Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με τις GTX1060 6GB που έχει ο περισσότερος λαός, τι προβλέψεις κάνετε για 1080p? Κουβέντα να γίνεται δηλ. Ελπίζω κάποια στιγμή, κάπως, να μπει και GoG support στο GeForce Now για εμάς που θα παίξουμε την GoG έκδοση.

Επεξ/σία από spirit)earth)aflame
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν θελω να με παρεξηγησεις αλλα θα το τρεξεις,θα πιασεις 60αρι,ομως θα παιξεις ενα διαφορετικο παιχνιδι απο καποιον που εχει πιο δυνατη καρτα.

Γιατι θα αναγκαστεις να πεσεις πολυ χαμηλα στα settings σε σημειο που η ατμοσφαιρα της πολης θα αλλαξει.

Ολα αυτα με την προυποθεση να εχεις τουλαχιστον 4πυρηνο cpu.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, spirit)earth)aflame said:

Με τις GTX1060 6GB που έχει ο περισσότερος λαός, τι προβλέψεις κάνετε για 1080p? Κουβέντα να γίνεται δηλ. Ελπίζω κάποια στιγμή, κάπως, να μπει και GoG support στο GeForce Now για εμάς που θα παίξουμε την GoG έκδοση.

Πιστεύω για 60 fps, να ελπίζεις σε κάποια μίξη low/medium στην καλύτερη περίπτωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Δεν θελω να με παρεξηγησεις αλλα θα το τρεξεις,θα πιασεις 60αρι,ομως θα παιξεις ενα διαφορετικο παιχνιδι απο καποιον που εχει πιο δυνατη καρτα.

Γιατι θα αναγκαστεις να πεσεις πολυ χαμηλα στα settings σε σημειο που η ατμοσφαιρα της πολης θα αλλαξει.

Ολα αυτα με την προυποθεση να εχεις τουλαχιστον 4πυρηνο cpu.

Γιατί να σε παρεξηγούσα; Ίσα ίσα, πληροφορίες ζήτησα και ευχαριστώ.

15 λεπτά πριν, Aruil είπε

Πιστεύω για 60 fps, να ελπίζεις σε κάποια μίξη low/medium στην καλύτερη περίπτωση.

Η αλήθεια είναι πως είχα την ελπίδα για κάτι καλύτερο από αυτά που διάβαζα να λέγονται στο νετ παλαιότερα. Βλέποντας όμως τα τωρινά βίντεο και τη 2080ti, googlαρα να δω σύγκριση μεταξύ των δυο καρτών (χαοτική), και έτσι σκέφτηκα να κάνω την ερώτηση εδώ.

Σα κανόνα σε όλα τα παιχνίδια, προτιμώ να μην τα παίζω καθόλου μέχρι να αναβαθμίσω παρά σε medium/low. Αν και ήθελα τη steelbook edition και την έχω κάνει preorder πολύ καιρό, με αυτά τα δεδομένα μάλλον θα φάει cancel και θα πάρω τη steam version για να το παίξω σωστά στο GeForce Now, μιας και GoG support δε φαίνεται στον ορίζοντα σύντομα.

Επεξ/σία από spirit)earth)aflame
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, spirit)earth)aflame said:

Γιατί να σε παρεξηγούσα; Ίσα ίσα, πληροφορίες ζήτησα και ευχαριστώ.

Η αλήθεια είναι πως είχα την ελπίδα για κάτι καλύτερο από αυτά που διάβαζα να λέγονται στο νετ παλαιότερα. Βλέποντας όμως τα τωρινά βίντεο και τη 2080ti, googlαρα να δω σύγκριση μεταξύ των δυο καρτών (χαοτική), και έτσι σκέφτηκα να κάνω την ερώτηση εδώ.

Σα κανόνα σε όλα τα παιχνίδια, προτιμώ να μην τα παίζω καθόλου μέχρι να αναβαθμίσω παρά σε medium/low. Αν και ήθελα τη steelbook edition και την έχω κάνει preorder πολύ καιρό, με αυτά τα δεδομένα μάλλον θα φάει cancel και θα πάρω τη steam version για να το παίξω σωστά στο GeForce Now, μιας και GoG support δε φαίνεται στον ορίζοντα σύντομα.

Έχουν πει για υποστήρικη GeForce Now? Αν έχει θα ήταν μια καλή λύση πράγματι. Αν και δεν ξέρω τι παίζει με input lag, γιατί θα πονάει σε fps.

Επεξ/σία από Aruil
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, spirit)earth)aflame είπε

Σα κανόνα σε όλα τα παιχνίδια, προτιμώ να μην τα παίζω καθόλου μέχρι να αναβαθμίσω παρά σε medium/low

Και εγω αυτο θα εκανα στην θεση σου για το συγκεκριμενο παιχνιδι,θα το αφηνα για μετα.

Οταν θα βγουν οι νεες καρτες πιστευω να μπορεσεις να τσιμπησεις μια 2070 σε καλη τιμη..

Εαν δεν θες να κανεις την υπερβαση και να ανεβεις πιο ψηλα..

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Aruil είπε

Έχουν πει για υποστήρικη GeForce Now? Αν έχει θα ήταν μια καλή λύση πράγματι. Αν και δεν ξέρω τι παίζει με input lag, γιατί θα πονάει σε fps.

Τα περισσότερα preview που γίναν τις προάλλες, άν δεν κάνω λάθος, ήταν μέσω του Geforce Now. Δέν δόθηκε "δισκάκι" ή σε κάποιο άλλο μέσο, πέρα απο κάποιους που το έπαιξαν στον χώρο που είχαν κάνει για το event. Οπότε ναι, λογικά θα είναι available day one.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι και εγώ σε παρόμοια κατάσταση με 1060 6gb, από το να το παίξω σε low σκέφτομαι να το παίξω στο ps4 pro και να έχω σωστά γραφικά αλλα πολύ χειρότερο gun control. Γνώμες; Ps4 και δυσκολότερο σημάδι ή PC μονο headshots αλλά τέρμα low γραφικά;

Επεξ/σία από simplemaths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, spirit)earth)aflame είπε

Με τις GTX1060 6GB που έχει ο περισσότερος λαός, τι προβλέψεις κάνετε για 1080p? Κουβέντα να γίνεται δηλ. Ελπίζω κάποια στιγμή, κάπως, να μπει και GoG support στο GeForce Now για εμάς που θα παίξουμε την GoG έκδοση.

Για 30αρι,ολα ultra πιστευω. Για 60αρι λογικα medium/high αναλογως το κοστος σε performance του καθε setting και κλεισμενα settings τυπου hairworks που εχουν μεγαλη επιβαρυνση κλπ.

Απτην στιγμη που το παιχνιδι θα τρεχει σε base consoles,δεν θα ξεφυγουν πολυ οι απαιτησεις που ξεραμε για 1080p απο τα προηγουμενα αυτης της γενιας. Ναι θα τρεχει και σε next gen,αλλα εκει η εξτρα υποδυναμη θα αναδειχθει σε υψηλοτερη αναλυση και ισως framerates,μιας και θα τρεχει η current gen εκδοση. 

Το γραφικο(?) upgrade που φημολογειται οτι θα κανουν για next gen ,παει για 2021 λογικα,οποτε εχουμε μεχρι τοτε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pop up όπως επεσήμαναν και άλλοι πιο πάνω είναι πολύ έντονο και ενοχλητικό.  

Επίσης πιστεύω ότι η first person camera το χαλάει πολύ, ωραίο θα ήταν να υπήρχε επιλογή για 3rd person camera, θα άλλαζε τελείως το παιχνίδι και θα το απογείωνε imo.

Για τα γραφικά μην τρελαίνεστε,  όμορφο θα είναι και στα medium όπως και το RDR2.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, simplemaths είπε

Είμαι και εγώ σε παρόμοια κατάσταση με 1060 6gb, από το να το παίξω σε low σκέφτομαι να το παίξω στο ps4 pro και να έχω σωστά γραφικά αλλα πολύ χειρότερο gun control. Γνώμες; Ps4 και δυσκολότερο σημάδι ή PC μονο headshots αλλά τέρμα low γραφικά;

Τι σε κάνει να πιστεύεις οτι το PS4 θα το παίζει καλύτερα από την 1060? 

Στις 27/6/2020 στις 11:28 ΠΜ, pirmen56 είπε

Cyberpunk 2077 Preview Ran at 1080p with DLSS 2.0 Enabled on an RTX 2080Ti Powered PC

Ένα πράγμα θέλω μόνο να μάθω. Πόσα τους έδωσε η Nvidia για να το κάνουν playable μόνο σε Ampere κάρτες(500ευρου και πάνω όπως φαίνεται) και να το καθυστερήσουν μέχρι να βγουν στην αγορά. Πόσο από το budget τους κάλυψαν(πιστεύω τουλάχιστον το 25%). Τα άλλα πιστεύω περιττεύουν.

Όχι δεν καταλάβατε τίποτα. Το delay έγινε για τον ίδιο λόγο που έγινε το delay στο απίστευτα downgraded Witcher 3. Να υπάρχουν στην αγορά κάρτες ικανές να το τρέξουν και να είναι μόνο οι πολύ ακριβές.

Έτσι καταλαβαίνουμε γιατί δεν έχουν και ίχνος DRM για μια τόσο μεγάλη επένδυση(μεγαλύτερη ίσως και από το RDR2). Τα λεφτά θα έρθουν και από αλλού.

Δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις να πώ την αλήθεια. Οτι ας πούμε το έκαναν επίτηδες βαρύ, χωρίς το ανάλογο visual upgrade, για να μη παίζει στις παλιές κάρτες? Αυτό όμως έρχεται σε πλήρη αντίθεση με το παράδειγμα που έφερες για το witcher 3, το οποίο όπως ο ίδιος λές έφαγε downgrade. Γιατί να το κάνουν downgrade εφόσον θέλουν ο κόσμος να αγοράσει καινούργιες κάρτες?

Επίσης φαντάζομαι μιλάς μόνο για το RT κομμάτι. Η κάναν και το υπόλοιπο επιτηδευμενά βαρύ? Και γενικά δεν καταλαβαίνω που είναι το κακό σε αυτό που γράφεις. Έρχονται νέες κάρτες, και εγώ αν ήμουν developer θα ανέβαζα 2 κλικ τα γραφικά ώστε τα ultra να τρέχουν μόνο σε αυτές τις νέες κάρτες. Scaling λέγεται. Αυτός με παλιά κάρτα θα παίζει στα ίδια settings που θα έπαιζε και πριν ανεβάσω εγώ τα γραφικά. Γιατι πρέπει να τρέχουν όλες οι κάρτες ultra, δεν το καταλαβαίνω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βλεπω το θεμα αυτο να κλειδωνει ή να ανοιγει και αλλο ξεχωριστο οταν κυκλοφορησει για παιχνιδι.

Που να τολμησει καποιος να μπει να γραψει για το ιδιο το παιχνιδι,στην λαοθάλασσα των σχολιων αποκλειστικα για το Performance του.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Το βλεπω το θεμα αυτο να κλειδωνει ή να ανοιγει και αλλο ξεχωριστο οταν κυκλοφορησει για παιχνιδι.

Που να τολμησει καποιος να μπει να γραψει για το ιδιο το παιχνιδι,στην λαοθάλασσα των σχολιων αποκλειστικα για το Performance του.

Ένα ξεχωριστό thread για performance δεν είναι καθόλου κακή ιδέα μιας και έχει συμβεί άπειρες φορές αυτό που λες στο παρελθόν, να μη συζητιέται το gameplay δηλαδή. Το "τολμήσει" το θεωρώ υπερβολή, αλλά έχεις ένα point. Λίγο ιντριγκαδόρικο το post σου βέβαια τη δεδομένη  χρονική στιγμή, ας κρατήσουμε τους τόνους χαμηλά (προς όλους αυτό, και μένα μαζί).

Για το GeForce Now CP2077 steam availability εδώ
https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/gfn-announcements/22/343462/cyberpunk-2077-coming-to-geforce-now/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, simplemaths είπε

Είμαι και εγώ σε παρόμοια κατάσταση με 1060 6gb, από το να το παίξω σε low σκέφτομαι να το παίξω στο ps4 pro και να έχω σωστά γραφικά αλλα πολύ χειρότερο gun control. Γνώμες; Ps4 και δυσκολότερο σημάδι ή PC μονο headshots αλλά τέρμα low γραφικά;

Χειρότερα fps θα έχει στο ps4 pro πάντως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, spirit)earth)aflame είπε

 Λίγο ιντριγκαδόρικο το post σου βέβαια τη δεδομένη  χρονική στιγμή, ας κρατήσουμε τους τόνους χαμηλά (προς όλους αυτό, και μένα μαζί).
 

Οχι αυτη ειναι η πραγματικοτητα και ισα ισα που η δεδομενη χρονικη στιγμη ειναι τελεια γιατι αυτο ακριβως το πραγμα δειχνει.

Δεν θελω δηλαδη καν να φανταστω τι θα γραφεται εδω μεσα οταν κυκλοφορησει το παιχνιδι. 

Ειπαμε καλη και χρησιμη η ολη κουβεντα του performance,αλλα υπαρχει και ενα οριο το οποιο πολλοι συνεχεια το προσπερνανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...