσως και από το RDR2). Τα λεφτά θα έρθουν και από αλλού.

Επεξ/σία από pirmen56
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μαν το παιχνίδι θα βγει για PS4/X1 και PS5/XSX, ποιον πέτσινο ονειρεύεσαι εσύ ; Πήραν εκεί κάτι ψιλά να βάλουν RTX κι' αυτό είναι όλο. Το πολύ το χρήμα είναι consoles και ειδικά τώρα που θα βγουν και οι νέες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ρε μαν το παιχνίδι θα βγει για PS4/X1 και PS5/XSX, ποιον πέτσινο ονειρεύεσαι εσύ ; Πήραν εκεί κάτι ψιλά να βάλουν RTX κι' αυτό είναι όλο. Το πολύ το χρήμα είναι consoles και ειδικά τώρα που θα βγουν και οι νέες.

Στο Crysis 2 με το Tesellation, που το έκαναν επίτηδες υπερβολικά βαρύ, είχε γραφτεί κάτι για 2 εκ. δολάρια. Δεν θα μου έκανε εντύπωση αν τους έχουν σκάσει πάνω από 10 μύρια αφού αυτός ο τίτλος θα πουλήσει όλη την νέα RTX γενιά. Πώς αλλιώς να σε πείσουν να μην πας στην κόκκινη. Με τα base graphics που θα τρέχει και το xbox one;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οταν πρωτοβγαλανε το cgi trailer πριν απο 7 χρονια ειχανε πει οτι το τελικο παιχνιδι θελουν να εχει παρομοια γραφικα με το trailer . Πιστευω οτι το πετυχαν 

1577115018_hrmavzs1q6751(1).jpg.bcd459536307d365e9bc043d39720042.jpg

 

Επισης μιας και καποιοι στον ιντερνετ μιλανε για downgrade , οχι μονο δεν υπαρχει αλλα πολλες σκηνες ειναι καλυτερες απο πριν. 

cyberpunk.jpg.9f91fc4ad84a852f8426aaebd5ada9c8.jpg

Επεξ/σία από noFEARgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είναι next gen τίτλος σε καμία περίπτωση. Next gen είναι κάτι τόσο προηγμένο που δεν τρέχει ούτε στο low σε παλιά γενιά κονσολών. Το Cyberpunk κάνει scale σε ps4 και xbox one ρίχνοντας την ποιότητα κάποιων παραμέτρων.

Οι στατικές σκηνές(screenshots) είναι για να ξεγελάς τους άσχετους με την τεχνολογία των γραφικών. Μόνο σε live υλικό φαίνονται οι ατέλειες του φωτισμού, το τρεμόπαιγμα των σκιών, το pop-in, η μέτρια γεωμετρία των αντικειμένων υψηλής πολυπλοκότητας(μαλλιά π.χ.) και άλλα που υποδεικνύουν current gen.

Επεξ/σία από pirmen56
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Cyberpunk 2077 Preview Ran at 1080p with DLSS 2.0 Enabled on an RTX 2080Ti Powered PC

Ένα πράγμα θέλω μόνο να μάθω. Πόσα τους έδωσε η Nvidia για να το κάνουν playable μόνο σε Ampere κάρτες(500ευρου και πάνω όπως φαίνεται) και να το καθυστερήσουν μέχρι να βγουν στην αγορά. Πόσο από το budget τους κάλυψαν(πιστεύω τουλάχιστον το 25%). Τα άλλα πιστεύω περιττεύουν.

Όχι δεν καταλάβατε τίποτα. Το delay έγινε για τον ίδιο λόγο που έγινε το delay στο απίστευτα downgraded Witcher 3. Να υπάρχουν στην αγορά κάρτες ικανές να το τρέξουν και να είναι μόνο οι πολύ ακριβές.

Έτσι καταλαβαίνουμε γιατί δεν έχουν και ίχνος DRM για μια τόσο μεγάλη επένδυση(μεγαλύτερη ίσως και από το RDR2). Τα λεφτά θα έρθουν και από αλλού.

O skill up ειπε οτι τα 60fps ηταν το ελαχιστο και πολλες φορες χτυπουσε 90-100 fps .Το παιχνιδι κοβοταν απο το ray tracing και οχι λογω του  rasterization performance της 2080ti . Eμπιστευομαι πιο πολυ αυτον παρα το wccftech το μονο σιγουρο παντως. 

1 λεπτό πριν, pirmen56 είπε

Δεν είναι next gen τίτλος σε καμία περίπτωση. Next gen είναι κάτι τόσο προηγμένο που δεν τρέχει ούτε στο low σε παλιά γενιά κονσολών. Το Cyberpunk κάνει scale σε ps4 και xbox one ρίχνοντας την ποιότητα κάποιων παραμέτρων.

Τα στατικά screenshots είναι για να ξεγελάς τους άσχετους με την τεχνολογία των γραφικών. Μόνο σε live υλικό φαίνονται οι ατέλειες του φωτισμού, το τρεμόπαιγμα των σκιών, το pop-in, η μέτρια γεωμετρία των αντικειμένων υψηλής πολυπλοκότητας(μαλλιά π.χ.) και άλλα που υποδεικνύουν current gen.

pop in οσο ειμαστε με hard drive θα υπαρχουν . Μολις βγουνε οι νεες κονσολες θα μειωθει στο ελαχιστο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Δεν είναι next gen τίτλος σε καμία περίπτωση. Next gen είναι κάτι τόσο προηγμένο που δεν τρέχει ούτε στο low σε παλιά γενιά κονσολών. Το Cyberpunk κάνει scale σε ps4 και xbox one ρίχνοντας την ποιότητα κάποιων παραμέτρων.

Οι στατικές σκηνές(screenshots) είναι για να ξεγελάς τους άσχετους με την τεχνολογία των γραφικών. Μόνο σε live υλικό φαίνονται οι ατέλειες του φωτισμού, το τρεμόπαιγμα των σκιών, το pop-in, η μέτρια γεωμετρία των αντικειμένων υψηλής πολυπλοκότητας(μαλλιά π.χ.) και άλλα που υποδεικνύουν current gen.

Για μια στιγμή νόμιζα ότι έλεγες για το port του Outer worlds στο switch...:lol:

Μήπως υπερβάλουμε κάτα τι; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και το 20 λεπτο νεο gameplay  μαζεμενο με την κανονικη ροη και διαλογους... Νομιζω οτι σκιζει απο voice acting  και πως επιδραει το first person....

 

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, pirmen56 είπε

Έτσι καταλαβαίνουμε γιατί δεν έχουν και ίχνος DRM για μια τόσο μεγάλη επένδυση(μεγαλύτερη ίσως και από το RDR2). Τα λεφτά θα έρθουν και από αλλού.

Με συγχωρείς αλλά βγάζεις όλο και λιγότερο νόημα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...