Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, Dev1l είπε

Σίγουρα δεν είναι η πρώτη εταιρία που θα το κάνει αυτό αν και δείχνει λίγο αβέβαιο... Θα δείξει πάντως, αν αρχίσουν να αφαιρούν πράγματα θα ζήσουμε εποχές τύπου Anthem.

Γιατί το συγκρίνεις με Anthem, ενώ μπορείς να το συγκρίνεις με το Witcher 3, το οποιο έφαγε καλο downgrade σε features. Πολύ κλασσικό βασικά αυτό, μέχρι και στο Dying Light το κόψαν το wallrun, γιατί φαίνεται glitchy af. Στο Mirror's Edge πάντως μια χαρά ήταν. Anyways ένα feature έφυγε τι μας νοιάζει, το θέμα είναι να μην γίνει και αυτό σαν το Witcher 3. 😬

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα γίνω party-pooper αν πω ότι δεν έχω δει κάτι που να με εντυπωσιάζει και πολύ? To be fair δεν είναι και το αγαπημένο μου setting αλλά δε βλέπω τι "next gen" έχει.

Και επειδή μόλις τελείωσα το witcher 3, με ανησυχεί ότι τα πιο αδύναμα imo σημεία του παιχνιδιού (1. οι πόλεις, 2. το leveling και combat system, 3. ο χειρισμός του Roach) έχω την εντύπωση ότι θα παίζουν πιο κεντρικό ρόλο στο Cyberpunk από ότι τα αντίστοιχα στο Witcher 3. Από αυτά που έχω δει, το shooting μπορεί να έχει ενδιαφέρον, το melee (sorry αλλά) ήταν ανέκδοτο και το driving μου φάνηκε λίγο περίεργο. Η Night City φαίνεται όμορφη αλλά αν δε την εξερευνήσεις δε βγαίνει συμπέρασμα.

Επίσης το pop up δε φαίνεται να το έχουν φτιάξει (μη πω ότι έχει γίνει χειρότερο). Φάουλ αυτό.

Γενικά περιμένω ένα φοβερό rpg από άποψη missions και story αλλά ανησυχώ για τα gameplay mechanics και το balance τους.

Επεξ/σία από sir ImPeCaBlE
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Γιατί το συγκρίνεις με Anthem, ενώ μπορείς να το συγκρίνεις με το Witcher 3, το οποιο έφαγε καλο downgrade σε features. Πολύ κλασσικό βασικά αυτό, μέχρι και στο Dying Light το κόψαν το wallrun, γιατί φαίνεται glitchy af. Στο Mirror's Edge πάντως μια χαρά ήταν. Anyways ένα feature έφυγε τι μας νοιάζει, το θέμα είναι να μην γίνει και αυτό σαν το Witcher 3. 😬

Δεν έπαιξα ποτέ witcher οπότε δεν είχα άποψη, για αυτό ανέφερα το anthem. Από οτι διαβάζω όμως έγινε τότε ένας χαμούλης με το witcher 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, sir ImPeCaBlE είπε

Θα γίνω party-pooper αν πω ότι δεν έχω δει κάτι που να με εντυπωσιάζει και πολύ? To be fair δεν είναι και το αγαπημένο μου setting αλλά δε βλέπω τι "next gen" έχει.

Και επειδή μόλις τελείωσα το witcher 3, με ανησυχεί ότι τα πιο αδύναμα imo σημεία του παιχνιδιού (1. οι πόλεις, 2. το leveling και combat system, 3. ο χειρισμός του Roach) έχω την εντύπωση ότι θα παίζουν πιο κεντρικό ρόλο στο Cyberpunk από ότι τα αντίστοιχα στο Witcher 3. Από αυτά που έχω δει, το shooting μπορεί να έχει ενδιαφέρον, το melee (sorry αλλά) ήταν ανέκδοτο και το driving μου φάνηκε λίγο περίεργο. Η Night City φαίνεται όμορφη αλλά αν δε την εξερευνήσεις δε βγαίνει συμπέρασμα.

Επίσης το pop up δε φαίνεται να το έχουν φτιάξει (μη πω ότι έχει γίνει χειρότερο). Φάουλ αυτό.

Γενικά περιμένω ένα φοβερό rpg από άποψη missions και story αλλά ανησυχώ για τα gameplay mechanics και το balance τους.

What ??

Επεξ/σία από noFEARgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο η Beauclair μου άρεσε κάπως. Όλες οι άλλες μου φάνηκαν μπερδεμένες χωρίς λόγο και σχετικά άδειες/αδιάφορες. Δηλαδή δε ήταν εύκολο ούτε με τραβούσαν αισθητικά να τις εξερευνήσω. Δεν άφησα ούτε ένα poi ανεξερεύνητο σε όλη τη Velen, τη Tousaint και τα Skellige(!) αλλά είμαι σίγουρος ότι κάποιο quest θα μου έχει ξεφύγει μέσα στο Novigrad.

Anyway προσωπική άποψη, μη ξεφύγουμε πολύ offtopic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
31 λεπτά πριν, Dev1l είπε

Δεν έπαιξα ποτέ witcher οπότε δεν είχα άποψη, για αυτό ανέφερα το anthem. Από οτι διαβάζω όμως έγινε τότε ένας χαμούλης με το witcher 3.

Το Anthem...όπως είπαν, ακόμη μέχρι την Ε3 που το έδειξαν, δεν ήξεραν ακριβώς τι παιχνίδι φτιάχνουν. Πήγαν (θυμάμαι που έλεγε ένα άρθρο) με το "η BioWare τα καταφέρνει πάντα την τελευταία στιγμή", αλλά η τωρινή BW, δεν είναι η παλιά που τα κατάφερνε, όπως φάνηκε και με τις δυσκολίες της στο Mass Effect: Andromeda που εμένα μου άρεσε, αλλά ξέρετε όλα τα memes μέχρι τώρα και τις πολλές τεχνικές αστοχίες. Και αφού δεν πούλησε, για άλλη μια φορά η ΕΑ την ψιλοείπε σε εμάς και ακύρωσε όποιο expansion και έβγαλε ένα που περιμέναμε σε μορφή μυθιστορήματος. To Anthem που δεν είχε καν κάποιο γνωστό και αγαπητό σύμπαν από πίσω. μόνο με το αρχικό hype...πήγε ολίγον άπατο.

Υπήρξε downgrade στο TW3 (και κάποια άλλα θεματάκια -γκουχ- Iorveth / Saskia -γκουχ- και οκ, κλασσικά bugs), αλλά το παιχνίδι κατά τ' άλλα ήταν πολύ καλό.
Επίσης ήρθε και στην μετά-Mass Effect 3 εποχή και έδειξε πώς κλείνεις τριλογία με 3 διαφορετικά τέλη που δεν ήταν "διάλεξε χρώμα και θα δείξουμε αντίστοιχο βίντεο με κάτι διαφορές". Και αυτό, πριν καν βγουν τα expansions που έδωσαν και άλλα πράγματα και ένα πιο οριστικό (?) τέλος.
Eπίσης, υπάρχουν και τόσα mods που καλυτερεύουν πράγματα του παιχνιδιού, οπότε γενικά ο κόσμος είναι ευχαριστημένος νομίζω.
Και στην τελική, είχαμε και το cinematic για τα 10 χρόνια από το πρώτο Witcher game που λειτουργεί και σαν άλλος ένας επίλογος του TW3 και των expansions προς εμάς τους παίχτες.

Δεν τα κάνουν αυτά οι άλλες εταιρείες και γι' αυτό, αν και περιμένω το Cyberpunk να βγει με πολλά bugs (που ευελπιστώ να μην είναι game-breaking και ότι θα φτιαχτούν ..."γρήγορα"), αν έχει "καρδιά και ψυχή", εγώ πιστεύω ότι θα μείνω ευχαριστημένος. Αλλά θα δείξει όταν βγει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Speculoos είπε

Κατάντια, πολύ χαμηλά η μπάρα αν είναι να καταλήξει σαν το W3. 🤓

Καλά κατάλαβες πως το λέω έτσι, καλύτερο epic rpg δεν υπάρχει, αλλα από την λίστα με τα features, ίδια φάση με την λίστα που έκανε post ο φίλος λίγο πιο πριν, παρα πολλά κόπηκαν στο τέλος. Για παράδειγμα το game είχε διαφορετικά stances που κόπηκαν τελείως η τα potion που ήταν πάντα visible επάνω στο Geralt, όπως και αλλα πολλά. Παιχνιδάρα εννοείτε, αλλα φαντάσου να μην είχαν κοπεί όλα αυτά τα features. Δεν είναι και τυχαίο που οι περισσότεροι που έχουν θέμα με το Witcher 3 είναι το combat. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολιεειδα το τελευταιο βιντεο και ψιλο ξενερωσα, τα γραφικαγιατι φαινονται τοσο φλατκαιψευτικα? Τι φαση? Κατωτερο απο το βιντεο πριν ενα χρονο, 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιχνίδια που έχει βγάλει η Cd Projekt αν τα κρίνεις σαν σύνολο είναι από πολύ καλά έως αριστούργηματα. Αν τα κρίνεις σε επιμέρους τομείς έχουν ελαττώματα αρκετά. Όπως ο Ghost έγραψε πχ για το W3 ακόμα και το Downgrade ή το μέτριο Combat (ας ήμαστε ειλικρινείς) να αφήσουμε στην άκρη, η απουσία των κεντρικών χαρακτήρων και στην ουσία ολοκλήρου του Campaign του W2 ήταν μέγα φάουλ. Και όμως το συνολικό αποτέλεσμα το αγαπήσαμε, απολαύσαμε οι περισσότεροι. Ε κάτι αντίστοιχο να περιμένουμε και για το Cyberpunk. Αν σταθούμε σε σημεία πχ το μέχρι τώρα melee είναι γελοίο, η οδήγηση ίσως είναι αδιάφορη, τα γραφικά και είναι κάτι που το πιστεύω δεν θα είναι αυτό που πολλοί λέμε next gen, το pop up θα υπάρχει και άλλα τόσα θα χάσουμε την ουσία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλο νεο μου φενεται αυτο αν και ηθελα και vulkan support...

 

https://www.guru3d.com/news-story/cyberpunk-2077-will-only-run-with-directx-12,2.html

Επεξ/σία από enable_your_mind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Λέει "that DXR is tied to DX12". Βασικά το Youngblood που έχει RT VULKAN δεν τρέχει; Και μου αρέσει που λέει "not even DX11". Ποιο DX11 μωρέ; Αφήστε το να πεθάνει επιτέλους. VULKAN FTW..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, sir ImPeCaBlE είπε

Θα γίνω party-pooper αν πω ότι δεν έχω δει κάτι που να με εντυπωσιάζει και πολύ? To be fair δεν είναι και το αγαπημένο μου setting αλλά δε βλέπω τι "next gen" έχει.

Και επειδή μόλις τελείωσα το witcher 3, με ανησυχεί ότι τα πιο αδύναμα imo σημεία του παιχνιδιού (1. οι πόλεις, 2. το leveling και combat system, 3. ο χειρισμός του Roach) έχω την εντύπωση ότι θα παίζουν πιο κεντρικό ρόλο στο Cyberpunk από ότι τα αντίστοιχα στο Witcher 3. Από αυτά που έχω δει, το shooting μπορεί να έχει ενδιαφέρον, το melee (sorry αλλά) ήταν ανέκδοτο και το driving μου φάνηκε λίγο περίεργο. Η Night City φαίνεται όμορφη αλλά αν δε την εξερευνήσεις δε βγαίνει συμπέρασμα.

Επίσης το pop up δε φαίνεται να το έχουν φτιάξει (μη πω ότι έχει γίνει χειρότερο). Φάουλ αυτό.

Γενικά περιμένω ένα φοβερό rpg από άποψη missions και story αλλά ανησυχώ για τα gameplay mechanics και το balance τους.

Το combat ήταν όντως μέτριο - κακό, αλλά θεωρώ να κρίνουμε έτσι ένα παιχνίδι σαν το witcher 3 είναι σαν να λέμε οτι ένα βιβλίο δεν έχει ωραία γραμματοσειρά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, CometRyzen είπε

Το combat ήταν όντως μέτριο - κακό, αλλά θεωρώ να κρίνουμε έτσι ένα παιχνίδι σαν το witcher 3 είναι σαν να λέμε οτι ένα βιβλίο δεν έχει ωραία γραμματοσειρά. 

"Μη πάρεις το Witcher 3 γιατί δεν έχει καλό combat" παίζει να μη το είπε ποτέ κανένας. Δε το βρίσκω όμως υπερβολικό σε ένα action rpg να κρίνουμε το action μέρος όσο άρτιο και να είναι το rpg μέρος. Αλλά προφανώς δεν ήταν μια πλήρης κριτική για το Witcher 3.

Για να συνεχίσω όμως την αναλογία σου, αυτό που είπα είναι ότι ανησυχώ γιατί το επόμενο βιβλίο έχει τίτλο "Γραμματοσειρές από όλο το κόσμο". Ή τουλάχιστον έτσι καταλαβαίνω εγώ.

Επεξ/σία από sir ImPeCaBlE
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Λέει "that DXR is tied to DX12". Βασικά το Youngblood που έχει RT VULKAN δεν τρέχει; Και μου αρέσει που λέει "not even DX11". Ποιο DX11 μωρέ; Αφήστε το να πεθάνει επιτέλους. VULKAN FTW..

το DXR ειναι μερος του DX12, και υπαρχει διαθεσιμο  απο το 2018. το Vulkan RT κυκλοφορησε τον περασμενο μηνα. και ο λογος που το Youngblood ειναι το πρωτο παιχνιδι που το υποστηριζει, ειναι επειδη η idTech Engine 6 ειναι χτισμενη πανω στο Vulkan. προφανως το ιδιο δεν ισχυει με την engine της CDPR. λογικα θα βγει υποστηριξη αργοτερα με καποιο update, απλως τωρα εχουν ετοιμη  λυση με  το DX12 και προχωρανε με αυτην.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...